Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5845. macskossz
2015. márc. 2. 14:41
Sziasztok! Én most voltam 75 gr glükózos terhelésen, az éhgy:4,3 a 120 perces 7,7 volt. Ez a harmadik terhességem, az első kettő rrendben volt, igaz akkor még csak a zsemlés vizsgálat volt a protokoll,de mostmár ezt nézik. A neten mindenhol azt olvasom, hogy 7,8 felett rossz az érték. Egyébként a háziorvosom csinált ma egy kontrollt, 50perc reggeli után ujjbegyből 6 volt. Arra azt mondta tökéletes, de lehet majd mennem kell ismételt terhelésre is, mindenesetre ő ellenőrzi nekem kéthetente. Ti mit tudtok erről? Mi a véleményetek? Mennyire aggódjak? Azért kerülöm mostmár a sütiket, bár mostanában nagyon kívánom :-)
5844. lilipeti
2015. márc. 2. 00:31
Igen, tudom, hogy magas az éhgyomri. Nekem 2 órával utána kell néznem. Most a 160g-os diétával határon alul marad. Dietetikushoz még nem mentem, beutalót kell kérnem hozzá.
5843. Sealva
2015. febr. 27. 07:24
Lilipeti,sajnos az éhgyomriak is magasak.És etkezes utan 1 oraval kell nézni,ne legyen 7 felett.Mikor mész dietezikushoz?
5842. lilipeti
2015. febr. 26. 21:56

Sziasztok!

Van még ebben a fórumban valaki?

28 hetes terhes vagyok, és egy hete derült ki, hogy magas a cukrom. Éhgyomri 6,7, 120'-es 10,1.

160 g-os ch diéta. Az éhgyomri egyik nap 6,0. Másik nap 6,6. Viszont a 2 órásak mindig jók. És, ahogy telik a nap, egyre jobbak.

Diabetikusnál még nem voltam.

5841. dezil
2015. febr. 16. 17:08
sziasztok. bocs hogy ide írok, de nem találtam mást. van olyan aki 1-es típusu cukorbeteg és úgy vállalt babát?
5840. indigoh (válaszként erre: 5836. - Comediangirl)
2015. febr. 16. 16:09

Még azt akartam írni, h nekem a reggeli utáni értékeim voltak 8 körüliek. Bármit csinálhattam, nem segített. Amikor lecsökkentettem 20 ch-ra a reggelit, akkor szólt a főorvos, h az kevés vegyem vissza 30 ch-ra, akkor is, ha magas. Szerinte én ilyen vagyok, h nekem a reggeli magas és kész. Viszont a beadandó inzulint folyton emelte.

Kézremegésem, vagy más tünetem soha nem volt.

5839. indigoh (válaszként erre: 5836. - Comediangirl)
2015. febr. 16. 15:59

Szia comediangirl,

nekem volt terhességi cukrom, a 75g glükóz után 2 órával 10,2 lett az érték. Ezután diétáztam és később inzulint is kaptam. Az étkezéseknél az első falat után 1 órával kellett mérni.

Nem írod, h babát vársz-e, ha igen, akkor szerintem érdemes lenne dietetikushoz fordulnod.

Nekem azt tanácsolták, h egyek sok savanyú káposzát, állítólag segít kordàban tartani az értékeket. Én nem próbáltam, mert bár szinte mindig káposztás ételt ettem, a savanyú káposztát nem bírtam letuszkolni.

5838. Zsubuli (válaszként erre: 5836. - Comediangirl)
2015. febr. 7. 15:55

Szia, nekem a diéta segített, mondjuk elég szigorú volt. A 8,8 terheléses cukor érték mellett tartva a diétát egy órával már. 7 alatt volt 90%ban.

Minden étkezéskor gond van, vagy csak bizonyos napszakban?

Mit takar a diétás?

5837. susu66
2015. febr. 6. 17:03
Sziasztok! Megnyugtatásul, terhességi diabéteszem volt, inzulin és diéta mellett is alig volt pár jó értékem, mindig magas volt a cukrom. Végig kihordtam a babát, semmi gond nem volt, a vajúdás alatt már nem kellett beadni az inzilint, mert adtak cukrot infuzióba. A baba teljesen egeszséges, nekem szülés után 3 hónappal rendeződött a cukrom.
2015. jan. 30. 08:23

Sziasztok!

Én saját magamnak mérem a cukrom és hiába diétázom, folyton a 8as határát súrolja étkezés után két órával. Odafigyelek nagyon, és nem is eszem annyi ch-t és mégsem megy vissza. Már próbáltam ebéd utáni sétával és az sem segít.

Visszatért a gyakori kézremegésem is.

Volt valaki így már?

5835. Zselice
2015. jan. 28. 13:49

Sziasztok! Köszi a segítséget lányok, megnyugtatott az orvosom, hogy ez csak jelzés, hogy ne pörögjek, meg agyaljak annyit, figyeljek jobban oda a babára, és ennyi:D Pedig igen szigorú ember:) Csak 10 felett van igazi cukorbetegség. :D

Hejj.... nagy kő esett le a szívemről:D

5834. Zselice
2015. jan. 26. 08:42
Jaj,nagyon félek...
5833. Petra025
2015. jan. 26. 06:32
És igen, simán kijöhet a harmadik terhességnél...
5832. Petra025 (válaszként erre: 5830. - Zselice)
2015. jan. 26. 06:32
Szerintem ennyire nem befolyásolhatja, hogy ettél e éjszaka,,vagy mennyire figyeltél oda! Ha nem lenne semmi gond a ciukroddal, akkor nem is bántaná az értékeid, tök mindegy mit eszel. Nekem már az éhgyomrid is baromi alacsony...
5831. Sealva
2015. jan. 24. 17:26
Ez akkor is magas.Várd meg mit mondd a dokid,de szerintem ebből diéta lesz.
5830. Zselice (válaszként erre: 5829. - Sealva)
2015. jan. 24. 17:20
Az éhgyomri 3,3, a 120 perces 9,3 lett, viszont nem figyeltem oda előtte, és ettem éjszaka is.
5829. Sealva
2015. jan. 24. 16:57
Létezik,persze.Milyen lett az eredményed?Én nem nagyon tudom elképzelni,hogy fals lenne.
5828. Zselice
2015. jan. 24. 16:52
Sziasztok! Létezik olyan,hogy a harmadik terhességnél jön elő a cukorbetegség? Nekem a harmadik babánál lett rossz a terhelés, a körzeti orvos szerint ez fals, és meg kell ismételni a terhelést 2 hét múlva. Nagyon izgulok, kedden megyek a dokimhoz.
5827. Zsubuli (válaszként erre: 5826. - Sealva)
2015. jan. 11. 08:13
Szia, ezt így nehéz megmondani ismerek olyat ahol nyom nélkül eltűnt de olyat is aki diétán maradt meg olyat is aki inzulinos lett rá egy évvel. Aki terhesség után érdemes kontrollra menni hogy megnézzék. Remélem nem lesz semmi gond.
5826. Sealva
2015. jan. 8. 08:24
Sziasztok!remelem jar meg ide tapasztalt gdm-es.16 hetesen kiderult magas vercukor rendezodhet szules utan,vagy ez mar valoszinu varandossag elott is meg volt?
5825. hszbett (válaszként erre: 5823. - Mamika101)
2014. nov. 17. 08:36
Szia! Az hülyeség, hogy azt kell enni, amit a mama-baba kíván. Ha cukros a kismama, akkor bizony oda kell figyelni. DE! Nem mindegy, milyen terhelésnél mérték ezt a 8,6os eredményt. Ha glükózzal volt ennyi az egyórás, az az endokrinológusom szerint simán belefér, mert a 7 alatti egyórás érték az zsemle-tej kombónál érvényes, nem a lórúgás glükóznál. Legalábbis nekem a terhelés után ezt mondta-nekem 8,4 lett az egyórás, a két órás pedig kereken 6. Nem mindegy, hogy a kétórás mennyi, annak glükóz mellett azt hiszem, 7,4 alatt kell lennie, bár ismerek olyan kismamit, akinek 7,3-as kétórás értékkel diétáznia kellett. Ez nem játék sajnos, ha valóban terhességi diabéteszről van szó, akkor az árthat a babának. Egyébként ha kell is az inzulin (bár 10 alatti értéknél nem valószínű, hogy kell), akkor simán elhagyható szülés után néhány héttel.
5824. Zsubuli (válaszként erre: 5823. - Mamika101)
2014. nov. 17. 06:01
Szia! Én mem vagyok orvos, és pp arra várok hogy végre bekussak hozzá mert Elvileg terhességi diabéteszt diagnosztizáltak nálam. Az időpont még odébb van ezért egész nap a netet böngészem. Szerintem amit leírtál nem igaz. Legtöbbször a megváltozott hormonháztarás okozza ezzt, ami szülés után helyre áll. Azt írják hogy kb 10%nál lehet 15 éven belül kettes típusú diabétesz kialakulására számítani, de megfelelő étrenddel mozgással megelőzhető. Imzulint nem fog egyből akkor sem kapni, először általában diétát és tablettákat kap csak terhesség alatt a protokol az inzulin adás mert a tablettát eddig a babáknak nem tartják biztonságbaosnak, ha jól olvastam már ezzel is kísérleteznek, hogy megtalálják mi a legjobb a babának és a mamának is. Pont azért kezelik a mamát hogy a baba ne legyen cukros. Szerintem ha a mama kap is inzulint és azzal rendbe lesz a cukra a baba egészségesen fog megszületni és nem lesz inzulinos baba. De Menjen el a dokihoz és beszéljék át, mert nekikez a szakmájuk, illetve ne idegeskedjen mert az sose jó. Ha már kaott diétát tartsa és ha szigorítanak rajta azt is. És rendbe fog jönni minnden. Én nem katam még diétát mert még odébb van az idő pontom. De itt és a neten sok jó tanács van addig is mit ehetek. Remélem minden rendbejon. Jó egészséget és boldog babavárást kívánok.
5823. mamika101
2014. nov. 16. 18:15

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Ezt a levelet kaptam,mennyit lehet ebből elhinni?

Az unokám terhes,a cukra nem rossz de van olyan amikor nem jó.Eddig nem kellett inzulin,de mivel valamelyik nak sokat mért hétfőre berendelte az orvos.Két napja megint minden értéke jó.

A levél másolat.

Beszéltem egyik ismerősömmel. Cukros ő is. Azt üzeni egyen a lányod amit megkíván,és jól esik neki. Mert ez csaka terhességtől van, ha pedig inzulinra fogják akkor a baba és mama örökre inzulinos lesz. Ez mind az idegesség ,és izgalomtól van. A menye is az volt 8,6 os cukorral de nem diétázott ,és megszületett a baba azóta semmi baj. Szóval nyugalom és tessék arra figyelni mit szeretne a baba mama . Persze menjetek dokihoz de azért próbálja ki mielőtt inzulin lesz. Mert utána nincs visszaút

Köszönöm ha válaszol valaki.

5822. Zsubuli (válaszként erre: 5815. - Petra025)
2014. nov. 15. 08:36

Szia!

24 hetes kismama vagyok és a héten derült ki hogy 8,8 a terheléses cukrom. Sajnos veszélyeztetett terhes vagyok így még mozogni se nagyon szabad. A diabetológushoz dec 12re kaptam időpontot. Addig adtak egy papírt, hogy ne egyek cukrot meg fehér lisztes dolgokat meg egyek ötször és ne nagyon igyak tejet. Hát az a helyzet eddig is így étkeztem és a jelek szerint nem elég. Sportoltam, mindig egészséges voltam. Szeretném megkérdezni, hogy te milyen diétát tartottál. Addig amíg fogad a doki szeretnék tenni valamit mert nagyon féltem a babám. A neten rengeteg egymásnak ellent mondó dolgot írnak. Kérlek adj tanácsot.

Előre is köszönöm a segítséged.

5821. hszbett
2014. okt. 9. 09:33

Sziasztok!

Ti tudtok arról valamit, hogy glükózos terhelésnél mások a határértékek, mint az étkezéses terhelésnél?!

5820. Kirda (válaszként erre: 5819. - Petra025)
2014. okt. 8. 14:02

KÉpzeld, 5,5 lett :D

Ugyanaz a menü, mint tegnap, kenyér nélkül, meg talán egy kicsit kevesebb adag!

Te h főzöl? H számolgatod a ch-kat?

5819. Petra025 (válaszként erre: 5818. - Kirda)
2014. okt. 8. 13:39
El persze:-))
5818. Kirda (válaszként erre: 5813. - Petra025)
2014. okt. 8. 13:11
Csináltam már, almát főztem meg kompótnak, azt kevertem a tejfölös túrókrémhez. Lehet, az lesz az uzsim, csak most meggyel, befőtt ugyan, de 3-4 szem talán elmegy benne, nem?
5817. Petra025
2014. okt. 8. 11:58

Sziasztok, létrehoztam egy zárt klubot terhességi cukros kismamiknak, ha van kedvetek csatlakozzatok:-)


[link]

5816. Petra025 (válaszként erre: 5813. - Petra025)
2014. okt. 8. 11:26
Lehet bolondítani vaníliával, erritrittel, esetleg nyírfacukorral:-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook