Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Magas terheléses cukor miatti diéta. fórum

Magas terheléses cukor miatti diéta. (beszélgetős fórum)


2013. jan. 23. 14:12
Sziasztok! Csatlakoznék én is a fórumhoz. Én most 32 hetes vagyok, 5 hete diétázom, mert nekem is magas lett a cukrom, 180 g-os diétán (40-20-50-20-30-20) vagyok. Két hete voltam kontrollon, és kiderült, hogy amit én 6,7-nek mérek (egy vadi új készülékkel) egy kb. 30 g-os reggeli után, az a vérvételen 5,3, tízórai után ami 7,2, az a vérvételből 5,7. Lehetséges ekkora különbség, tényleg? Erre azt mondta a dietetikus, hogy túlságosan sokat mér a készülékem, van ilyen, de akkor ne annak higyjek, nyugodtan egyem meg a 40 g-ot reggelire (amit egyébként alig bírok letolni a torkomon, mert sosem ettem ennyit reggelire), majd ezek után rendszerint 8,0-9,0-es értékeket mérek. Általában egyébként csak reggel megy fel a cukrom, az éhomi mindig jó, este meg ha megeszek akár egy gesztenyepürét is (1x volt rá példa sajnos), azután is csak 6,3 volt. Estére viszont nagyon kevésnek érzem a 30 g-ot, mert általában elég későn, éjfél körül fekszem, és ha csak annyit eszem 6-7 óra körül, bizony kopognak a szemeim, és az sem hiszem hogy jó dolog. Az a lényeg, h fogalmam sincs mivel csinálok jót, ha tartom a vércukormérőm, illetve a saját igényeim szerint a diétát, vagy a dietetikus által előírtat... Valaki tapasztalt hasonlót?
29. noncsika87 (válaszként erre: 27. - 8f3c54052d)
2013. jan. 21. 18:35
Nekem is küldjetek légy szíves egy anyagot a diétáról. 7,1 lett, de nem akarom h feljebb menjen ezért én is megpróbálom. Köszönöm.
2013. jan. 2. 14:32
Jaj, most nézem ez egy tök régi kérdés.
27. 8f3c54052d (válaszként erre: 11. - Erika691230)
2013. jan. 2. 14:29
Erika, küldj nekem egy privit az e-mail címeddel, és adok neked anyagokat a diétáról. Én inzulinrezisztenciás vagyok, de a diéta ugyanaz.
26. fdóri (válaszként erre: 25. - TSydy)
2010. febr. 3. 07:02

szia!


Hát az éhgyomorra tényleg kicsit sok.

Szerintem tartsd a 150g-os diétát ha tudod. Megéri, mert rosszabb ha inzulinozni kell... Sajnos tapasztalat.

Az orvos erre mit mond?

25. TSydy (válaszként erre: 23. - Miamano99)
2010. febr. 2. 22:21
Sajnos igazad van. Nekem is szülés után elmúlt, de most majd másfél év után megint kicsit magas, pedig nem eszem össze-vissza és megpróbálok kevés szénhidrátot enni. Mégis reggelente éhgyomorra 6,2-6,5.
24. erika691230 (válaszként erre: 23. - Miamano99)
2010. febr. 2. 22:20

Köszi!

Igen,olvastam,hogy kialakulhat,ezért is nem hagytam annyiban.

2010. febr. 2. 22:07
Na akkor legalább a dokid odafigyel. Így kell. Még annyit akartam mondani, hogy ha most nem figyelsz, nagy esélyed van 2-es típusú cukorbetegség későbbi kialakulására. Sok sikert. Nem olyan nehéz. Ki lehet találni tök fini kajákat.
2010. febr. 2. 15:53

Sziasztok!

Köszi az infókat!

Tegnap a tesóm elvitte a labor papírom aláíratni a terhesgondozóba,mivel olyan nehéz akkorát gyalogolni,hogy holnap mehessek vizelettenyésztésre.A doki átnézte a múltkori laborpapírom,hogy miért is küld a védőnő,és látta,hogy a cukrom magas volt.Kérdezte,mit mondott a dokim,mondta tesóm,hogy 150g szénhidrát diéta.Na,ez nem így megy ám!Jött a válasz .Kell egy cukorprofil.De,mivel szegeden van az orvosom,itt helyben nem csinálják meg nekem,hívjam a dokimat.Na,hívtam is,oké,mondja,akkor két hét 150g diéta,és jövő szombaton irány a klinika.Ott vasárnap reggeltől hétfő reggelig tart a vizsgálat,ami kaja előtt,után vérvételt jelent,kedden lesz eredmény,ha jó,hazajöhetek kedden.Ha nem jó,akkor majd megbeszéljük,hogyan tovább.

2010. febr. 2. 14:29

Sziasztok!

Most olvastam végig a hozzászólásokat. Elég érdekes, hogy az orvos ennyivel elintézte. Nekem 7 hónapos a babám és a terhesség alatt magas volt a terheléses cukrom. 160 grammos diétát kellett tartanom, hetente kellett diabetológiára mennem, és minden héten ellenőrizték a cukrom, többször terheléssel is. 1 hónap alatt a diéta betartása mellett szépen visszament a normál értékekre. Szülésig szigorúan be kell tartani, utána pedig magától elmúlik. Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret, cukrot, mézet egyáltalán nem szabad. A tej nagyon gyorsan felnyomja a cukorszintet. Levesek, sovány húsok, hal, párolva, grillezve, zöldségekkel. Fontos, hogy a napi 5-6 étkezés meglegyen. Itt is találsz nagyon jó táblázatokat, csak számolni kell. A teljes kiőrlésű kaják nem nyomják fel a cukrot hirtelen, mint a fehér lisztes dolgok. Ha odafigyelsz a kajára, nem kell semmi mást tenned. Én 4 kg-t híztam az egész terhesség alatt, a kislányom 3440 grammal született, teljesen egészségesen. Az első pár napban az Ő cukorszintjét is nézték naponta kétszer, de teljesen rendben volt. Remélem segítettem.

2010. febr. 2. 08:15

Sziasztok! Én inzulinrezisztens vagyok már több, mint két éve. Nekem "csak" az inzulinom szállt el, de nagyon, a cukrom még nem. Így diétáznom (elején csak alacsony GI-s ételek, most már figyeleke a ch-ra is)kell és gyógyszert is kapok rá. Amikor a Kisfiamat vártam a gyógyszert nem kellet szednem, viszont folyamotos kontroll alatt álltam. A cukrom végig jó volt, de az utolsó harmadban hirtelen nagyon elkezdtem hízni, így a nőgyógyász mondta, hogy figyeljek oda nagyon a ch-ra. Én 150 gramm szénhidrátok diétát tartok (még szoptatok), de nem hagyhatom ezt abba, mindig tartanom kell majd.

A következőképpen osztotta fel a dietetikus a ch mennyiséget: reggeli 30 g ch (lassú), tízórai 20 g ch (gyors), ebéd 50 g ch(1/3 gyors, 2/3 lassú- ilyenkor legnagyobb íz inzulinérzékenység, illetve mozgás után), uzsi 20 g ch (lassú), vacsi 40 g ch 1/4 rész gyors, 3/4 lassú, pótvacsi 10 körül 3 korpovit kekesz vagy 10 dkg sovány túrókrém

Lassú szénhidrát-teljes kiőrlésű gabona, hús

Gyors szénhidrát-tejtermékek, gyümölcs

Amióta tartom ezt a diétát nincsenek éhségrohamam és nem hipózok. Szóval nekem bevállt még szoptatás mellett is. A Kisfiam egyébként teljesen egészséges, minden rendben volt vele már a születése után is.

19. erika691230 (válaszként erre: 18. - TSydy)
2010. febr. 1. 21:50

Szia!

Írtam privit. :-)

18. TSydy (válaszként erre: 17. - Erika691230)
2010. febr. 1. 21:42
Tényleg nagyon szivesen. Ha bármi van írj nyugodtan. Azért jó babavárást, élvezd a pocakod! Én ennek ellenére nagyon szerettem terhesnek lenni, lehet ezért is hordtam egy hétig túl. :)))
17. erika691230 (válaszként erre: 16. - TSydy)
2010. febr. 1. 13:51

Szia!

Hát,lehet,hogy nem jó a 2x evés,de nem kívántam többet,de az igazság az,hogy azért emellett rengeteg gyümölcsöt is ettem napközben.Na,majd megszokom,de az,hogy mihelyst felébredek ennem kell,hát ez nagyon keserves.Persze,mindenképpen szoptatni szeretnék.Köszi a jó tanácsokat!

16. TSydy
2010. febr. 1. 11:40

Aha, ismerős.....képzeld el 40 C melegben, mikor az ember a háta közepére sem kívánja a kaját és enni kell...

Egyébként azt tudod ugye, hogy a max 2x evés is baj. Ráadásul nem árt ha megszokod ezt az étkezést, mert szülés után is érdemes folytatni, ha szoptatni akarsz. Csak ugye lightos kalóriájú ételeket kell enni és akkor még a felugrott felesleg is lemegy. Nekem most úgy néz ki, hogy megint kicsit magas a cukrom, úgyhogy megint számolgatom a szénhidrátot, ráadásul én még szoptatok, úgyhogy most nem tudom mi van. Sajnos nekem apám és nagyapám is cukros volt, nagy a valószínűsége, hogy én is az leszek. Nekem mondjuk sikerült "simán" teherbeesnem, de mi is 1 év alatt hoztuk össze. Ha akarnék még egyet, akkor biztos, hogy először a cukromat kell majd beállítani és valószínűleg inzulinnal. Úgyhogy még ez várat magára.

15. erika691230 (válaszként erre: 14. - TSydy)
2010. jan. 31. 10:55

Szió!


Hát,tegnap már a 150g diétával kajáltam,de tudod,mi a röhej?Én így többet eszem,mint eddig,vagy legalább is úgy tűnik,mert eddig max 2x ettem naponta.De azt olvastam,fontos betartani,hogy napi 5x,és úgy,hogy 25-25-50-20-30g.

Nem akarok bajt sem magamnak,sem a babámnak,így inkább betartom.Főleg,hogy 3 évig szenvedtünk érte,és végül lombik baba lett.

14. TSydy
2010. jan. 30. 22:04

Csak most volt időm végigolvasni, hááát nem egyszerű a doki. Az a baj, ha nincs karbantartva a cukor, akkor ha magas a terhesség előrehaladtával egyre magasabb lesz, mivel a szervezet nem tud elég inzulint termelni 2 ember számára. Az én dokinénim úgy magyarázta ezt, hogy benn a baba úgy érzi magát mintha ülne a cukorkaüzletben és csak tömné magába az édességet. A nem karbantartott cukrosok szoktak óriásbébiket szülni. Tudjátok mikor a tv-ben mutogatják a behízottszemű, csücsöriszájú, kalácsképű, dagadt újszülötteket mint 5-6 vagy kilóval született "csodákat". Tisztelet a kivételnek, van akinek magától nő ekkorára, de az a kölköcske nem dagadt születéskor. Na szóval az ilyen baba miután születés után megszűnik a cukorkapótlás be is kómázhatnak a súlyuk miatt pedig a tüdejük és a szivük van veszélyben. Az a baj, hogy sajnos még mindig sok olyan kismama van aki leccarja, hogy magas a cukra és cseszik diétázni, vagy amikor kiderül, hogy olyan magas, hogy inzulin kell akkor inkább nem megy többet a diabetológiára....Mikor én szültem akkor is volt egy ilyen...ráadásul reggel kipottyant belőle a gyerek délelőtt már kint cigizett a folyosón. Én meg méricskéltem a cukrom, hogy megy e vissza, vagy cukorbeteg maradok e.

Na nem akarom elrontani a topicot, Erika nyugi, egyáltalán nem olyan magas a te értéked, elég ha odafigyelsz. De a 180 gramm hidd el nem kell, elég a 150. (Ráadásul ennyi segít is, hogy pont a végén ne hízzál meg. Akkor tud a legtöbb felesleg felugrani....tapasztalat...)

13. erika691230 (válaszként erre: 12. - Mtt80)
2010. jan. 30. 10:11

Szia!

Köszi a választ,én is így gondolkodom.Egyébként is azt olvasom mindenhol,hogy kismaminak a 180 g kell,mert ennyi kell a babának a fejlődéshez.Úgy gondoltam,megpróbálok odafigyelni,és a jövő héttől tudom mérni is a cukromat,és majd kiderül.

12. mtt80 (válaszként erre: 11. - Erika691230)
2010. jan. 30. 09:54

Szia!


Nekem azt mondta a védőnő, hogy 7,8-ig jó az eredmény. (7 fölött esetleg jobban oda kell figyelni, hogy mit eszünk) Szóval szerintem is elég annyi, ha mondjuk kevesebb cukros dolgokat eszel, iszol és egy kicsit jobban odafigyelsz. Valószínű ezért nem veszi annyira komolyan a doki sem.

2010. jan. 29. 21:59

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Írtam a dokimnak,most kaptam választ,azt írta,valóban magasabb,de nem vészesen,150 g diétát kell tartanom.Ezen kívül semmit nem írt,nem kaptam sehova beutalót,nem mondta senki,miből,mikor,mennyit.A neten próbálok keresgélni.

Elég durva dolgokat írnak a terhességi cukorbetegségről a neten,azt hittem,ezt komolyabban veszi a doki. :-(

10. TSydy
2010. jan. 29. 21:40

Szia! Kaptál diabetológiára beutalót? Ha igen, ott mindent elmondanak és elméletileg ki is oktatnak hogyan egyél. Meg fogják adni, hogy hány órakor egyél és hány gramm szénhidrátot. Jó kis táblázatok vannak a neten érdemes kinyomtatni.

Csak először fog szörnyűnek tűnni, de nyugi pillanat alatt belejössz. Tulajdonképpen csak le kell mérned a kajcsi súlyát evés előtt és kiszámolni mennyit ehetsz belőle. Egyébként jó fogyókúrának is majd szülés utánra. Ha diétáznod kell és ha tudok, segítek szívesen. Én keményen cukros voltam terhesen inzulinoznom is kellett magam. Sajnos így van tapasztalatom.

9. misz (válaszként erre: 4. - Erika691230)
2010. jan. 29. 20:45

Ez tényleg nem vészes. Az enyém is 7.3 volt. Igyekeztem minél kevesebb cukros dolgot enni. Csoki, süti, tea csak édesítővel.

Nem lesz semmi gond. :)

Szerintem ekkora értéknél elég, ha jobban odafigyelsz mit és mennyit eszel. De gondolom menned kell majd így is cukorrendelésre, ott elmondanak mindent.


Szép babavárást, és csodás Kisbabát kívánok! :)

8. fdóri (válaszként erre: 7. - Erika691230)
2010. jan. 29. 13:49
:) szívesen
7. erika691230 (válaszként erre: 6. - Fdóri)
2010. jan. 29. 13:22
Köszi a tippeket.
2010. jan. 29. 13:19
Sok zöldség. A főzeléket kevesebb liszttel rántsd/habard be. A legjobb apároltzöldség, husival + leves.
2010. jan. 29. 13:17

Szia!


Hacsak 7,1, akkor talán elég ha 5-6x eszel keveset. rozsos vagy bakonyi barna kenyeret egyél(szeletelt kenyerek között keresd). Kerüld a krumplit, cukrot, tésztát, búzadarát. Ha krumplit eszel, akkor inkább ne pürét, mert úgy gyorsabban felviszi a cukrod...

Nekem a kisfiam cukros:(

4. erika691230 (válaszként erre: 3. - Mtt80)
2010. jan. 29. 11:58

Szia!

7.1 A védőnő szerint nem vészes,de nem ártana diétáznom.de vígy is alig eszem,édességet szinte semmit,mert nem kívánom,kenyeret alig...

3. mtt80 (válaszként erre: 2. - Erika691230)
2010. jan. 29. 11:37

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mennyi lett?

Én is ma tudtam meg az eredményem, de nekem jó lett, azt mondták. Az éhgyomrim 4,6 lett, 2 óra múlva pedig 6,5.

2010. jan. 29. 11:35

Sziasztok!

Kismama vagyok,és a 24 hetes terheléses cukrom magasabb lett a kelleténél,így diétáznom kellene.Tanácsokat szeretnék kérni,Ti mit esztek,mit nem?

2010. jan. 29. 11:34
Magas terheléses cukor miatti diéta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook