Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tenger gyümölcsei:))) fórum

Tenger gyümölcsei:))) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
2007. ápr. 9. 04:43

A spanyolok piros paprikaval szinezik a paellat, en viszont azt nem szeretem rizsre, ezert hasznalom a kurkumat vagy curryt, csak hogy kicsit sarga legyen tole.

En is vega vagyok, viszont ritkan elofordul, hogy bunozok es eszem beloluk, annal is inkabb, mert a parom szereti es neki el szoktam kesziteni, masreszt itt a tengeri herkentyus pult a duplaja a husos pultoknak es nem kell fagyasztottat venni, rengeteg fele friss rak, kagylo, csiga es hal kaphato.


Talaltam egy eleg reszletes receptet, ami leirja az elkesziteset, de ahany haz, annyifelekeppen csinaljak (csirkehus kihagyhato belole):

Spanyol paella


Hozzávalók: 1 hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olívaolaj, 20 dkg hosszú szemű rizs, 1/2 liter tyúkhúsleves (lehet instant is), 1 teáskanál sáfrány, 50 dkg csirkemell filé, 1 evőkanál. vaj, 20 dkg zeller, 1 darab paprika, 1 sárgarépa, 15 dkg mélyhűtött kagyló, 20 dkg zöldborsó, só, bors


Elkészítés:

1. A hagymát, hámozzuk meg, szeleteljük fel. A fokhagymát törjük át. Ezután mindkettőt forró olajban pirítsuk meg. Vigyázzunk, nehogy leégjen, mert keserű lesz az étel. Majd tegyük hozzá a megmosott, lecsepegtetett rizst is. Öntsük fel a tyúkhúslevessel, adjuk hozzá a sáfrányt. Közepes tűzön főzzük kb. 20 percig.

2. A csirkemellet mossuk meg, majd csöpögtessük le. Vágjuk vékony szeletekre, kicsit ki is klopfolhajtuk, így előbb kész. Forró olajban mindkét oldalát süssük pirosra kb. 5-7 percig.

3. A zellert, paprikát, sárgarépát vágjuk apró kockára vagy reszeljük le.

4. Tegyük a rizshez a zöldségeket, a kagylót, a borsót, az apróra kockára vágott csirkemellet, kb. öt percig főzzük. Sóval, borssal ízesítsük.Ötlet: A tyúkhúslevest mi magunk is elkészíthetjük, nem kell feltétlenül instant levesport használnunk. Kevés csirkemellből főzzük a levest, tészta nélkül, sok zöldséggel fogyasszuk, így sok kalóriát spórolhatunk meg.

Adagonként

Energia: 590 kcal, Fehérje: 22 g, Zsír: 16 g, Szénhidrát: 78 g

161. Icus (válaszként erre: 157. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 8. 10:34

A rizses tengergyümölcseit, hogy készítetd el?

Egyszerre a rizzsel, vagy külön-külön és a végén összekevered?

Csak kurkumával fűszerezel semmi mással? Nem íztelen?

160. Venes (válaszként erre: 157. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 8. 10:06

Nem annyira kedvelem a rántott dolgokat, mert nem valami egészségesek, és vegetáriánus vagyok, ezt az egy ,,tengeri bűnözést" lesámítva.:D

Paellán elgondolkodtam most.:) (Úgyis mindent kurkumáztam egy időben, aztán meg minden curry-zek mostanság albiban, amit nem kellene, azt is.:D)

159. Venes (válaszként erre: 158. - Rika1)
2007. ápr. 8. 10:05

Váááá, nem szabad! Ne hagyd.

Egyszer egyél sunyiba kagyló vagy rák konzervet és utána ruházz be egy mályhűtött kiszerelésűre.


Vagy valamilyen tengeri ,,kütyüt" kóstoltál már?

158. Rika1 (válaszként erre: 157. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 8. 00:50
Már nagyon szeretném én is kipróbálni ezeket,de a család mindig lebeszél róla.De most nem hagyom magam:))
2007. ápr. 8. 00:43

En olajban szoktam kisutni, kicsit sozni, ennyi. Ha kedvem van veluk meg mast is csinalni, rakok ra citromot, vagy tejszint.

Kalamari, szepia nagyon finom bubdazva. Az apro rakot ropogosra szoktam sutni olajban, a nagyobbat, ami pancelos altalaban sos vizben fozik meg, vagy roston sutik.

Teger gyumolcsei keverekbol kivallo paellat lehet kesziteni, az annyi csak, hogy rizzsel kell oket elkeverni, es hasonloan kesziteni, mint a rizses hust, lehet kurkumaval, curryvel izesiteni, szep sarga lesz toluk. Szoktak ebbe rakni meg zoldsegeket, borsot, piros paprikat, zoldbabot, babot, lencset stb.

Egy dolgot nem szeretek, azt a halaszlevet, amit kagylokbol, rakokbol foznek.

A lazac nagyon finom ugy megsutve, ha keves balzsam ecet van sutes elott raontve.

156. Venes (válaszként erre: 154. - 'szti)
2007. ápr. 7. 20:34

:)))

De okos vagyok.:)


Én jövőhéten nem tengerizek, vagyis hétvégén lehe, mert már fel kellene bontani amélyhűtött tenger gyümölcsei keveréket. Tesztelni kellene.


De mit csináljak vele, csajok? Valami miso-s cuccban megpároljam, vagy hogy?

155. Icus (válaszként erre: 154. - 'szti)
2007. ápr. 7. 18:13
JÚÚÚÚÚÚÚJ! Nagyon ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍmádom!!!
154. 'szti
2007. ápr. 7. 15:59

de jó, hogy előszedted ezt a topicot!

így ma tengeriherkentyűs pizza lesz vacsira :-))

153. Venes (válaszként erre: 152. - Icus)
2007. ápr. 7. 14:35

Sajnálatta hallom...:/

De te egyed csak, ne hagyd abba!

152. Icus (válaszként erre: 151. - Venes)
2007. ápr. 7. 12:32
Nem erőszakoskodom tovább a családommal. Elegem van. Így csak magamnak csinálgatok néha, pároltzöldséggel, halat, a munkahelyemen. Ott is van mikro, fagyasztva befűszerezem, teszek rá egy kis olivaolajat, vagy hérát, és mikróba megpárolom.
151. Venes
2007. ápr. 7. 07:24

Nah utoljára szurimit ettem, ami ilyen ,,kütyü" volt, azt is sushiban.:) Jah és lazacos sushit is hozattam. Annyira nagy álmom volt a sushizás és végre beteljesedett.:)


Mostanság csak konzerv makrélát ettem, ma meg tonhal salit fogok.


Te mostanság ,,tengeriztek"?

150. Icus (válaszként erre: 135. - DODICA)
2007. jan. 28. 18:46
Ez, nagyon jóóóóóó! Ez nagyon tetszik!!! De, az én uram csak megszagolja a kaját és eldönti, hogy sós-e vagy sótlan!!
149. Venes (válaszként erre: 146. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 26. 19:53

Én amkit akarok venni. Meg avokádóst, rákosat és lazacosat.

Halat szoktam nyersen enni, vagy csak gözölve, azzal nem lesz gond.:)


Rizsecetet vegyél a Vásárcsarnok aljában lévő ázsiai boltban, nagyon olcsó én is ott vettem elég potom pénzést.

Bezzek a szaké drágább volt, meg a japán szójaszósz, na meg a miso. Kicsit elszontyolodtam mikor kiderült, hogy 7000ft-ot költöttem. A vicces, hogy előtte nap ugyanott meg 300et legalább elvertem. De sabaj, mostmár szinte teljes a konyhám. Van azukibabom, feketeszezámmagom, szakém, japán szójaszószom, japán tésztáim, szezámolajom, rizsecetem, misom. Már csak az alga, a mirin és a washabi hiányzik.:)

148. Venes (válaszként erre: 145. - 93a74b44ea)
2007. jan. 26. 19:50

Én már elszoktam a ,,magyar konyhától". Minden nap rizsezek, kenyeret már hónapok óta nem ettem. Meg húst sem, csak halat.

Remélem, hogy nem fogok majd csalódni. Algát szeretem, meg a herkentyűket is, na meg a rizst nagyon. Talán egybe nem csalódom bennük. Bár te is sezreted őket külön-külön, mint ahogy írtad és mégis csalódtál...:/

Remélem, hogy velem nem így lesz.

147. 'szti (válaszként erre: 144. - Venes)
2007. jan. 26. 12:16
esküdni nem mernék rá, de mintha az Erkel Színháznál lett volna
2007. jan. 26. 12:04
Imadom a szusit, meg csinaltam is, rizsecet kell csak hozza meg a kore tekerheto alga vagy moszat halo vagy halbor, es nem muszaj nyers halbol kesziteni, lehet hozza venni fustoltet. Van, ami csak zoldseges. Ezek tulajdonkeppen a japan szendvicsek, aki szereti a rizst, annak biztos izlene. Egyebkent nem tudom hol akarjatok kiprobalni, de erdemes igazi japan etteremben, es a szolidabbal kezdeni, amiben csak hal, avokado es mondjuk repa es uborka van a rizs mellett, abban nem csalodhattok. A wasabival meg vigyazni, amikor eloszor ettem eletemben, en csak ugy bekaptam amit adtak, aztan sirva fakadtam, hiaba koptem a szalvetaba. A maki az egyszerubb vagy a futomaki.
145. 93a74b44ea (válaszként erre: 141. - Venes)
2007. jan. 26. 09:10

Ezt nagyon nehéz megfogalmazni. Pedig igazán nem lehet mondani, hogy nem próbálkoztam. Mi vegyes tálat ettünk, amiben volt maki, uramaki, nigiri, és ezek is mindenféle "jóval" töltve(édesrák, lazac, lazackaviár, tintahal, vörös tonhal, tengeri angolna...).Mindehhez wasabi, pácolt gyömbér, zöldtorma...Annyira nem a magyar ízekhez szokott gyomornak való, hogy az félelmetes. Egyetlen egy ízlett még úgy-ahogy, a libamájas. Talán nem véletlen!:)

Ja, és én egyébként szeretem a rizst is és a halakat meg tengeri herkentyűket is, de ez az összeállítás...Kifejezetten nem ízlett.

144. Venes (válaszként erre: 143. - 'szti)
2007. jan. 26. 08:55

Hm...én tervezem most, hogy elnézek a WestEndbe egy sushira. majd vizsga után persze, hétfőn és ha átmentem.:D Egyébként ha meghúznak, akkor büntiből még várakoztatom a sushizást.:)


Melyik volt az első étterem? (Gellért térnél lévő, nem?)

143. 'szti (válaszként erre: 142. - Venes)
2007. jan. 26. 08:50
Igen, Budapesten. Nem sokkal azelőtt nyílt, az volt az első japán étterem (nagyon régen volt).
142. Venes (válaszként erre: 140. - 'szti)
2007. jan. 26. 08:48

Itt Magyarországon voltál olyan étteremben?

Szaké ízlett, ezek szerint.:) (Én mostanság sok minden megfőzéséhez használom.)

141. Venes (válaszként erre: 139. - 93a74b44ea)
2007. jan. 26. 08:46
Miért borzalmas? Milyen?
140. 'szti (válaszként erre: 139. - 93a74b44ea)
2007. jan. 25. 16:06

arra még engem se vitt rá a lélek, hogy megkóstoljam

meg tuti forrásból legyen az a hal, amit nyersen kell megegyek

pedig 1000 éve voltam japán étteremben is, de hogy mit ettem? csak a szakéra emlékszem ;-)

139. 93a74b44ea (válaszként erre: 137. - Venes)
2007. jan. 25. 16:03
hát nem csodálom, hogy tart a sushitól... szerintem borzalmas!!
138. 'szti (válaszként erre: 136. - Venes)
2007. jan. 25. 16:01
a biobolt eszembe se jutott...
137. Venes (válaszként erre: 135. - DODICA)
2007. jan. 25. 08:35

A férfiaknál sok minden már reflexszerű. Tudják, hogy at mindig úgy csinálják és legközelebb is úgy teszik. Azt hiszik, hogy ez mindig beválik, s általában jól is gondolják...


Szerencsére az én kedvesem kevés són nőtt fel, anyukája sem sózza agyon a dolgokat és odafigyel a kaják egészséges elkészítésére.

Csak azt sajnálom, hogy kicsit tart pl. a kedvesem a sushi megkóstolásától, meg a túl extra dolgoktól.

Sajnos enm egy nagy halkedvelő sem...de megeszi és ez már jó valahol. majd még puhítom, szentem alakítható, még fiatal valahol.

136. Venes (válaszként erre: 134. - 'szti)
2007. jan. 25. 08:32

Pedig ott is elég nagy a match...:/

A mom-os tényleg nagyon durva, még nori alga is van, meg washabi is, szóval minden.:) (Persze előfordul, hogy elfogy valami a készletből, de rá párnapra megint töltik.)

Én azért a mamutosban is kb.-ra mindent meg szoktam lelni, bár...nem is keresek nagyon bonya cuccokat ott.


Miért nem mentél át a bio boltba? (Ott tuti van jázmin rizs, vagyis gondlom.:))

135. DODICA (válaszként erre: 129. - Icus)
2007. jan. 24. 20:50

:((( Megértelek, én párom ugyanilyen. Meg még erősen is eszik.

Egyszer egy isteni gombás rántottát direkt sz@rrá sóztam, úgy tálaltam fel. Meg se kóstolta, csak sózta. (Végül ő is ehetetlennek minősítette, s ki volt akadva, hogy merészeltem ezt megtenni.) Hát emiatt vagyok pláne pipa rá!!!

134. 'szti (válaszként erre: 133. - Venes)
2007. jan. 24. 20:02
mammut, az esik útba (múltkor vaníliás puding se volt), jól ellátott bolt :-(
133. Venes (válaszként erre: 132. - 'szti)
2007. jan. 24. 19:52

Melyikbe jársz te?:)

A MOM parknál lévőben olyan 5 fajta rizs kapható. Ott még spec sushi rizs is van. Meg minden ami csak kell. Olyan termék választéka van az ottaninak, hogy csak néz az ember...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook