Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teljesen kezdő angol fórum

Teljesen kezdő angol (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. Amaunet (válaszként erre: 27. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 21:23

Azt mondod, hogy semmi angol tudást nem szereztél. Nem nagy falat rögtön egy külföldi társaságába kerülni?


Ahhoz, hogy társalogni tudjon valaki angolul min. egy nagyon erős alap vagy közép szinten kéne már tudnia, beszélnie.


A tanulásban el jön az a szint, mikor már élvezi is az ember. Apró novellákat olvas, fordít, hallgat. Élvezi, hogy milyen sok témában ki tudja fejezni magát.

Nyelvet tanulni mindig hasznos - szerintem. És sosem lesz vége ennek a szórakozásnak, mert bármilyen fokozatot is szerez meg ebből valaki, azt művelni is kell, hogy ne menjen veszendőbe.

30. sanyinak (válaszként erre: 27. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 20:26
Direkt külföldiekkel ismerkedsz? Rosszul érzed magadat a magyarok társaságában?!
29. 20c4b228e3 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. febr. 20. 20:25
Persze megértem. Én csak a saját tapasztalatom, próbálkozásom akartam megosztani.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 18:43

Én nem akarok sehogy angolul tudni, de muszáj. Beszélgetni nemigen fogok, esetleg olvashatok majd angolul.

Furán nézne ki, ha szórakozóhelyekre kezdenék járni, mert 60 éves vagyok, és a közelemben diszkón kívül nincs egyéb. Ott meg amúgy sem lehet beszélgetni.

27. 20c4b228e3 (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2019. febr. 20. 18:16

Kolléga biztos nem!Nézd én a szórakozó helyeken is külföldi társaságot kerestem.

Nyilván olyan emberek szólnak hozzád akik körülvesznek.

Ha nem akarok olyan helyen dolgozni illetve külföldi emberekkel nem találkozok nem beszélek akkor minek az angol?! A kutyámat otthon nem angolul fogom hívogatni. "itt megjegyzem online is lehet beszélgetni, ismerkedni) és bizony vannak akik cserébe magyarul szeretnének tanulni.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2019. febr. 20. 17:36

Pláne ha az ember nagyjából egyedül él.

Nekem itt van a fiam, de ha angolul szólnék hozzá, nem tudna mit kezdeni a helyzettel.

25. sanyinak (válaszként erre: 24. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 13:12
No és itthon ki szól hozzád angolul? Kolléga?
2019. febr. 20. 09:15

Nyilván Pesten van erre nagyobb lehetőség. Persze az angol anyanyelvűt a legnehezebb megérteni, de a turisták zöme más nemzetiségű és tőlük még könnyebb tanulni és könnyebb érteni.

Én kint Angliában meg sem szólaltam angolul főleg mert az ABC től kezdtem el a tanulást, aztán haza jöttem és oda mentem dolgozni ahol meg kellett szolalnon legalább azt a minimálisat amit tudok.most már eljutottam odáig, hogy nem jövök zavarba ha hozzám szólnak. De folyamatosan tanulok.

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2019. febr. 20. 03:26

A netes tanárnő is olyanokat javasol, hogy kávézókban, plázákban is lehet angolul beszélőkbe botlani.

Errefelé biztos nem járt még. Se kávézó, se pláza.

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 00:46

Nálam fordítva van, a német fordító mesterfokra való felvételihez követelmény az angol középfok.

Németes fordítóként dolgozom addig is, én aztán nem kezdek el ennyi év után egy angolos munkahelyre bejárni.

(Fel se vennének nyelvvizsga nélkül.)

21. Amaunet (válaszként erre: 20. - 20c4b228e3)
2019. febr. 20. 00:40

Egy teljesen kezdő fejest ugrana az angol társalgásba? Rögtön kifogna egy türelmes született angolt? Mert még azt sem értené, szerintem. Az meg muris lenne, ha egy japán-angol és egy magyar-angol kölcsönösen nem értenék egymást.


Angol társaságot egy jó erős hallás utáni szövegértéssel keresnék.


Az ilyen társaságokba, turistákba is javarészt csak Bp-en lehet botlani.

Persze, ha valaki nagyon elszánt és gátlások nélkül kezdőként is keres ilyet és beszél az csak hasznos lehet. Hajrá!

2019. febr. 20. 00:15

Sziasztok! Szerintem motiváció érdekében érdemes olyan munkát keresni ahol használni kell valamelyest vagyis gondolok a turista közegre és, ha munkahelyen belül lehetőség is akad a tanulásra az meg nagyon szuper.

Ez csak egy ötlet, mert nekem is megszűnt a motivációm,mikor hazaköltöztem Angliából, de ott meg nem laktam annyi időt, hogy megtanuljak... Sőt csak elkezdtem.. Itthon folytatni akartam, de csak így sikerült.. Ahogy fennt leírtam

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Sanyinak)
2019. febr. 19. 21:37
Annyi pénzem végképp nincs. Esetleg pont akkor vagy pont hazafelé buszjárat sincs, vagy csak sokára...
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. febr. 19. 21:36

Élveztem is az online órákat, egyet se mulasztottam. Ráadásul a legolcsóbb 6 fős csoportban sosem voltunk 3-nél többen, pörgött az óra.

Csak valahogy a tanárnőnek nem volt egy rendszere, ezért aztán bennem sem állt össze semmi, de jókat beszélgettünk, nagyrészt angolul.

17. sanyinak (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. febr. 19. 21:35
Én naponta jártam 😀
2019. febr. 19. 21:34

Vannak olyan közösségek, ahol kölcsönösen tanítják az emberek egymást skype-on.


Vagy van ilyen lehetőség tanárral.

Szerintem nagyszerű dolog, mert beszélhetünk, kijavíthat bennünket, és egyik félnek sem kell utazgatással tölteni az idejét.


A legtöbb nyelvtanulónak megszólalni nehéz, de egy tanfolyamon nem húzhatja ki magát az órai munkából.:)

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Sanyinak)
2019. febr. 19. 21:27

Jól kitalálod, hát van nekem erre pénzem? De még tanfolyam sincs...

Olyat sem látott a világ, hogy én hetente kétszer el is menjek ilyen helyre. A boltba sem.

14. sanyinak (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. febr. 19. 21:23

Ezért kell iskolába járni, ahol számonkérés is van.

Én anno fél-fél év alatt jutottam el németből és angolból is nulláról a középfokú nyelvvizsgáig, de mindezt tanfolyamon, rendszeres számonkérésekkel.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. febr. 19. 21:15

Ja, nem titok: angolrahangolva oldal.


Az akkori befizetésem miatt a facés klubba is van elérésem.

2019. febr. 19. 21:14

Én másfél éve fizettem a heti 2 online tanfolyami óráért, és sok, letölthető anyagot is kaptunk.

Érzésem szerint meglehetett volna már a középfok, ha foglalkoznék az angollal trendszeresen. Csak az a nyuvadt motiváció, azt nem tudom, honnan szedik mások.

2019. febr. 19. 21:03

Hasonlóan egy korábbihoz az [link] ajánlom.

A havi magazinokat szótárazhatod, fordíthatod email feliratkozással feladatokat kapsz.


Iratkozz fel erre a csatornára!

[link]


[link]

Ez az oldal kicsit szétszórt, de jó segédlet lehet.


A play-en találsz appokat, amelyek a szótanulást segíthetik.

Ilyen a Szókártyák. Excel formátumban saját szótárat tölthetsz fel és tanulhatsz.


Vagy a Fan Easy Learn sorozat. Hasonló a Dulingóhoz, de nem kell a nagyon alapokkal kezdeni. A szintet magad választod meg, és arra fizetsz elő, amelyikre úgy érzed szükséged van.

10. Guruljka (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2019. febr. 19. 20:42

Mosz nekiülök és rákeresek, hogy A kis hableány hogyan lett ónémet, amikor tudtommal Andersen dán meseíró volt, és nem az ónémet nyelvi korban élt.


Magántanárral egy jó képességű ember persze hogy halad egyébként. Mondjuk nem napi 5 percet foglalkozva a nyelvvel.

9. 8c6da3d030 (válaszként erre: 8. - 65c23b64bf)
2019. febr. 19. 20:35
Aj dont andorsztend. 😀
8. 65c23b64bf (válaszként erre: 7. - 8c6da3d030)
2019. febr. 19. 20:23
Oooh bikicsunáj!
2019. febr. 19. 20:12
Du ju szpik inglis? 😀
2019. febr. 19. 19:52

[link]


Szalai Nóri díjat is kapott ezért az oldalért.

5. andilaci (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2019. febr. 19. 14:06
Én is megnézem,köszi🌺🙃
2019. febr. 19. 13:07
Duolingo applikáció, próbáld ki!
3. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - 4db861fb54)
2019. febr. 19. 09:04

Szia!

Nemrég fedeztem fel ezt az oldalt, szerintem érdemes végig nézegetni. A srác 5 év alatt 5 nyelvet tanult meg. Ötleteket, tanácsokat találsz az oldalon, valamint hanganyagot és szókártyákat is vásárolhatsz:


[link]


[link]

2019. febr. 19. 08:34

Xeropan applikáció, filmek/sorozatok felirattal. (szokni a kiejtést, hallás utáni szövegértést)

És ha beírod a keresőbe, hogy "online angol tanulás", kb 40 weboldalt dob ki, ahol az alapoktól lehet építkezni.

Sok sikert! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook