Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terheléses cukor/inzulin/türelmetlenség fórum

Terheléses cukor/inzulin/türelmetlenség (beszélgetős fórum)


22. nadine81 (válaszként erre: 21. - Sz.cs.anna.)
2016. szept. 12. 18:48
Szia.Mizu veled,hogy alakultak a vizsgálatok? :)
21. sz.cs.anna. (válaszként erre: 19. - Bekacomb)
2016. júl. 15. 16:00

Köszönöm! :)

Semmiképp nem hagyom annyiban a dolgot, mert érzem, hogy ez a rossz állapotomnak a fő okozója.

2016. júl. 15. 15:49
Az IR-re rendszerint azt mondják, az még nem betegség, csak a cukorbetegség az. De miért nem hajlandóak komolyan venni, mikor abban a stádiumban még megelőzhető lenne a komolyabb baj? Nesze neked prevenció.
2016. júl. 15. 15:45
Ez már a kezdődő cukorbetegség állapota, rosszabb, mint az inzulinrezisztencia. De szerencsére visszafordítható, csak diéta, rendszeres sport kell hozzá. Ha nem jársz sikerrel (kívánom, hogy ne így legyen, csak gyakori sajnos), és nem törődnek a dologgal az orvosok, ajánlom a MensMentist. Jobbulást!
2016. júl. 15. 15:25

Mr vizsgálatra augusztus 8-án kell majd mennem. Nőgyógyászhoz bejelentkeztem magánúton, augusztus 23-ra. :)azt úgy érzem magánúton kell kivizsgáltatnom.

Az IR-re annyit mondott, hogy fennáll, de semmi többet, lehet szerdán az összes lelettel együtt majd erről is mond többet, bár kicsit kételkedem, hogy érdekli.

17. nadine81 (válaszként erre: 16. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 15. 15:19
Ilyen vizsgálatot még nem is hallottam, hát nem semmi. De azt hogy van e daganat, nem ilyen CT-vel vagy Mr-el nézik meg? Az inzulin rezisztencia, pcos nőgyógyászati vizsgálatakor derül ki inkább.
2016. júl. 15. 14:38

Semmilyen vizsgálatot nem végeznek ezzel kapcsolatban (IR és PCOS), mert szerintük agyalapi mirigynél van egy daganat és először azt zárják ki. Eddig rengeteg vért vettek, hormonokat most néztek, aminek szerdán lesz eredménye.

A szerdai nem terheléses vizsgálat lesz. :) hanem éheztetés/szomjaztatási próba.

Azt mondta az orvos, hogy a szerdai vizsgálat után lehet elkezdeni a kezelésem, de erősen kétlem, hogy az inzulinrezisztenciával foglalkozni fog. :( csak kijelentette, hogy fennáll, de még nem 1es típusú cukorbetegség.

15. nadine81 (válaszként erre: 14. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 14. 20:20
És most milyen vizsgálatok voltak?Nőgyógyászati,tehát pl hüvelyi ultrahang,hogy meg nézzék vannak e cisztáid...?Az agyalapi miriggyel kapcsolatban,a prolaktin szinted nézték már?Hát nekem egyáltalán nincsenek vénáim,mármint elég nehéz nekik eltalálni honnan vegyenek vért,régebben nagyon rosszul voltam bele,de mára már egész jól megedződtem.Az óránkénti vérvétel sem lesz vészes,nyugi.Nekem már kétszer csinálták,javaslom hogy vigyél veled egy fél citromot hogy bele facsard a cukros vízbe és úgy kellemesebb lesz meginni.Szedsz most már vmire vmilyen gyógyszert?
2016. júl. 14. 15:20

Most értem haza, igazából eléggé kivagyok bukva.

Az egy dolog, hogy 6 órán keresztül vártam, de még mindig nem jutottam előrébb.

Az inzulinomról nem is beszélt volna az orvos, ha nem kérdezek rá, és csak annyit mondott, hogy fennáll az inzulinrezisztencia ééés pont.

Az agyalapi mirigyemet vizsgálják, augusztus 8-án lesz MRI vizsgálatom, most levettek egy csomó vért, jövő hét szerdán megyek vissza a kórházba, nem ehetek/ihatok és úgy fognak óránként vizeletet és vért venni, csak nem tudom már honnan vesznek vért, mert a vénám használhatatlan...:(

13. nadine81 (válaszként erre: 11. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 13. 22:07
Mizu,tényleg bent kellett maradnod a kórházban?Írj ám,mi volt :)
12. nadine81 (válaszként erre: 11. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 10. 10:25
A PCOS megállapításához még hormon vérvétel is szükséges lesz azt hiszem.Mensi 3.napján kell azt hiszem menni,megnézik a testosteron,progeszteron,östradiol.LH,FSH stb szinteket.Hát én ugye úgy voltam hogy le raktam a fogamzásgátlót és nem jött meg a mensim.nem nagyon foglalkoztam akkoriban vele,s mire dokihoz jutottam,már cisztáim is voltak.Akkor nem kértek inzulin terheléses vizsgálatot,vagy csak én nem mentem el nem tudom már,de egy évig tehát újra szedtem a fog.gátlót,mellette a ciszták eltüntek.Aztán kb két éve gondoltam hamarosan pár éven belül terhes szeretnék lenni,ideje helyre hozni a szervezetemet.Így kaptam a Meforalt-ez az egyik metformin anyagú gyógyszer.Ez helyre hozta a ciklusomat fogamzásgátló nélkül.Súlyomon is javított kicsit bár azóta sajnos vissza is jött pár kg mert egy ideig nem szedtem,ugyanis ősszel elveszítettem egy babám,meg egyet most pár hete.Sajnos a terhesség pcos-nak nem egyszerű,legtöbbek nehezen esnek teherbe mivel nincs peteérésük,na nekem ilyen gond nincs,elsőre terhes leszek,csak nem marad meg ezt vizsgálják most.De nekem összetettebb a probléma nem csak pcos van hanem pajzsmirigy,prolaktin-ez már javult,meg meg nézik a genetikai részeket is.A mindennapjaim nem nehezítette meg,talán annyi.régebbi emlékeim közül és erre utólag jöttem rá,hogy előző kapcsolatomban én nem nagyon kívántam együtt lenni-tehát volt ez a libidó csökkenés is.A metforminnak néha vannak mellékhatásai,tehát hasmenés,puffadás ilyesmi de nem veszélyes,fokozatosan kell majd elkezdeni és adagolni,majd írsz úgyis és segítek ebben is.Csak mert nekem is először felírták hogy 2x1000mg naponta,pedig úgy kell hogy egy hétig napi felet aztán kétszer felet és hétről hétre emelni az adagot.
2016. júl. 10. 08:52

Rendben, mindenképp mondani fogom, hátha kifogok egy megértő/hozzáértő orvost, később pedig elmegyek magándokihoz.

Sajnos ezt a tünetet is produkálom tinikorom óta, akkoriban túlsúlyos is voltam. :(

Gluténérzékeny vagyok, de a ch-ra eddig nem figyeltem.

Neked javult az állapotod? vagy mennyire nehezíti meg a mindennapjaid?

Tényleg hálás vagyok, hogy te írsz nekem :)

2016. júl. 10. 08:51
Amúgy mit mondtak miért kell be feküdni a kórházba? Én ezzel még sose voltam bent. Egyszerű gyógyszeres kezelés ha nincs nagyobb gond. Vagy beállitani akarják a cukrod? A pco amúgy nem házi orvosi tudomány úgyhogy valószínűleg ezért sem tudott mit mondani. Én eddig azt hittem, fogamzásgátló miatt alakul ki de látom tévedtem.
9. nadine81 (válaszként erre: 8. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 10. 08:45
Persze, mondd csak hogy mire gondolsz, én is így szoktam. Meg nézik hüvelyi ultrahanggal vannak e petefészek ciszták. A betegség jellemzője még a nem kívánatos szőrök szokatlan helyeken, pl áll alatt mellkas köldök alatt karon... Persze nem minden tünet jár együtt. Pl nekem van pco de rendszeres a ciklus, neked pedig túlsúly nincs. Viszont ha vannak ciszták, azok általában több apró. Attól lesz hogy ha nem jön meg a menstruáció és nem repednek meg a tüszők. Tehát erre nem tudom elég lesz e neked is a metformin hatóanyagú gyógyszer, nekem mondjuk újra fogamzásgátló tablettát kellett szedni egy ideig hogy a ciszták el tünjenek és tényleg így lett. Ja meg majd a táplálkozásra kell oda figyelni, kerülni a fehér lisztet meg a cukrot. Sajnos én sem nagyon tudom be tartani.
2016. júl. 10. 06:13

Szerencsére fogamzásgátlót sosem szedtem, nem is szeretnék.

PCO-ra gyanakszom, sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy van, de még nem vizsgálták. Szerinted, ha a kórházban elmondom a tüneteim, akkor kivizsgálnak, vagy mondjam külön, hogy erre gyanakszom?

Köszönöm a válaszaid! :)

7. nadine81 (válaszként erre: 6. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 9. 22:41
Igen, ezek mind össze függenek a cukor és az inzulin ingadozásával.Szinten kell majd tartani, a gyógyszer segít feldolgozni a szervezetednek a cukrot és szép lassan a ciklus is rendszeres lesz. PCO-d nincs, tehát petefészek ciszta? Amúgy nálam is több kellemetlen tünet volt de így hogy ismert a bajom, kezd minden rendeződni, mondjuk engem a fogamzásgátló tabletták tettek tönkre. Akkoriban amennyire hasznosnak tartottam, mára tízszer annyit kínlódok többféle szempontból is.
2016. júl. 9. 16:45

Egyéb panaszaim az alvászavar, depresszió, ingerlékenység, homályos látás, fejfájás, szédülés, éhségrohamok, menstruációs zavar (néha kimarad, összevissza jön meg), vannak kellemetlenebb panaszaim is, de azt nem írnám le nyilvánosan.

A pajzsmirigyemmel nincs gond a labor szerint. :)

2016. júl. 9. 16:35
Milyen egyéb panaszaid vannak?Pl.nőgyógyászatilag,tehát a menzeszed rendszeres?Nekem a 120.perces inzulinom 171 volt,nem akartak adni semmit rá,végül magán úton ki harcoltam a Meforalt-ez egy metformin anyagú gyógyszer,cukrosok szedik általában.Miután a fogamzásgátlót letettem,nem jött meg magától a mensim és ez a gyógyszer segített.Mi,akik túlsúlyosak vagyunk,fogyni is segít,de nekünk általában a pajzsmirigyünk is alulműködik és azért van a túlsúly.Neked viszont lehet túlműködik és ezért vagy hozzá vékony.A tsh-d mennyi,azt nézték?
4. 415367db2e (válaszként erre: 3. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 9. 16:32
Szívesen, remélem sikerül találnod egy jó orvost, aki megfelelően kezeli. :)
3. sz.cs.anna. (válaszként erre: 2. - 415367db2e)
2016. júl. 9. 15:56

Igen, elég logikusnak tűnik.

Köszönöm a választ.:)

2. 415367db2e (válaszként erre: 1. - Sz.cs.anna.)
2016. júl. 9. 15:48

Arra lehet következtetni, hogy:

1. a vékonyság nem egyenlő azzal, hogy valakinek nincs cukor problémája

2. a háziorvos ehhez egyáltalán nem ért, csak egy nagyon jó endokrinológus

3. brutálisan magas az inzulinod, ez mindenképp kezelésre szorul!

2016. júl. 9. 15:20

Sziasztok! :)


Pénteken volt a vizsgálat, aminek meg is jött az eredménye:


Éhgyomri glukóz (plazmából) 4,4 mmol/l

60 perces glukóz 8,4 mmol/L

120 perces glukóz 7,0 mmol/L

Inzulin 6,7 mIU/L 3,0 25,0

Inzulin 60 perc 192,5 mIU/L

Inzulin 120 perc 256,7 mIU/L


Hétfőn fekszek be a kórházba, de addig csak agyalok.

Nem emiatt utaltak be az endokrinológiára, mivel a háziorvosom véleménye az volt, hogy nem lehet a cukrommal probléma, mert vékony vagyok, így ezt magánúton csináltattam.

Már nagyon régóta húzódik a betegeskedésem, amire nem kapok pontos diagnózist.

Kórházba vizeletmérés után kerültem, ami 7,3 l volt 24 óra alatt.


Az értékeim alapján mire lehet következtetni?


Köszönöm a válaszokat :) (tudom, hogy feleslegesen pattogok, de hátha így lenyugszok kicsit)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook