Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teljesen kezdő angol fórum

Teljesen kezdő angol (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. 35341ab13d (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 11:24
próbáld ki ha érdekel teljesen ingyenes 1 regisztráció kell, csodát nem tesz de jó tényleg.
60. Guruljka (válaszként erre: 59. - 35341ab13d)
2019. ápr. 18. 21:04

Biztos jó, sokan dicsérik.

Én még nem ismerem, nincs véleményem róla.

2019. ápr. 18. 20:52
[link] ez meg maga a csoda :) INGYENES
2019. ápr. 18. 20:49

[link]



ahhoz képest hogy INGYENES egész jónak néz ki.

2019. márc. 13. 21:09
A felsőfokút azért megtartom... :D (Németből megvan)
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Unom)
2019. márc. 13. 21:08
Ámen.
55. unom (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2019. márc. 13. 16:27
A te döntésed, másnak még jól jöhet a könyv.
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Unom)
2019. márc. 13. 16:22
Maradok annál, hogy a feladatok példamondata alapján szépen beírom a megoldást.
53. unom (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2019. márc. 13. 15:58
Nyelvtanhoz van egy nagyon jó könyv, a Kis angol nyelvtan, Donát Pétertől, ha jól emlékszem. Mármint ha a nyelvvizsga a cél, nem csak a nyelvtudás.
2019. márc. 13. 15:48

Pár napja a húgom talált egy online angol kurzust. Van fizetős lehetősége is, de az ingyenes is jól használható. Én élvezem, mert beszédközpontú, és mindjárt az elején közli, hogy a kezdőknek a nyelvtanmentes kell, és én ezzel mélységesen egyet is értek. Ha jól emlékszem, a gimnáziumban is ilyen módszerrel tanultunk franciául, és az egész osztály elég jól haladt vele.


[link]

2019. febr. 28. 13:45
Könnyen, gyorsan angolul- ez is nagyon jó.:)
50. Guruljka (válaszként erre: 49. - 4db861fb54)
2019. febr. 28. 13:30

Az Angolra hangolva nekem bevált. Online videótanfolyam, de előzetes beszélgetés alapján állították össze a csoportot. Nem volt szembetűnően eltérő a tudásunk. És a 6 főből (ez volt a legolcsóbb) eleve csak hárman voltunk jelen általában, vagy ketten.

Utána automatikus a tagságod a Facés klubba, ahol rendszeresek a további oktató videók és a segítség.


Én egyszerűen nem foglalkozom vele, azért nem haladok.

2019. febr. 27. 05:20

És is. Kissé reggel van még. 😊

Van benne minden. Olyan kell, hogy beszéd és szókincsfejlesztés. Videókkal. Vagy ha tudtok használható online oldalt, akár angol akár német nyelvvel kapcsolatban, ne tartsátok magatokban.

Tanfolyamra azért nem megyek, mert nem akarok 10 másik különböző tudású emberrel együtt tanulni. A magántanár meg heti 2 alkalommal, 2 és fél hónapon keresztül nem ért el nagy áttörést. Tényleg foglkoztam a nyelvvel.

Az online azért lenne jó, mert hozzám igazodik... Stb

2019. febr. 27. 05:15
Egy kolléga javasolta a goangol nevezetű oldalt. Nem olcsó, de sztem egy tanfolyam is ennyibe kerülne. Van részletfizet
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2019. febr. 21. 20:29

Igen. Ugyanakkor szívesen engedélyeznék magamnak egy szabad nyarat, amikor nem szorongok semmi miatt.

Ősszel kezdeném a szakfordítóit, csak némettel, ami fizetős. Addig, ha megkeresem a rávalót, azt pozitív jelnek veszem.


A mesterszakot megcsinálhatom németországi távképzéssel, ingyenes, csak a tananyagra kell fizetni félévenként valamit. Érdekes szakot is találtam...

Nem muszáj nekem a fordító-tolmács, esetleg azért kellene a tolmácsolásra is képzés, hogy ha a szemem rosszabbodna, legyen gyakorlatom a szóbeli fordításban. Mert másképp eszembe jutott már ugyan, de épp az angol teszi a számomra kicsit nem kedvessé.

46. Amaunet (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2019. febr. 21. 19:34
Ez is csak egy feladat - bele kell állni.:)
45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Amaunet)
2019. febr. 21. 19:14

Sde aranyos vagy! De a félreértés se semmi...

Jelen esetben a középfokú nyelvvizsgára gondoltam, arra lenne szükségem. Ügyetlenül fogalmaztam.


Igazából nincs nekem ehhez semmi kedvem, de azt is tudom, hogy értelmes embernek ez nem érv.

2019. febr. 21. 18:25

És itt egy teszt is hozzá.:)

[link]

43. Amaunet (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. febr. 21. 18:23

Találtam egy-egy melléknév képzését és annak fokozását jól bemutató táblát.


[link]


[link]

42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2019. febr. 21. 18:07

Köszi, én pl, ezt is szeretem:

[link]


Pont ezt nem tudom, hogy lesz a példamondatokból középfok.

41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2019. febr. 21. 18:02

Na attól őrizzen meg a Jóisten, hogy én nyelvtant hallgassak napi több órán át. Ki van zárva.

Bármi közben nem tudok tanulni, én asztalnál ülős tanulós vagyok. Igen, arra próbálom rávenni magam, hogy naponta... ilyenkor mindig eszembe jut valami naggggyon sürgős egyéb.

40. Amaunet (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. febr. 21. 17:58

Amit hallás után meg lehet tanulni azt fejhallgatóval bárhol, bármikor.


A neten vannak letölthető tesztek, online tesztek különböző szinteknek megfelelően. Érdemes ezekkel gyakorolni.


A youtube-on vannak olyan csatornák, amelyek az elejétől nagyon jól magyaráznak nyelvtant, órákon át hallgathatóak és így hallás után lehet tanulni. Fejhallgatóval addig lehet takarítani, főzni.:)


[link]


[link]


[link]


DE! Nagyon fontos, hogy minden nap foglalkozni kell vele.

2019. febr. 21. 14:12
Szóval tényleg nem tudom, mit lehet tanácsolni, az 5 perc angol ettől elég messze van. Ugyanakkor, én legalábbis, nehezen szánom rá magam a tudatos biflázásra, és nem is tudom, mások ezt hogyan csinálják.
2019. febr. 21. 13:57

Mivel nem tudom, mi a vita tárgya, maradok a kezdő angolnál.

Végre összekaptam magam annyira, hogy végignéztem a tavalyelőtt befizetett tanfolyamom utáni tagságom révén egy videót. Szó volt benne a kifejezésekről, amikkel a szókincset lehet színesíteni. Ami a leginkább megragadt bennem, hogy az angolban a "berezeltél" -t úgy fejezik ki, hogy kiraktad a csirkét.

37. syria (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. febr. 21. 10:31
Merre van az az errefelé? :)
2019. febr. 20. 23:24

Na de mindegy, kell az az angol. Ha fene fenét eszik is. vagyok én annyira makacs!

Majd összehozom innen-onnan, hogy itthon tudjak foglalkozni vele.

35. Guruljka (válaszként erre: 33. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 23:20

Van, aki éveken át sem tanulja meg a nyelvet, mert a munkában csak azt a pár szót érti, utána vagy egyedül van, vagy magyarokkal beszélget.

Persze van, aki szépen boldogul, jobb munkaköre van, és nem fárad ki teljesen, van kedve még munka után ide-oda menni, az idegen nyelvi közegben jobban ragad rá a nyelv.


Mindig mulatok azon, amikor egy régi ismerős fia megtudta, hogy tudok németül. Elképedt, miért nem megyek ki Németországba? (Már ekkor 57 éves voltam) Mondom, minek mennék, idegen környezetbe, lakhatást, egyebet szerezni, a családtól távol? - Hát mert tetszik tudni a nyelvet, azért az ász. - Persze- válaszoltam- az első újságos is jobban tud németül, mert neki anyanyelve. Én meg ott mit csinálnék, szakmai végzettség nélkül? - Ő, lelkesen: - Hát lehet mosogatni is!

Erre már elnevettem magam, mondtam, kösz, de itt megélek azokból, akik nem tudnak németül, mert fordítok. Ma sem érti, miért nem mosogatok inkább idegenben... :D

De ez a német tudás gyerekkoromban rám ragadt, ez nem érdem. És a fordítási munkában gyakran látom, több éve kint van már, de alapvető értesítéseket sem ért.

34. 20c4b228e3 (válaszként erre: 30. - Sanyinak)
2019. febr. 20. 23:11
Ezt melyik soromban olvastad?
33. 20c4b228e3 (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2019. febr. 20. 23:11

Sokan mennek külföldre nyelvtudas nélkül.aztan mégis munkát vállalnak dolgoznak, boltba járnak, utaznak.

És még én sem tudok társalogni de ami éppen a munkához kell.

Tanulok és próbálkozok a társalgással.

32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2019. febr. 20. 23:05

Nem tudom, mennyire lesz hasznos nekem az angol, én a nyelvtanulást most is valami rémségnek tartom. Nem lesz kivel beszélnem úgysem, csak míg az egyetemre járok. Az angol novellák annyira nem érdekelnek.

Mondanám, hogy társalogjon Churchill - de ahhoz túlságosan tisztelem ezt az embert. Annyira, hogy az ő írásait egyáltalán megértsem, sosem fogok tudni angolul megtanulni. (Pláne mivel angol nyelvterületre menni sem fogok.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook