Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg megszüntetik a szocpolt? És, ha igen mikortól? Tudja valaki véletlenül? fórum

Tényleg megszüntetik a szocpolt? És, ha igen mikortól? Tudja valaki véletlenül? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. ápr. 2. 08:00
Azt hallottam, meg akarják szüntetni a szocpolt. Ki, mit tud róla?
27. Promama (válaszként erre: 22. - Jaina)
2009. ápr. 1. 13:32
és sajnos nincs igazad. A a "réteg",aki erre rendezkedett be már most is drasztikus módon kezdi megoldani a helyzetet:( Most volt a védőnő és mesélte,hogy az a cigány anyuka,akihez szintén szokott járni,már a két nagyobb ( 3 és 6 évesek) gyerekét "leadta" állami gondozásba,mert nem tudják a hármat eltartani-legalábbis erre hivatkoznak. Csak a pici 6 hónaposat "tartották" meg. Ez azért nagyon szomorú és félő,ha megtörténnek az intézkedések,sok gyerek jut majd erre a sorsra:(((((
2009. ápr. 1. 13:23
Rendben,de Magyarország érdeke,hogy legyenek új állapolgárok,vagy nem?ezeket az új állampolgárokat fel kell nevelni vagy nem ? és én a párommal dolgozunk vagyis dolgoztunk,mert munka sincs. Itt ülünk két gyerekkel én 1 a párom 3 diplomával és semmi. Aztán még azt a kis bevételt is el akarják venni,amire még támaszkodhatunk:((( a szocpol meg kell, mert ha nőnek a gyerekek kell hogy nagyobb legyen a tér,el kell férnünk vagy nem??
25. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Kissandi9)
2009. márc. 31. 18:51

bárki lesz a vezető, mi már most is nagy sz*rban vagyunk.

Súlyos, drasztikus megszorítások nélkül nem fog menni a válságkezelés itt senkinek sem!

Mindent megvonnak, minden juttatást, gázártámogatástól kezdve a szocpolon keresztül a 13. havi fizetésig.

Az ország már most csődben van, csak még hivatalosan nem jelentették be.

Elsőnek a közalkalmazottak bérei következnek, elbocsájtások, pótlékok elvétele, stb.

24. Kolibri (válaszként erre: 22. - Jaina)
2009. márc. 31. 18:51
De ez az intezkedes nem csak azt a bizonyos reteget erinti, hanem sok-sok mas csalad is "megszivja". Sajnos.
23. Kolibri (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. márc. 31. 18:48
A befagyasztas az azt jelenti, hogy nem emelik? Mert ezt mondtak a csaladi potlekra is. Akkor nem megszunik?
22. Jaina
2009. márc. 31. 18:14
Most lehet, hogy engem itt meg fogtok kövezni, viszont azért annyiban jó lehet a dolog, hogy az a a... hát hogy is mondjam... réteg, aki eddig a családi pótlékra, szocpolra, segélyekre rendezkedett be most már nem a mi pénzünkön fog élni, hanem kénytelen lesz elmenni dolgozni...
2009. márc. 31. 18:00
Párom nézte tegnap a tv-t és ott bemondták,hogy jan.1től (az az 2010-től),de viszont jövőre választások így akkor meg már nem nagyon csinálnak semmit.Mi is most állunk ezelőtt az ügy előtt és akkor tudjuk indítani,ha eladtuk a lakást,de a válság ebbe is bekavart nekünk:(((
2009. márc. 31. 16:50
Az idén még nem,szerintem jővőre meg már nem.
2009. márc. 31. 16:28
Szerintem ha más is lesz az elnök ugyanigy kifog cseszni velünk.Félre ne értsetek nem vagyok Bajnai mellett,de szerintem mi kismamák,gyesen gyeden lévök szocpolosok mind rá faragunk!Teljesen mindegy,mi igy is ugy is szarba leszünk!!!
2009. márc. 31. 15:09
Ha meg válasszák Bajnait,akkor nagy kakiba leszünk.
17. kattyus (válaszként erre: 16. - Promama)
2009. márc. 31. 14:57
Én így értelmeztem.
2009. márc. 31. 14:57
Tehát,ha jól értem,aki nem vette igénybe a szoc polt,akkor az majd már nem is veheti igénybe?Mi két gyerekkel gondoltuk várunk,míg nem tudunk belefogni az építkezésbe,mert úgy tudtuk a szocpol 18 éves korukig bármikor igényelhető. De ha nem,akkor inkább jelenlegi otthonunkhoz építünk hozzá valamit és felvesszük míg lehet,csak azt nem tudom,hogy lehet,hol lehet igényelni??tudja valaki??
15. Marjann (válaszként erre: 14. - Kattyus)
2009. márc. 31. 14:12
Sajnos ez így van:(
14. kattyus (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. márc. 31. 13:47
Nem bánnám én ha fájna, de mindenkinek fájjon. Nekik is. De látszik hogy megint csak nekünk fog fájni, meg már most is sokunknak fáj.
13. Marjann (válaszként erre: 11. - Kattyus)
2009. márc. 31. 13:41
Igaz bocs, én a családi pótlékra gondoltam. Szocpolt tényleg el akarják törölni. Sajnos.
12. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - 4c35511f0b)
2009. márc. 31. 13:39

"Szó van róla..."-írod..pontosabban arról van szó, hogy meg is valósítja, ha megválasszák. Már tegnap egy kész programmal állt elő, ha tőle függ, meg is csinálja.


Ezenkívül a Gyedet 1 évre fogja lecsökkenteni, a szocpolt és félszocpolt pedig úgy ahogy van meg is szüntetik.

11. kattyus (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. márc. 31. 13:28
Sajnos a szocpolt és a félszocpolt meg akarják szüntetni. Nem befagyasztani.
10. Mya01
2009. márc. 31. 10:27

Sziasztok!

Este néztem a hír tv-n egy riportot,ott mondták,hogy a szocpolt fél szocpolt elveszik a gázár és távhőtámogatással együtt.A családi pótlékot pedig befagyasztják.

De,a már megfogant babáknak jár,tehát a jelenlegi kormány amíg marad kb. 300 nap,addig még jár a szocpol is.

Persze mindez csak elviekben,ki tudja még mi lesz itt...de semmi jóra ne számítsunk.

2009. márc. 31. 09:48

Nem megszüntetésről, hanem befagyasztásról volt szó, azaz nem emelik a mostani összeget.


Amúgy nyilván fájni fog. De honnan máshonnan lehetne elvonni? Naivság azt hinni, hogy bármelyik politikus megszavazza a saját költségeinek csökkentését :(

2009. márc. 31. 09:35

Ebből még nagyon nagy baj lehet...:((

Bajnait csak jelölték, de még nem fogadták el.

Gondolom, azért kellett egy új arc, hogy ezt a sok hülyeséget valaki más nevével lehessen azonosítani.

Barmok, de mit várunk? Nem a milliókból élőket fogják megszorítani.


Néha gondolhatnának arra is, milyen hosszú távú következményei vannak egy-egy év megszorításnak.


Pl: a fiatalok nem mernek vállalni gyereket, majd ovit, sulikat kell bezárni a kimaradt gyermeklétszám miatt.Pedagógusokat elküldeni, stb... Hja, és kimarad majd 1-2 év adófizető, aki a leendő nyugdíjasok nyugdíját fizetné...


Tehát azért alaposabban át kellene gondolni, milyen intézkedéseket kívánnak hozni, mert így előfordulhat majd, hogy magunk alatt vágjuk a fát.:((


Volt már ilyen, Bokros időszak, ami már a gyermeklétszámban a 12 éveseknél megtalálható.:((

Utána valahogy nem voltak olyan bátrak a gyermekvállalásban a fiatalok. Vajon miért???

7. csókica (válaszként erre: 6. - Csiga78)
2009. márc. 31. 09:20
A megszorítás mindenkire vonatkozik,de mivel nekik nagyon nagy a fizetésük,azt a 12-20 000 ft-ot nem veszik észre /csak mondtam egy összeget/,de mi kis emberek bizony nagyon észrevesszük(((
2009. márc. 30. 22:18

Bezzeg az ő körükben nem lesz megszorítás???


Már megint a én sz....ik???

2009. márc. 30. 17:50

Azt hallottam, hogy baromi nagy megszorításokra készülnek...:(...na de ez....pofátlanság!!!!!


Rohadt banda!!!!

2009. márc. 30. 17:47
Reméljük vaklárma. De módosítani ezt is kellene. Mármint,hogy kik kaphassák.
2009. márc. 30. 17:41
Pompás
2009. márc. 30. 17:40
Még nem tudni mi lesz, szó van róla (Bajnaitól függ).
2009. márc. 30. 17:35
Tényleg megszűntetik a szocpolt?És, ha igen mikortól?Tudja valaki véletlenül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook