Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te megtartanád a magzatot? fórum

Te megtartanád a magzatot? (beszélgetős fórum)


70. bovi (válaszként erre: 48. - Vvicus)
2010. júl. 1. 14:44
Egyet értek, ha élni akar akkor semmi baja nem lesz.
69. hemos (válaszként erre: 66. - Tündér74)
2010. júl. 1. 14:44
Igen, inkább azt várod tőlünk, hogy lebeszéljünk. Pedig a lelki teher ígyis úgyis a tiéd marad, ha elveteted!
68. kiddy (válaszként erre: 57. - Toprengo)
2010. júl. 1. 14:43
Nalam biztos nem volt nehezebb dolgod...en kulfoldon elek,es senki nem volt a segitsegemre!!!a parom delutanos muszakban dolgozott,szoval meg o sem volt itthon.nekem szules utan nem volt egy napom sem hogy kialudjam magam,mindenem fajt,de gondolom nem kell reszleteznem hogy mit ereztem.nekem kellett mindent csinalnom,egyedul.de megcsinaltam.
2010. júl. 1. 14:43

Kedves Abigél!

Nincs most alkalmam visszaolvasni, nem tudom ki mit írt eddig neked.

Én is váratlanul estem teherbe, betegségem iatt elvileg nem is lehetett volna... :-) Egy percig nem volt kérdés, hogy megtartjuk e babát. A betegségemre ráadásul szedtem én is gyógyszert, sőt! szteroidot is kaptam a teherbeesés előtt pár héttel. Elmentem a Czeizelhez, aki megnyugtatott engem, hogy szerinte nem lehet gond, s ha a magzat károsodott, akkor úgyis "meghal"!

Hallgattam rá, most itt ül mellettem a kislányom, akik 10 nap múlva lesz egy éves és egészséges, aktív, kiegyensúlyozott baba!!! :-)


A pénz kérdésre pedig az a válaszom, hogy szerintem meg lehet oldani mindent!!! :-)

Sok sikert és jó döntést! Üdv!

66. tündér74 (válaszként erre: 58. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:43

Mindig érdemes vállalni. Majd jobban odafigyelnek rád.

De te egyáltalán nem szeretnéd ezt a babát, annyira lehet érezni az írásaidon.

65. Abigél (válaszként erre: 54. - Sutoczkine)
2010. júl. 1. 14:42
Szülői segítség? Szerintem kizárt. A párom részéről legalábbis. Sosem segítettek nekünk. Mikor mentünk hitelt felvenni, megkérdeztük, tudnának-e segíteni, hogy kevesebb hitelt kelljen felvenni. Azt mondták nem tudnak, de arra volt pénzük, hogy 380 ezerből új, kacsalábon forgó kerítést csináltassanak, és jelenleg tervezik a tető cseréjét. Nálunk meg ráférne a házra egy nyílászáró csere, mert erős esőzéskor néha folyik az ablak alatt a víz, illetve jelenleg csak ruhatárolásra használjuk a kisszobát, mert nem volt pénzünk berendezni.
64. hemos (válaszként erre: 58. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:41
Egy gyerekért mindent érdemes vállalni, de ezt már csak akkor érted meg, mikor a karodban tartod. De ha már így rámentünk az anyagiakra. Mi van akkor, ha pár év múlva szülsz, mikor reményeid szerint jobban éltek. Aztán újjabb két év múlva valamiért szarba kerültök és alig lesz pénzetek. Akkor árvaházba adod, vagy meghúzod a naciszíjjat!Gondolom az utóbbi! Pedig ugyanarról a gyerekről beszélünk!
63. a6d5a14c21 (válaszként erre: 59. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:41

Egyik sem,csak ennyi idősen ezzel már talán illene tisztában lenni egy nőnek!

Na mindegy!

Sok sikert,akárhogy is döntesz!

62. sutoczkine (válaszként erre: 58. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:41
A használt olcsó ruha pont tökéletes mivel egy baba nem elhasználja a ruhát hanem egy pillanat alatt kinövi.
61. vvicus (válaszként erre: 46. - Kiddy)
2010. júl. 1. 14:40
Ha már pozi a teszt, a beágyazódás megtörtént.
60. a01aa57d8a (válaszként erre: 58. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:39
sok kis hülyeség kapható a vaterán, teszveszen, nagyon olcsón!!!
59. Abigél (válaszként erre: 55. - A6d5a14c21)
2010. júl. 1. 14:39
Igen, 29 vagyok. Miért? Sok kevés?
58. Abigél (válaszként erre: 51. - Kiddy)
2010. júl. 1. 14:38

Látos, te is megvettél sok kis hülyeséget.... és ha én is szeretnék megvenni sok kis hülyeséget, és nem feltétlenül használt, olcsó ruhákat szeretnék neki?

Persze, tudom a határt, és egyáltalán nem vagyok nagyravágyó, de havi 40 ezres hitel mellett nem sok mindent tehetsz meg....


Jah, és még van valami: jelenleg 117 kg vagyok. Eleve biztos veszélyeztetett terhes lennék... Így is érdemes vállalni?

57. Toprengo (válaszként erre: 51. - Kiddy)
2010. júl. 1. 14:37
Én nem vettem hülyeségeket, mégis sokat költöttünk. Szülés után meg azt sem tudtam, élek-e még, nemhogy vásárolni menjek...
56. hemos (válaszként erre: 47. - Toprengo)
2010. júl. 1. 14:37

Azthiszem, mint sok más, a pénz is relatív dolog. Van akinek ezer forint van a zsebében, másnak az egyheti költőpénze!

Én is csak arra céloztam, hogy annyi mindent nem kell venni, amennyit az újságok súgallnak, hogy kell!

55. a6d5a14c21 (válaszként erre: 49. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:36

Jájjjjj!!!!


Azt értsd meg,hogy nem az együttlét napjától számolandó a terhesség,hanem az utolsó menstruációtól.Ugyanis a menstruációkor kilökődik a petesejt(tudod amiből a kisbaba lesz,ha találkozik az ondóval).Az utolsó mensid mikor véget ér,új petesejt kezd fejlődni,ami amikor június 13-án együtt voltál a pároddal találkozott az ondóval és abból lett a magzat.Tehát a petesejted már előbb fejlődött,mint ahogy együtt voltatok,és mivel a baba a petesejtből van(részben)ezért már azt az időt is bele kell számítani,amikor még ugyan nem találkozott az ondóval,de már ott volt!


Te tényleg 29éves vagy?

54. sutoczkine (válaszként erre: 49. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:36

Majd a doki vagy a védőnő kiszámolja neked.

Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy van ill. lesz szülői segítség? Az nagyon jól tud jönni.

53. bovi
2010. júl. 1. 14:36
Én mindenképpen megtartanám a helyedben. Sose tudhatod, hogy olyan mi történik veled. És ha többet nem lehet kisbabád, akkor meg majd csak még jobban szenvedsz a gondolattól, hogy miért nem tartottad meg. Tudom ez közhelynek hangzik, de a pénz nem minden. Majd úgy logisztikáztok, hogy a babának is jusson.
52. Toprengo (válaszként erre: 49. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:36
Ahogy telnek a hetek, egyre pontosabban meg tudják majd határozni a baba korát. Ilyenkor még nem lehet.
51. kiddy (válaszként erre: 47. - Toprengo)
2010. júl. 1. 14:34

most csak arra gondoltam ami letfontossagu,a tobbit meglehet venni aprankent is.

nekem is nagyon sokban volt,de en tudom hogy azert mert minden kis hulyeseget megvettem,aminek a felet sem hasznalom.ma mar tudom hogy fele ennyibol megusznam.

50. tündér74 (válaszként erre: 42. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:34
Ha a párod is letenné a cigit, akkor máris spóroltatok:) És abból a pénzből tudtok a picinek vásárolni ezt-azt. Persze, ha meg szeretnéd tartani a babát.
49. Abigél (válaszként erre: 39. - Vvicus)
2010. júl. 1. 14:33
Ez elég érdekes... De ez nem pontos így... Főleg nálam, mivel nekem nem 28 napos a ciklusom, hanem jóval több. Szóval, akkor ezzel a buta számítással 6-7 hetes is lehetnék. A párom nem volt itthon 2 hétig, aztán vizsgaidőszak... ergo nem voltunk együtt csak jún 13-án, biztos, hogy előtte nem eshettem teherbe...
48. vvicus (válaszként erre: 42. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:33
Hát én abszolút nem éreztem. Ráadásul csak következő hónaptól próbálkoztunk volna, egyszeri alkalom volt, hogy nem védekeztünk. Az egyetlen, ami aggasztott, az a gyógyszer, de akkor szedtem, amikor még nem okozhatott gondot. És nem az én fejemből ugrott ki, Czeizel minden könyvében ír erről a fogantatás utáni két hétről, amikor a mindent vagy semmit szabály van, ha nagyon-nagyon nagy károsodás éri az embriót, akkor meg sem tapad, ha nem, akkor SEMMI baja nem lesz!
47. Toprengo (válaszként erre: 43. - Kiddy)
2010. júl. 1. 14:31

Nem kell sokat költeni???

Azért téves infókat ne írj, légy szíves!

De, sokat kell költeni, és ezt úgy írom, hogy mi szinte mindent használtan vettünk, és a ruhákat a mai napig használtan veszem a fiamnak.

De ha mindent felsorolnék, mi mindent kellett venni annak idején, egy oldal tele lehetne vele.

46. kiddy (válaszként erre: 42. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:31
Ez normalis.beagyazodik a kis magzat.
45. Toprengo (válaszként erre: 42. - Abigél)
2010. júl. 1. 14:29
Próbáljatok meg pár napot várni a döntéssel, akkor üljetek le nyugodtan, és beszéljétek meg, mi legyen.
44. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - Hemos)
2010. júl. 1. 14:29
Arról meg nem is beszélve, hogy optimális esetben majd' 9 hónap áll rendelkezésre a "kezdő csomag" beszerzésére :)Így elosztva nem olyan vészes.
43. kiddy
2010. júl. 1. 14:28

Szia!Szerintem tartsd meg!Ha becsuszott akkor annak oka van!O a ti kis szerelmetek gyumolcse!

Ha mindenki arra varna hogy meglegyen a megfelelo anyagi korulmeny akkor nem sok baba szuletne,foleg most a valsag idejen!

Ahogy mar az elottem szolok irtak,az elejen amikor meg pici nem kell sokat kolteni ra,mert csak pelus,agyiko,kisruci kell.ha meg remeljuk hogy szoptatni fogsz meg tapszerre sem kell kolteni.a penz miatt semmikepp ne mondj le errol a kismagzatrol,mert megbannad!!!!eletem legszebb pillanata volt amikor megerkezett hozzan,es azota sem lehet vele betelni.

Lehet meg egy kerdesem?ne haragudj,de ugye a cigit lerakod????

42. Abigél (válaszként erre: 35. - Vvicus)
2010. júl. 1. 14:28

Sosem voltam cigifüggő, sőt, mintha megéreztem volna, kb. egy hete össz-vissz pár szálat szívtam. És mióta tudom egyet sem.


Érdekes, sokan mondják, hogy meg lehet érezni, hogy az ember várandós. Engem tegnap reggel kapott el a rosszullét, és olyan érdekes módon "görcsölt" a hasam, ahogy még előtte sosem.

2010. júl. 1. 14:28

Nem akarlak rábeszélni egyik útra sem, de ezt a pároddal mindenképpen beszéld meg, ne egyedül dönts!

Ez a legfontosabb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook