Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2013. dec. 11. 08:55

Sziasztok!


Két hete nálam is terhességi cukorbetegséget állapítottak meg. Az éhgyomri érték 4.7mmol/L, a 120 perces 7.8mmol/L lett. Mindenhol úgy olvastam, hogy ez határérték és a hölgy, aki kiadta az eredményt ő is azt mondta ez határérték. Az orvos (nem az orvosom volt) viszont már azt mondta, hogy ez pozitív eredmény, ezért elküldött diabetikus tanácsadásra.


Napi 160gr ch-ra vagyok beállítva, oly módon, hogy reggel 30gr ch, tízórai 20gr, ebéd 50gr, uzsonna 20gr, vacsora 30gr és utóvacsora 10gr ch.

Napi 4× kell cukrot mérni, először éhgyomorra, aztán reggeli után 1 órával, majd ebéd után 1 órával és végül vacsora után 1 órával. Első napon teljesen jó értékeket mértem: éhgyomri 4.4, reggeli után 4.8, ebéd után 5.7, vacsora után 5.8

Második naptól kezdve viszont folyamatosan romlott reggeli után mért értékem. 6 alatt nem volt, általában 6.2 és 7.5 között volt. Mindent betartottam a leírás szerint, amit kaptam a diabetikustól, de mégis úgy vettem észre, hogy a pékáruk amiket felsorol a lista (1db kifli, 1 db zsemle, félbarna kenyér, rozskenyér) nekem ezek nem válnak be, mert ezek emelik meg ennyire a cukrom. Tegnap vacsorára 1db korpás zsemlét ettem, amibe elvileg 25gr ch van, nekem 30-at lehet enni, tehát nem léptem túl a megengedett ch bevitelt és mégis 7.4 lett az értékem. Ma reggel már csak fél korpás zsemlét ettem, így most 5 egész lett a cukrom, de ugye a fél zsemlével meg nem volt meg a 30gr ch amit meg kellett volna ennem.


Szóval én ezt nem értem. Ezek szerint lejjebb kellene csökkenteni a napi 160gr ch bevitelt pl. napi 140gr-ra? Nem tudom mi tévő legyek, mert a diabetikust majd csak január elején kell felhívnom.

Valamint észrevettem, mióta ezt a diétát kell tartanom azóta főleg reggelente ilyen belső feszültség van rajtam. Hevesen ver a szívem és a kezem is remeg. Ez mitől lehet? Viszont állandóan éhes vagyok. Nem vagyok hozzászokva a diétához, sosem volt gondom a cukrommal, sőt eddig inkább mindig alacsony volt a cukrom. Ezért is lepődtem meg nagyon, hogy most meg magas.


Ja nem tudom ez mennyire számít, de a cukormérőm DCONT Partner (1 éve vásároltuk), és hozzá Optimum tesztcsíkot használok.

5694. Petra025 (válaszként erre: 5693. - Mesike18)
2013. dec. 6. 07:03

Ügyes vagy:-) hidd el, hogy be fog állni, meg fogod szokni nagyon hamar, a szervezetednek is jobban fog esni:-)

Az én picurom most már 16 hónapos, de már ebben az évben visszaálltam erre az étrendre. Főleg szeptembertől figyelek oda jobban, és 7 kg le is ment szépen, én most inkább fogyókúra céljából használom. Már ott tartok, hogy kevesebb kiló vagyok, mint teherbeesés előtt, mert a terhesség alatt nagyon nem is híztam, a 20. héttől meg semmit egyáltalán, csak a végén a vizesedés volt. Na szoptatás alatt már jobban sikerült felszednem a kilókat:-) meg kicsit úgy éreztem, hogy pótolnom kell, meg az elején egyszerűen képtelenség volt 3 óránként enni egy picur mellett:-) na de nem is rólam van szó:-)

Amit Moncsi írt, az nagyom fontos, kérj pontos elosztást, hogy kellene a 160 g ch-ot elosztanod:-)

5693. Mesike18
2013. dec. 5. 22:34

Nagyon köszi!

Ma reggel megerőltettem, magam, reggeliztem. jelen esetben ez egy fél kornspitzet jelentett 3 karika kolbásszal és 2 szelet csireksonkával, meg egy kis paradicsommal. Ezután elmentem, beszereztem egy mérőt (PalmLab), amit rögtön ki is próbáltam (kb. 1 órával lehettem kaja után), és 5,9-t mutatott. Úgyhogy többszörösen büszke vagyok magamra, egyrészt a reggeli, másrészt a mért eredmény miatt! :))

(Azt már nem mondom, hogy sikerült többi - ötszöri - étkezést is az előírtaknak megfelelően megvalósítani, na de apránként talán az is menni fog!)

5692. yanett86
2013. dec. 5. 19:47
nekem méry mini van , anyukámnak accu-chek az enyém egyszerűbben működi és olcsóbb hozzá a csík
5691. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5688. - Mesike18)
2013. dec. 5. 19:04

Márkákhoz még mondanám a durumlisztet, siam fehér rizs helyett basmati rizs. Norbis dolgok nem igazán jók, maximum a túrórudija, pudingja.


Nekem Accu-chek mérőm volt (van), szerintem ez a legjobb, bár más fajtával tapasztalatom nem volt.


Egyébként a 160g-oshoz kérj egy elosztást, hogy hogyan, mert mindenkinek más. Én is 160-on voltam, de pl. nekem a tízóraim és az uzsom nem olyan volt, mint pl. Petráé. Nekem tízóraihoz "kellett" ennem a kekszet (tehát 10g lassú - 10g gyors), és uzsira csak a gyümit ehettem, vagy egyéb más 20g gyors ch-t.


Időpontok általában egyformák.

Reggeli 7-8, tízórai 10-10.30, ebéd 12-14, uzsi 16-17, vacsi 19-20 óra között a legideálisabb.

5690. Petra025 (válaszként erre: 5688. - Mesike18)
2013. dec. 4. 14:49

Én sem vagyok oda az update dolgokért, régebben próbáltam, nem jött be, nagyon nem jött be. De sokan dícsérik.

Nekem dcont ideálom van, amit a cukorterhelés másnapján vettem a kórházban, ott meg is tudták mutatni hogyan használjam. Szerintem gyógyszertártban egészségpénztári számlára is meg lehet venni, nem tudom van e neked:)

5689. erolin88 (válaszként erre: 5688. - Mesike18)
2013. dec. 4. 14:25

Én elvből elutasítom a Norbis cuccokat, de az csak én vagyok.

Az Acucheck és a Dcont a nagy márka, de nekem pl. munkatársam szerzett ingyen vércukormérőt, mert egy másik gyártó is próbál betörni a piacra: a Méry, nekem olyan van, önellenőrzésre teljesen alkalmas az is, leellenőriztem, vércukorterhelések alkalmával, mér olyan pontosan, mint a másik 2.

Ha veszel, bármelyik mellett is dönts, legyen plazma kalibrált, ahhoz kevesebb vér kell, meg ezekre mondják, hogy pontosabban mérnek, mint a régiek.

5688. Mesike18
2013. dec. 4. 11:51

Köszi a válaszokat!! Igen, Petra, nekem isaz most a legnagyobb motiváció, hogy a kicsivel minden rendben legyen!

Nekem leginkább a tésztákról meg a fehér kenyérről lesz nehéz leszoknom, nagyon szeretem őket - sajnos... Na meg ugye az ötszöri étkezésre rászokni, de az óraállítás működhet! :)

Mit gondoltok a Norbi update féle dolgokról? (Nem olyan messze tőlem van egy boltjuk)

Nektek van vércukormérőtök? Mire érdemes figyelni, milyet érdemes venni?

5687. erolin88 (válaszként erre: 5685. - Mesike18)
2013. dec. 4. 09:33

Én Rédei teljes kiőrlésű tésztákat eszek, elég emberi mennyiséget meg lehet belőle enni.

Meg bioboltban van t. k. tönköly diós patkó, meg valami mákos cucc, én azokat szoktam enni, mert azért hiányozna a péksüti... de mérem utána a cukrom és jó.

Meg van hagymás- tejfölös rizspufi, teljesen kárpótol chips téren.

5686. Petra025 (válaszként erre: 5685. - Mesike18)
2013. dec. 4. 08:50

Igazából, amit először mondanék, és mindennek a kulcsa, hogy most nem a te egészséged az elsődleges, hanem a babádé, és ha nem tartod szépen a diétát, akkor az a babádra lehet káros, és nem rád. Csak azért írom ezt, mert amikor magas lett a cukorterhelésem, akkor ez volt a dietetikus első mondata hozzám. Most már ő érte is felelősséggel tartozol:-)

Az, hogy nem reggelizel, szerintem nagyon nem jó! Főleg reggel lehetnek rosszak az értékek, és érdemes lenne éhgyomorra reggel is mérned.

Én szépen tartottam a diétát, ha más nincs állítsd be a telefonodon az ébresztőt, mondjuk 2,5 óránkénti csörgésre, és akkor még van egy fél órád összeállítani a kaját.

Azt gondolom, hogy ha tarod a diétát, és 160 g-ot eszel 5-szöri elosztásban, akkor biztos, hogy megéhezel 3 óránként.

Nekem általában így nézett ki egy átlagos napom:

- reggeli: kenyér, felvágott, zöldségek, sajt

- tízórai: tejeskávé, keksszel (ide raktam be a tejet, mert reggel nem ajánlják

- ebéd: itt lényegében bármilyen főtt étel, ami belefért a ch mennyiségbe, de sokszor ettem a végén gyümit, vagy édességet (diabetikusat), ami még szintén belefért

- uzsi: gyümi + keksz

- vacsi: általáan vagy az ebéd vagy a reggeli.


Mérj folyamatosan, nekem jók voltak az értékim, ezért írom azt, hogy ami belefért a ch mennyiségbe. Mert ha rosszak lennének ennek ellenére az értékeid, akkor el kell kezdeni kísérletezni az egyes élelmiszerekkel, hogy mik emelik a cukrod és mik nem, azaz szigorúbbra kell venned a diétát.


Szerintem ügyesen meg fogod oldani:-)


Márkák: gullon kekszek, finessa diabetikus csoki, nekem még a jó reggelt keksz csökkentett cukortartalmú is belefért. Ha mész Müllerben ott van egy nagyon finom joghurtos csoki, 3 db-os kék zacsiban van, passz, hogy mi a neve. Durumtésztákat ettem, bár abból még ebédre is kicsi az adag:-)

5685. Mesike18
2013. dec. 4. 08:34

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni és tanácsokat kérni, egy picit már visszaolvasgattam. 31 éves vagyok, 14-15 hetes terhes. PCOS-t és IR-t diagnosztizáltak június környékén, meforalt kezdtem szedni és elvileg 160 gr-os CH diétán voltam, de bevallom töredelmesen, nem tartottam. (Nagyon nehéz nekem az ötszöri étkezés, időhöz kötve, ráadásul számogatva) :(

Mindezek ellenére sikerült teherbe esnem, május végére várjuk a babócát. Tegnap voltam az endokrinológusomnál (úgy nézett rám, mint egy csodára), de hangsúlyozta a diéta fontosságát, a baba egészsége miatt is. Ebben szeretném a segítségeteket, tanácsaitokat kérni, ti mit, mennyit és hogyan esztek, vannak-e jól bevált márkáitok, sikeres, de némiképp változatos étrendetek, tuti receptek, amihez nem kell a mérleg fölött görnyedni? Már olvasgattam a témában, de nagoyn nehezen veszem rá magam :(

Illetve mérnem kell a cukromat reggeli után 1-1,5 órával (első kihívás: nem szoktam reggelizni), de nincs vércukormérőm. Milyen típusút javasoltok?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!

5684. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5683. - MAni76)
2013. dec. 1. 14:02
Van. De ettől még ne zárd ki, h kajától egyáltalán nem szalad fel olykor.
5683. MAni76
2013. nov. 30. 13:53
Sziasztok! Méregetem a cukrom,meg odafigyelek az evésre és 5,2-5,8 között mozog a cukrom,viszont csütörtökön felhúztam magam,és megmértem a cukrom 8,4 lett,rá fél órára ahogy megnyugodtam 5,5 lett. úgy gondolom nekem az idegeskedés húzza fel,nem a kaja, szerintetek van ilyen?
5682. yanett86 (válaszként erre: 5681. - Claire1990)
2013. nov. 29. 10:40
nekem csak az áramlásvizsgálatot felejtették el a végén és azt mondták, hogy kb két nap még bent és nincs babám!
2013. nov. 26. 22:39
Nekem az első terhességemnél volt, mértem én is becsületesen,de csak ránéztek, aztán jól van. Aztán a végén már rá se néztek...vagy nemvolt túl magas (szerintem) vagy nem olyan fontos nekik?.. hát végülis gond nélkül ment minden, és mindenki egészséges... :)
5680. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5677. - MAni76)
2013. nov. 26. 21:56
éhgyomri 7,4??? az baromi sok. kaja után is 7 alatt kell lennie (1-1,5 órával), nemhogy kaja előtt.
5679. yanett86 (válaszként erre: 5677. - MAni76)
2013. nov. 22. 12:37
Nyugi, így tuti h csinos kis pocid lesz :-) mindennek megvannak az előnyei, mindig azt nézd! :-)
5678. erolin88 (válaszként erre: 5677. - MAni76)
2013. nov. 22. 10:47
A stressz az én cukromat is megdobja...
5677. MAni76
2013. nov. 22. 10:09
Köszönöm a segitségeket, voltam nődokinál,megnézte a babát azt mondja nem látszik semmi az ingadozó cukorból,babá korának megfelelő,arányos,magzatvíz,lepény rendben,ezért nem fektet be. Voltam dietetikusnál is, előírta a 180g /6 evés/napot.Nehéz lesz,de megoldom. Érdekes tegnap reggel 7,4 volt az éhgyomri, ebéd utáni 8,4, vacsi után 6,6. Ma reggel 5,2 volt az éhgyori, 60 perc mulva 5,5. Tegnep rohanos napom volt,stresszes,mai nyugodt.
5676. yanett86 (válaszként erre: 5673. - MAni76)
2013. nov. 21. 17:07
nem sajnos nem! A szervezetnek van egy természetes reagálási hányadosa, ezt számolták ki a szakik, ez a hányados a normál egészséges érték, amikor "jó" a terhelés eredménye, tehát normál esetben ekkora toleranciát el kell viselnie normál értéken a szervezetnek, ha magasabb akkor nem viseli el! Szóval gáz van! Ne aggódj ez terhesség esetén sűrűn előfordul, diétával tudod tartani a jó ehgyomori szintet akkor nem lesz baja a babának!
5675. erolin88
2013. nov. 21. 10:12
Nekem is 1.5 órát mondtak kaja után, de néha azért mérek 1 órával utána is tuti, ami biztos.
5674. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5673. - MAni76)
2013. nov. 20. 22:01

Nézd meg 1 órával is főétkezés után. Azért a legtöbb helyen 1 órával utána kérik/nézik. És persze nem akarlak megijeszteni, de nekem volt olyan h az 1 órásom majdnem 7 felett volt picivel, rá fél órára meg már 6 alatt.


Azért is javasolnám az 1 órával utána nézést, mert ha akkor jó, akkor a 1,5 órás is tuti jó.

5673. MAni76 (válaszként erre: 5672. - Yanett86)
2013. nov. 20. 21:08
Köszi,azóta is mérem folyamatosan kaják után 1,5 h.-val,és 5,4-5,6 között mozog a cukrom:) Szerintem az lehetett a baj,hogy 1 éve nem ettem fehér cukrot,vagy cukrozott dolgokat,és hirtelen sok volt a terheléses fehér cukor. Holnap du megyek dietetikára,hátha ott kiderül.Köszönöm a segitségeket,
5672. yanett86 (válaszként erre: 5667. - MAni76)
2013. nov. 20. 19:07

Nekem így kellett ennem:

7kor 30gr

10kor 20gr

13kor 40gr

17kor 20gr

20kor 30gr


de ez csak 140gr...ez elég durva....

5671. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5670. - MAni76)
2013. nov. 20. 12:08
Reggel a szervezet inzulinérzékenysége a legalacsonyabb, viszont az úgymond "inzulinellenes" hormonok szintje magasabb.
5670. MAni76 (válaszként erre: 5668. - DorkaMoncsi)
2013. nov. 20. 08:11
Szia, képzeld este vacsi után 1.5 h múlva a cukrom 5,5 volt, reggel 5,9. Az esti mérés után már nem ettem,ittam semmit se. Ez hogy lehet? Azt hiszem keresek egy dietetikust.Szia Anita
5669. MAni76 (válaszként erre: 5668. - DorkaMoncsi)
2013. nov. 20. 03:48
Nagyon szépen köszönöm a segitséget :)
5668. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5667. - MAni76)
2013. nov. 19. 23:18

Átlagosan 160g CH-t szoktak előírni, van akit szigorúbban fognak, annak kevesebb, és van, akinek nem olyan drasztikus, annak több is. Nekem 9,2 (vagy 9,4, nem emlékszem már) volt a 2 órásom, és én 160-on voltam, később a 180 is mehetett.


Van lassú felszívódású, ide tartoznak a pékáruk, zöldségek, tésztafélék, stb... És vannak a gyors felszívódásúak, ide pedig a gyümik, tejtermékek tartoznak.

Mindennek úgy kell venni a ch-ját, h mennyi van 100g-ban. És ha 100g akárminek 5 alatti a ch-ja, azzal gyakorlatilag számolni sem kell.


Jó, ha egy nap 5 alkalommal eszel, kb 3 óránként, akkor egyensúlyban lesz/marad a cukrod.


Reggelire (ami kb 7-8 óra között ajánlatos) csak lassú ch-t "szabad" enni. Pl. tk. kenyér, vaj, felvágott, és mellé valami zöldség. Ez persze csak egy leegyszerűsített példa volt. Sajtot is lehet, azzal számolni sem kell. Ebben a példában csak a kenyeret kell beleszámolni. (Nekem 30g ch volt a reggelim, de később csökkenteni kellett 25-re, mert emelkedett a cukrom, én ezt 1,5 szelet kenyérrel hoztam ki.)


Tízórai: kinek mit állítanak be. Nekem fele lassú-fele gyors volt. (10g lassú-10g gyors)


Ebéd: nekem 50g volt (30 lassú-20 gyors, vagy 40 lassú-10 gyors)


Uzsi: 20g gyors


Vacsi: ugyanaz, mint az ebéd, csak 10-zel kevesebb lassú.


Aztán ezek növelve lettek. Közben nasiként sajtot ettem folyton. :)


Ha méregetsz, akkor főétkezés előtt 5 alatt kell lennie, étkezés után 1 órával (valahol 1,5 órával kérik, ebből is látszik, hogy nem olyan véresen komoly, mert mindenhol mást mondanak) pedig 7 alatt. Ha meg netán felette lenne, akkor 1-1 kiugró érték nem gond.


Az én értékem a tiédnél sokkal rosszabb volt (és engem már a 14. héten megterheltek), miközben én végig szedtem a metet terhesség ideje alatt, de szigorúan, minden csalás nélkül betartottam mindent, és 1-1 rossz eredményem nekem is volt, de minden rendben volt.


Neked épphogy a határérték felett van, nem kell kétségbe esned. Persze, tudom, könnyű ezt nekem mondani, de hidd el, elég lesz, ha szépen odafigyelsz az étkezésekre.


Itt pedig nyugodtan kérdezhetsz bármit, vagyunk itt jónéhányan, akik már túl vagyunk ezen, vagy épp benne vannak.:) Szívesen segítünk bármi kérdésed van.

5667. MAni76 (válaszként erre: 5662. - Yanett86)
2013. nov. 19. 18:17
Szia, nem tudom,ezért vagyok kétségbe esve....Elkezdtem olvasgatni,de olyan zavaros minden,anyukám adott vércukormérőt,majd most méregetem.
5666. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5663. - Yanett86)
2013. nov. 19. 17:21

Az lehet. Mondjuk nincs összehasonlítási alapom, nem próbáltam a csökkentett ch-s lisztet, de BioCica nem mond hülyeséget, annak meg lehet a kalóriatartalma magasabb.

A 6,2 az szép, grat:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook