Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tenger gyümölcsei:))) fórum

Tenger gyümölcsei:))) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
72. Icus (válaszként erre: 71. - 'szti)
2007. jan. 5. 18:55
Olyan vékony is? Mert olyat láttam, de nem mertem megvenni, mert azt hittem vastagfalú a Wok!
71. 'szti (válaszként erre: 70. - Icus)
2007. jan. 5. 11:13

Az eredeti wok vasból van, olyan az anyaga, mint a régi palacsintasütőnek.


Tintahalra visszatérve tegnap hallottam, hogy a túlsütött és gumivá vált tintahal megmenthető ha pár citrommal meglocsolja az ember.

70. Icus (válaszként erre: 69. - Venes)
2007. jan. 5. 08:36

De, van. Van Tesco, Spar, Plus, Penny, Interfruct, van itt minden, csak én még sosem kerestem ezeket a dolgokat.


Szerinted az eredeti Wok, miből készült? A TV-ben hírdették régebben, de nem emlékszem, hogy mondták volna miből van!

69. Venes (válaszként erre: 68. - Icus)
2007. jan. 5. 08:30

Okkal félsz a teflontól, de szerintem azért csak tudod kezelni. Tény, hogy az öntött vas edények a legjobbak és lebiztonságosabbak, de ithon a legkisebbet is kicsit nehézkesen emelem meg.:)


Szerintem érdemes venni teflonost, ha belegondolsz nem lehet károsabb a mikornál.:)


Dunaújvárosban nincs valami biobolt? Ott még elég esélyesek az ázsiai kaják hozzávalóinak meglelése...

68. Icus (válaszként erre: 67. - Venes)
2007. jan. 5. 08:25
Dunaújvárosi vagyok. A Wok-nál már néztem én is, hogy miből készülnek. Én eredetit szeretnék, szerintem az öntött vasból van. Szoktam nézni amikor a tv-ben főznek, és szerintem ezekben a gagyi "plék"-ben nem lehet rendesen főzni. A teflontól meg félek.
67. Venes (válaszként erre: 66. - Icus)
2007. jan. 5. 08:22

Pedig nagyobb supermarketekben és a match-ban minden hozzávalóra rátalálnál. Az utobbi, amelyik a MOM parkban van, hát az kész ,,ázsia centrum":D. Na jó ez azért túlzás, de tényleg van ott miso, meg alga, meg stb.

Budapesti vagyol?


Wok kapcsán annyit, hogy érdemes egy drágábra beruházni, mert az olcsók elég gagyi fémből készülnek.

66. Icus (válaszként erre: 65. - Venes)
2007. jan. 5. 08:10
Nekem nincs Wokkom, már többször gondoltam rá, hogy veszek. Kinai, japánt meg ilyeneket csak olvasni szoktam, amikor elkezdik írni, hogy mi kell bele, rájövök, hogy nekem 90%-a nincs otthon. Így sosem csinálok ilyeneket.
65. Venes
2007. jan. 5. 07:55

Valamikr beruházok egy kis rákra...Szeretitek?

Vannak rá klassz wokos receptjeim, meg ma megyek egy Japán szakánykönyvet venni. Imádom a japán konyhát, meg az egész kultúrát, úgyhogy ideje kicsit még jobban elmélyedni a dolgokban.:)


Ma is halacska lesz, valamilyen fűszeres. De ha nem akkor fincsi konzervet eszek a rizs mellé. (Kissé ,,nyugatias" módszer, de én nagyon szeretem, fincsi szójaszósszal leöntve.)

64. Icus (válaszként erre: 63. - Gyöngyi)
2006. dec. 30. 18:29
Sikere volt a lazacodnak?
2006. dec. 29. 11:11
Hozzánk ma jönnek vacsira, lazac lesz, már bepácoltam.
62. Icus (válaszként erre: 61. - Gyöngyi)
2006. dec. 28. 17:22
Csak a rántott halattudtam megcsinálni, az mindenkinek ízlett!! A tésztában sűlt halhoz nem volt időm, pedig bekevertem a halpépet.
2006. dec. 26. 11:04
Milyen lett a karácsonyi hal???
60. Venes (válaszként erre: 59. - Icus)
2006. dec. 25. 08:40

Vááá, nem tudják mi a jó...

Nem probálkozol olyannal, hogy a kukoricát először majonázes salátaként készíted, aztán lassan lecseréled a majonázt joghurtra. Hátha így lassan átszoknak. A végén meg már simán is szeretni fogják.

(Szerintem ez jó taktika, feltéve ha szeretik a majonézt.)


Nem lehet egyszerű neked.:/ Szerencsére én családom befogadó típus. Megeszik akarfiolkrémlevesem, kukoricakrémalevesem és minden új találmányom.:) Mondjuk már felnőttek anyumék és így kicsit könnyebb.

59. Icus (válaszként erre: 58. - Venes)
2006. dec. 24. 20:27
Hát én úgy csinálom, hogy lisztbe forgatom elöszőr, aztán tojásba, legvégül szezámmagos prézlibe. Végül is ma este megint ez volt a nyerő. Készítettem, párolt brokkolit, kelbimbót, sárgarépát, zöldborsót, kukoricát, köretnek nem nagyon fogyott. petrezselymes krumpli, és a krumpli krokett az igen, de a párolt zöldségek nem, sajnos ez van.
58. Venes (válaszként erre: 57. - Icus)
2006. dec. 24. 07:31

Klassz kis családod lehet. Én is szeretnék már, bár még ráérek, bőven.:)

A nagyobbik fiad elég magas.

Remélem, hogy sikerül az újításod. Valahogy pedig szoktatni kell őket, mert nagyon nem egészségesek a rántott cuccok.(általában húsokat rántanak és sokkak tojással készítik a rántást..., vegetáriánus vagyok, a halat leszámítva.:))

57. Icus (válaszként erre: 55. - Venes)
2006. dec. 23. 19:48
Hát a pici fiam az 6 éves és 29 kiló! A kicsi fiam pedig 15 éves és 105kg 195 cm magas!
56. Venes (válaszként erre: 53. - Icus)
2006. dec. 23. 08:00

Pedig ilyen esetben tényleg oda kell nagyon figyelni. Sajnos már az egészség múlik rajta.

Én nagyon szurkolok, hogy sikerüljön eredményt elérni.

Olvasgas kicsit a dietetikáról. Van egy honlap, ahol az Új Diéta című újság megjelent számai fent vannak és mindet dietetikusok írták. Ők szakártők és az egészséges tpálálkozást legjobban így lehet szerintem követni. Ők tényleg ismerik az emberi szervezetet és nem csak arra alapoznak, hogy a szénhidrát nem jó, mert blabla...tudják, hogy arra is szükségünk van, mégis képesek olyan egészséges tanácsokkal ellátni, melyekkel eredményt érünk el.

55. Venes (válaszként erre: 54. - Icus)
2006. dec. 23. 07:57

Jajj.:/ Nem is tudom, hogy mik válnának be.

Mennyire kicsi az a pici? (Csak azért, mert most már én is mindent megkóstolok, de kiskoromban én is csak a szokásos dolgokat voltam hajlandó megenni.:))

54. Icus (válaszként erre: 51. - Venes)
2006. dec. 22. 10:57
Csirke mell filét készítettem így nagy fintorgás éppen csak bele nyalintottak, a pici még annyit sem! Az a baj, hogy már hozzászoktak a hagyomás dolgokhoz!! És az istenért sem sikerül a kedvükre tennem!! Pörkölt nokedlivel, rántott hús, ennyi!!!
53. Icus (válaszként erre: 52. - 'szti)
2006. dec. 22. 10:55

Sajnos nem! Mivel én évek óta eszem ezeket, csak nevetnek! Nem nyulak ők! A nagyfiam az már megeszi, mert a 105 kilójával muszáj neki odafigyelnie! Most derült ki, hogy a férjem cukros, ugyhogy most kisérletezik mi az amit egyáltalán megkostól!!! Mert az a baj, hogy meg sem akarják kostólni!!


Most meséltem a nagy fiamnak, kipróbálom a pácolt halat sütve szentestére, erre azt mondja, csinálj rendesen is (azaz rántva) hátha nem lesz jó!! Már igy állnak neki, hogy : az nem is jó!!!

52. 'szti (válaszként erre: 50. - Icus)
2006. dec. 22. 08:11

Meg tudom érteni a gyerekeidet, én is csak az idén szoktam rá a salátákra és a zöldségköretre.

Francia salátát se szeretik? Onnan már csak egy kis lépés a párolt zöldség :-)

Amúgy én nem sokat szöszölök vele, olvasztott margarinra ráteszem a fagyott mexikói keveréket, vegetát szórok rá és nagyon lassú tűzön hagyom békén, lefedve. Néha megkeverem, esetleg adok alá pici vizet. Ha csak kiteszed a többi köret mellé és látják, hogy a többiek eszik kétpofára, mert finom, akkor se kóstolják meg?

51. Venes
2006. dec. 22. 07:36
Icus: próbálkozz meg azzal, hogy a halat valamki édes páccal kened meg. Én múltkor mézes-mustáros halat csináltam. nagyomn fincsi volt, bár sajnos a méz érvényesól leginkább. Szerintem az édessége miatt értékelnék a gyerekeid. Édes szájúak valamennyire, nem?
50. Icus (válaszként erre: 48. - Gyöngyi)
2006. dec. 21. 11:12

Köszi! Nagyon tetszik a recept, szenteste 11-en leszünk, úgy hogy megpróbálom ezt az elkészítési módot is!


Nálunk igazából a körettel van a gond, a fiúk csak a krumpli krokrokettet, krupli pürét, natúr rizst eszik meg köretnek. A párolt zöldségről és a salátákról hallani sem akarnak!!

49. Icus (válaszként erre: 47. - Venes)
2006. dec. 21. 11:08
Tudom, hogy a bundázott kaják nem egészségesek, de a gyerekeim a halat csak rántott hal formájában eszik. Ezért gondoltam, hogy jó lenne valami mást is kipróbálni, hátha elnyeri a tetszésüket!
48. gyöngyi (válaszként erre: 44. - Icus)
2006. dec. 20. 19:43
Natúr sütés, tepsiben vagy grillen.
47. Venes (válaszként erre: 46. - Icus)
2006. dec. 20. 08:21

Grillezni kell. Vagy vékony olajön egy tepsiben megsütni. Nem is feltétlen mind a két oldalát, mert mint tudjuk a hal pillanatok alatt kész.

Én halat főzni is szoktam egy kis szójaszószos lépben és utána meg rányomok egy kis citromot és megborsozom. S tadámm! :)

Ritkán szoktam halat berántani, vagyis szinte soha. Nem is egészsges...:/

46. Icus (válaszként erre: 45. - Venes)
2006. dec. 20. 08:06
Semmiben sem kell megforgatni? Vagy lehet, hogy grillezni kell?
45. Venes
2006. dec. 19. 14:39
Szerintem natűron. Nem nagyon szokták az ojan halakat rántani, amit pácolnak. A kettő ,,üti" egymást.
44. Icus (válaszként erre: 42. - Gyöngyi)
2006. dec. 19. 11:01
Oké, bepácoltad és utána mit csinálsz vele? Natur megsütöd, vagy rántott halnak, vagy...?
43. Venes
2006. dec. 19. 08:18
Ezek a citromos pácok nagyon fincsik.:) Kint Szlovákiában ettem citromos pácos pisztrángot. (Ott olcsó a pisztráng, vagyis olcsóbb, mint nálunk.:))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook