Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékeny gyerekek:Kinek mi a tapasztalata? fórum

Tejérzékeny gyerekek:Kinek mi a tapasztalata? (beszélgetős fórum)


21. Bedi3
2022. okt. 10. 13:25
Sziasztok 8 éves fiamnak már 4 hónapja ekcémás kiütések jöttek ki az egész testén kézen lábán szóval mindenhol voltunk kórházba de nem derült ki az oka csak annyi hogy az IGE szintje az magas volt voltunk prick teszten az negatív lett holnap megyünk gasztroenterológiára nagyon remélem hogy kiderül az oka már annyiféle kenőcsöt kaptunk segítsetek létszi hátha másnak is van ilyen problémája köszönöm
2021. nov. 10. 07:21

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Már két jó ötlettel találkoztam is,mindenképpen kipróbálom.

Az egyik a gesztenyemasszából házilag készült Geszti Esti,amit keserű csokival vonok be,a másik a müzliszelet ,amit szintén én fogok elkészíteni,mert a Herbáriától kezdve a bevásárlóközpontokig csak tejjel készült müzliszeletet találtam.Meglepetésemre a Rossmann-ban sokkal több tejmentes csemegét találtam,mint bármelyik bio boltban vagy az említett Herbáriában.

Mégegyszer köszönöm !

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Bencuska)
2021. nov. 9. 08:17
Sajnos ilyenkor komolyan végig kell böngészni az összetevőket minden terméken. Például a legtöbb margarinban is van tejszármazék. Csokoládékból az étcsokoládékat érdemes megnézni, azokban általában nincs. Ha szereti, ehet étcsokival bevont marcipánt. Felvágottakból egyre több a nagy hústartalmú, szója és tejmentes. Általában már a csomagolás elején fel van tüntetve. Mi Kométát szoktunk venni. Ezen kívül egyre több termékből létezik vegán. Amire ez van írva, az biztosan teljesen tejmentes. Az Alpronak és a Dr. Oetkernek vannak vegán joghurtjai és pudingjai. Szerintem nagyon finomak. Az Oreo keksz is tejmentes. Biztos vannak még termékek, csak figyelmesen kell keresgélni.
18. tyityu (válaszként erre: 17. - Bencuska)
2021. nov. 9. 07:42

En csak kicsit tudok segiteni. Nekem az anyukam laktoz erzekeny igy ezt a temat ismerem. Viszont ha jol ertem az on unokajanak semmi tejtermeket nem szabad ennie, ez nagyobb megszoritas mint a laktoz erzekenyeknek akik azert sokmindent ehetnek.

A csoki helyett ehet muzli szeletet, en azt szoktam futas elott vagy neha futas utan enni, abban nincsen tejtermek. En magam szoktam csinalni, zab, mez, kis cukor, kulonbozo magvak, izles szerint. Sportoloknak kifejezetten ajanlott.

2021. nov. 9. 07:12

Üdvözöllek benneteket.Visszaolvastam pár levelet,gondoltam talán képben leszek a tejérzékenységgel kapcsolatban. Az unokámat egy havi teljes tejtermék megvonásra "ítélték" .Semmi olyant nem ehet,amiben bármiféle tej ,ill. származéka szerepel.Kamaszkorú,aktív sportoló.A konkrét vizsgálatra egy hónap múlva kerül sor,tehát pontos diagnózis még nincs.

Gondolom van köztetek olyan tag ,aki sokkal jobban otthon van e témában,és igazából tőle/tőletek szeretnék segítséget kérni. Tünete: az arcán piros foltok,szinte minden nap fáj a hasa.Hasmenése nincs ,ill. nagyon ritkán.

Mivel vannak itt olyan gyerekes szülők,akik már kitapasztalták hogy mi az ami számukra is ehető .

Pl. csokoládék,kekszek,nápolyik vagy a felvágottak , hisz sok felvágott tartalmaz tejsavót,tejport.

Fontos számára az egy két Sport szelet amit eddig edzés után ajánlott volt megenni. Mivel helyettesíthetjük ezeket a csemegéket?

Segítségeteket előre is köszönöm :egy aggódó nagymama

16. LadyAnn (válaszként erre: 14. - Andi2008)
2013. ápr. 30. 09:21

Úgy mellesleg, eddig egy szóval sem említetted, hogy a laktóz érzékeny a gyereked, csak annyit, hogy a tejet nem bírja.

Ez így pedig minimum 3 féle betegséget takarhat.

15. LadyAnn (válaszként erre: 14. - Andi2008)
2013. ápr. 30. 09:18

Szintén nem okoskodás: de nem, ha laktóz érzékeny, akkor az nem allergia!

A laktóz érzékenyek bélrendszeréből részben, vagy teljesen hiányzik az az enzim ami lebontja a tejcukrot.

Az allergia pedig az immunrendszer túlműködése bizonyos anyagokra!

Bocsi, de van különbség a kettő között nagyon is!


Fél évente pedig egyszerűen kínzás laktózzal terhelni egy laktóz érzékeny gyereket, mert ez nem múlik el! Amit ki lehet nőni megfelelő diéta mellett az a tejfehérje allergia.

Szerintem keress egy rendes dokit!

14. andi2008 (válaszként erre: 13. - LadyAnn)
2013. ápr. 28. 21:37
Hát én nem akarok okoskodni,de ha beteg tőlle a gyerekem akkor az allergia!!!Igen lektózzal terhelik hogy fenn e áll még a betegség,mivel ha laktóz érzékeny a gyerek akkor azzal terhelik.És ismerek olyat aki 3 havonta jár!!!
13. LadyAnn (válaszként erre: 12. - Andi2008)
2013. ápr. 27. 16:01

Laktózzal terhelik ilyenkor?

Az én kisfiam laktóz érzékeny, ez a tejnek csak az egyik összetevője amire érzékeny lehet a gyerek, de ez nem allergia.

Amire allergiás lehet az a tejfehérje.

Mi volt a tápszer neve amit kapott? Csak azért kérdezem, mert abból kiderülhet, hogy mire is érzékeny a tejből.

12. andi2008 (válaszként erre: 3. - LadyAnn)
2013. ápr. 26. 10:41
Nos,ez már születése ota jelen van,mert még szopizni se volt hajlandó,az a pár csepp amit ivott,az is baj volt mert üvöltött mint a sakál.rossz hasonlat de így volt.csak akkor,utánna beteg lettem hogy nem szopizott,ugye sok tejem lett volna és hiába fejtem ki akkor is maradt.na mindegy beteg lettem,el kelett apaszam,igy tápszert kapott.nagyon sok fajta tápszert kipróbáltunk,mire a gyerekorvos javasolt egyett hogy próbáljuk meg egy bizonyosat,és láss csodát még az éjszakát is végig aludta!akkor mondta valószínü tejérzékeny,de kinövi 1éves korára!hát nem így lett!1 éves lehetett mikor nyáron nagyon durván ecémás lett az egész háta,akkor kezdüt meg az orvostól orvosig mert senki nem foglalkozott a vérző hátu gyerekemmel,az mondták csak a mosópor!Hát köszönöm,adigra már bizonyos volt hogy tejérzékeny mert a gyerekorvos javasolta hogy csináljuk meg ezt a megvonásos dolgot!3 városba jártunk senki nem törödött vele!Majd a negyedik városban persze magándokihoz mentünk ezuttal,odaadtam ennek a dokinak az összes dokitól kapott papirokat és akkor mondtam hogy elegem van,a gyerekem beteg a tejtől,a gyerekorvossal megcsináltuk a megvonásos dolgot,beszélt vele telefonon hogy mik voltak a tapasztalatok,és akkor azt mondta hogy ő nem szenvedtettné tovább nem is vesz vért miven egyértelmü a tünet,azonnal vonjuk meg a tejet,mivel be is fulladhat!hát ez volt kb 3 éve!Azóta félévente terhelés,még olyan nem volt hogy ne legyen tünete!Most volt elöször hogy nem volt ecéma,de viszont a társult helyette a hányás,ami annyit jelent hogy bizonyos mennyiségig tür a szervezete,de mikor azt mondja hogy elég,na addig hány míg kinem hányja a szervezetéböl az összes tejet!A férjem nem finnyás egy szálat sem,de erre már ö is azt mondta hogy nagyon durva,hát még a szaga!Erre azt mondta a gyerekorvos hogy azért van,mert mivel a szervezete nem tudja lebontani így az ott háááát hogy is mondjam,bocsánat a kifejezésért de így van,szóval rohad benne és hát ezt hányja ki!Szóval elég durva az egész!És ezt félévente kell átélni,nem csak nekünk de a gyereknek is!
2013. ápr. 26. 08:10
az én nagylányom tejfehérje allergiás,a középső pedig tejcukor.a tejfehérje sokkal rosszabb,ott nincs laktáz tabletta,amit evés elött szétrág.teljes tejmentes diéta.mi anno kaptunk egy listát,hogy mit ehet.
2013. ápr. 26. 07:32

Sziasztok!

Kisfiam ősztől megy oviba, Nála is fennáll valamilyen fokú tejérzékenység. Most kaptunk beutalót gasztroenterológiára. Mire kell számítani ennél a vizsgálatnál? Úgy tudom vérvétel lesz.

Ha beigazolódik a gyanú, akkor már kaphat igazolást, hogy az oviban tejmentes menüt kapjon? Köszönöm, ha tud valaki válaszolni.

Egyébként bőrtünetei vannak, illetve légúti is, ha túlzásba viszi a tejtermék evést(pl. sajt, túró)--bár konkrétan tejet összesen ha kétszer ivott. A bőre egyből jelez.

2013. ápr. 26. 07:28

Sziasztok!

A fiam 8 éve tejcukor érzékeny. Én kértem a gasztroenterológust, hogy csináljon egy dns tesztet, hogyne kelljen évente megcsinálni a vizsgálatot!

Vettek tőle vért és pár hónap múlva kimutatták, hogy élete végéig beteg lesz. Tehát nincs már terhelés számára. Laktóz tablettát kell szednie, ha tejes dolgot eszik! Nagyon komoly fájdalmakkal jár ez a betegség, vigyázni kell vele.

2013. ápr. 26. 07:16

Amit leírtál, nekem arról mg a lisztérzékenység jutott eszembe.


A kislányom tejfehérje érzékeny, neki ekcémás volt a bőre 1 éve a diéta óta semmi nincs.

2013. ápr. 26. 07:11

Az én kislányom tejcukor és tejfehérje érzékeny. Semmi tejterméket nem ehet, sem olyasmit, ami akár tejport vagy tejsavat tartalmaz. Eddig csak vérvétel volt, a gasztros doktornő azt mondta nem terhelgeti feleslegesen, majd év végén lesz megterhelve, bár ilyesmin még nem vettünk részt sosem.

Nehéz, ez tény.

6. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Andi2008)
2013. ápr. 26. 00:50
Iktassátok ki a laktóz tartalmú ételeket, ha a panaszok megszűnnek, akkor egyértelmű, megvan a bűnös, ha nem, akkor minden tejterméket meg kell vonni.
2013. ápr. 26. 00:28
A tejfehérjeérzékenység sem kell, hogy mindig ekcémával járjon együtt, de mondjuk azt gondolnám, hogy egy gasztroenterológus ezt tudja.
2013. ápr. 26. 00:20

Tejcukorérzékenységnél hasmenéses széklet a jellemző, tejfehérje allergia esetén lehet szorulás is.

Korábban kimutattak valamiféle tejcukor/tejfehérje érzékenységet?

Milyen időközöként terhelik és akkor meddig tart a kislányod szenvedése?

2013. ápr. 25. 23:14

Laktóz intoleranciánál (tejcukor érzékenység) nincs ekcéma, az csak a tejfehérje allergiánál jellemző.

Ha arra gyanakszol, hogy tejcukor érzékeny, akkor irány a gyermek gasztroenterológus és kérj egy laktóz terhelést.

Tejfehérje allergiát úgy tudom vérből nézik.

2013. ápr. 25. 23:02
Azt elfelejtettem hogy utánna néztem a neten és ez tejcukor érzékenységre utal!Nemtudom mit tegyek,ezek .Ezek az orvosok kikészítenek!A gyerekem teljesen szenved olyankor!Elöre gyomorgörcsöm van mert juniusban megint terhelni kell!Mi a véleményetek???Segítsetek!!!
2013. ápr. 25. 22:58
Sziasztok!Van egy 4,5 éves kislányom aki tejérzékeny!Orvostól orvosig jártunk mire valaki elkezdett foglalkozni a lányommal!De a mostani doki is kezd "szórakozni"!Nemtudom mi tévő legyek!?Megmondom öszintén hogy elbizonytalanított!Még én érzem magam kellemetlenűl,holott ő az orvos neki kellene bebizonyítania a fennálló betegséget.................legalábbis én úgy gondolom!Az volt az utolsó terhelésnél a "gondja" hogy nem volt ecéma rajta!De könyörgöm az nem kérésre jön!!!!De mellette hány,nyálkás büdös széklete van,ami idáig iszonyatosan kemény volt,tehát székrekedése volt,de az utobbi terhelésnél már inkább folyósabb,nem eszik olyankor,tehát étvágytalan,állandóan fájlalja a hasát!Bizonyos termékektől nincs gond,de egy idő után elkezdödnek a gondok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook