Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készítitek a tenger gyümölcseit? fórum

Hogyan készítitek a tenger gyümölcseit? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 15. 06:03
erre sok recept van,kerdes,hogy te miket szeretsz/gondolok itt fuszerekre amit bele kell tenni az etelt.
6. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Cszsuka)
2010. márc. 1. 12:58

Most vettem észre, azt írtam: "egy veleg" :DDD


Ez "egyveleg" akart lenni :)

2010. febr. 28. 22:10

Én a köv. képpen készítem és nagyon szereti a család. :)


Többfélét is lehet kapni a boltokban. Az az igazán finom, amiben a kagyló kisméretű és több minden van benne: rák és polip is.


Teszek fel zsiradékra kockára vágott hagymát sülni, mint amikor pörköltet akarok készíteni, s arányaiban is annyit. Amikor már üveges, hozzáadok ugyanolyan kicsire összekockázott zöldpaprikát, kb. ugyanannyit. Amikor ezt is kellően megpuhítottam, rádobom a tenger gyümölcseit és megsózom. Nem egészen takarék lángon, fedő nélkül főzöm. Ha szükséges, teszek alá vizet, de csak annyit mindig, hogy ne legyen szaftos, csak ne süljön, hanem puhuljon.

Külön edényben pici kockákra vágott pulykamellet zsiradékon megsütöm. Ez is kb. annyi, mint a tenger gyümölcse egy veleg.

Amikor a tenger gyümölcsei megpuhultak, rádobom a megsütött pulykamellet, felöntöm főzőtejszínnel, annyival, hogy ellepje az anyagot. Összerottyantom egy 3-4 percig, utánasózok és összeaprított kaprot dobok rá, majd elzárom a gázt és ráteszem a fedőt.

Mialatt fő, külön rizst készítek hozzá köretnek és azzal tálalom.

4. szabot.88 (válaszként erre: 3. - 1731424aa5)
2009. okt. 24. 08:35
Köszönöm:):)
2009. okt. 23. 23:43

A tenger gyümölcseit a tengerfáról kell leszedni amikor már jól megérett:):)


Egyébként két link:

[link]


[link]

2009. okt. 23. 23:08
Attól függ mit akarsz? Salátát csinálni vagy tenger gyümölcseis pizzát? Vagy csak úgy magában? Nem értem.....de a lényeg,mirelitben lehet kapni felolvasztod és utána bármit csinálhatsz belőle. Pizzán nagyon finom. Kis rákok,polip és kagyló..stb..vannak benne.
2009. okt. 23. 20:34
Szívesen megkóstolnám a tenger gyümölcseit, de nem tudom hogyan kell elkészíteni. Kipróbált ötleteket várok, amit itt M.o.-on is el lehet készíteni!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook