Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékenység fórum

Tejérzékenység (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. márc. 10. 14:55
SZERENCSÉRE NAGYON NAGY ODAFIGYELÉSSEL KI LEHET NŐNI, AZ ÉN UNOKÁM IS KINŐTTE, DE MÁSFÉL ÉVIG TARTOTT.
30. zig (válaszként erre: 28. - Rami116)
2008. jan. 21. 14:54

Szia!

Olvastam a fórumodon a hozzászólásodat a tejérzékenységről és a fogamzásgátlókról. Sajnos nekem is az a problémám, hogy az összes fogamzásgátlóban van laktóz segédanyag. Ha esetleg mégis tudsz valami jó hírt a témában (hogyan lehet ezt megoldani, van-e esetleg mégis olyan tabletta, amiben nincs laktóz) kérlek, írj a zig@freemail.hu e-mail címemre. Köszönöm!

2008. jan. 5. 21:02

Üdv mindenkinek!

Sajnos egyre gyakoribb betegség ez mind felnőttek, mind gyermekek körében. A kisfiamnak 7-8 hónapos korától kezdve tartjuk a tejmentes diétát, mert a tejalapú tápszer adásától kezdve az egész teste állandóan hólyagos volt. Mostanra már csak kisebb foltok jöttek ki rajta a legutóbbi kontrollon. Múlóban van az allergiája, de már lassan 4 éves lesz! Rendkívül komolyan kezeli, hogy mit ehet és mit nem. Ha a reklámokban tejes dolog van, mindig kiabál, hogy "ettől beteg leszek"!

Pár hónapja a kislányomat is elvittem a doktor néninkhez, mert szinte születése óta nem volt még formált széklete. Most múlt 2 éves. A bátyus betegsége miatt elkezdtük nála is a tejmentes diétát, de nem hozott változást. Egy hónap múlva azt mondta a doktor nénink, hogy ne adjuk még vissza a tejet, de mellette tartsunk gyümölcscukor -szegény diétát is, hátha az okozza a bajt. Valamelyest jobb lett a helyzet, de még konkrétan mindig nem tudjuk, mi a tünetének az oka. Tovább próbálkozunk, de szegény lassan már semmit nem ehet!

Azt tudjátok, hogy akinél igazolnak tejallergiát, 2 éves kortól jár utána emelt családi pótlék, amíg a betegsége fennáll? Kb. 8ezer forinttal jelent többet, és a MÁK-ban kiállítanak egy igazolást is, hogy a gyermek kísérője a tömegközlekedésben kedvezményesen utazhat. Inkább ne legyen beteg a gyermekünk, de ha már sajnos ez a helyzet, legalább használjuk ki azokat a lehetőségeket, amiket adnak. (Sok úgysincs belőle)

2007. dec. 10. 13:03

Sziasztok!

én 18 éves vagyok, 2 éve jött ki rajtam a tejcukor érzékenység!!és rettenetes!!!!!még mindig nem tudtam megszokni....amúgy nálam hasgörcsök hányás hasmenés és puffadással jött ki, nálam ilyen tünetek voltak!

Most viszont van egy nagy gondom, fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni, de mindegyik segédanyaga a laktóz....az orvosommal a múltkor kb 20 percig kerestünk olyat amiben nincs, ha valaki esetleg tud ilyet, légyszi írja meg a nevét

!!köszönöm , üdv mindenkinek

27. LoLiNa
2007. nov. 4. 04:32
sziasztok! miben nyilvánul meg a tej érzékenység? mik a tünetei, mire kell figyelni?
26. Kati77
2007. nov. 3. 23:23

Szia Mimika1

Úgy néz ki az én kisfiam is laktózérzékeny lesz. Nálatok milyen jelei voltak ennek?

Mi még csak most kísérletezünk,hogy miért lehet állandóan folyékony széklete Zalánnak, negatív széklet eredmény mellett. De jó hír: ma már lehet olyan tablettát kapni gyereknek (felnőtteknek nem tudom) ami kifejezetten a laktózérzékenyeknek való. Tehát a tabletta bevételével az ember adott mennyiségű normál tejterméket tud fogyasztani. Kérdezd meg a gyerekorvosotokat.

2007. aug. 18. 13:29
Én is laktóz érzékeny vagyok,de örülök,hogy kapni lehet már ilyen tejet,mégha sajnos drágább is!Így a palacsinta,spenót..stb...gondom is megoldódott.
24. Bucók
2007. aug. 2. 17:47
én 7 éves korom óta vagyok tejcukor érzékeny,bár kinőttem,mégis visszajött...és 19 éves létemre is nem könnyű így élnem.
2007. júl. 12. 10:38
Sziasztok! Az én gyerkőcöm laktóz érzékeny, sajnos nagyon későn jöttünk rá. Amióta már csak laktózmentes tejet iszik, 1-1 dioptriát javult a látása. Az a baj, hogy nagyon drága a laktózmentes tej és a fiacskám meg imádja. Miért kell még ezzel is büntetni minket, nem elég baj hogy beteg?( a tej árára gondolok)
2007. márc. 16. 11:54
nekem a középső fiam tejfehérje, tejcukor és tojás érzékeny. 9 hónapos korában állapitották meg , most már 6 éves elmult ,de nem nőtte ki! nálunk a szójás tápszer vált be mert az főzhető is
21. Anaisz
2007. febr. 12. 13:37
Szeretnék olyan szülőkkel "beszélgetni" akiknek gyereke tej és tojásérzékeny.Az én lányom másfél éves és most derült ki róla,hogy ezekre a dolgokra allergiás.Szívesen venném ha valakinek volna receptje ,tippje,hogy mit mivel lehet helyettesíteni.Köszi.
20. csevegö (válaszként erre: 12. - 09d65bf33d)
2007. jan. 7. 10:31
olyan szülőket keresek akinek a gyereke tej és-szója érzékeny!!!!!!!!!
19. dogiz (válaszként erre: 17. - 09d65bf33d)
2006. dec. 28. 18:04

Na! addig ettem a szülők fejét :)), míg elvitték a gyereket egy másik orvoshoz. Persze megmutattam a hozzászólásokat az apukának, azután ő sem tiltakozott a kisfia egézszége volt az első.

Na és mostanra kiderült, nem tejre érzékeny, hanem valami baktérium fertőzése van, amit ki kell kezeltetni.

Így utólag is köszi a tanácsokat!

18. Kriszti74 (válaszként erre: 14. - Venes)
2006. dec. 12. 13:58
Pont tegnap voltunk ilyen vizsgálaton a fiammal. Kilégzési teszt volt. Me kellett innia Vmit, 2,5 óráig tartott a vizsgálat. 15. 30. 60. 90. 120. 150. percben kellett fújnia. De már 3. fújás után látszott, hogy pozítiv lesz az eredmény. A megengedett érték 20mmp, a fiamnak 87mmp volt.Nagy érvágás ez neki, mert imádja a tejet. Igaz, hogy kaptunk gyógyszert, amit 15 perccel azelőtt kell szétrágnia mikor tejes dolgot akar enni, de ez akkor sem a legjobb megoldás szerintem. Ha van kérdésetek kérdezzetek nyugodtan.
2006. dec. 2. 18:39
Sajnos nem tudom, de szerintem máshol is ennyi a várakozási idő. Esetleg érdemes Debrecenben is megkérdezned legalább telefonon.
16. dogiz (válaszként erre: 15. - 09d65bf33d)
2006. nov. 27. 13:45

Szia!

Elolvastam a tanácsaidat. Épp ma kérdeztem meg a kórházat, s azt mondták, hogy előjegyzéssel lehet bejutni egy ilyen vérvizsgálatra. Szükséges a háziorvos beutalója, meg időpont előre (ami 3 hónap mulva lehetséges). Másfele is ilyen sok idő kell egy vizsgálat elvégzésére, ill bejutásra?

Én Nyíregyházán kérdeztem meg.

Ha van valami tanácsod előre is köszönöm!

2006. nov. 16. 12:46
A tejfehérjeérzékenységet vérből lehet megállapítani, 2-3 hét míg lesz eredmény. A laktózérzékenységet vagy kilégzési teszttel, vagy kisbabáknál csak az alapján is felállítható, hogy a laktózmentes tápszer adásakor megszűnik a pocakfájás. Ekkor gasztroenterológus felírhat Lactase tablettát, amit porítva az anyatejhez kell adni (valamennyi tejet le kell fejni szoptatás előtt). Ez csak átmeneti állapot szokott lenni a babáknál.Tejfehérje érzékenység esetén a szoptató anyuka nem ehet-ihat semmilyen tejterméket, tápszeres baba esetén spec. tápszert kap (ami elég rossz ízű sajnos, szóval kell egy kis idő, míg megszokják). Nagyobb gyerekeknél ill. felnőtteknél már az előbb leírtam,hogy miket lehet enni. Gyerekeknél egyébként évente kontrollvizsgálat van tejfehérje-érzékenység esetén, amikor tejterhelést végeznek, hogy megállapítsák, hogy még mindig érzékeny-e a gyerkőc a tehéntejre.
14. Venes
2006. nov. 16. 11:11
Hogy is lehet megállapítani, hogy valaki szenved e ezzel a problémával?
13. mociscsaj (válaszként erre: 12. - 09d65bf33d)
2006. nov. 16. 11:02
Koszonom Borzi! Teljesen igazad van! Nagyon jol kifejezted amit en csak elmakogni probaltam.
2006. nov. 16. 09:16

Itt két dolgot kell megkülönböztetni: a tejfehérje-érzékenységet és a tejcukor, másnéven laktóz-érzékenységet.A tejfehérje-érzékenyek semmilyen tejterméket nem ehetnek, de mást se, amiben tejfehérje található (pl.kül. felvágotak, virsli). A szójatejet ki lehet próbálni, de sokszor keresztreakció miatt arra is érzékenyek lesznek. A tejfehérje-érzékenység állati (p. tehén, kecske)tejfehérje-érzékenységet jelent, ilyenkor a babának az anyatejjel semmi gondja nem lehet.

A tejcukorérzékenységnél az anyatej is kiváltja a panaszokat, és a tehén ill. kecsketej is, de a savanyított tejtermékek nem (mivel azokban a baktériumok már lebontották a laktózt). Mindkettő bármikor kialakulhat, a tejfehérjeérzékenység el is múlhat, viszont átmeneti laktózérzékenység az első három hónapban állítólag a hasfájások 65%-ért felelős.Ez utána ált. rendeződni szokott. A későbbi életkorban kialakuló laktózintolerancia ált. megmarad.

11. mociscsaj (válaszként erre: 10. - Dogiz)
2006. nov. 15. 10:35
Szia, nekem az ugynevezett Vega geppel allapitotta meg a termeszet gyogyasz. Orvos nem tudom mivel csinalna.
10. dogiz
2006. nov. 15. 09:23

Hello!

Én mindezekez értem és egyet is értek a leírtakkal, de az érdekelne konkrétan, hogy milyen vizsgálat alapján állapítják meg.

Alergia teszt, vagy netalán más?

9. mociscsaj (válaszként erre: 8. - Jeannie)
2006. nov. 13. 21:27

Ismerem! Borzaszto erzes!

Nekem eleg csak a tej-feherje porbol egy pici, es mar attol is kipurcanok. :-)

8. Jeannie (válaszként erre: 7. - Mociscsaj)
2006. nov. 13. 21:02
Erdekes amit irtal az immunrendszer stb. Nalunk senki sem tejallergias. El kellene mennem dokihoz h megmondja a frankot,uis kicsikoromban doki diagnosztizalta,de a mostanit en vettem eszre.Fel korty tej es vegem.
7. mociscsaj (válaszként erre: 6. - Jeannie)
2006. nov. 13. 20:52

Nekem azt mondtak, hogy szuletestol fogva "allergias" valaki, sot mi tobb, csaladokban oroklodo (nalunk egyertelmuen kimutathato a csaladban) de sokaig eheti-ihatja esetleg az ember mire a szervezet "besokall" es egyszeruen nem birja tovabb. Azt az analogiat hasznaltak, hogy mikor "megtelik a szemetes kuka" akkor a szervezet elkezdi kidobalni a nem jo dolgokat. Kozben pedig amig azt hisszuk, hogy birjuk, rongaljuk az immun rendszerunket.

En is evekig ettem tejtermeket, rengeteg tejfolt, sajtot stb es borzasztoan el voltam hizva. Ahogy kitoroltem a taplalkozasombol a tejtermeket, pedig ettem helyette ugyanannyi kaloriat masbol, megis 10+kg lement rolam.

A fiam ugyanigy volt.

En mindenkeppen hiszek benne, hogy a tej allergia valos, es a hajlam ra genetikus.

2006. nov. 13. 17:21
Sajnos nekem is tejallergiam van.Igy jol megkell gondolnom mit valasztok a tejtermekekbol.Ami erdekes, csecsemoken semmi tejet nem ihattam szinten allergia miatt,aztan altalanos suliban barmilyen tej johetett egeszen ugy 5evvel ezelottig.Megen kijott.Nemtom mi a szisztema:)
5. mociscsaj (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2006. nov. 13. 14:23

Szia Dogiz,

Van olyan hogy tej erzekenyseg, marpedig nekem is a fiamnak is ez a gondunk. Nem eleg, hogy laktoz mentes tejtermeket fogyasszunk, mert az igazi problemank az a tehentejben levo feherje megemesztese. nagyon kevestol is nagyon betegek leszunk mind a ketten.

Ez nem bekepzeles, mert ha nem is tudjuk, hogy van valamiben tejfeherje (pld az izesitett chips-ekhez is adnak feherje port), akkor is betegek leszunk tole. Altalaban "viharos hasmars", has gorcsok es idonkent hanyinger a tunet. A hasgorcsok borzasztoan fajdalmasak tudnak lenni.

A fiam mar 23 eves es allandoan szeles, hasgorcsos csecsemo volt. Sajnos annak idejen nem ismertek ezt fel, bar nekem is mondta volna akkoriban az orvos, hogy ez lehet a baj, szegeny kisfiam kevesebbet szenvedett volna.

Nekem korulbelul 10eve egy termeszetgyogyasz allapitotta meg, hogy mi a bajom, miert vagyok olyan beteg allandoan es amint abbahagytam a tejtermekek fogyasztasat, az egeszsegi allapotom minden szempontbol javult. Mielott abbahagytam a tejtermek eveset, azota sokkal kevesebb megfazastol szenvedek, tehat szerintem javult az immun rendszerem. allitolag nagy megterheles az immun rendszer szamara az allando allergia ellen harcolni.


Remelem ez az info hasznos lesz.

Udvozol Mocis

4. Icus
2006. nov. 13. 14:02
Van egy olyan topik, hogy mérgező italunk a tej. Nézz ott körül, hátha talász valamit!
2006. nov. 13. 13:51
Dogiz, biztos vagyok benne hogy ránézésre ezt nem lehet megmondani. Mindenképpen kellene egy allergiavizsgálat.
2006. nov. 12. 19:52

épp ma hallottam a tévében, hogy laktóz intolerancia (tejcukor érzékenység) esetén bármilyen tejtermék (tehéntej) fogyasztása után görcsök és hasmenés jelentkezik, mert az emésztéshez szükséges enzim hiányzik a szervezetből


van tejallergia is, ilyenkor a tejfehérje vált ki allergiás reakciót

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook