Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg jó a Dukan diéta? fórum

Tényleg jó a Dukan diéta? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 8. 11:43
Én egész életemben mozogtam, ezért nem volt szükség se diétára, se fogyókúrára. Nem keveset és nem csak úgy immel-ámmal, hanem sokat, nagyon sokat és állíndóan! Javasolnám mindenkinek, hatásosabb lesz mint a sok lehúzós hűlyeség, a Norbi konyhától az interneten található beetetős fogyókúrás, diétás baromságokig.
2012. ápr. 4. 12:52

Üdv mindenkinek.

Íme: "A Dukan diétát a francia kormány Országos Élelmiszeripari, Környezeti és Munkavédelmi Ügynöksége is támadta, szerintük ugyanis a Dukan módszer egyike a 15 legrosszabb és potenciálisan veszélyes étrendnek."

"Szív- és érrendszeri szempontból a Dukan diéta, egyáltalán nem tűnik egészségesnek - nyilatkozta Dr. Bradley Bale, a texasi Grace Klinika Szívegészségügyi Programjának igazgatója - Szívünk egészsége szempontjából a legelőnyösebb a mediterrán étrend, ami napi gyümölcs- és zöldségfogyasztást ír elő, ez pedig a Dukan diétában kifejezetten meg van tiltva." (forrás: webbeteg)

2012. ápr. 4. 12:34
Nekem a 7. napomnál mutatott -3-at a mérleg. Azóta (2napja) nem mértem magam.
2012. ápr. 1. 21:27

Én 6 napja kezdtem el és -1.7nel tartok. Remelem holnap mar -2:)

Nem ehezek, 2.-3. Nap fejfájással küzdöttem, de utána minden rendbejott.

Ajánlom!

2012. ápr. 1. 18:37

Tényleg jó a DUKAN diéta. Idén jan.03-án kezdtem és lement - 16 kg.


Nincs mellék hatása (hacsak nem a reggeli nagy dolgot nem veszem annak,mert nekem 2-3 naponta van csak és igen "keményen" meg kell vele birkóznom)de más mellék tünet nincs. Könnyen betartható diéta, viszont szigorúan napi 20 majd 30 perc séta ajánlott mellette.

Meg van szabva mi a megengedett husi és mi a tilos husi, később pedig mi az amit zöldséget is megehetsz. Újra kell tanulni a főzést, sütést zsír-olaj nélkül. Ennyi.

Én még nagyon nagyon sokáig (augusztus végéig a II.szakaszt fogom csinálni mire elérem azt a súlyt amit elterveztem magamnak.

9. -agi79- (válaszként erre: 1. - Fdcfc1ad3b)
2012. márc. 27. 18:16

Szia!

Én ezzel a diétával fogytam 6-7 kg-ot két hónap alatt. Január 9-én kezdtem, március elejére elértem a célomat. Az elején kicsit nehéz volt, kb két hét. Akkor folyamatosan éhes voltam, mindig a hűtő körül járkáltam. Vagy lehet, hogy nem is annyira éhes, inkább hiányoztak az ízek.De betartottam, és csak azt ettem, amit lehet! Én az első két szakaszt simán végigcsináltam, a harmadik szakaszon módosítottam. Most annyi a lényeg, hogy reggelire eszek kenyeret vagy zabot, ebédre a munkahelyi ebédet, de kb fele annyit, mint régen, este pedig zöldség, gyümölcs, túró, joghurt, párizsi...

Nekem bevált. Centivel mérem magam gyakran; ha kicsit több, mint kellene, akkor pár napig kevesebbet eszek. És néha már eszek édességet is! :-) De most már odafigyelek magamra! Sokkal könnyebb megtartani az elért súlyt, mint lefogyni!

8. 6736f94fb9 (válaszként erre: 7. - Fdcfc1ad3b)
2012. márc. 21. 12:35

Mellékhatások???

Ez diéta, nem gyógyszer! :D

2012. márc. 21. 12:05
Mellékhatások az első szakaszban?
2012. márc. 21. 11:53

Mivel válaszra sem méltatott senki, ezért utána néztem. Tehát a Dukan diéta:


Fogyás szakaszokra bontva


A Dukan-diéta egyik legnagyobb vonzereje, hogy teljes túlsúlyodat leadhatod vele, mégpedig anélkül, hogy szigorú koplalásba kezdenél. A fölös kilók száma ugyanis csak a diéta hosszát befolyásolja, szigorúságát nem. A tartós és egészséges fogyás érdekében dr. Dukan négy szakaszra bontotta a diétát.


Az első szakaszban csak fehérjét ehetsz, tehát tejet, tejtermékeket, fehér húsokat - ezeket azonban tulajdonképpen mennyiségi korlátozás nélkül. Ez a diéta megalapozó szakasza, ekkor a leglátványosabb a fogyás. Ha csak öt kilót akarsz ledobni, akkor két napig kell követned a protein alapú étrendet, ha tízet, akkor három, ha pedig 20-at, akkor öt napig tart a felvezető szakasz.


A második szakaszban már ehetsz friss vagy grillezett zöldségeket, salátákat is, de szigorúan csak zsírszegény joghurtból vagy olívaolajból készíthetsz rájuk öntetet. Ezt a periódust addig tartsd, amíg el nem éred az ideális súlyt.


Ha már nem szeretnél többet fogyni, a harmadik szakaszba léphetsz. Nagyon fontos, hogy ne engedj a kísértésnek, és ne hagyd abba a diétát, mondván, elérted a célodat, mert akkor a kilók gyorsan visszakúsznak. A normál étkezésre való szakaszos visszatérés garantálja, hogy nem hízod vissza a leadott súlyt.


A harmadik szakaszban már egy kevés szénhidrátot is ehetsz: naponta egyszer gyümölcsöt, napi két szelet teljes kiőrlésű kenyeret és hetente kétszer tésztát is. A szakasz hosszát a leadott kilók száma határozza meg, fél kilónként négy napig kell követned a korlátozott étrendet.


A negyedik szakaszba lépve visszatérhetsz a hagyományos étkezéshez, de hetente egyszer ezután is érdemes fehérjenapot tartani, amikor csak az első szakaszban engedélyezett dolgokat eszed, így nem kell félned a jojótól, és új alakodat hosszú évekig megőrizheted.

2012. márc. 21. 10:33
Persze, minden diéta erről szól, de nem mindegy, hogy a leadott kg-okat aztán milyen fénysebességgel szedi vissza az ember, vagy mégsem.
2012. márc. 21. 10:26
Minden "dieta " jó ami azon alapul, hogy kevesebb kcal-t viszel be a szervezetedbe és többet dolgozol fel , pl mozgással . Szerintem mindennek ez az alapja !!! Nem gondoljátok ??
2012. márc. 21. 09:30
Az milyen? :)
2012. márc. 20. 23:15
Ma kezdtem el én is szemezgetni vele, remélem jönnek majd sok sikersztorival:)
2012. márc. 20. 23:02
Hogyan kezdtétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook