Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tenger gyümölcsei:))) fórum

Tenger gyümölcsei:))) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
132. 'szti (válaszként erre: 130. - Venes)
2007. jan. 24. 19:50
matchben ma barnarizs se volt semilyen, nemhogy jázmin :-(
131. Venes (válaszként erre: 129. - Icus)
2007. jan. 24. 19:23

A palacsintás eset már durva.:D

Hát, én a lehető legkevesebbet használom, mert nem egy szervezetre ártó hatása van. Naponta olyan 3g-nyit kellene fogyasztanunk, ehhez képest...

A só oka a hízásnak és sok betegségnek is.

130. Venes (válaszként erre: 125. - 'szti)
2007. jan. 24. 19:21

Hát fehér színű rizs, nem barna. De másabb az íe, mint a sima fehérrizsnak, meg drágább is. (Ma azt főztem a halacskákhoz.):)

Hol kapható, szinte mindenhol. Mi mertoban vettük, de kapható kaiser's-ben, meg a match-ban...bárhol.

129. Icus (válaszként erre: 119. - Venes)
2007. jan. 24. 18:26
Mindent só nélkül eszel? Na, itt nem a krémesre gondolok!:)) Az én férjem Őrült mennyiségű sót eszik. Megszagolja a kaját és közli ez már megint sótlan, beleborít egy adagot és csak úgy eszi meg. A halálom, amikor a palacsintát is sósra kell sütni, aztán úgy bele a kakaót vagy lekvárt!
128. Icus (válaszként erre: 117. - 'szti)
2007. jan. 24. 18:22
Én rendes mezei barna rízst vettem, nem előfőzöttet. De, megpróbálom azt is , egy próbát megér.
127. DODICA (válaszként erre: 126. - 'szti)
2007. jan. 24. 15:44
Tálcákon. Gondolhatod, ahova csak fért, raktam. Család örült ám neki, mikor mindenki polcát elárasztottam vele. :)
126. 'szti (válaszként erre: 123. - DODICA)
2007. jan. 24. 09:34

ez a házi vegeta nagyon szimpi!

hogy szárítottad ki?

125. 'szti (válaszként erre: 122. - Venes)
2007. jan. 24. 09:33

natessék, gondoltam a az UB-nel nem lövök mellé és mégis :-(

azt hittem a jázmin fehér

hol lehet olyat kapni?

124. Venes (válaszként erre: 123. - DODICA)
2007. jan. 24. 08:54

Van receptem nekem is bio ételzíesítőre, de lusta vagyok megcsinálni, inkább veszem a bio szárított Vega-mix-et a boltban.:)


Ma egyébként itthon tőkehal lesz, csak mézt azt nem tudom, hogy milyen legyen. Csaz sima fűszeres pácban érlelt grillezettet szeretnék. Asszem magamnak majd még jön rá egy három izű ecet is. Azért a családot ilyennel már nem kínálgatom, egyenek egy kis hagyományosat is.:)

123. DODICA (válaszként erre: 119. - Venes)
2007. jan. 23. 13:53

:)))

Csak a pontos méricskéléssel lennék gondban. Én szemre szórok. De egyébként nagyjából én is így szoktam csinálni, csak néha megkavarom. (Mániám, hogy attól félek, leégetek valamit.:)

Tökre puha lesz, mégis pereg, nem mancsos. A fehér rizst emiatt is hanyagolom.:( Sokkal nehezebb úgy elkészíteni szerintem, hogy tökéletes legyen.


Ízesíteni saját készítésű vegetával szoktam, utólag. Anyósom nyáron állandóan hozta a zöldségféléket, nem tudtuk hova tenni. Végül összedaráltam őket, kiszárítottam, kutyultam-kavartam, s jobb ételízesítőm van, mint bárki másnak!:))) Ráadásul bio, és még tudom is, miből készült.:)

122. Venes (válaszként erre: 117. - 'szti)
2007. jan. 23. 08:54

Ha már drágát veszel, akkor jó minőségűt is vegyél. Ugyanis az Uncelbeanses csak azért drága, mert márkaneve van.

Ajánlom akkor már a jázmin rizst.:)

De ha jó minőségű rizst akarsz akkor nagyon jó a SOS, meg igazából mindenféle rizs jó, szerintem nem sok különbség van...

121. Venes (válaszként erre: 116. - Icus)
2007. jan. 23. 08:51

Egyszer csinálj mondjuk olyan darált húsos fasírtot, vagy fűszeres gombócokat, amikbe darabolsz bele egy kis párolt spenótot is.


Utána már jóhet a gyömbéres pisztráng spenótágyon.:) (Nyam-nyam...)

120. Venes (válaszként erre: 118. - DODICA)
2007. jan. 23. 08:50

Persze, hogy egészségesebb, mert nem vetik alá annyi ,,tisztító" eljárásnak és így az értékes, rostban gazdag burka fenn maradt.


Meg ugye mennyivel ízletesebb? Élvezet mellé enni egy sima szójaszószos halat is.

119. Venes (válaszként erre: 115. - Icus)
2007. jan. 23. 08:47

Az eredeti recept, ahogy a japánok főzik a rizst:

Barna rizs esetén:

370g barna rizs

680ml víz

A rizst jól átmosod, a lényeg, hogy a víz, amit leöntesz vagy lemosol róla ne legyen már fehéres színű.

Maj a főzőfazékba helyezed, ráöntöd a vizet és állni hagyod olyan 20 percet.

Elkezded főzni, ha pedig forr, akkor takarékon, lefedve 15 percig főzöd, majd még lefedve hagyod 10-15 percet állni.

Tökéletes állagú lesz.:) Nem kell sosem kavargatni, nem kell felemelni a fedőt róla, és ne sózd! Bűn! Max. ha nagyon szeretnéd, akkor majd amikor eszed mehet rá egy kis szójaszósz, vagy ha muszályos nagyon akkor só.


Nekem így még sosem égett le és mindig tökéletes lett.


Fehér rizs esetén a főzési idő 10 perc és csak 570ml víz kell.

118. DODICA (válaszként erre: 114. - Venes)
2007. jan. 22. 21:16

Tejszínes-póréhagymás? Nyami, az jöhet!:))


Semmi bajom a fehérrizzsel, csak egyszerűen sokkal jobban szeretjük a barnát. :) Meg egészségesebb is, vagy tévednék?

117. 'szti (válaszként erre: 115. - Icus)
2007. jan. 22. 19:06
az igazság az, hogy nálam kevés fogy rizsből, így aztán az egyik legdrágábbat veszem (UncleBen) és nem volt gondom vele soha
116. Icus
2007. jan. 22. 18:14
A férjem szereti a spenótot, de csak főzelék formájában eszi meg! Megvagyok én áldva ezekkel a fiúkkal!:))))
115. Icus (válaszként erre: 110. - Venes)
2007. jan. 22. 18:12
Én a minap főztem barna rízst. Nem sikerült. Kemény volt, pedig már szét főtt. Milyen állagúnak kell lennie? Nelem pergett, meg kopogott, mint a búza! Nem is kostolta meg rajtam kivűl senki sem a családban.
114. Venes (válaszként erre: 113. - DODICA)
2007. jan. 22. 16:41

Spenótosdolgot sajnálattal hallom.:( Pedig nem olyan gázos. Sokak nem szeretik, de csak azért, mert a főzeléket ismerik.

Akkor spenőt helyett sima tejszínes-póréhagymás mártással.


Mi a bajod a fehérrizzsel? Tudom, hogy nem olyan magas a rost tartalma, meg ugyebár több eljárásnak volt kitéve, de ezeket leszámítva? (Persze az íze sem ugyan olyan finom...)

113. DODICA (válaszként erre: 110. - Venes)
2007. jan. 22. 13:48

Spenót? Na, az nekem "nemgyerebe".:( Tudom, nagyon értékes, miegymás, de kiskoromban 3X festették miattam a falat. Akkor anyám végre belátta, hogy sose fogom megenni. Azóta se. Egyszerűen a szagától felfordul a gyomrom. Próbálkoztam én vele többször is, de sikertelenül.:( Így kihagyom az életemből. :)


Ellenben barnarizs?? Na, az már igen! Csakis azt használok, fehér rizs sosincs idehaza. Néha anyósomnak kéne pedig...:)

112. Venes (válaszként erre: 111. - 'szti)
2007. jan. 22. 08:45

Helyes, helyes.

Én múltkor a lecsóba tettem barna rizst. Mi sosem rizzsel csináltuk, mindig tarhonyával, persze a tojásosben meg nem volt sose semmilyen tészta vagy gabona féle.


Én a rizst nem kedvelem annyira édesen, vagyis mint enni szeretném, csak tudom, hogy mekkora szentségtörés...:)

111. 'szti (válaszként erre: 110. - Venes)
2007. jan. 21. 20:26
én a rizsfelfújtat is barna rizzsel csináltam és holnap a töltött paprikát is azzal fogom :-)
110. Venes
2007. jan. 21. 20:11

Kigondoltam valamit...

Tonhalas, vagy másmilyen halas lasagne.:) Persze különlegesség kedvéért nem paradicsomos lenne, hanem mondjuk tejszínes, meg bele még egy kis spenótot. Kár, hogy anyum a hétvégén csinált lasagnet, most egy ideig nem lesz.

De holnap megcsinálom amit lentebb írtam, a szójaszószos konzertv halat, barna rizzsel.


Nem tudom mennyire szeretitek a barna rizst, de most kicsit reklámoznám. (én a rizseket só nélkül főzöm, ahogy kellen, meg mondjuk egyébként se nagyon sózok. Szóval olyan, de olyan finom íze van, hogy csak magában enni is már élvezet...)

109. DODICA
2007. jan. 19. 09:29
Egyre jobban csorog a nyálam...:))
108. Venes
2007. jan. 19. 08:50

Van egy tippem, nagyon egyszerű, de én imádom.


Van a rizs, vagy küles, vagy árpa, persze megfőzve mind. Mellé rakok egy kis konzerves, natur lében pácolódott halat (én a szardíniát szeretem a legjobban). És meglocsolom az egészet édesített szójaszósszal (szójaszószt kis ecettel és mézzel elkeverem elötte). Ebbe mártogatom bele a halat, de úgyhogy a belseje is felvegyez az ízét a szósznak.

Istenien finom és nagyon egyszerű.;)

107. 'szti
2007. jan. 18. 09:46
megcsinálom a pariszószt és beleteszem a tonhalat, összerotyogtatom (sőt újabban a sajtot is belerakom, hogy beleolvadjon)
106. Icus (válaszként erre: 105. - Venes)
2007. jan. 18. 09:16

Jó, de akkor nem kell a konzerv. Veszek tonhalfilét, vagy nálunk az afrikai harcsa megy most nagyon, és csak a végén az elkészűlt szószba beleteszem!


Ez, jó lehet tejfőlös mártással is. (mi nem szeretjük a tejszínest) Bár a pici fiam, lehet, hogy ezt sem kostolná meg. Mindegy egy próbát megér!

105. Venes (válaszként erre: 103. - Icus)
2007. jan. 18. 09:12

Én úgy csinálnám, vagyis bele az alapszósz... ,em gkicsit főzném vele, úgyse kell neki 1-2 percnél több.

(Bocsi, hogy belekotyogtam.:))

104. Icus (válaszként erre: 100. - Venes)
2007. jan. 18. 09:11
Hát, nekem ilyen gondom sosincs!:(((
103. Icus (válaszként erre: 99. - 'szti)
2007. jan. 18. 09:10
Egyszerűen a tonhal konzervet ráöntöd a tésztára??
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook