Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékenység fórum

Tejérzékenység (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Ibus99
2015. febr. 4. 19:19
Sziasztok! 19 éves vagyok és én is tejérzékeny vagyok sajnos. Nállam a tünetek hasmenés és görcsölök is nagyon, alig lehet kibírni. Bár én szedek fogamzásgátlót attól semmi bajom viszont amiben már több tej van akkor veszek be előtte egy Lactase rágótablettát és akkor ehetek bármikor. Ismeri valaki ezt a megoldást?
2013. márc. 11. 13:01

Szia! Én is ezt szeretném kérdezni hogy hol lehetne kivizsgáltatni és hogy mennyi idő mert a kisfiam is valószínű hogy tejérzékeny!Fáj a hasa hány tőle nem emészti meg! Nekem azt mondta a gyerekorvos hogy kb 3 év mire kiderül de már mondták hogy egy vérvételből is meg tudják állapítani!Mióta csak laktózmentes tejet iszik nem igazán van baja!Hová menjek mert én sem tudom hogyan kellene elindulni mert mint az előttem szóló én is falakba ütközöm!

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném

59. annala
2012. febr. 9. 22:20

Sziasztok!

Látom,elég régiek a hsz-ok,de remélem azért még valaki olvas engem:)

Tudnátok ajánlani egy orvost,aki tejérzékenységre specializálódott? A kislányom 2 éves, 10000% tejérzékeny,de mindenhol falakba ütközünk.. :(

58. gliadin (válaszként erre: 48. - 9d68bc425f)
2011. febr. 22. 07:59

orsika


Attól hogy tejet iszol és szoptatod és nem okoz problémát még lehet tej allergiája.Valamennyi tejet úgy néz ki még tolerál a szervezete.

Nem árta azért kivizsgáltatni. Bp Heimpál Klinika.

Coeliákia központ-t tanácsolom.

57. 04d410066e (válaszként erre: 56. - Andrea,Éva)
2009. nov. 25. 16:54
Nincs mit. Az azért szinte kizárt, hogy a ti babátoknak is hasonló baja van, csak azért javasoltam őt, mert nagyon nagyon nehezen jöttek rá a babájának a bajára, és végigjártak egy csomó dokit. :)
2009. nov. 25. 16:49
Nagyon köszönöm.
55. 04d410066e (válaszként erre: 54. - Andrea,Éva)
2009. nov. 25. 09:19
Eszembe jutott az unokatesóm, egypt a felhasználó neve. Nagyon aranyos lány, az ő kisbabája sajnos nagyon beteg volt, volt egy csontvelőtranszplantációja is. Nagyon nehezen jöttek rá, mi a baja a babának, ő rengeteg gyerekorvosnál járt Győrben és Budapesten, és meg tudja neked mondani, ki a jó orvos, aki ráadásul ingyen dolgozik. Keresd meg itt a hoxán, ha gondolod. :)
2009. nov. 25. 06:27
Veszprémmegyében Pápán lakom.de bárhová elviszem a kicsit csak segítsenek.
53. 04d410066e (válaszként erre: 52. - Andrea,Éva)
2009. nov. 23. 17:33
Melyik városban kellene orvos? Budapesten? Körbekérdezek szívesen. A szóját nem mindenki bírja, ha többet eszek belőle, engem is kiüt. Rízsnyák viszont jó. Vagy esetleg rízstej. Azt egész kicsik is kaphatják. :)
2009. nov. 23. 17:23
Köszönöm a válaszod.Már az orvossemtud Írni más tápszert mindent kipróbáltunk,most szójatejetkap de kiütötte és evés után 2-órával is bukdácsoltőle.Olyan orvosról nemtudsz aki ilyen beteg kicsikkel foglalkozik?
51. 04d410066e (válaszként erre: 50. - Andrea,Éva)
2009. nov. 23. 13:11
Én laktózérzékeny vagyok. Két típusa van a tejérzékenységnek, az egyik a tejcukor (=laktóz) a másik pedig a tejfehérje. Mindegyik okozhat allergia esetén hasmenést, hányást, vagy ekcéma-szerű kiütéseket. Sajnos a tápszereket nem ismerem, viszont magamnak mindent úgy vásárolok, hogy elolvasom az összetevőknél, van-e benne laktóz. Próbálj meg bemenni a gyógyszertárba, és olyan tápszert kérni, amiben sem laktóz, sem tejfehérje, sem tejpor nincsen. Ha attól is rosszul lesz, akkor pedig nem tejérzékenység, és tovább kell menni. Remélem, sikerül találni valamit. :)
2009. nov. 23. 13:02

Sziasztok!

A kisunokám mostlesz 6-hetes,minden arra utal,hogy tej érzékeny.Minden létező tápszert kipróbáltunk,mindeggyik hasmenést okoz és kiütéseket az arcán.Ráadásul bukós baba és a sűrétmenyek is hasmenést okoznak.Most kapott szója alapú tápszert, telelett kiütésekkel.Nemtudom mit adhatnék enni neki,kérem aki tud segítsen nekem ebben.

2008. okt. 31. 17:27

Nem tudon , hogy a 3 éves kislányom tejérzékeny-e

A két karján és a vádliján apró pöttyök vannak már

hónapok óta.Az orvos krémekkel kezelte , de azóta sem múlik.Egyszer hányt a tejtől is. Szeretném ha valaki tudna ebben segíteni.Köszönöm.

2008. okt. 22. 14:26

Végigolvastam mindenki hozzászólását, de senki nem írt le olyan problémákat mit ami a lányomnak van. Most 7 hónapos, eddig 3x próbáltam neki tejes dolgot adni (tejpép, tápszer, babyjoghurt) Ebből kettőt szívesen megevett, de a tápszert kiköpte. Viszont minden esetben 3 órával később mindent kihányt ami a kis hasában volt, az anyatejet és a gyümi is. Én még most is 80%-ban szoptaton és sok tejet iszok és semmi baja. A családban se tudok allergiásról. Babapiskótát már adtam neki és most néztem meg, hogy ven benne tojás és tejcukor, attól viszont semmi baja nem volt. Találkozott már valaki hasonló tünetekkel? Az orvosunk nem gyerekorvos csak házi, azt mondta, hogy ne adjak neki tejes dolgokat.

Azért érdekelne hogy ez allergia-e vagy micsoda.

Előre is köszönöm a segítséget.

47. dalmacia (válaszként erre: 44. - 54e4849f20)
2008. szept. 7. 23:43
Én is tejérzékeny vagyok és a kislányom is az. Mind a kettőnknek bőrkiütéses tünettel jelentkezett a tejallergia, de a puffadás, hasmenés is lehet a tejérzékenység egyik jele. Egyébként a test anyagcseréjének gyorsaságától függ, hogy mikor ürül ki a szervezetedből az allergizáló anyag (mindenkinél más). A kislányomnál 4 hét múlva húzódtak csak vissza a piros kiütések.
2008. szept. 3. 14:04
Ja, és a tejmentes diéta is 1-2 hét, mire használ.
2008. szept. 3. 13:55
Hát szerintem tovább tart 3 napnál, amíg kiürül a szervezetedből. Levi hasmenéses és tejkiütéses volt (apró pattanások), de ő 4 hónapos volt, felnőttnél nem tudom, ugyanaz-e.
2008. szept. 1. 17:08
Én azt szeretném kérdezni h mik a tejérzékenység jelei?? Ugyanis nekem kiütések vannak a testemen,de főleg a lábamon!! A doktornő azt mondta lisztérzékeny vagyok,de még mindig viszketek,pedig 3 napja nem eszem lisztes dolgokat!
43. health (válaszként erre: 39. - Silver1)
2008. júl. 7. 13:59
Silver1! Szerencsére nincs összefüggésben az anyatej termelődése azzal, hogy iszol illetve eszel-e tejet ill. tejszármazékot. Tejed attól lesz, ha egészségesen táplálkozol, iszol elég folyadékot, és elégszer mellre kerül a babád.
42. dalmacia (válaszként erre: 39. - Silver1)
2008. júl. 7. 00:01

Kedves Silver1!

A tejérzékeny babák ill. felnőttek, ha kellő odafigyeléssel, változatosan táplálkoznak, nem szenvedhetnek hátrányt. (különösen most nyáron, amikor rengeteg gyümölcs és zöldségféle áll rendelkezésünkre). A tejfehérje érzékenységet ki lehet nőni (a tejcukorérzékenységet nem), érdemes betartanod a diétát, és kisfiad 2-3 éves korában már gond nélkül kortyolgathatja majd a tejet és majszolhatja a Trappista sajtot! :-))

41. dogiz (válaszként erre: 38. - Dalmacia)
2008. júl. 5. 22:56

Szia! szerencsére már nem:)

A testvérem kisfiánál voltak ilyen problémák, de 2 - 3 éves korára "kinőtte"

40. dogiz (válaszként erre: 39. - Silver1)
2008. júl. 5. 22:54

nem csak a tejtől van tejed, sok folyadékot, rántásos levest kell enned. Pl. köménymagleves.

Igaz ez nem a témához tartozik, csupán egy jó tanács. Ismerőseim közül soknak bejött:)

2008. júl. 4. 00:15
Sziasztok! Az én 4 hónapos kisfiamnál terheléssel állapították meg a tejfehérje érzékenységet a gasztroenterológián: tejet itattak velem, megszoptattam, másnapra kiütéses és hasmenéses lett. :( A vérképe amúgy jó. Csak azt nem tudom, ha tejszármazék mentes diétát kell tartanom, mitől lesz majd tejem?!
38. dalmacia (válaszként erre: 37. - Dogiz)
2008. júl. 3. 17:06
köszi!Te érintett vagy a témában?
37. dogiz (válaszként erre: 36. - Dalmacia)
2008. júl. 1. 19:22
Szia! Szerintem egy hozzászólás sem tárgytalan, ha esetleg akinek épp írtad már megoldotta a problémáját, akkor biztos jön egy következő a fórumon akinek viszont segítettél:)
36. dalmacia (válaszként erre: 33. - Fa72c95d08)
2008. jún. 21. 18:38

Kedves eletvidam!

Az én kislányomnál is tejérzékenységet állapítottak meg, a tejfehérjére és a tejcukorra is allergiás. A doki, akinél voltunk azt mondta, hogy számtalan olyan eset van, hogy a vérvétel eredménye negatív, viszont a gyermek bőre tiszta kiütés. Vagyis létezik másmilyen allergiavizsgálat is amit mindenképpen ajánlok.

Lehet, hogy már tárgytalan a hozzászólásom, akkor boccs!!

2008. ápr. 25. 14:34
Re:32. Megtudtam, hogy ez az EU előírásai szerinti laktózmentesség kritériumának hivatalos határa. Tehát a tejcsoki, amit vettem laktózmentes. És finom! Kegyetlenül finom.A laktózmentes (ami egyidejűleg gluténmentes is) csokoládé lelőhelye a Podmaniczky utcában van, majdnem a Bajcsy Zsilinszkinél. A honlapot tudom: www.jancsiesjuliska.hu
34. Mokk
2008. ápr. 19. 19:25

sziasztok!

Én is tejérzékeny vagyok. Hol erősebben, hogy gyengébben. ez azt jelenti, hogy néha meg tudok enni tejes dolgokat és nem avgyok rosszul tőle, de ez csak akkor van, ha előtte sokáig nem ettem. a lényeg, hogy anyum mondta, hogy próbáljam ki a joghurtot (reklámozzák a tvben, 15 napig kell folyamatosan enni, és ha nem válik be visszafizetik az árárt).először nem hittem benne, de elkezdtem enni és valami csoda folytán, azóta meg tudom inni a tejet. de ez csak akkor van ha folyamatosan eszem. szerintem próbáljátok ki, mert télleg használ. állítólag van benne valami, ami pótolja az enzimek hiányát a hasunkban és így helyreállítja a hasunkban lévő dolgokat. én mindenképpen ajánlom!

33. fa72c95d08 (válaszként erre: 12. - 09d65bf33d)
2008. ápr. 19. 12:59

Volna egy kérdésem.Kislányomnál tejérzékenységet állapitottak meg csecsemőkorban (még szoptattam)

14 hónaposan mentem kontrollra, vérvétel is volt, akkor azt mondták minden renben, akor lehet, hogy még mindig az hiszen nemrég elég beteg volt és mostanában több tejterméket is fogyasztott a megszokottnál. Érdemes leállnom vele, mert még lehet, hogy mindig az? Hogyan lehetne ezt bizosra mondani, mert nem örülnék, ha kislányomról kiderülne mégis az, és ez okozza az esetleges betegségeket! És nagykorára sem szeretnék neki gondokat. Várom a segítséged, mert úgy olvastam, te értesz hozzá! Érdemes megkérni kislányom akkori orvosát, hogy nézze meg újra?

2008. ápr. 10. 12:38
Jóemberek! Vettem egy tábla osztrák laktózmentes tejcsokoládét.Rá van írva, hogy laktózmentes, juhtejből készült. De az is rá van írva, hogy "Laktóztartalom: kevesebb mint 0,1g/100g." Most akkor mi van? Enyhe tejcukorérzékeny vagyok. Ha valaki tudja választ, tegye már közzé! Kösz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook