Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tenger gyümölcsei:))) fórum

Tenger gyümölcsei:))) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
2006. dec. 18. 21:54
Halhoz finom pác: 1 dl citromlé, 1 dl olívaolaj, teáskanál só, 4-5 gerezd fokhagyma összepréselve. Ezekből keveréket kell készíteni , a halat bele kell tenni 4-5 órára és néha megforgatni, hogy jól átjárja.Isteni!
41. Venes (válaszként erre: 40. - Icus)
2006. dec. 17. 11:13

Még nem csináltam meg, de tuti, hogy jó lesz az eredmény, mert egy elég nívós, már sajnos nem futó recept magazinból van.

Fűszersó esetén a halfűszeres só keverékre gondol. Szerintem.:) Halfűszer keverék meg kapható minden nagyobb boltban és persze szupermarketben.

40. Icus (válaszként erre: 38. - Venes)
2006. dec. 17. 07:27
Köszi! Egyébként te már elkészítetted ezt a receptet? A fűszersó, az halfűszer só? Igazából nem tudom, hogy a halakat mivel kell fűszerezni, én mindig fokhagymás tejben áztatom. Egyszer vettem egy speciális halfűszerkeveréket, márkásat, nem ilyen nevesincset, de elég érdekes volt az íz világa.
39. Venes (válaszként erre: 36. - Gyöngyi)
2006. dec. 15. 20:36

Akkor az egész jó, sőt. nagyon olcsó. Nekem egy 300g-osra írta ki ezt az árat.

Meg máshol, leértékelve kerül 300ft-ba 100g-nyi. Asszem megyek shoppingolni.:)

38. Venes
2006. dec. 15. 20:34

Hű, akkor leírom a receptet ide:


Halszeletek tésztában sütve(4 főre)


Hozzávalók:

-500g hal (csak a húsa, szóval szálkák és egyebek nélkül)

-1 citrom

-fűszersó

tésztához:

-250g liszt

-100g vaj

-3 tojássárgája

-0,5dl tejszín

-só

-1 tojás(kenéshez)

mártáshoz:

-40g liszt

-80g vaj

-2dl tejszín

-0,5dl alaplé

-1dl fehérbor

-1 citrom

-só


Elkészítés:

Mindent összegyúrunk a tésztához és 4 mm-esre nyújtjuk. Szélét tojással megkenjük.

Hal húsát felcsíkozzuk és citrommal, fűszersóval ízesítjük. Belegöngyöljük a tésztába. Tojással megkenjük és 180 fokon (gázsütőn 4-es fokozat) 30-35percig sütjük.

Mártáshoz a vajat felolvasztjuk, belekeverjük a lisztet. Felengedjük keverés közben az alaplével. Kiforraljuk, ízesítjük sóvel, borssal, citromlével. Hozzáadjuk a tejszínt, ízlés szerint fűszerezzük.

Majd a tésztát leöntve a mártással, tálaljuk.

37. Icus (válaszként erre: 33. - Venes)
2006. dec. 15. 15:02

Ez jónak tűnik! Mivel fűszerezel és milyen a tészta? Kenyér vagy hájas tészta? Na és szósz?


Tényleg béna vagyok az ilyesmihez, alkotni csak úgy tudok, ha van egy konkrét recept és azt átalakítom egy kicsit a szánk íze szerint!

2006. dec. 15. 12:50
Igen, kilója!!Be is tankoltam....A vagyonomat lazacba fektettem!!
35. Venes (válaszként erre: 34. - Gyöngyi)
2006. dec. 14. 21:42
Per kilója? Mert nálam a vonalkódleolvasó agy kis tasakra írta ki ezt.
2006. dec. 14. 21:19
Tudom nem reklámozunk!!A metroban nagyon olcsó a lazacfilé!(1450.-)
33. Venes (válaszként erre: 31. - Icus)
2006. dec. 14. 21:17

Hű, bocsi.:)


Nem ennék meg grillezve, valamilyen pázban?

Vagy tésztában sütve. Múltkor találtam egy jó kis receptet. Össze kell hozzá törni a halhusit és tésztába tölteni, vagyis a tésztát rágöngyölni és van hozzá szósz is. Remek így magában is szerintem, köret nélkül.

32. Icus (válaszként erre: 27. - Venes)
2006. dec. 11. 13:59
Most a T-ban van akcióban! Legalábbis itt Dunaújvárosban!! Előhűtött formában, van szeletelt és filé is.
31. Icus (válaszként erre: 26. - Venes)
2006. dec. 11. 13:58
Én azt írtam, hogy a harcsa filét nem tudom sokfélekképen elkészíteni, mert a család csak rántva eszi. A csirke és a pulyka mell filét sokféle képpen el tudom készíteni!!
30. Venes
2006. dec. 11. 12:48

Hű, köszönöm a segítségeteket. Match egyébként is drága és erre olyan 1 hete se hogy ráébresztettek, de elég színvonalas legalább.

Akkor asszem shoppingolok majd egyet és begyűjtok egy kis rákot is mellé, már oly régen ettem.


Van valakinek rákra jó receptje?

29. gyöngyi (válaszként erre: 27. - Venes)
2006. dec. 10. 19:46
Metróban vagy a Corában.
28. 'szti (válaszként erre: 27. - Venes)
2006. dec. 10. 07:08
Talán a Nagycsarnokban vagy valamelyik hiperben. A Matchben mindig van, de ott mocsok drága.
27. Venes
2006. dec. 10. 07:04

Hol lehet legolcsóbban mostanság lazacot kapni? Nekem már ,,elkészített" kell, vagyis ne kelljen egy egész halat feldolgozni. Csak egy 250g-nyi kellene, az a csomagolt fajta, de nem füstölt.

Előre is köszsönöm, ha valaki tud segíteni!

26. Venes (válaszként erre: 25. - Icus)
2006. dec. 8. 08:32

Nézegess rá recepteket, rengeteg lehetőség van a csirkemellben. Szószosan (kínais, paradicsomos, ustáros, stb.), de lehet tölteni(göngyölva), boros lében sütni, grillezni. Olvasgass utána. És tény, hogy fincsibb a pulykánál, olyan ,,élőbb". (Igaz én nem eszek húst, de a családom végett sokat kell csinálnom.


Most meg felkelltetted az érdeklődésem, mármint az afrikai harcsafilét olvasva. Úgyis holnap nagybevásárlás lesz. A listán már szerepel a lazac, de ez mellé egy olcsóbb halacska még simán befér. Egyébként is Karácsony lesz.:) (Egyszer egy évben csak lehet kicsit luxusolni.)

25. Icus (válaszként erre: 24. - Venes)
2006. dec. 8. 08:23
Hát a csirke mell sem 1000 Ft. már!! Én afrikai harcsafilét veszek mostanában hétvégére(1099-1450.-Ft/kg, akciótól függően). Szerintem finomabb a csirke vagy pulyka mellnél, csak nem lehet olyan sokféleképpen elkészíteni, de az is lehet, hogy csak én nem tudom elkészíteni.:(((
24. Venes
2006. dec. 4. 10:03

Lazac már nem tenger gyümölcsei, nem? Az csak egy tengeri hal, ami persze isteni. (Nekem karácsonyi kívánságom, előételt készítek majd belőle.:))


De egyébként a lazac közel sem olyan húzós árú, szerintem még bele fér, de tény, hogy nem 1000ft-os csirkemell.

23. gyöngyi (válaszként erre: 20. - Icus)
2006. dec. 3. 19:57
Próbáljátok ki a lazacfilét!Egy kicsit húzós az ára 2000,-kilója, de nem kell fejenként 20 dekánál több.Bepácolom fokhagymás-citromos olajjal pár órára és kisütöm-isteni.
22. zena01
2006. dec. 3. 18:51
Inkább az éhenhalást választom, mint ezeket a gusztustalan lényeket. De van aki megeszi öket, azt nem bánom, csak nekem sose kelljen.
2006. dec. 3. 18:29
nem szeretem a tengeri herkentyűket...
20. Icus
2006. dec. 3. 18:25

Még mi nem voltunk a tengernél. Így ezeket a dolgogat csak fagyasztott alapagygból ismerjük.


Most a családban az afrikai harcsafilé a nyerő ( ez csak előhűtött), de ez is csak panírozott formában!

19. Rumino
2006. dec. 3. 17:31
Biztos jó,de sajna allergiás vagyok a halra,és a tengeri herkentyűkre!
2006. dec. 3. 16:51
Az a helyzet, hogy én is kipróbáltam itthon a tenger gyümölcseit mirelit formában. Az a helyzet, hogy nyomába se jönnek a tengerparti frissnek. Annyira nem, hogy inkább nem is csinálok, várok amíg eljutok a tengerpartra ismét és ott ehetek frisset! Sajna idén nem jött össze!
2006. dec. 3. 14:55
Broáf. :)
16. Venes
2006. dec. 3. 09:12
Múltkor kóstiztam a szárított kalmárt. Szaga van rendesen, de az íze szerencsére nem rossz. Két lakótárnémmal mellé söröztünk, mert állítólag azzal kell fogyasztani, bár az oroszok gondolom vodkát szolgálnak fel mellé.:)
15. 'szti (válaszként erre: 14. - Icus)
2006. dec. 3. 07:36

jaaaaa, értem :-)

nem igazán tudnám mihez hasonlítani, ha eltalálod a sütési időt, egy icipicit gumiszerű, de egyáltalán nem rágós, citromszeletekkel szokták adni, hozzá vagy sültkrumpli vagy semmi

őszintén bevallom ezt még házilag nem csináltam, csak tengerparton ettem, viszont a tévében mondták, hogy attól lesz gumi, ha sokáig sütöd

14. Icus
2006. dec. 3. 07:24
Ez a kalmár karikára vonatkozott!! Mondtam, hogy nekem gumis állagú lett. Erre mondtad, hogy forró olajban gyorsan kell sütni. Ezért kérdeztem, hogy mihez hasonlít az állaga, mert mint mondtad a gumihoz, nem.
13. 'szti (válaszként erre: 10. - Icus)
2006. dec. 3. 06:12
az állagot hogy érted? ha sűrűségre, akkor én elsütöm a levet, amit kienged, csak egy nagyon kevés olajos szaft marad
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook