Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan mutatnád be otthon a párodat, ha indiai lenne és a családod gyűlöli a roma származású embereket? fórum

Hogyan mutatnád be otthon a párodat, ha indiai lenne és a családod gyűlöli a roma származású embereket? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 26. 13:46
na a rasszizmusról. jött hozzánk az irodázba egy kisebbségi család (finoman szólva intéznivalójuk akadt minálunk) és mivel mellettük mentem el megkérdeztem mi a gond és ezalapján elmagyaráztam hányas helyiségbe menjenek. nos megköszönték és mondta az asszony (láthatóan a matriarha) hogy ahhoz képest hogy "paraszt" vagyok (mármint magyar ez náluk azt jelenti) milyen fáintos (kedves gondolom) vagyok. Hát köszönjük azért.
44. Böce (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2017. febr. 25. 23:44
Sajnos, manapság éppen hogy a nem romákkal szemben van nyíltan rasszizmus, és nem tudunk tenni ellene semmit.
2017. febr. 24. 19:48
Azt mondanám nekik, hogy elhoztam Buddhát.
2017. febr. 24. 19:43

Hogy a szülők nem csipik a romákat, annak biztosan valami más oka is lehet a rasszizmuson kivül.

Tőlem 3 biciklit elloptak, 3 x betörtek, min t ügyfelek nagy részük csak a másik átverésére törekszik, általában nem mondanak igazat, stb.

egyszerre l5-en akartak bejönni az irodába, én kidobtam őket -kérve hogy csak az az 1 jöjjön akinek ügye van - feljelentettek rasszizmusért, engem büntettek meg, mert a romáknak a nem romával szemben mindig igaza van.

2017. febr. 24. 18:42
A masik meg, mond meg nekik, hogy neked van egy indiai baratod, es szeretned bemutatni. Akkor mar nem lehet meglepetes, amikor beleptek az ajton. Esetleg elotte mutasd meg az arckonyvben, ki is o. A szuleid latni fogjak, hogy koze nincs a ciganyokhoz
2017. febr. 24. 18:40
Hat eleve Indiai neve van a baratodnak, es gondolom akcentusa is. A szuleid gondolom azert csak eszre fogjak venni a kulonbseget.
2017. febr. 24. 17:50

Monitoron.

Photoshop színkezeléssel.

2017. febr. 21. 11:42

... megnézetnék velük előtte egy-két bollywood filmet! :))

Mi imádtuk a bollywood filmeket, a lányomnak sok indiai barátja lett ennek kapcsán, volt is Indiában tavaly, és két indiai filmben is statisztált.

Mi szeretjük az indiaiakat. :) ... éééés valahol a bollywood filmektől indult az egész. :)

2017. febr. 21. 10:31

Vannak emberek, akik mindenkit gyûlölnek, ami eppen az aktuális;

a szôkét, a vöröset, a feketét, a vékonyat, a molettet, a szomszédot, a szegényet, a gazdagot, a tanultat és a tanulatlant, az alacsonyat és a magasat egyaránt.... mindenkit; nekik semmi se elég jó vagy lenézik, megvetik a másikat.

36. pteri
2017. febr. 21. 10:06
Ha csak jàrsz vele, sehogy. Ha komolyabb,készülj a vàlasztàsra.
2017. febr. 19. 18:57
Sehogy.
2017. febr. 19. 18:46

Először is a cigány nem egyenlő az indiaival.


Másodszor, hát én sem szakadnék meg a röhögéstől sem cigány, sem indiai, sem néger, sem kínai, sem semmilyen egyéb más származásútól sem.


Mivel elképzeltem, hogy kisebb sokkot kapnék, így azt tanácsolom, hogy amelyik szülőddel közvetlenebb és jobb a kapcsolatod próbáld puhítani és először mutass róla egy fotót és beszélj a pozitív tulajdonságairól. Vagy ha van tesód állítsd magad mellé, vagy a szüleid mellé a "trauma" pillanatában:) Mindenesetre ne ajtó nyitáskor akadjon a szó a torkukon.


Najó, most elmosolygom, de lehet, hogy a legboldogabb pár lesztek és a legrendesebb férj válik belőle. Ezt nem lehet tudni. Ha megismerik és valóban szeret téged, meg fogják kedvelni. Reméljük.


Nem irigyellek....de a szüleidet sem.

2017. febr. 19. 17:50
Jó gyorsan és minél hamararabb, így jobb a kezdeti sokkon egy-kettőre túl lenni!
2017. febr. 19. 17:46
hát előbb vagy utóbb ha marad komoly kapcsolat meg kell mondanod, aztán két lehetőség van, vagy elfogadják vagy nem. ez ellen már nem lehet mit tenni. illetve a döntésedet el kell hogy fogadják mindenképpen csak hogy lesz e a továbbiakban kapcsolattartás vagy nem.
31. NomNom
2017. febr. 19. 17:27
Ha 100%-ig biztos lennék a reakciójukban, nem erőlködnék mert jó vége biztos nem lesz.
30. ina87
2017. febr. 19. 16:33
vállald azt h nem jó szemmel nézik előbb utóbb megfognak békélni vele jobb mintha sokáig húzod a dolgot
2017. febr. 19. 15:58

..nem mutatnám be otthon. Elmondanám, hogy x hónapja van egy barátom, aki indiai származású (és tanul/dolgozik x év óta Magyarországon) mesélnék a kultúrájukról, családjáról, hobbijáról ... felkelteném a szüleimben a kíváncsiságot, hogy Ők is akarják" az ismeretséget.


...és amikor már nagyon! szeretnék a találkozást, akkor vinném haza. (lehet ez idő alatt minden eldől ... ki lesz a legerősebb láncszem)

2017. febr. 19. 12:41
A szüleid nem tudják, hogy az indiai nem egyenlő a cigánnyal? Én inkább ezen csodálkozok.
27. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2017. febr. 19. 12:31
bizony erre fel kell készülnie. nekem egy volt általános osztálytársnőm etnikumhoz ment férjhez a srác dolgozott jó férj volt mégis attól a pillanattól kezdve hogy kiderült (akkor még jártak) kivágták otthonról és az apja azóta sem áll vele szóba se az egész családja az unokákat sem látták egyedül az anyja titokban tartja vele és a 2 unokával a kapcsolatot évtizedek óta. tehát ez sajnos reális esély.
26. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2017. febr. 19. 09:01
Az biztos, hogy nem felel meg a felhasználói szabályzatban írt "kulturált, igényes, udvarias felhasználó" kritériumának.
25. 9c485f67e8 (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2017. febr. 19. 08:49
Vagy nézesse meg velük "A maharadzsa lánya" címû filmet.
24. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Csikil4ny)
2017. febr. 19. 08:32
Van visszafelé rasszizmus is, és ez is bántó. Ezeken a dolgokon túl kell esni, ennyi. Mert a fiú szülei vajon nem indiai csajt akartak neki? Majd kiderül. Majd mindenki szépen kénytelen lesz megbékélni a helyzettel, ha ők szeretik egymást és pont.
23. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. febr. 19. 08:30
Jól mondod: kb. 700 évvel ezelőtt, az iszlám vallás erőszakos térhódítása elől menekültek India-Nepál-Pakisztán találkozásánál akkor élt emberek tömegével jöttek, népvándorlás indult meg, mert nem akarták saját korábbi hitüket, kultúrájukat feladni, és elfogadni az iszlám vallást.
22. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Snowflake111)
2017. febr. 19. 08:27
Ha a családban más is házasodni készül etnikummal, szerintem olyan nagy baj nem lesz. Nézd a jó oldalát, az elsőnél (rokonodnál) már jól kimérgelődték magukat, a barátodnak kevesebb jut majd ebből az ellenszenvből. Meg fogják szokni, nyugi:)
21. csikil4ny (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. febr. 19. 08:25

Az, hogy mi esik rosszul nem választhatjuk meg. Az igaz, hogy ezen érdemes dolgozni, mert veszélyes lehet, ha ott is bántást érzünk, ahol nincs.


Ebben a helyzetben viszont lesz bántás, csak azt kell eldönteni, hogy a fórumindító kit választ. Ha a párját, akkor később a szülők elfogadhatják a vejüket, ha meg szakít emiatt, akkor más problémákkal kell megküzdjön.

20. andi6020 (válaszként erre: 5. - Snowflake111)
2017. febr. 19. 08:24
Szerintem készülj fel rá, hogy egy időre választanod kell.
19. 9c485f67e8 (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2017. febr. 19. 08:19
Vagy J. Bharat a rokona.
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Snowflake111)
2017. febr. 19. 08:17

Miért esett rosszul a barátodnak, hogy cigánynak nézték? Ha jól tudom, India felől származnak a romák is, szóval miért is baj, ha összekeverik őket külsőre? Még ha roma is lenne, akkor sem azt kellene szégyellnie valakinek, ahogy kinéz, hanem a jó dolgaira büszkének lenni (tanulás, munka, stb), a rossz dolgokat szégyellni (linkség). Ahogy egy fehér embernek is szègyellnie kellene, hogy link. Nem a bőrszínt kell szégyellni.


Szüleid majd megbékélnek. Vagy nem. Sok sikert!

2017. febr. 19. 08:15
Mondd nekik, hogy az őseinél szállt meg valamikor Kőrösi-Csoma Sándor, amikor az ősmagyarok eredetét kutatta Indiában. :)))
2017. febr. 19. 07:32
szerintem mondd el nekik de előtte készülj fel arra és "beszéld" meg magaddal, hogy mi lesz akkor ha a szüleid úgy döntenek, hogy akkor te sem kellesz nekik illetve választás elé állítanak hogy ő vagy a szüleid, mert ha a kisebbséget nem szeretik akkor valószínű édesmindegy lesz nekik az, hogy a barátod kisebbség vagy indiai csak teljesen úgy néz ki mintha kisebbség lenne. ezt előtte tisztázd le magadban, mert ha a szüleid gondolom évtizedek óta ilyen álláspontúak megváltozni nem fognak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook