Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) fórum

Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) (beszélgetős fórum)


153. emrus (válaszként erre: 148. - Sajt1979)
2009. nov. 10. 08:49
Nem teheted, mert mind a kettőnek szüksége van a nyugalomra. Meg azért sem mert nem tudhatod, hogy nem hoznak e valamilyen betegséget, ezért először karanténban kell tartani az újjakat. Legalább egy hónapig.
152. emrus (válaszként erre: 149. - Reni79)
2009. nov. 10. 08:47
Nem biztos, hogy a verekedés miatt tört le, hanem c vitamin hiány miatt. Nálunk is volt ilyen és megemeltük a fű adagot és rendbejött, nagyon sok zöldet kell nekik enni, mert a fűben van a legtöbb c vitamin.
151. sajt1979 (válaszként erre: 149. - Reni79)
2009. nov. 9. 21:47
Szegény malackád.Én sajna nem tudom,kérdésedre a választ,remélem jön valaki aki megmondja.Az enyémnek egy szem kukorica akad a fogán,amit lekellett szednem,mert nem tudta egyedül.Ma végre betudtam költöztetni a Döncikét a szuper új házikójába.Vannak hátrányai(párom hajópadlóból készítette),de vannak előnyei is.Egyedül lehet a kis jövevényeivel,egy teljesen nyugodtabb környezetben.
150. reni79 (válaszként erre: 149. - Reni79)
2009. nov. 9. 20:54
fiukat
149. reni79 (válaszként erre: 148. - Sajt1979)
2009. nov. 9. 20:54

Fiúk ne tedd össze a kölykökkel és a mamával.Legalább amig picik.

Én rájöttem miért visit a malackám ha a másik már a közelébe megy.Valószinűleg egy veszekedés(verekedés) miatt letört az egyik felső foga.Most vettem észre ahogy ásitott az ágyon mellettem fekve.

Mennyi idő alatt nő vissza neki?Csak egy pici csonk van a helyén!

2009. nov. 9. 12:27
Na mizu a malackákkal?Enyémek jól vannak,Döncit különtettük.Úgy néz ki kapok kölcsön egy pár malacot,valószínűleg kölykezik majd a nőstény.Szerintetek egybe tehetem majd a Döncivel?
147. emrus (válaszként erre: 145. - Reni79)
2009. nov. 6. 08:52
Csak nagyon cikis a fürdetés, mert nem szeretik és meg is fázhatnak.
146. emrus (válaszként erre: 144. - Cicaanya)
2009. nov. 6. 08:51

Képzel Csilla, nekem meg az eggyik megkopaszodott, nem vakarózik, tök jól van, nincsen a bőrén semmi, eszi iszik játszik, simogatható nem fáj neki, csak egyszerűen, kopasz lett a hátulja, a fején van csak szőr, most már kezd neki nőni, de nagyon lassan.

Úgy néz ki mint az állatkertben a medvék, akik szintén megkopaszodtak.

145. reni79 (válaszként erre: 144. - Cicaanya)
2009. nov. 5. 10:53

Szia!Nem tudom hogy anyagilag megengedheted e de ajánlani tudok egy atka,gomba és egyéb bőrbetegség elleni cseppet amit a nyakukra kell tenni és pár nap alatt meggyógyul a bőrük.Nekem bevált.Állatpatikában lehet kapni.A neve RH-RODEMECTIN 3000 körül volt mikor vettem de megéri.

Bőrgomba esetén még a nizoralos fürdetés is hatásos.

2009. nov. 5. 09:27

sziasztok nagyobb malackám beteg bőre,nem atkás,én gombára gondolok de tudnám mitől??

mikor tisztítom őket :((((((((((

most esténként meg át törlöm a ketrecet is!!!

de lehet valami allergiás lenen??

nem tudom,de el nyírtam szőrét semmi bogár semmi száradás,hámlás :S semmi piros és vakarja,de kentem tetrannal,az jó volt ,most felváltva canesten plussal és tetránnal kenem!

meg elötte:

Pimafucort-al az is jó volt! most be eknetm vele megint 2perce!


olyan édes mert hagyta le toljam hajnyíróval a szőrit olyan édes volt :)

most félig kopika:)

143. reni79 (válaszként erre: 140. - Sajt1979)
2009. nov. 5. 09:08
Igen,mindenféleképpen mert hamar megfáznak!
142. emrus (válaszként erre: 140. - Sajt1979)
2009. nov. 5. 07:41
Igen, mert akkor mindíg láthatod őket, mert nagyon hamar felnőnek, hat hét hamar eltelik. Nem látom a Bleck Goldot a hozzászólások között, pedig ő tenyésztő és sokat tud a malackákról.
141. emrus (válaszként erre: 135. - Reni79)
2009. nov. 5. 07:37
Hogyne lenne más, szétdöntenék még a házat is és visítanának éjjel nappal, még egy szobában sem lehet tartani őket, ha nincsenek eggyütt, mert nem alszol az bizti, ha ott vannak veled.
2009. nov. 4. 19:37
Pici malackákról csak születés után lesznek képek.A kuckóját én készítettem.Olvastam hogy szeretnek bújkálni,mászkálni...Ma párom elkészítette a Döncinek és a születendő malackáknak a kuckót,holnap márcsak bekell rendezni.Szeretnék nekik egy 3bejáratos kis házikót,egy étkező részt külön kialakítani nekik.Jelenleg kinnt vannak egy zárt helyen,de éjszaka hideg van.Behozzam a Döncit szerintetek?Nem szeretném ha megfagynának a kismalacok.
139. reni79 (válaszként erre: 137. - Sajt1979)
2009. nov. 2. 21:59
Ari a malackád!És milyen kis kuckója van:-)
138. reni79 (válaszként erre: 136. - Sajt1979)
2009. nov. 2. 21:58
Hú!Megnézném milyenek a pici malackák!Még nem láttam:-)
2009. nov. 2. 18:27
Sajna csak a Dönciről tudtam feltenni képet,lassú a net,és nem engedi a többit :(
2009. nov. 2. 17:56

Megérkeztem :D

Nekünk először a Dönci volt meg(ő a lány).Utána kaptuk a Makeszt,kb 2hónapja.Azóta ők együtt élnek.Akkor kergetőztek sokat,de mire megkaptuk a kis barna/fekete Foltost,addígra összeszoktak,sokat ugrabugráltak,de egy ólban nem fértek meg.Ott veszekedtek,valamelyik mindíg kinnt maradt.A Foltos érkezésekor a Makesz eleinte piszkálta,de szerintem eddigre már a Döncit bepározta a Makesz.Nem engedte magához közel a fiúkat,az orrával bökdösi őket.Ma megvizsgáltam a Döncikét,szerintem 3 kismalac lehet benne,érezni ahogyan a pocijában mozognak.Finoman simogattam a pociját,és nagyon szelíden engedte,a hátát is megvakargattam.Holnap elkészítjük neki az új helyét.Szalmából készítek majd neki egy kis fészket,szeretnék egy nyugodt kuckót is csinálni oda neki,hogy nyugodtan,kényelmesen tudjon majd fialni.Az anyanyulam ellésénél is jelen voltam,féltem hogy valami baj lesz.De nem volt hál Isten!Teszek fel képeket az adatlapomra.Nézzétek majd meg,az én drágáimat.

135. reni79 (válaszként erre: 134. - Emrus)
2009. nov. 2. 10:47

Sajnos ez nállunk is igy van.Folyton marják egymást,pedig már 1 éve együtt vannak.De még mindig nem tudták eldönteni a rangsort.

De azért más lenne ha nöstény lenne a közelükben.

134. emrus (válaszként erre: 132. - Reni79)
2009. nov. 2. 09:47

Igen ez így van, de akkor is összeverekedhetnek, ha mind a hárman fiúk, tudod a hülye rangsort ki kell alakítani.

Ha a nőstény egy szobában van a fiúval, akkor a fiú randa világot tud rendezni, neki megy mindennek, visít éjjel nappal, míg a nőstényhez nem teszed. Ha a harmadik lány lene nem hagynák békén, de az is lehet, hogy a lány még nem ivarérett, bár akkor is hajtanák.

133. emrus (válaszként erre: 131. - Sajt1979)
2009. nov. 2. 09:36
Tökre meghülyülnek, ha különneműek,
132. reni79 (válaszként erre: 131. - Sajt1979)
2009. nov. 1. 18:50
Nem akarok hülyeséget mondani de azt olvastam és hallottam hogyha 2 kisfiu közé nöstényt raksz vagy akár a közelében nöstény van akkor összeverekednek (akár ölre menően)Történt ilyen?Mert ha a fiuk ugyanolyan jól megvannak mint idáig akkor a harmadik is fiu.
131. sajt1979 (válaszként erre: 130. - Emrus)
2009. nov. 1. 17:37

Ma vizsgálgattam a Dönci malackát,nagy a hasa,lehet hogy a napokban megszül/megellik.Nem akarom zavarni,ezért nem fogjuk fogdozni,majd ha költözik,akkor megsimizzük.Amíg egyedüli malac volt nálunk,nagyon szelíd volt,de amióta megjött a Makesz(apuka),azóta megvadult :(

Na de majd kezelésbe vesszük :D

Egyébként vemhesen is ehet ugyanúgy mint egyébként?Vagy kell valami vitamint adni neki?

130. emrus (válaszként erre: 129. - Sajt1979)
2009. nov. 1. 13:21
Egyébként, annyirra aranyosak a kölkök, hogy az nem igaz, kijön a mamából, megszárad és megy enni. És azok a szemek amikkel nézi a világot meg kő üket zabálni.Egyébkémt a papa, ha már megint betett a mamának, rendkívül intenzíven részt vesz a gyermek nevelésben, de amíg a mamát el nem rendezi nem hajlandó erre, utánna nagyon szereti a kölköket, még visít is, ha kiveszel eggyet. De szép is volt, mikor nekem is voltak.
129. sajt1979 (válaszként erre: 128. - Emrus)
2009. okt. 31. 20:41
Na ez igaz.Külön költözködik a héten a jövendőbeli anyuka.A kölykök azonosítása után pedig őket is majd nemük szerint tesszük a megfelelő helyre.
128. emrus (válaszként erre: 127. - Sajt1979)
2009. okt. 30. 08:05
Akkor is különítsd el őket, ha már vannak benne malackák, mert ha szült, akkor azonnal párosodnak, még véres a hátulja, nem szép látvány, meg kell neki, hogy nyugodtan tudjon szülni, én tettem be neki egy jó adag szénát, hogy jól bele tudjon bújni és ott történt az esemény. Ha nem különíted el őket, akkor állandóan terhes lesz a nőstény, és leromlik az állapota, sőt úgy el kell különíteni, hogy a fiúk ne érezzék a lány szagát, mert akkor nem lesz egy perc nyugtod, mert állandóan visítanak. A kismalacok meg megint képesek már párosodni, hat hetes koruk után. Szóval figyelj oda a születésszabályozásra, mert a malacok kiszorítanak a házból.
127. sajt1979 (válaszként erre: 124. - Black-Gold)
2009. okt. 29. 23:54
:D Miből gondolod hogy nem szeretnék kölyköket?Igaz jön a tél,de én szeretnék kismalacokat.A Dönci lány,mint kiderítettem,és valszeg már elkéstem az elkülönítéssel.Vizsgálgatom,szerintem van benne kismalac :)Ha kézbe veszem,furcsán oldalra púposodik a pocija,míg a másik malackáimnak teljesen normálisan előre.A hímeknek oda-oda bök az orrával,ha közelítenek hozzá.
126. emrus
2009. okt. 29. 08:23

Mivel közeleg a tél és akik füvet etetnek a malackákkal, azok most nehéz időszak elé néznek.

Én ezt úgy oldom meg, hogy virágládába ültetek, saláta magot, fűmagot, és zabot, és valmi mindíg lesz, amíg lehet szedem a füvet, ha nem akkor ebből kapnak mindennap egy kicsit, mert ha nincsen nálunk nagyon nagy a szemrehányó visítás, és úgy néznek rám, hogy elsüllyedek szégyenemben.

A saláta nem lesz fejes, hanem csak kis csomócskák, de arra jó, hogy a szemrehányó nézésüket elkerüljem, meg ez nem is permetezett, nyáron is szoktam nekik ültetni.

125. emrus (válaszként erre: 122. - Black-Gold)
2009. okt. 29. 08:17
Veszprém megye, Pápa.
2009. okt. 28. 20:09

Szia!


Ha megbizonyosodtál róla hogy nőstény tedd külön a fiuktól, nehogy kölykök szülesenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook