Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítene valaki a terheléses cukor és inzulin vizsgálatom eredményének értékelésében? fórum

Segítene valaki a terheléses cukor és inzulin vizsgálatom eredményének értékelésében? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 16. 16:07

Sziasztok!


Most kpatam meg a labor eredményemet.

Segítenétek kielemzni? Mert kicsit megijedtem az inzulin szint miatt. Hétfőn megyek majd dokihoz.


Glucose 5.0 mmol/l 3,3 - 6,0

120 perces glucose: 4,8 mmol/l


Inzulin 7.60 uU/ml 2.6 - 17,0

Inzulin 120 perc 28.80 uU/ml


anti-TPO: <1 IU/ml <5.60


anti-TG: <1 IU/ml <4.11


prolaktin: 11.22 ng/ml 5.18-26,53

48. Vigyorex6 (válaszként erre: 47. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 21. 13:35

Olyan mozgásformát válassz, ami pulzusszám növelő, mert nem a megfeszült tempó a fontos.

A futással szemben vannak ellenérvek is azoknak, akik eddig nem futottak.

47. gumi-nyuszi (válaszként erre: 46. - Vigyorex6)
2011. nov. 21. 13:32

Köszönöm az infókat...

Jó, mert kenyeret eddig sem ettem, tejet nem ittam.

Maga az ételsor nem ijeszt, csak az, hogy 5-ször kell enni naponta.

A mozgásnak elég, ha heti háromszor elmegyek futni a konditerembe, illetve ott felüléseket csinálok? Az úszásnak nem vágok neki télen, pedig az az én sportom. Mivel 11 évig versenyszerűen csináltam, arról biztosan tudom, hogy menne rendszeresen..., de azt majd csak tavasszal.

46. Vigyorex6 (válaszként erre: 45. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 21. 08:12

Elég összetett, elsőre lehet, hogy bonyolult, én nehéz mindent átfogóan leírni.

Nagy vonalakban:


Tehát 5 kaja naponta (3 óránként).

Amit kerülünk:

krumpli (szabad enni, de keveset)

fehér rizs (helyette barna)

Fehér liszt (helyette teljes kiőrlésű - észre sem veszed a rántásban, rántott husin)

fehér kenyér ( helyette valamilyen barna lisztből készült - a Ceresnek minden kenyerének a hátuljára rá van írva, hogy egy szeletben miből mennyi van)

A tésztából durum jöhet szóba.

Cukrot hagyd el, legalábbis ha teljesen nem is tudod, akkor minimalizáld le (teába, kávéba ne tegyél, sütiben, csokiban van diab...)


Reggelire gyümölcsöt, tejet NE.


Reggeli: 30gch (mind lassú felszívódású ch)

3 szelet Ceres kenyér (mondjuk Graham)

3 szelet selyemsonka

1 paradicsom

teavaj


Tízórai: 20g ch (10 lassú, 10 gyors)

tejeskávé édesítővel vagy ha nem kávézol, akkor tönköly pékáru, kefír vagy joghurt


Ebéd:

Bármi amit főztél, kis adagban, a fentiek kerülésével 50g ch (max 20 gyors)


Uzsi: gyümölcs (ha lehet banán és aszalt gyümölcsöt ne, vagy csak minimálisat 20 g ch (lehet mind gyors)


Vacsi: Lehet az, ami az ebéd volt, de kevesebbet 40g ch (max 10 gyors)


Ennél picit bonyolultabb, és közben mégsem az. Ezért lesz jó a dietetikus, mert átfogóan elmond mindent. Vannak fogalmak, amikkel tisztában kell lenni.


A cukros üdítőket el kell hagyni, de az édesítős üdítőket is csak néha igyad, és egyszerre 2dl-nél ne többet.

Kávét, teát üresen vagy édesítővel.


Ez jutott most eszembe.

2011. nov. 21. 07:48

Ja!

SZÍVESEN VENNÉM, HA VALAKI SEGÍTENE AZ ÉTRENDBEN. uGYAN MEGYEK DIATETIKUSHOZ, DE SZERETNÉM, HA VALAKI LEÍRNÁ A "TILTOTT" DOLGOKAT, ILLETVE, HOGY MI AZ AMIT BÁTRAN EHETEK. rECEPT ÖTLETEK IS ÉRDEKELNEK...

2011. nov. 21. 07:44

Sziasztok!


Szombaton voltam a dokimnál, és megnyugtatott. Felírta a Merckformint, megadta egy dietetikus számát, de azt mondta, hogy véleménye szerint, ha tartom a diétát, szedem a gyógyszert és rendszeresen mozgok, nem kell ám olyan sokat várni a babára.

A hormon eredményeimmel megvolt elégedve. Azt mondta, hogy szerinte "csak" az inzulin okozza, hogy még nem lettem várandós. Elmondta, hogy az én eredményem még nem is olyan durva ahhoz képest, hogy miket lát, és ennél rosszabb eredmények mellett is esett teherbe nagyon hamar betege a csodálatos "hármas kezelésnek" köszönhetően.

Szóval most én is bizakodóbb vagyok. Már szedem a gyógyszert, holnap találkozok egy diatetikussal és a héten elkezdem a mozgást is!!!

43. Vigyorex6 (válaszként erre: 40. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 18. 07:55

Attól függ hanyadik ciklusnapot nézel.

Gyorsan visszakerestem az enyémet. Nekem sem magasabb ah Lh-m 3. napinál.

42. gumi-nyuszi (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2011. nov. 18. 07:40

Én is 8-10 kg-os felesleggel éllok most itt, de tényleg nem aggódom a leadása miatt. Főleg így, hogy valószínűleg diétára fognak.

A hormon eredményeimmel én is elégedett vagyok nagyjából. Sokkal rosszabbra számítottam.

2011. nov. 17. 19:13

szerintem ez az eredmény nem olyan rossz, szóval nagy baj nincs

inkább az inzulin, az viszont komoly munka lesz helyre hozni

de ha kapsz metet rá és betartod a diétát akkor minden rendben lesz vele:)

viszont ha megfogadsz egy tanácsot akkor tényleg leadod azt a pár kg-ot amíg nem esel teherbe

Nekem sajna nem sikerült és így elég nagy súlyal vágok bele a szülésbe

na persze nem vagyon olyan duci de 12 kg-ot híztam most terhesség alatt és már eleve volt rajtam úgy 10 kg súlyfelesleg amit le kellett volna adni

40. gumi-nyuszi (válaszként erre: 39. - Vigyorex6)
2011. nov. 17. 15:51

Köszönöm!

A progeszteront már néztük korábban, azzal nincs gond.

Egyébként azt olvastam, hogy a PCO-nál az LH-nak magasabbnak kell lennie az FSH-nál. Hallottam erről az 1:1 arányról is, de arról nem, hogy kevesebb lenne az LH.

Félre ne érts, tisztában vagyok vele, hogy fennáll a PCO, csak meglepődtem ezen egy kicsit.

39. Vigyorex6 (válaszként erre: 38. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 17. 15:04

Sok mértékegységet nálam máshogy hoz a laborom, de a Pco az Fsh/Lh arányon látszik, mivel annak 1:1-nek kellene lennie.

A pajzsmirigy eredményeim közül a legmagasabb nekem is hasonló, arra azt mondta Tűű doktor, hogy jó.

A többihez nem tudok hozzászólni, de nagy hangsúly van a ösztrogén és a progeszteron hormonokon is.

Mivel az Ir teljesen biztos, és az Fsh/Lh sem jó, így ez már fix, hogy összeáll szindrómává, de ez ne adjon okot elkeseredésre, mert kezünkben van a met és a komplex kezelés, az akarattal!!!

2011. nov. 17. 14:55

Sziasztok!


Ma megérkeztek a ciklus 3. napján vett vérből a hormonvizsgálat eredménye. Leírom, hátha erről is többet tudtok, mint én.

TSH: 1.65 mIU/L

FSH: 4.25 IU/L

LH: 3.09 IU/L

Prolaktin: 13.72 ng/mL

DHEA-S: 7.30 umol/L

Ösztradiol: 28.6 pg/mL

Szabad tesztoszteron: 7.10 pg/mL

SHBG: 40.3 nm/L

Totál tesztoszteron: 0.28 ng/mL


A mértékegységek miatt nem igazán találtam a neten példákat. A referenciaértékeket nézve minden értékem jónak tűnik, csak az ösztradiol kevesebb egy hajszállal.

A PCO miatt vártam, hogy az LH magasabb legyen az FSH-nál, de nem lett.

Ti ezekből le tudtok vonni valamilyen konzekvenciát?

Szombaton megyek a nőgyógyászomhoz, de hátha már hamarabb is ki tud okosítani valaki.

37. Vigyorex6 (válaszként erre: 34. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 17. 07:53

Így van! A te kisbabád is sorban áll már az angyalkáknál! :)


A pároddal kapcsolatban pedig: Le a kalappal előtte is! Sajnos sok nőtől olvasom, hogy a párjuk kizárja ezt a lehetőséget X okból. :(


Ha egyszer beindul a gépezet, akkor már nincs megállás! :O) +++++++++++++ Szorítok! :O)

36. gumi-nyuszi (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2011. nov. 17. 07:44

Van, sajnos. Na, nem annyira extrém a helyzet, de nem most vagyok a legjobb formámban.

Szerencsére elég könnyen fogyok, szóval emiatt külön nem aggódom. Teljesen reális ez a súly ahhoz képest, hogy mennyit eszem.

Az a baj, hogy a diétákkal óvatosan kell bánnom, mert többször is volt gyomor-és nyombél fekélyem, így tényleg vigyázni kell nekem ezekkel, de egy jól felépített diétával szerintem, könnyen leadom ezt a néhány plusz kilót!!!

2011. nov. 16. 20:32

szia

helyes felfogás, persze, hogy lesz baba:) Ez nem is kérdéses.

azt megkérdezhetem, hogy van e túlsúlyod?

2011. nov. 16. 19:18

Nagyon köszönöm mindenkinek a biztatást. Egyszerűen tudom, hogy lesz babám. Olyan nincs, hogy nem!

Mindent meg fogok tenni, amit csak kell!!!

Akiknek sikerült, elismerésem és teljes szívből gratulálok Nekik!


Vera!

Örülök, hogy kezd működni a dolog. Az én párom pont holnap megy a spermavizsgálatra, bár nem hinném, hogy Nála gond lenne. Csak engem akar megnyugtatni.

De mostmár tényleg tudatosak leszünk és betartunk minden orvosi utasítást!

Hiszen a mi babánk is várakozik már a sorban...

33. Vigyorex6 (válaszként erre: 32. - Vigyorex6)
2011. nov. 16. 17:58

(bocs) rosszullétet nem okozott, semmilyen egyéb változást sem.

A szeptemberi kontrollra a hormonértékeim élettaniak lettek, nyugodtan vághattunk neki a további próbálkozásnak, de sajnos nálam más is van, úgyhogy megyek átjárhatóságira, ha januárig semmi, de azért a párom is elmegy spermavizsgálatra.

32. Vigyorex6 (válaszként erre: 29. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 17:54
Nálam szépen felépítette magát a gyógyszer. Se hányás, se hasmenés, se jelentős fogyás, semmilyen
2011. nov. 16. 17:18

Én is csak megnyugtatni tudlak ez ügyben. Nekem is policisztás volt a petefészkem, a dokim már műteni akart, de a pici közbeszólt szerencsére. :)

Bár a nőgyógyászom is nagyon jó orvos, de utólag már látom, hogy első körben endokrinológushoz kellett volna mennem, mert a PCO igazán az ő szakterülete. Persze a legjobb, ha az ember talál egy olyan orvost, aki mindkét szakterülethez ért - ezért írtam, hogy a legjobb kezekben vagy!


Annyi biztos, hogy türelem játék innentől a dolog, és szükséges lesz hozzá egy életmódváltás is - de klassz lesz, meglátod. Kicsit jobban odafigyelsz majd magadra, hogy mit eszel, mit mozogsz - én kifejezetten élveztem... aztán egy szép napon majd csak azon kapod magad, hogy már napok óta késik. :)) Kívánom, hogy mielőbb elérkezzen ez a nap!

2011. nov. 16. 16:49

Igen, ez már inzulinrezisztencia

fogsz kapni metformint, diétáznod kell és bizony sportolni

sok sikert kívánok

ha babára vártok akkor hidd el van remény, igaz meg kell küdzeni érte de itt vagyok Én az élő példa nemsoká töltjük a 34. hetet, pedig Nekem még endometriózisom is volt

kitartás

29. gumi-nyuszi (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2011. nov. 16. 16:15
Nálad van valamilyen pozitív eredmény?
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 27. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 16:14

Ha hormon eredményeid is lesznek holnapra, az tökéletes!!!! :)

Ha igazán jó orvosok mindketten, akkor egy Pcos szakterületű nőgyógyásszal és egy belgyógyásszal minden folyhat a maga medrében.

Ezek a félelmek sajnos szüntelenül vannak, nem nagyon lehet ellene tenni, én is megélem nap mint nap, de igenis lehet babád, csak enned a dolognak kell megoldódnia. :)

27. gumi-nyuszi (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2011. nov. 16. 16:10

Szia!


Igen, én is emlékszem rád.

Most jutottunk el oda, hogy elkezdtek komolyabban is vizsgálódni ez ügyben. Hormonjaimat is nézték, annak az eredményét holnapra várom.

Egyébként úgy tudom, hogy a nőgyógyászom férje belgyógyász..., szerintem Ő is ott rendel.

Időm van. Csak a lelkesedésem és a türelmem hagyott alább. Nagyon félek, hogy nem lehet babám.

26. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 16:09

Sziszunak igaza van abban, hogy eredményekkel a kezedben már mennek a dolgok.

Innentől csak egy jó orvos kell, a Te akaratod, és, hogy szépen felépítse magát a met a szervezetedben.

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 16:06

Ha ez a szakterülete, akkor tud segítséget nyújtani, de lehet, hogy belgyógyászra is szükséged lesz mellette.

A diéta pedig könnyen megtanulható, de ha kevés időd lesz vele foglalkozni, akkor dietetikus összerakhat neked egy "étkezési programot".

24. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 16:04
Jah, oké, nincs gond :)
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 16:03

Visszakerestem a leveleimet, mert ismerős volt a neved.

De itt írtad is a policisztás petefészkedet.

Ezekkel az értékekkel szinte bizonyos, hogy ennek a hátterében inzulinrezisztencia áll, és összeáll szindrómává a dolog.

Míg nem mondott rá orvos véleményt, addig ne kezd el életmódot váltani.

Az sem mindegy, hogy hogyan szeded a gyógyszert + emellé kell, hogy párosuljon diéta (szénhidrátszámlálással) + mozgás.

A Pcos nem nőgyógyászati betegség, úgyhogy nem ártana endokrinológus szakorvoshoz fordulnod.

22. gumi-nyuszi (válaszként erre: 21. - .Sziszu.)
2011. nov. 16. 16:01

Bár hajlamos vagyok mindent túlreagálni, most egy kicsit megnyugtattál.

Tudom, hogy fiatal vagyok és időben kivizsgáltattam magam, de ha az ember fejében már ott topognak a baba-cipők, minden nagyon lassúnak tűnik.

Nagyon remélem, hogy a nőgyógyászom tud nekem segíteni. Mindenesetre ettől a perctől kezdve leállok a cukorral!!!

21. .Sziszu. (válaszként erre: 19. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 15:59

Ja, az a legjobb. Az én nőgyógyászom csak "szimplán" szülész-nőgyógyász... de ha a tiednek ez is a szakterülete, akkor a lehető legjobb kezekben vagy. Nekem sajna 2 helyre kellett rohangálnom - és kell még most is.


Ha van már vérvétel eredmény a kezedben, onnantól már haladós a dolog. Ne izgulj, ez egy nagyon jól kezelhető állapot. Mert ez nem betegség, csak egy állapot.

20. gumi-nyuszi (válaszként erre: 18. - 89a16b9c50)
2011. nov. 16. 15:58

Nekem sincs "semmi" bajom. Vagyis én nem érzékeltem semmilyen tünetet magamon.

Most el vagyok keseredve, mert ez a katasztrofális inzulin érték azt hittem járna valamilyen tünettel. De nem-ez aljas dolog.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook