Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hós fiam nem hajlandó kanállal enni. csak kiszopja bebőle a kaját, a száját nem nyitja ki. mit csináljak? teljesen kétségbe vagyok esve.. fórum

6 hós fiam nem hajlandó kanállal enni. csak kiszopja bebőle a kaját, a száját nem nyitja ki. mit csináljak? teljesen kétségbe vagyok esve.. (tudásbázis kérdés)


1 2
38. csutka_rozi (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2011. jan. 9. 20:43

Szia Réka!

Mi is december elején voltunk fél évesek, hasonló problémával küzdünk. Ha benézel még ide a fórumra érdekelne, hogy hogy haladtok? Nekem sokan azt mondták, hogy erre is meg kell érnie a gyerkőcnek, mint a kúszásra, mászásra, nem lehet siettetni. Mindenesetre volt itt a fórumon néhány érdekes ötlet, holnaptól kipróbálom!

(Bocs mindenkitől, de szerintem is elég lekezelő volt néhány megszólalás, még ha nem is szánták sértőnek...)

37. edyt7
2010. dec. 8. 08:41

Szerintem egy 6 hónapos babánál még annyira erősek a szopóreflexek, h jó ideig csak úgy fog enni a te babád is. Ne ess kétségbe, ez teljesen természetes! Kell neki idő mire megszokja, de szerintem nem gond, ha csak így eszik a kanálról.

Am nekem 7 gyermekem van, 19 és 3 év között, van egy "kis" tapasztalatom. :)

De mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, nem akarok bele okoskodni. :)

36. sajert
2010. dec. 4. 23:02

Én, ha bármilyen okból kifolyólag siettetni akartam, de a gyerek okosan nem engedte, akkor mindig arra gondoltam, hogy 18 éves egészséges lányt/fiút nem láttam pl. cumisüvegből enni, pelenkába végezni a dolgát...

A fiam pl. négy hósan lazán evett kanálból, de kb. egy éves koráig még MINDENT turmixolni kellett, mert ha egy ici-pici darabka is volt a kajában, attól öklendezett. Cumisüvegről 2,5 évesen szokott le, egyik napról a másikra, a pelust meg három hete vette MAGÁTÓL, úgy hogy egyből éjszaka se kellett neki (előző nap vettem meg egy 60db-os csomagot, annyira nem volt előjele!). Egyből kaka-pisi wc-be megy azóta is!


Lazábban...

2010. dec. 4. 22:48

Szia Réka!

nekem eszembe jutott mégvalami. A sütőtököt nem említetted, hogy eheti. Pedig azt eheti. Az én kisfiam imádta, és csak úgy volt hajlandó az elején más dolgokat megenni, még a krumplit is, hogy a kanál végére sütőtököt tettem. Mert ha összekevertem, az sem volt jó. Látnia kellett a színét, és az ízét megérezni elsőre, utána már mindegy hogy mi ment a szájába.

Tudom, most még csak a szájnyitogatás a téma, de ha esetleg probléma lesz az étel elfogadásával, ezt is kipróbálhatod. Amúgy a sütőtök nagyon finom, édes, és rengeteg vitamin, és szükséges tápanyag van benne. Főleg most van az igazinak a szezonja is, úgyhogy még bébiétel sem kell!

2010. dec. 4. 22:02

Kedves Réka!

Én sem akartalak bántani, megbántani, hülyének nézni meg aztán végképp nem!!!

Pusztán segíteni akartam, néhány ötlettel, tapasztalattal, megnyugtató szóval.

A pszichológiatanárom mondta mindig: az átlag egy zsákruha: mindenkire rá lehet húzni, de senkinek nem áll jól.

Ez teljesen igaz a piciknél is.

Utólag jutott eszembe, hogy az én lánykám csakis a piros és narancssárga ételeket ette meg!!! A doki azt mondta, ha adok húsosat is (akkor már nagyobb volt, olyan 9 hónapos körül), akkor nem gáz, hogy nincs semmi zöld, ne erőltessem.

33. pirinyóka66 (válaszként erre: 21. - Revesz.reka)
2010. dec. 4. 19:51

Elnézésedet kérem a fiatal megszólításért, de fele annyi korú, vagy mint én. A fiatal és a hülye közé Te tettél egyenlőség jelet, nem én - mert ha jól értem a célzásodat nekem írtad.

Akkor sem tartalak hülyének, ha hiszel másnak és a más akarata szerint akarsz cselekedni, - de mivel én már túl vagyok azon a szülés utáni depressziós fázison, amiben Te valószínűleg vagy - tisztán látom, hogy valóban hülyeség a nagykönyv szerinti dolgoknak mindenben és kizárólagosan hinni.

2010. dec. 4. 18:22
Szia Réka. Mi is szenvedtünk a kanállal. Nekem volt hogy fújta a kanálon lévő almát stb. Aztán kipróbáltunk sok gyümölcsöt és a banán hozta meg az áttörést. A gyümölcsöket eszi. Küszködtünk a tejpépekkel is. Na abból is a gyümölcsös jön be. De nem sikerült még kiváltanom egy étkezést sem. Így egy kis táppal öblítjük le az ételt. Most a zöldségeket sehogy se eszi meg. Most egy kis szünete hagyok a zöldség bevezetésében, mert amit megeszik az ki is jön rögtön belőle. kitartást kívánok neked és sok türelmet.
31. Lili13
2010. dec. 4. 17:33

Kanal helyett a tiszta ujjadat is hasznalhatod egy darabig, nalam az mukodott. 6 honaposan kkezdtuk a kostolast, kabe 3 honap mulva ment valahogy a kanalazas.

Tanacsot mindenki fog adni, akar kered akar nem, ez nemzedekek ota igy van.

30. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 24. - Revesz.reka)
2010. dec. 4. 16:16
sajnálom hogy efféléket mond a védőnőd szerintem nem kioktatni akart senki csak meglepődtünk miért gondolod azt hogy profin kellene kanalaznia....ha napi kétszer kap valamit semmi baj,az tök jó nem is kell többször,de ne idegeskedj ha nem eszik ügyesen,sok baba még csak eztán kezdi,egy két hónap után mosolyogni fogsz már csak az egészen.
29. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 21. - Revesz.reka)
2010. dec. 4. 16:14
féléves korig kizárólag az anyatejet vagy tápszert javasolnak a babának,szerintem ha efféléket mond a védőnőd akkor nézz körül a neten vagy máshol mert ezeréves irányelvek szerint dolgozik...tápis babáknál 4 hó után esetleg javasolják a kóstolgatást de ha nem az sem baj...akkor is csak pici alma ,krumpli répa,semmi egyéb...bőven ráérnétek most elkezdeni a kóstolgatást...
2010. dec. 4. 16:00
Szia!Az én babám holnap lesz 7 hónapos.A kanalat utálja,próbáltam már több félét.Mivel tápszeres,mi is próbálkozunk már jó ideje.Ami bevált:gyümölcsök közül a banánt nagyon szereti,de nem kanállal,pépesítve,hanem ha töröm a szájába a kis darabokat.(Nincs még foga.)Almát csak akkor eszi meg,ha kekszet teszek hozzá,és az ujjamról leeszik pár falatot,ha ízlik,akkor engedi a kanalazást is.Vagy kanalat adok a kezébe,és azt próbálja bedugni a szájába.Na mikor ez sikerül,nagyon gyorsan én teszem be előbb a kanalat:)
27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2010. dec. 4. 15:45
Bocs, a hús bevezetését 1 hónap alatt akarták számon kérni...
26. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Revesz.reka)
2010. dec. 4. 15:44

Édes vagy, de iszonyatosan ráparáztál erre a témára!!!

Neked is csak azt tudom mondani, hogy Te vagy az anyja, nem a védőnő, meg a doki!!! Te tudod, mi a legjobb neki!!!

És tutira nem az a legjobb, hogy azon görcsölj, hogy mindenkinek megfelelj! Tegyél rá, ki mit mond, és a picit figyeld!

Amúgy nekem is el kellett kezdenem a hozzátáplálást 4 hónaposan, mert bár anyatejes, itt nincs Konakion, csak az első hónapban. 17én megyünk dokihoz, és tudod, hol tartunk? 60 ml répa, amiből 40 pép, 20 lé. Az almától fájt a hasa. előre hallom, hogy mi lesz a véleménye, de leszarom. Eszik valamennyit, abban van Kvitamin, aztán csók. Én nem fogok beletömni 150et, hogy utána órákat ordítson hasgörccsel.

De visszatérve rátok:

Mikor a nagyobbikomnak elkezdtem 6 hónaposan a hozzátáplálást, elvárták volna, hogy az amúgy Sab Simplexszel élő gyereknek 2 hónap alatt bevezessem a húst is. Mikor megkérdeztem, hogy akkor mi is a helyzet a fokozatossággal, meg az allergiás reakció figyelésével, akkor már mindkettő csöndben maradt!!!


Szerintem ne erőltesd. Ha szopizni akarja, hát tegye. Azért írtam a Nubys kanalat jóval lejjebb, mert az elég keskeny, be tudod rakni a szájába szemből anélkül, hogy nagyra nyitná. Ha a 4hónaposom szájába bele tudom tenni (pedig ő csak akkorára nyitja, hogy a kicsi Aventes mellbimbóvédő beférjen rajta), akkor szerintem nektek is jó lesz méretre. :)

Mellesleg akkor is te öntöd majd a szájába, mert a pici szopómozdulattal fogja lenyelni. Neki még az az evés. :)


NE GÖRCSÖLJ!!! :)

25. revesz.reka (válaszként erre: 23. - Zsanci79)
2010. dec. 4. 15:42
a hülyének néz nem rád vonatkozik.
24. revesz.reka (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2010. dec. 4. 15:41

akkor leírom hogy elvileg miket kellene már ennie, és ezt fokozatosan 3-4hó kora óta bevezetve: alma, őszibarack, paradicsom, banán, meggy, sütőtök, burgonya, sárgarépa, borsó, zöldbab, sóska, tök. és ha lehet naponta kétszer. tápszeres baba, és azt mondták már nem elég neki a tápszer. nem fogok senkivel vitatkozni ezen, nem állandó jelleggel, csak és kizárólag ilyen kajával akarom etetni, csak napi egyszer, max. 2-szer, és ezekből még nem is adok neki mindent. Örülök hogy mindenki hülyének néz és kioktat.

SEGÍTSÉGET KÉRTEM, NEM KIOKTATÁST!!!

2010. dec. 4. 15:36
És senki nem mondta hogy hülye vagy. Dehogy is!
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Revesz.reka)
2010. dec. 4. 15:27

"az orvos és a védőnő szerint már régen ennie kellene egy csomó mindent."

Régóta csomó mindent? Tán mióta kibújt, vagy mi a fene?

Anyatejes babáknál 6 hós korig simán lehet csak szopizni, tápszeres babáknál meg 4 hónapos kor után kezdik fokozatosan bevezetni a szilárd táplálkozást. Először pl adják egy két napig, aztnán meg is kell figyelni, hogy nem e vált ki allergiás reakciót a kicsinél. Ez mind idő.

Egy 3-4 hónaposnál meg szerintem egyértelmű hogy a szopóreflex működik még

2010. dec. 4. 15:09
ahhoz képest hogy mindenki azt mondja hogy nem kell még neki kanál, csak tápszer, az orvos és a védőnő szerint már régen ennie kellene egy csomó mindent. sajnálom, de nem tudom hogy kinek higgyek. Attól hogy fiatal vagyok még nem hülye. Vagy ha hiszek a védőnőnek és azt akarom csinálni amit mond az hülyeség???
20. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 17. - Revesz.reka)
2010. dec. 3. 19:41
de hisz még csak féléves!!! bőven ráérne vagy szopni vagy tápszert inni,elég lenne most kezdeni a kóstolgatást,miért város el hogy profin egyen???
19. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Revesz.reka)
2010. dec. 3. 18:50

2-3 hónapja meg végképp nem volt érett még arra hogy kanállal egyen.

Mi is a legkisebb kávéskanállal kezdtük, és épphogy csak a végén volt annak is kaja. De hogy ez mennyi ideig tartott míg megszokta, ezt nemtudom már. Mondjuk nem 3-4 hónaposan kezdtük, az biztos:)

18. pirinyóka66 (válaszként erre: 17. - Revesz.reka)
2010. dec. 3. 18:47
Fiatal Anyuka, ébresztő! Egy aprócska élőlénnyel akarsz erőszakoskodni, akit a szíved alatt hordtál. Teljesen értelmetlenül és feleslegesen. Ha most hat hónapos, akkor 3-4 hónaposan már kanállal akartad etetni. Felesleges, hidd el. Neki még csak szopiznia kell, akár ciciből, akár cumisüvegből. Ő MÉG NAGYON PICI!
2010. dec. 3. 17:31
értem én hogy türelem, de már 2-3 hónapja próbálkozunk.. ennyi idő alatt legalább már annyira rájöhetett volna, hogy ki kell nyitni a száját. nem?? hogy lehet a szájnyitásra rávenni???
2010. dec. 3. 16:03
Még csak most tanulja, nem megy minden elsőre. Türelem. Kulcsszó a gyermeknevelésben:)
2010. dec. 3. 14:09
hisz még csak 6 hónapos!!??emiatt nem kell kétségbe esni,próbálgatni kell és kész,,,majd megtanulja nincs lekésve semmiről!
14. homern (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2010. dec. 3. 11:41
Az én fiam ideges lett a kicsi kanáltól,a tommee-tippee 9-12 hós gumikanalával kezdtünk :)(kis mohó :D)Nagyon bevált,azóta is azt használjuk,elnyűhetetlen.Sajnos 2 féle műanyag kanál is beletört a szájába(6hós volt,fog nélkül,egyszerűen ilyen gyengék azok a kanalak),azóta azt nem kockáztattuk.
13. homern
2010. dec. 3. 11:37

Meg fogja szokni,csak még nem elég érett rá ezek szerint.Ugyanúgy kezeli a kanalat,mint az üveget,szopómozdulatokkal próbálja leszippantani.

Ne add fel,egyszercsak sikerül majd neki a helyes technikára rájönnie,onnantól csak azt fogja használni.

Nálunk 1-2 napig tartott ez a szürcsölős dolog,de mi később kezdtük a hozzátáplálást,már annyival "okosabb" volt.

12. pethoevi (válaszként erre: 7. - Imo)
2010. dec. 3. 11:37

:-o

:-)))

2010. dec. 3. 11:37

Igazuk van a többieknek. :)

Annyi még, hogy elég kicsi a kanál? Ez tudom, h hülyén hangzik. :) Próbáld minél kisebb kanállal. A Nuby-nak van olyan, ami elszíneződik, ha túl mrleg az étel, meg a dm-ben olyan babylove, aminek hosszú, hengeres nyele van - ezekknek kisebb a kanálrésze, meg keskenyebb, így könnyebb a szájába dugni. A Nuby ráadásul nagyon jó puha szélű, ha hozzá is ér a növésben lévő fogához, nem fáj annyira. :)

10. Imo
2010. dec. 3. 11:35
utálja a kanalat:)
2010. dec. 3. 11:34
Az én fiam 17 hónapos,és még most sem hajlandó rendesen kanállal enni. Ne sürgesd tényleg,tudja ő mikor akar kanállal enni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook