Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Teljesen kezdő és nehezen, de lelkesen kocogók, ide! :))) fórum

Teljesen kezdő és nehezen, de lelkesen kocogók, ide! :))) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 21. 17:48

sziasztok. még nem olvastam vissza minden hsz-t. nem is járok futni, mégis idetévedtem hozzátok :)

Én fogyni szeretnék és állóképességet javítani. Még arra is valahogy rá tudnám venni magam hogy hajnalban mennyek... DE egy bajom van: nem tudom hova mennyek? Itt nincsen egy tisztességes talpalatnyi zöld sem, mindenhol beton van, itt nem szívesen állok neki futni, ahhoz nagyon sépíi cipő kellen, mert a térdeim nem 100%-ak... a Duna-part az itt van a közelben, csak ott nem egy életbiztosítás, nem jó környék :(

pálya nincsen.... úgyhogy azon gondolkodom hogy veszek fitnesz bérletet és eljárok oda futni a gépekre...?!?! mit gondoltok?

2009. szept. 18. 09:50
Sziasztok! Én régi motoros vagyok,lételemem a mozgás!A futással úgy vagyok,hogy akkor válik igazán kellemessé,mikor már kialakul a függőség.Nem számit se eső,se havazás,az ember úgy érzi megőrül,ha nem mehet ki.Voltak olyan napjaim,amikor lefutottam a napi 10Km-t is,és nem fáradtam el!Meg is ehettem a jó zsiros szalonnákat is,és nem kellett a kalóriákat számolni abban az időben.Persze most már alább adtam,kevesebbet futok,mivel az én koromban már ez is mérvadó.
40. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 39. - Tundek)
2009. júl. 31. 09:18
Persze, meg egyén és intenzitásfüggő is a kcal égetés, de "átlagos" (nem profi) futóknál is sokalltam az óránkénti 800-900-1000 klcalt.
39. tundek
2009. júl. 31. 08:41
Egyébként minden mozgásfajtaánál más a kcal égestés, ha visszanézed a naplómat nálam is többféle van. Futásnál is van hogy több van hogy kevesebb de ekkora különbség azért létezhetetlen. Akkor mindenki azt csinálná amivel fél óra alatt ellehet ennyit égetni.
38. tundek (válaszként erre: 37. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 31. 08:39
Hát igen na meg az is jó lenne ha az ember legalább olyan gyorsan képes lenne fogyni mint ahogy meghízik.
37. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 36. - Tundek)
2009. júl. 31. 07:25

Na, akkor mégis igaza van a dokinak a 600-al.

Nem nálad olvastam, de 500 körülit több helyen is láttam fél órára. Csodálkoztam is, hogy ekkora különbség lenne torna, meg futás között, hogy az egyikkel 300-400 kcalt,a másikkal meg 1100- 1200-et lehetne egy óra alatt elégetni.

Azért szomorú, hogy 1-2 perces kajálásokat nem ugyanannyi percnyi mozgással lehet csak ledolgozni, igazságtalanság! :D

36. tundek (válaszként erre: 35. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 31. 06:17

Szia Macka az én naplómban a 41. bejegyzésemben láthatod, hogy 50 perc alatt 544 kcalt égettem el a futással. Igazából akkor kb 1 óra alatt a 600 lett volna meg kb.


Nekem testi jeladós pulzusmérő órám van és nagyon pontos méréseket csinál. Vérnyomásmérő is annyit mutat mint ő tehát elég pontos.


Fél óra mozgással nem lehet 600 kcalt elégetni max ha a beledet kihajtod de annak meg nem sok értelme van


600 kcal -os torta ez is attól függ miből van. Azért lehet az jóval kevesebb is.

2009. júl. 30. 11:46

Most volt a Pados doki a tévében, pont kapcsolgattam, és azt mondta, hogy 1 óra futással 600 kcal megy csak le,(ami 1 szelet torta kb.)

Meglepődtem a 600-on, mert sokan fél óra futásra írtak majdnem annyit, ahogy itt olvasgattam több naplóban, meg topicban.

34. tundek (válaszként erre: 32. - Kelenia)
2009. júl. 28. 08:53

Szia Kelenia nekem is van kétféle futócipőm nem volt túl drága leárazás miatt de nagyon szupi egy N.. és egy A.. van imádom őket.


Ha nem túl lassan kocogsz nem lépsz akkor 35-40 perc alatt kb 5-6 km-t is megteszel. Átlagban 7-7.5 perc alatt van meg 1 km.

33. tundek (válaszként erre: 31. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 28. 08:50
Helló Macka nem futottam sajna tegnap, mert festettem a terasz korlátját este 9 ig, de a naplómban mindig írom mert pulzusmérő órám van jeladóval és az elégetett kcalt is íróm.
2009. júl. 28. 07:15

Sziasztok,


Nagyon orulok ennek a topicnak, tenyleg jo lenne ha lelkesitenenk egymast :) Tobb, mint fel eve sportolok minimum heti 3-szor, de futni csak ugy 2,5 honapja kezdtem el. Nem tudom mennyit futok tavolsagban, de ugy 35-40 percet futok (vagyis kocogok:)) es ennek egy resze emelkedon van, ugyhogy szerintem kezdetnek nem rossz :) aztan meg ellipszis treneren szoktam edzeni ugy, hogy pont 1 ora jojjon ki futassal egyutt.

Sajnos a betonon futas nagyon karos, de egy elegge profi futot kerdeztem, aki azt mondta, hogy ha direkt erre valo, jo futocipod van, akkor nem lesz serules.. Ugyhogy en vettem egyet, azt kell, hogy mondjam, hogy teljesen mas erzes igazi futocipoben futni..Nem muszaj a 40ezer forintosat venni, learazaskor nagyon jo kis cipoket lehet kifogni boven 10ezer alatt.. Emelle vettem egy nagyon kis egyszeru pulzusmero orat (ebbol is van par ezer forintos) es a ketto egyutt mar nagyon kis hatasos edzest eredmenyez..

Reggelente jarok futni ehgyomorra, mikor meg huvos van es imadom :) Mikor vege az 1 oras edzesnek, hazamegyek, letusolok, megreggelizek, a legjobb erzes igy felelenkulve, energiaval telve kezdeni a napot :)

2009. júl. 27. 20:48

Sziasztok!


Kérdezném, hogy ti mennyit futtok (fél órát vagy egy órát), és aki méri, az mennyi kalóriát éget el vele átlagosan?

30. tundek
2009. júl. 27. 09:39

Sziasztok jó reggelt


Hát mától kőkemény leszek a diétában az tuti. És mellé a napi 5 km az elengedhetetlen lesz.


Örülök ha segítettem én is megtapasztaltam már ezeket a dolgokat és mondták is nekem.


Este jelzem a futásom.


Szép napot mindenkinek

29. Noniusz (válaszként erre: 27. - Tundek)
2009. júl. 26. 17:57

Szia!

Köszi a tanácsokat!!!

Hát,elmentem futni,20 év után... :)

Többször megálltam sétálni,s úgy folytattam,mert a tüdőm valami hihetetlen zihálással "jutalmazott" meg.Nem is tudtam,hogy a betonon futás ilyen káros!!!

Nekem gerincproblémáim vannak-születési rendellenesség-úgyhogy jó tudni róla.

Majd elolvasom a naplódat is.

Köszönöm a biztatást!

28. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 27. - Tundek)
2009. júl. 25. 10:56
Köszi a hasznos tanácsokat, tök jó, hogy te ennyivel előrébb tartasz már, és átmentél már azokon, amiken mi még csak most fogunk! :)
27. tundek
2009. júl. 25. 10:16

Sziasztok csajok ügyesek vagytok nagyon


egy dolog amit nem tartok helyesnek és bocsi hogy belepofázok.


A betonon nem szabad sőt tilos futni teljesen tönkre teszi a lábat az izületeket arról nem beszélve, hogy egy idő után a derekad és a hátad is elkezd majd fájni tőle. ha nincs lehetőség salakon vagy földön futni akkor az aszfalt mellett azon a keskeny részen de semmiképp sem a betonon.


A másik a tüdő kiköpés Macka mindenkinek más és más a légzéstechnikája. Az első időben nekem sem igazán ment ez a dolog. Még levegőt sem kaptam most meg már beszélgetni is tudok közben ha kell mert a fiam mindig jön velem.


Tehát ha van Mp lejátszód azzal nagyon megkönnyítheted a saját helyzetedet legalábbis nekem ez jött be. KEress valami lendületes ütemes de nem túl gyors számot és annak az ütemére kezdj el szépen lassan a saját szervezetednek megfelelően futni azaz hát leginkább kocogni.

Meglátod kell pár hét mire ráálsz egy saját magad álltal kialakított ritmusra és az alapján fogsz mozogni. Nekem van egy saját zenelistám ami 6 km-re elegendő és azt szoktam hallgatni miközben futok. Már nem is változtatok rajta. Egyébként a naplómban az elején írtam a légzéstechnikámról más is kérdezte és a zenék közül is van fent pár amire futok.


Nem rossz indulat csak tanács amit leírtam.


Noniusz nagyon sok sikert neked egyébként olvass bele a nplómba ha van kedved hidd el imádni fogod a futást.


Holnap reggel már én is megyek. Begyógyult a tetkóm most már mehetek.


Szép napot mindenkinek

2009. júl. 24. 19:11
Nektek milyen a futó légzéstechnikátok? Csak nekem van olyan érzésem,hogy pikk-pakk kiköpöm a tüdőmet? Érdekes, hogy más mozgásoknál meg egyáltalán nincs ilyen gondom.
2009. júl. 24. 17:46

Sziasztok!

Hát,bemerészkedtem hozzátok...

Hetek óta mozgatja az agyamat a dolog; el kéne menni futni.Tudom,elkezdeni nagyon nehéz :( .

De elolvastalak titeket,s akkora erőt merítettem belőle,hogy ma este debütálok a betonon :) .

Mondjuk kicsit félek,mert elég sok feleslegem van és már nem vagyok 18 éves.

De majd meglátjuk.

Drukkoljatok nekem...

24. judiit (válaszként erre: 16. - Virág3)
2009. júl. 24. 16:49

Szia!


Este voltam futni, aha. Én fel nem tudnék kelni, meg munka előtt elmenni futni:)

164 cm és 57 kg vagyok. 65 körülről indultam január elején. Fogyóztam, és így fogytam, de még akarok 5 kgt, ezért gondoltam a futásra...

Tegnap nagyon meleg volt viszont.

2009. júl. 23. 21:31

Sziasztok! De jó, hogy ennyien jöttetek! :)

Holnap én is reggel megyek. Remélem, kevesebb lesz már a fél órából a megállásos pihi rész. :)

Jó kocogást mindenkinek! :)

22. a4cf17146e (válaszként erre: 21. - Virág3)
2009. júl. 23. 18:57
Hánykor van az a korán?
21. Virág3 (válaszként erre: 20. - A4cf17146e)
2009. júl. 23. 18:56
Remélem holnap is fel fogok tudni kelni:)
20. a4cf17146e (válaszként erre: 19. - Virág3)
2009. júl. 23. 18:55
Akkor még biztos.
19. Virág3 (válaszként erre: 17. - A4cf17146e)
2009. júl. 23. 18:53

:)


Kora reggel szerintem nagyon jó idő volt, 20 fok körül. Nekem pont jó volt.

18. a4cf17146e (válaszként erre: 17. - A4cf17146e)
2009. júl. 23. 18:52
Szóval a fórumnak a címe, nem a neve!
2009. júl. 23. 18:51

Sziasztok!

Ennek a fórumnak még a neve is aranyos.

Csak lelkesen és meg lesz az eredménye, azaz marad a lelkes és elmarad a nehézkes.

Ebben a nagy melegben talán inkább ne, nehogy elvegye a lelkesedést a légszomj. Jön még a lehűlés a kocogáshoz.

16. Virág3 (válaszként erre: 15. - Judiit)
2009. júl. 23. 18:47

Szia!


Ez a 15 perc is jó már. Lassan kell emelni az adagot. Este jársz?


Én ma voltam először reggel, nekem ez az időpont nagyon tetszett, bár ugye nehéz volt felkelni, de jó volt. Holnap is reggel megyek.

Hány kg vagy és hány cm?

15. judiit
2009. júl. 23. 18:43

Sziasztok!


Csatlakoznék én is.:) Én fogyás céljából akarok futni kezdeni. Tegnap voltam szinte először. 15 percet le tudtam futni, de tudom ha fogyni akarok, akkor 45-60 perc lenne jó. Ez még távolabb van, de tudom hogy sikerülhet.

Ma is megyek, de még megelégszem a 15 perccel.

14. tundek
2009. júl. 23. 13:59
nincs mit Macka és nagyon sok sikert hozzá
13. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 12. - Tundek)
2009. júl. 23. 13:33
Köszi mindenkinek a tanácsokat! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook