Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tennétek a helyemben? A lányom szerelmes egy nála 15 évvel idősebb férfibe. fórum

Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tennétek a helyemben? A lányom szerelmes egy nála 15 évvel idősebb férfibe. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Vikucka)
2013. júl. 23. 20:40
Én kislánynak éreztem magam. A szex sem érdekelt, sőt az sem, hogy járjak valalivel. Szerettem bulizni, fiúkkal lófrálni, de semmi komoly.
38. martini64 (válaszként erre: 35. - Tücsimücsi)
2013. júl. 23. 20:39
Nem kötelező követni ezt a sorrendet, de tanácsos. Ha nem így teszel, azt se baj. Nekem nyolc.
37. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:39

Egy vele egykoru srac is osszetorheti a szivet, ne aggodj a vegkimenetel miatt! Masreszt miert lenne rosszabb ha egy tapasztalt es figyelmesebb partnerrel van az elso alkalom mint egy vele egykoru rettenetesen benazo sraccal, mittudomen egy buliban, ugy, hogy nem is emlekszik ra?


Amugy is, ha komoly lany, talan jobban illik hozza akibe most beleszeretett:)


Van 2 lanyom, aterzem az aggodalmadat de ne feltsd ennyire! Es legy mellette:)

2013. júl. 23. 20:37

Fogalmam sincs, hogy mit csinálnék, ha lányom lenne. Az biztos, hogy halálra aggódnám magam...

Tényleg klassz, hogy ilyen a kapcsolatotok, gratulálok a nevelésedhez!

Mindenképp menj vele el nőgyógyászhoz és beszélgess vele sokat. Szerintem el fog múlni ez a "szerelem", de ha még sem, akkor úgy is összekorosodnak. Most még sok ez a 15 év, de 10 év múlva már nem fog soknak tűnni. Apukával vajon mit fogsz tudni elérni? Én ezen agyalnék inkább. Hogy tálaljam neki, milyen reakciója lesz, stb. Neked kell irányítani a történéseket, úgy tűnik te vagy a realistább.

35. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - Martini64)
2013. júl. 23. 20:36

És ha csak 8 év múlva szülne neki gyereket? Akkor a pasi lenne 40.

Ha meg hamarabb szülne, hányan diplomáznak le munka mellett?

És hányan szülnek gyereket egyetem alatt? Főleg leendő doktornők.


De nem bírom ezt az "előbb tanulás, karrier, utána család" szöveget.

34. Gumee
2013. júl. 23. 20:35

A párom és köztem is 10 év különbség van, tehát nem a kor a leglényegesebb, hanem az, hogy a férfi mennyire gondolja komolyan a gyermekeddel. Ha esetleg megismernéd, és hárman beszélgetnétek a pár terveiről, azzal te is meg tudnád magadat nyugtatni, vagy esetleg lenne okod, hogy valóban azt tanácsold a leányzónak, felejtse el a férfit. A tiltás nem tanácsos, mivel őszinte veled és kikéri a véleményedet, tehát ad a szavadra, maximum meggyőzni tudod arról, amit gondolsz kettejünkről, legyen az pozitív vagy negatív.

Sok sikert, és kitartást kívánok - a kamaszok már ilyenek :)

33. katie_rose (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:34
Újraolvasva a kérdésed, szerintem te picit jobban tartasz a férjed reakciójától,mint magától a ténytől,hogy a lányod egy idősebb fiúval jár. Nem?
32. martini64 (válaszként erre: 20. - Bd55e3f068)
2013. júl. 23. 20:34
Nem akar. Ezt Szandi példájára válaszoltam.
31. 40f1eafcfc (válaszként erre: 25. - Vikucka)
2013. júl. 23. 20:33
Én most 33 vagyok.17 évesen még gyereknek, olyan kamaszos lázongó lánynak. Nekem is volt több évvel idősebb(14) partnerem.De már jóval később.
2013. júl. 23. 20:33
Megértem az aggodalmadat... csak sajna, minél jobban tiltod tőle, annál inkább benne lesz a dologban... Remélhetőlegm a hapsi rájön hamar, hogy gyerek hozzá agyilag egy 17 éves...
29. bowie
2013. júl. 23. 20:33

Ne aggódj.:) Nincs itt semmi probléma. Ritka, hogy egy tizenéves lány ilyen éretten gondolkodjon. És ha így gondolkodik, ez magával hozza azt is, hogy nem tud mit kezdeni a hasonló korú fiúkkal. Én nálam 18 évvel idősebb férfi mellettem válhattam igazán nővé, 3 évig tartott, sztem valahol mindketten tudtuk, hogy nem fog egy életre szólni, mégis úgy álltunk a kapcsolatunkhoz.


Mondjuk nekem 2 fiam van..fordított helyzetben (tehát, ha 32 évesen hazahozna egy 17 éves kis tinit) én is ütném magamban a rezet, attól tartva, hogy vajon mennyire kis idióta tinipi..át fogott ki..:))) Szóval a srác szüleinek tuti kellemes meglepetés lesz a lányod, ha majd találkoznak esetleg.:))

2013. júl. 23. 20:33

Mielőtt ennyire megijedsz próbáld meg megismerni azt a férfit, egyáltalán nem biztos, hogy rosszul alakulnak a dolgok.

Viszont én ha egy mód van rá kerülném az orális fogamzásgátlás egy ideg, amíg a kapcsolat tényleg komollyá nem válik és jobban megismeritek őt illetve a múltját. Sajnos én a saját bőröm tapasztaltam meg, hogy a férfiak sok minden nyavalyának a hordozói, amik nekik nem ártanak nekünk annál inkább, meg azért a műhormonok se a legjobbak...

Apuka előtt meg titkolni nem érdemes, én minél előbb bemutatnám őket egymásnak. Ha jó ember és őszinte ez a férfi apukának se lehet kifogása.

27. martini64 (válaszként erre: 18. - Tücsimücsi)
2013. júl. 23. 20:32
Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy nem normális, ha egy 35 éves férfi tizenévesekre bukik. Valószínű, hogy a saját korosztályában nincsenek sikerei, így a könnyű siker reményében teszi. Nem hiszem, hogy a pasi részéről ez szerelem, csak ámítás. Az első néhány alkalom után keres mást, ez a kislány meg ott marad csalódottan és szerencséje lesz, ha nem terhesen.
26. 40f1eafcfc (válaszként erre: 23. - 40f1eafcfc)
2013. júl. 23. 20:32
30-35 között akart lenni
25. vikucka (válaszként erre: 13. - 40f1eafcfc)
2013. júl. 23. 20:32
Te mit éreztél 17 évesen? Gyereknek érezted magad, vagy inkább felnőttnek?
2013. júl. 23. 20:31

szerintem a lányod jó fej, érett és bízik benned. ez nagyon klassz! megértem, h aggódsz, de egyetértek a többiekkel: ne tiltsd, max. próbáld meggyőzni, h halogassa a szexet. amúgy meg nem minden 17 éves ember éretlen és nem minden 32 éves ember hú de felnőttes...nekem is volt dolgom 18 évesen 36 évessel (jó, az komolytalan volt és szex se történt), de kicsit sem volt furcsa, mert mindig is koraérett voltam. (ja, a férjem most 2 évvel fiatalabb nálam, tehát nincs apakomplexusom:))

egy-két fiatal pasim helyett meg egyenesen jó lett volna egy tapasztalt férfi...:)

23. 40f1eafcfc (válaszként erre: 21. - 342402de6d)
2013. júl. 23. 20:31
Igen,régen.Most 33-35 körül vállalják az első gyereket...szerintem egy 17 évesben még több a kislányos vonás,mint a felnőtt érett nőjé.
22. vikucka (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:30
Semmit sem tudsz tenni. Nekem is volt 15-20 évvel idősebb "pasim", és egy idő után vége lett, nem érdekelt. Csak a láng volt túl nagy. Tőlem is tiltották, de nem érdekelt, amikor akartam találkoztam vele. (Bocsánat, ez igy túl nyers, de hamar elégnek ezek a szalmaszálak)
21. 342402de6d (válaszként erre: 13. - 40f1eafcfc)
2013. júl. 23. 20:29
Egy 17 éves az már egyáltalán nem kislány,régen már ilyenkor gyerekük volt a nőknek,nem azért mintha most is így kellene hogy legyen,csak megemlítettem.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Martini64)
2013. júl. 23. 20:29
Miért akarna rögtön gyereket a lány?
19. martamay (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:29

Ugy gondolom nagyon jol, oszinten neveltetek a lanyotokat, hogyha ilyet elmond neked. Orulj neki inkabb, hogy tudsz rola. Ha amugy is elkerulhetetlen a dolog, akkor legalabb legyen tudomasod rola! Elobb-utobb ugyis "at kell esnie" a dolgon, talan jobb is, ha kicsit tapasztaltabb a ferfi. Nem kislany mar a lanyod, 17 eves. Most hogy 15 evvel idosebb a ferfi? Hat, attol meg nem feltetlenul rossz, meg kellene ismernetek. Kerd meg a lanyosdat mutassa be. Talan o rozsaszin kodtol es a kevesebb tapasztalatbol kiindulva, nem latja teljesen realisan a dolgokat, aztan ha te ugy iteled meg, apukanak is el lehet, sot kell mondani. Ugysem titkolhatnatok sokaig.

Egyebkent en is 16 evesen lettem szerelmes egy fiuba, igaz, csak 4 evvel volt idosebb nalam. Erosen tiltottak minket, vegul csak osszhazasodtunk. Azota is a ferjem, 3 gyerkocunk van es boldogok vagyunk. :)

Adni kell egy eselyt mindenkinek!!

18. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Martini64)
2013. júl. 23. 20:28

Mi az, hogy a pasi pofára fogja ejteni??? Ezt az előítéletet!!! "Gratulálok"!!


Egy 20 éves srác is pofára ejtheti.

17. katie_rose (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:28

Szerintem példaértékű,hogy a lányod ennyire őszinte veled! Ehhez őszintén Gratulálok!

A kapcsolatról annyit,hogy az én első szerelmem is több,mint 10 évvel volt idősebb nálam.

Nem lett életre szóló szerelem belőle,de nem bántam meg. Rengeteg olyan tapasztalatot szereztem,ami később hasznomra vált. Végül egy velem egykorú férfi mellett találtam meg a boldogságot. :)

16. 0napsugár0 (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:26

Bár én sem vagyok anyuka, de van tapasztalatom hasonló korkülönbségű kapcsolatban. úgy gondolom, hogy felesleges tiltani, mert semmit nem ér. Főleg ha szerelmes, érzelmileg kötődik ahhoz a fiúhoz, nem tudod eltiltani tőle. Ha még nem ismeritek a fiút, elhívhatnátok hozzátok, hogy lássátok mégis milyen. Attól még, hogy 15 évvel idősebb a lányodnál, nem biztos, hogy rossz ember, sőt. Lehet, hogy tényleg komolyak a szándékai.

Amikor én 17 voltam, nekem mondjuk csak 10 évvel volt idősebb a barátom, nem tiltottak a szüleim szerencsére, de nem is tudtak volna. Bár lehet, hogy jobb lett volna, mert ő például nem volt teljesen egyenes és jó ember, és bár okozott sok szenvedést, de utólag nem bánom, mert rengeteget tanultam belőle.

Akkor, hogy mondjak még valamit, volt 18 év idősebb párom is, bár sosem akartam és terveztem ekkora különbséget, mert nem ez a normális, vagyis inkább úgy mondom, ideális. De az nagyon szép volt, és csak jó emlékeim vannak róla, bár véget ért. Nekem sem örült édesanyám, pedig akkor már nem 17 éves voltam, de mivel látta, hogy boldog vagyok, és jó ember a barátom, elfogadta.

Én azt gondolom, hagyd, hadd járja az útját, ha kell hadd kövesse el a hibákat, amiből tanulni tud, mert addig úgysem értesz meg dolgokat, mig meg nem tapasztalod. Ha a lányod értelmes, okos ember, akkor nem fog butaságot csinálni, és addig folytatja azt a kapcsolatot, amíg jó neki és van értelme.

Elhiszem, hogy anyaként aggódsz, de hidd el, lehet, hogy egy korabeli fiú nagyobb csalódást tudna neki okozni érzelmileg, ezt nem tudhatod.

15. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - Penny Lane 1)
2013. júl. 23. 20:26

Nekem nincs gyerekem, de még elég fiatal vagyok, hogy "merjek" emlékezni magamra. Nekem a legvénebb 10 évvel volt idősebb, de nem feküdtem le vele hál' Istennek. Nekem inkább apu volt a bizalmasom, ha ellenezte, akkor is megcsináltam amit akartam.

Nem lehetne, hogy találkozz a krapekkel? A ti kapcsolatotok erősnek tűnik. Akkor meg tudnád ítélni, hogy mennyire normális a tag. Akkor lenne alapod megkérni, hogy ne tegye, lennének jó érveid.

2013. júl. 23. 20:26
Úgy gondolom, hogy egy jól tanuló 17 éves lánynak nem életcél ilyen fiatalon egy 35 éves pasival élni és gyereket szülni. Tanulni kell, karriert építeni, majd aztán jöhet a család és a gyerek. Az egyszer rendben van, hogy Szandinak a karrier kislány korában már megvolt, így aztán nyugodtan férjhez mehetett és szülhetett gyerekeket, de a legtöbb lánynál ez nem így van. Később aztán ott maradnak egykéthá... gyerekkel és a férjük jóindulatára vannak utalva.
2013. júl. 23. 20:26

A pasiban biztos van egy kevéske perverzió.:(Aki 17 éves lányra csorgatja magát, 32 évesen az nem normális szerintem.Ő még gyerek úgymond.Persze tudom hogy néznek ki a mai tizenvéesek,de akkor is kislány még,minden jegyével és ez az ami a pasit vonzza hozzá.

Ettől függetlenül én is hagynám ,mert a tiltással lehet többet ártanék.Igyekeznék nagyon bizalmas,őszinte kapcsolatot továbbra is fenntartani a lányommal,hogy a ha gáz van tudjak róla és tudjak segíteni.

2013. júl. 23. 20:25

Ne tégy semmit! Semmi értelme. Nekik is rossz, ha szoronganiuk és titkolniuk kell és szorult, fenyegetett helyzetben a Lányod csak buta döntéseket hozna...


Jobb, ha drukkolsz nekik! Főleg, mert ilyen őszinte volt a Lány. Fiatal felnőtt férfi és egy majdnem nagykorú lány...nem bizarr a helyzet! Ha egy 40-50 évest talált volna, na az aggasztó lenne.

2013. júl. 23. 20:23

Én is 17 éves voltam, amikor összejöttem egy nálam 14 évvel idősebb férfival. Engem nem tiltottak. Mindenki kiakadt egy kicsit, de amikor megismerték, elfogadták.

Szerencsére az én családom nem konzervatív, eléggé elfogadóak. De ha láttak volna, hogy egy szélhámos a párom, akkor megpróbáltak volna lebeszélni róla. Szerintem előbb meg kéne ismerni azt a férfit, és nem a korkülönbség alapján ítélni.

Mondom mindezt úgy, hogy már öt éve együtt vagyunk.

10. alma20
2013. júl. 23. 20:22

Kedves Penny Lane!

Én ugyan nem vagyok anyuka, viszont mint gyerek én is ezt éltem át ( a lányod pldaláról). Amikor 18 éves voltam, szerelmes lettem egy 33 éves férfibe. A kapcsolat 7 évig tartott, nagyon jót tett, egy igazi férfi mellett érettem nővé. A társam tudott lenni olyan dolgokban, amikben a velem egykorúak nem... Igazi szerelem volt. Tehát, én azt mondom, hogy ha azt látod, hogy a lányod boldog és kiegyensúlyozott, akkor semmiképp se próbáld lebeszélni. Egy szerelmes lányt úgy sem lehetne, csak elmérgesedne a viszony köztetek, és elfordulna tőled. Inkább legyél türelmes és figyelj, hogy milyen változást látsz a lányodon.

Szerintem nagyon szép és őszinte , és felelősségteljes dolog tőle, hogy így eléd állt, és megkért, hogy menjetek el nőgyógyászhoz. Én ezt nagyon értékelném a helyedben!

Igazából, mi vesztenivalója lehet a lányodnak? Mitől félted?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook