Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a terhesség alatt sok tejet ittam attól lehet tejérzékeny a baba? fórum

Ha a terhesség alatt sok tejet ittam attól lehet tejérzékeny a baba? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 4. 09:36

A kérdés az, hogy tejfehérje-, vagy tejcukor-érzékeny?

De Olignak igaza van, az allergia tünete a hasmenés.

Amit én elképzelhetőnek tartok, az az, hogy a tejcukrot nem dolgozza fel kellőképpen a szervezete. Ha nem bontja le rendesen, a bélben erjedni kezd, gázt képez, és ettől hasfájós a pici.

Erre jó lehet a laktózmentes tej.

Nálunk alapból hasfájós és szeles volt mindkét leányzó, nekünk a Sab Simplex vált be. No és persze nem ittam sok tejet, de a napi tejeskávém azért lecsúszott.

Dorinával pl. nem ehettem joghurtot, mert bár nem volt benne élőflóra, nem bírta a pocakja.

Jah, és sajnos nem múlt el 3hónaposan, ahogy az a nagykönyvben van, Dorinánál kb. akkor volt a legrosszabb! Olyan 6hónapos kora óta szoktatom le a Sab Simplexről, most álltunk le vele teljesen. De egy ideje már csak napi egyszer kapott.

2011. ápr. 4. 09:32
Én a terhességem alatt minden nap ittam tejet, fél - 1 literrel kezdtem a napot. Eriknek semmi baja sem lett! :)
2011. ápr. 4. 09:27
Sziasztok! Azt hogy mitől alalulhat ki nem tudom, de épp a napokban olvastam, hogy már magzati korban kialakul, és csecsemő korban tetőzik, majd fokozatosan kinövik a gyerekek.
14. Olgi1977 (válaszként erre: 13. - Olgi1977)
2011. ápr. 4. 09:20
Mármint amikor a kisebbikkel voltam terhes.
2011. ápr. 4. 09:18

Ha tejérzékeny lenne nem lenne szorulásos, épp ellenkezőleg. Szerintem.

A terhesség alatti tejfogyasztástól nenm alakulhat ki, mert van egy tejallergiás lányom és amikor terhes voltam, a szakorvosa mondta, hogy igyak nyugodtan tejet, csak ha megszületik akkor hagyjam abba

2011. ápr. 4. 09:16
Szia nálunk is ugyanez volt sajnos a tejemet nem nagyon bírta.Az első négy hónap nagyon keserves volt.Mi is próbáltunk mindent végül az espumisan cseppek váltak be,hasfájós volt nagyon.Ugyanígy erőlködött kínozták a szelek.3 éves koráig nem ivott tejet becsülettel kivártuk az orvos javasolta.Most már nyugodtan adok neki.A diagnózis tejallergia volt amit kinőtt.A terhesség alatti tejfogyasztásnak szerintem semmi köze nincs hozzá mert én például nem ittam tejet szinte soha.
11. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 9. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 09:16
igen, és addig szenvedni fog? Nem tudod elvinni egy másik orvoshoz?
10. babszibobó (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 09:16

Szia!

Inkább szoptatás alatt érdemes odafigyelni, hogy az Anyuka milyen mennyiségben visz a szervezetébe pl: fehérje tartalmú ételt/ez esetben italt!


Nálunk egy véletlen folytán derült ki, hogy fehérjeérzékeny.

Akkor 3 hónapos volt a fiam, amikor egy Apnoe-s roham miatt kórházba került.

Mivel a gasztróra vettek fel minket, a saját vizsgálataikat is elvégezték!

Akkor derült ki, hogy fehérjeérzékeny és az Én tej fogyasztásommal hozták összefüggésbe!

Míg szoptattam nagyban kerülnöm kellett a tejtermékeket, a hasfájása is elmúlt, a későbbiekben meg az Ő hozzátáplálásánál kellett figyelni, hogy milyen mennyiségű tej - tejterméket juttatok a szervezetébe!


Akkor azt mondták, hogy ez az érzékenység sok babánál előfordul, de persze nem derül ki, hisz nem kerülnek ilyen vizsgálatok alá, a mi esetünkben ez azért súlyosabb volt!

Kinőhetőnek mondták, és ez igaz is, már az Én babám is ehet már mindent :-)persze még figyelni kell és kontrollra is járunk!

2011. ápr. 4. 09:12
Azt hogy biztos túl van etetve meg hogy pár hónap és elmúlik
8. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 09:04
Nagyon sajnálom, és az orvos mit mond?
7. Csibebaby80 (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2011. ápr. 4. 09:04
szerintem sincs köze egymáshoz.
2011. ápr. 4. 09:02
Állandóan erölködik próbál kakilni, ha nincs szorulása akkor is ezt csinálja rengeteget sír ematt. Orvosságot is kapott hasfájásra. A lázmérőzés meg a hashajtó se segit. Kapott gyógyteát is meg hasfájós szorulásos babáknak való tápszert mert azt hittem emiatt van de továbbra is kinlódik. Annyit sir hogy már köldöksérve van.
5. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 09:00
Én nem hiszem, hogy a két dolog között lenne összefüggés.
4. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 08:53
Mert valamit észleltél a gyermekednél?
3. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 4. 08:52
Szia! Sajnos nem tudom mik a tünetek. Csak annyit akartam írni, hogy én a terhesség alatt naponta legalább 1 liter tejet megittam, és semmi baja nem lett a kisfiamnak. Vagyis 3 éves korára hoztak ki nála tejérzékenységet, de azt mondta az orvos, hogy nem kell foglalkozni vele, annyira enyhe. Én csak annyit vettem észre, hogy ha este tejet iszik, akkor éjszaka egy kicsit nyugtalan. De kb ennyi.
2011. ápr. 4. 08:51

Nem valószínű, a szoptatás alatt ivott/evett tej inkább befolyásolja.

Hasfájás, véresszéklet, hasmenés, puffadás... A fiamnál így jelentkezett.

2011. ápr. 4. 08:48
Ha a terhesség alatt sok tejet ittam attól tejérzékeny a baba? Mik a tünetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook