Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? fórum

Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
20. babi83 (válaszként erre: 1. - Aramis39)
2007. máj. 17. 08:41

Én mindenképp szeretném, ha bent lenne. Mi már beszéltünk a témáról egy párszor, és szeretnénk, ha a legtöbb vizsgálaton ott tudna lenni, illetve mindketten szeretnénk, ha végig mellettem lenne a szülésnél!

Az uncsim, aki 3 éve szült másodjára, azt mondta, hogy ő megbánta, hogy nem volt bent a férje, mert akkor legalább látta volan, mennyit szenvedett a kicsiért, ő azt mondta ne hagyjam ki! Na én nem elsősorban ezért szeretném, hanem, mert nekem szükségem van támaszra, és bíztatásra, meg hogy lelket öntsön belém, fogja a kezem, mellettem legyen, és hogy éerezzem, számíthatok valakire bármi történjen, nekem ő a lelki biztonságot jelenti, hogy nem vagyok egyedül!

19. tini07
2007. máj. 17. 07:41
A férjem bent volt velem végig mikor a kisfiunk született.Pedig még egy tű látványától is rosszul van.:-)!!Persze nem nézte végig ahogy megszületett a baba,hanem az én fejemnél állt,törölgette a homlokomat,beszélt hozzám stb........!!Amikor hazajöttünk azt mondta hogy minden férfinek kötelezővé tenné hogy bemenjen mikor a gyermeke megszületik.Tjesen átértékelte az egészet magában.Látta hogy mennyit szenved ilyenkor egy kismama,és nem is olyan egyszerű dolog ez,hogy bemegy az ember, a mama megszül,és van egy gyermekük apukák lettek!!Nekem is nagyon sokat segített hogy bent volt,lelkileg.Mert hát ugye nem arról híresek a szülészetek hogy túl sokat foglalkoznának egy vajúdó kismamával.(tisztelet a kivételnek)!!Óránként ránéznek az emberre(az orvos meg a szülésznő is)hogy milyenek a fájások aztán elmennek. Pedig minden kismamának szüksége lenne a lelki támogatásra is!!Ezért jó ha bent van az apuka is.!!mert hát ugye másra ne mszámíthat a szülő kismama.ha csak nem fogad saját szülésznőt,vagy dúlát.Az orvost hiába fogadja meg az ember,csak akkor jön amikor már a kitolási szakasz van.Meg ugye az össze varrást,gátmetszést csinálja ő!!Minden mást a szülésznő.tehát igen én szeretném ha majd lesz még egy babánk,akkor is bent lenne a férjem,és azt mondta szívesen be is jön :-)!!!
2007. máj. 17. 06:13

Még nincs gyerekem,de szeretnénk,és persze,hogy szeretném ha bent lenne velem.

Különben megkérdeztem és bejönne velem.

2007. máj. 17. 03:53

Habár a kórházat (Újpesti Szülőotthon, nem is kórház volt, erre , szülésre,babáknak-mamáknak lett épitve,teremtve,még anyukám is itt született)

BEZÁRTÁÁÁK ugye...


:(


PFFFFFFFFFFFFF!!!


Elnézést, kitört :(

2007. máj. 17. 03:51

Én 9 hónapig tilltakoztam, merthogy ahhoz semmi köze egy pasinak, Ő meg mondogatta,hogy bent szeretne lenni.

Végül arra lettem figyelmes,h elvágja a köldökzsinórt :)


Igy az igazi, a következőnél is bent lesz :)

15. Mariska777 (válaszként erre: 14. - Anyafül)
2007. máj. 15. 20:34

Ez igaz.:)De sajna szerintem a pasik többsége nem így gondolja.ismerek olyan fickót(sajnos)aki a gyerek születése után elvált a feleségétől,mert "megútálta"..

Azt hiszem az ilyen embert nem lehet jellemezni.

2007. máj. 15. 19:36

Úgy gondolom, hogy kutyakötelessége:)és nagyon is gyakorlati okokból. A szülö nö kiszolgáltatott helyzetben, egyedül nem tud olyan döntést hozni, ami esetleg a szülés alatt, vagy közvetlenül utána elöfordulhat. Apának kötelessége a felesége és gyermeke érdekét képviselni, vigyázni rájuk.

Ha rajtam múlna, nem engednék egy nöt sem egyedül szülni, mindenképpen közeli hozzátartozó jelenlétével.


Az én férjem velem volt...hiszen mindkettönk gyermekét hoztam a világra:)

2007. máj. 15. 18:22
Én sajna egyedül szültem,pedíg úgy volt h.ott lesz velem.De haza küldték,h.aznap már úgyse szülök.1/2 11től(este)reggel 7kor császároztak meg.Jó lett volna ha velem van,rossz volt 1edül a sötét szobában.A műtőbe jöhetett volna,de azt én nem akartam.Pedíg oda is bejött volna.:)
12. Minya
2007. máj. 12. 07:35
Az én párom szeretett volna bent lenni addig mellettem is volt míg nem vittek a műtőbe sajna császárral szültem.A párom elejétől fogva mondta hogy szeretne bent lenni.
2007. máj. 10. 20:12
Én nagyon szerettem volna ,de ahol szűltem ,erre nemvolt rá sajna lehetőség...:(((
2007. máj. 10. 18:23
igen! :)
2007. máj. 10. 18:20
Jó lenne, ha mellettem lenne, fogná a kezem. De félek a látványtól rosszul lenne.
2007. máj. 10. 18:07
Mindhárom gyermekünk születésénél bent volt. Most sem hagyná ki! Igaz nagyon könnyen szültem, de jó érzés volt, hogy ott volt. Ja és amikor kezébe foghatta...
2007. máj. 10. 16:51
Én soha nem akartam ,hogy benn legyen,bőven elég volt magamra figyelni nem ,hogy még ő érte is aggódjak:DDDDDDD)!
2007. máj. 10. 15:37
Az én párom az elején bent volt.Neki fóbiája van a zöld köpenytől és egy kicsit rosszul lett.Pedig akkor még csak a szülőágy mellett járkáltam.
2007. máj. 9. 15:11

Szerintem is ezt a férfinak kell eldönteni. Velem bent volt, pedig császáros szülésem volt és szerintem felejthetetlen élményben volt része!!!

Ráadásul ő foghatta meg először kettőnk közül!!!

2007. máj. 9. 14:59
Szerintem bízzuk a párunkra ezt a döntést. Ha erőltetjük, akkor biztosan ellenáll még a gondolatának is. Egyébként én személy szerint örülnék, ha mellettem lenne. :)
2007. máj. 9. 09:22
Amikor szültem, még nem volt ilyen lehetőség, de ha lett volna, örültem volna neki.
2007. máj. 9. 05:46
Nem.
2007. máj. 9. 05:29
Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook