Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos tejérzékeny babám nem eszi meg a tápszert! fórum

7 hónapos tejérzékeny babám nem eszi meg a tápszert! (beszélgetős fórum)


2013. febr. 23. 18:32
Az én kis fiam sem eszi meg a tápszert nem tudom mit csináljak.Ha valaki tud segíteni meg köszönöm.
28. fairytalentum (válaszként erre: 1. - N_alexandra87)
2013. jan. 7. 09:05

Régen erre jó megoldás volt az Oriza rizsnyák.

Nem tudom manapság van e,vagy milyen néven fut,érdeklődj a gyógyszertárakban.Kérd ki az orvos vagy a védőnő tanácsát.

27. syl54
2013. jan. 7. 08:49
Látom már nem mostani a fórum de azért én leírom az én tapasztalatomat hátha segít másnak aki velem egy cipőbe van.Az én kisfiam most 11 hónapos tejérzékeny 5 hósan derült ki ról ahogy az(tejfehérje)NEM laktóz!!!A milumil pepti tápszert kaptuk aminek szörnyű íze van,természetesen neki se kellett.Azt találtam ki hogy hipp baracklevet öntök a kész tápszerhez kb 100ml tápihoz 50ml baracklé.Elég bizarr kinézete volt,de nagyon bejött,rögtön az első alakalommal már mind megitta,majd kb 2 hét után fokozatosan elhagytam a baracklevet.De mikor már egyátalán nem kapott barackot megint finnyázott egy picit,na akkor jött a cukor 1 mokkáskanál 150mlhez.Amit szintén kb 2 hét alatt fokozatosan csökkentettem.Mint írtam már most 11 hós a babám csak este iszik már tápszert de akkor olyan 200ml körül teljesen magába.Én csak kitartást tudok kívánni minden hasonló cipőbe járó anyukának!!!!!
26. bring12 (válaszként erre: 20. - N_alexandra87)
2012. ápr. 27. 09:33
én mindig féltem,hogy kálciumból nem jut elegendőhöz. csepp formában lehet neki pótolni.kérdezd meg a dokit mire gondolt,hogy nem elég neki.nekünk semmi kiegészítőt nem kellett szedni.majd ki csattan az egészségtől!
25. Lencsy (válaszként erre: 21. - N_alexandra87)
2012. ápr. 21. 18:33
Örülök, ha esetleg segíteni tudtam :)
2012. ápr. 21. 10:28

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat. Még amiket nem próbáltunk, azokat is megtapasztaljuk.

Remélem valami be fog válni valamelyik módszer.

Köszönöm!

23. n_alexandra87 (válaszként erre: 12. - Betta76)
2012. ápr. 21. 10:27

Már volt, hogy én is belekevertem egy kis tápszert a tejpépébe. Igaz úgy rosszabb szájízzel ette meg, de legalább megette.

És szerinted nem baj, hogy a két dolog van keverve? bár a te gyereked is felnőtt így, akkor az enyém is felfog :)

22. n_alexandra87 (válaszként erre: 11. - Skuki)
2012. ápr. 21. 10:23

tejfehérje érzékeny.

A laktózmentes termékek sajnos minket nem érintenek, mert az más, mint a tejfehérje.

De azért nagyon köszönöm!

21. n_alexandra87 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. ápr. 21. 10:21

Én is használtam már nála cukrot, szerintem ha módjával kapnak cukrot, semmi bajuk nem lesz tőle, úgyis minden másban van cukor.

De ezt a pudingos dolgot is kipróbálom, hátha ettől jobban megeszi.

Köszönöm!

20. n_alexandra87 (válaszként erre: 9. - Bring12)
2012. ápr. 21. 10:19

Az ilyen alapú tejpépet megeszi, csak mi ebből a milupa milumil sinemilt használjuk, ezt nagyon szereti. De nekem azt mondta az orvos, ez nem teljesen helyettesíti a tápszert. Ennek ellenére ebből napi két jó nagy adagot megeszik, jó pépesen szereti a legjobban.

Szerinted, ha csak ezt kapja ez is elég neki így?

19. n_alexandra87 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2012. ápr. 21. 10:15
Jelenleg a milupa milumil pepti-t használjuk.
18. n_alexandra87 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2012. ápr. 21. 10:14

Na, ezt még nem próbáltuk, de ki fogom próbálni.

Mikor Lius megszületett (32 hétre), akkor még másfél hónapig a koraszülött osztályon volt és akkor még szoptattam, de egyszer kb 1 hónaposan írtó véres széklete lett és akkor először nekem nem lehetett tejes dolgokat enni, de még utána is kimutatható volt a vér a székletében. Úgyhogy leállítottak a szoptatásról és tápszerre lettünk ítélve (nagyon nem örültem neki). A kórházban lévő gasztroenterológus állapította meg, de felmentünk Pestre is egy maszek rendelőbe és ott is ezt állapították meg nála.

17. n_alexandra87 (válaszként erre: 6. - Eperineanita)
2012. ápr. 21. 10:10
Igen, kóstoltam már, borzasztó keserű ízük van, nem is értettem, hogy hogy tudják megenni ezt a pici babák. Erőltetni se szeretném, mert nem akarom, hogy a végén még az evést is megutálja.
16. n_alexandra87 (válaszként erre: 5. - 25b103246c)
2012. ápr. 21. 10:09
Köszönöm a bíztatást! A főziket és a tejpépet, a gyümölcsöket imádja, csak ezt a fránya tápszert nem szereti. De ha a te lánykád is felnőtt így, akkor remélem mi is :)
15. n_alexandra87 (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2012. ápr. 21. 10:07
Orvoshoz is fordultunk, nem is egyhez, mindenki azt mondja, hogy neki még kell tápszert ennie, mert kevés tápszert eszik. Közöltem a doktornővel, hogy itt egy üveg tápszert, próbálja meg megetetni...
14. n_alexandra87 (válaszként erre: 3. - Betta76)
2012. ápr. 21. 10:06
tejfehérjére érzékeny.
13. n_alexandra87 (válaszként erre: 2. - Zamila)
2012. ápr. 21. 10:04

Én is már mindent próbáltam belekeverni, de semmi. Már tápszert is váltottunk.

Próbáltam kakaóporral is, cukorral is, a kettővel együtt is, tegnap este búzadarával pépesítettem, úgyse ette meg. egyszerűen reménytelennek tűnik a helyzet.

2012. ápr. 20. 13:37

a vanilián és kakaón kivül izesítésre a gyerekorvos nekünk még a fahéjat is ajánlotta, azt biztosan szabad adni a babának.

A sinlacot én is tudom ajánlani, mi is kaptuk 4 hós kortól, mondjuk a tejterméket(fehérjét) nem fogja pótolni. Én anno próbáltam a a sinlacot viz helyett tápszerrel elkészíteni hogy egyen a baba tápit is.

Csináltam tápival tejpépet is(víz helyett) és tejbegrízt is.

Igaz nálunk más probléma volt, tejcukor érzékenység volt amit kinőtt a baba 8 hós korra, illetve bukós volt így sűrítenem kellett valamivel hogy ne bukja ki mert a laktózmentes tápszerből nem volt olyan ami bukós babának való..

11. skuki
2012. ápr. 20. 13:16
Azt tényleg jó lenne tudni mire érzékeny. Most nem jut eszembe, talán a Mizó-termékeknek van egy laktózmentes termékcsaládja. Joghurt, tej, túró, sajt. Lassan joghurtot már úgyis kaphat és túrót. De a többit talán a doki. AMúgy az enyém sem itta meg a gyógytápszert. Kakaópor+ cukor, vagy vaníliás cukrot szoktak még mondani
10. Lencsy
2012. ápr. 20. 10:59
Én is azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg ízesíteni picit a tápszert . Igen , sikitanak sokan a cukortól, pedig bizton állíthatom, hogy nálunk a gyermekorvosok nem ítélik el . Sokszor említettem már hogy az én kicsinyeim nagyon válogatósak voltak anno ,én is cukroztam enyhén azt amit csak úgy ettek meg , és nem híztak el, makk egészségesek és szépek a fogaik ! Amit én javasolni tudok ..ezt csináltam én is és bevált ...tegyél egy kis kanál pudingport meg kis cukrot a tápszerbe , a pudingpor ad neki egy kis aromát és mást ízt , hátha beválik :) Igen tudom, hogy a pudingporban vannak adalékanyagok ..de ha jól körülnézünk miben nincs ??? Semmi baja nem lesz tőle a picinek , és élete során úgy sem tud minden adalékanyagot kikerülni . Az én fiam a vaníliásat nagyon szerette , kellemes krémes , picit sürűbb vaníliás tej szerű lett tőle a tápszer .
2012. ápr. 20. 08:19
szia!anno én is így jártam nekem már 3 éves múlt a kislányom.ő sem ivott meg semmit.utána rátaláltunk a sinlacra,amit a mai napig szokott kérni.nem tudom ismered -e.a nestlének a terméke.olyan mint a tejpép,de rizsből és szentjánoskenyér magból van.sűríteni is lehet főzeléket vele.hígra és pépnek is meg tudod csinálni.ráadásul a gasztrón kérhetsz rá javaslatot akkor 250ft körül van egy doboz,de a gyógyszertárba besétálva is megveheted de úgy drága.később alpro soya kakót ivott.vannak szójajoghurtok is,ő azt is megette.
8. Mandula71 (válaszként erre: 6. - Eperineanita)
2012. ápr. 20. 08:18
A HA-s tápszerek is tehéntej alapúak, így a tejallergiás gyerekeknek azok sem adhatók!
7. Mandula71 (válaszként erre: 1. - N_alexandra87)
2012. ápr. 20. 08:17

Az én kisfiam ugyan elmúlt 2 éves, viszont tejallergiás. Receptre kaptunk szójás tápszert, ami 4 hónapos kortól adható. Az elején rengeteget kínlódtunk, nem fogadta el. A megoldást egy egészen pici só hozta. Tápszer+cukor+csipet só+víz. Amióta a csipet sót beletesszük, simán megissza, sőt kéri!

Milyen tápszert használsz egyáltalán? És ki állapította meg a tejérzékenységet?

2012. ápr. 20. 08:16
Szia, valóban a tejérzékeny tápszereknek rossz ízük van, de érdemes próbálgatná más-más fajtákat, mert van amelyik kevésbé rossz ízű. Kóstoltad már? Én sem enném meg. Nekünk végül a bebaHA jött be, az még elfogadható volt mellékízügyileg.... Legalább is pici fiam így gondolta. Egyébként ha már eszik mást is, ne erőltesd, de azért próbálkozz. Lehet, hogy most csak kedve nincs azt enni. Nálunk most a 15 hónapos kisfiam pl. vajas kenyeret és tejbedarát hajlandó enni 1 hete. Előtte héten csak hús és sültkrumpli volt a sztár. Mindig változik, hogy mire kap rá. De nem aggódok, majd úgyis beáll, és megint eszik mindent, mit 1 hónappal ezelőtt.
2012. ápr. 20. 08:12

Az én lányom majdnem 8 hós koráig szopcsizott, majd egyik napról a másikra abbahagyta. Kb. másfél éve koráig semmi tejeset nem fogadott el!Se tápszer, se joghurt,semmit. Hígított baba gyümölcslét kapott helyette, az orvos meg csak nyaggatott, hogy kell neki a tápszer. Azóta 7 éves. semmi baja, eszik mindent.

Ne aggódj, nem fog éhenhalni, ha már eszik főzeléket.

2012. ápr. 20. 08:00
Orvos?
2012. ápr. 20. 07:31
mire érzékeny a pici? tejfehérje vagy tejcukor? mert az nem mindegy abból a szemponból hogy mit is ehet..
2. Zamila (válaszként erre: 1. - N_alexandra87)
2012. ápr. 20. 07:24

Az én barátnőm,kevert bele kakaóport,vagy cukrot,persze nem sokat,a gyereknek semmi baja nem lett,nem hízott meg,nem lett cukorbeteg,meg semmi.Sokan sikítanak a cukortól,pedig,ha okosan van adagolva,semmi baja nem lesz a gyereknek.Anyósom a legkissebb fiát híg tejbegrízzel etette,már 2 hónapos korától,ő is egészséges felnőtt lett.

Nekem a lányom nem ette meg a tápszert,tehettem én bármit bele,kb a 4. vagy 5.fajta volt az amit hajlandó volt megenni.

2012. ápr. 20. 07:19

Segítséget szeretnék kérni valakitől, aki már találkozott a tejérzékenységgel.

Már váltottunk tápszert, de teljesen mindegy, egyiket se szereti és mostmár, hogy egyre nagyobb a babám, egyre okosabb is és vagy kiköpi vagy le se nyeli. Idáig álmában meg tudtam etetni, de mostmár úgyse eszi meg. Főzelékekbe keverve megeszi, na de nem tudok annyit belekeverni egy főzelékbe, hogy a napi legalább 3x-i tápszer adagja meglegyen.

Már arra gondoltam, hogy esetleg a tápszert vagy rizstejjel vagy grízzel vagy kakaóporral összekeverné, de minden oldalon más-más a vélemény, hogy kaphat-e ilyeneket egy 7 hós baba?! Esetleg létezik-e tejmentes joghurt babáknak?

Segítsetek! Mit tapasztaltatok? Mi a véleményetek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook