Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te megtartanád a magzatot? fórum

Te megtartanád a magzatot? (beszélgetős fórum)


250. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - Abigél)
2010. júl. 5. 13:28

Allitolag az elso hetekben nem szamit, mmilyen gyogyszert szedett az anya, ugyanis akor meg nincs mehlepeny, de nezz utana.

Az pedig csak akkor tudnam, hogy mit tennek, ha a helyedben lennek.

Nem kerdezted mielott osszejott a baba, ilyen helyzetre csinalna-e mas gyereket.

249. Szilvamama (válaszként erre: 244. - Tücsimücsi)
2010. júl. 5. 13:27
Decemberben szültem, borzasztó beteg voltan október környékén, maga a nőgyógyász javasolta a Coldrex-et...
248. Szilvamama (válaszként erre: 247. - Szilvamama)
2010. júl. 5. 13:26
Bocs, az abortusz ellen leszünk kevesebben ...
247. Szilvamama (válaszként erre: 230. - Abigél)
2010. júl. 5. 13:21

A csp 12200 Ft/ hó, kapsz egyszeri anyasági segélyt is a szülés után. Mindenen lehet spórolni, ha valaki akar.


Én úgy látom, hogy keresed azt az igazán tuti érvet, amivel meg tudsz minket győzni arról, hogy miért veteted el a babát. A te dolgod, azt csinálsz, amit akarsz, minket nem kell meggyőzni, semmi közünk hozzá. Lehet, hogy elszámítottad magad, azt gondoltad, hogy kevesebben leszünk az abortusz mellett, és támogatunk a döntésedben. Tévedtél, ennyi.

246. 2cb29de033 (válaszként erre: 234. - Abigél)
2010. júl. 3. 10:27

Már korábban is írtam, hogy ne mi döntsünk már egy élet sorsáról.. :S neked és párodnak kell eldönteni, hogy akarod-e vagy sem... a baba nem egy játék, vagy valamilyen eszköz, hogy nem tudom, hogy megvegyem-e. .. :S

ezt nem hiszem el..

245. tücsimücsi (válaszként erre: 234. - Abigél)
2010. júl. 3. 08:47

Aukciós oldalakon ingyen is és piti áron adnak babaruhát.

Mi az, hogy nem lesz tejed? Szerintem ez is csak kifogás.

Tényleg 30 éves vagy, hogy ilyeneket írkálsz...?

244. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Abigél)
2010. júl. 3. 08:44
A coldrex meg nem árt a babának, ne keress kifogásokat. Én amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok ( az elsőnél) még tüdőszűrőn is voltam és Algopyrint is szedtem, mégse lett baj.
243. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Abigél)
2010. júl. 3. 08:42

Ha 15-20 évre vettétek fel a hitelt, akkor szüljél majd 45-50 évesen.://

Mások kevesebb pénzből nevelnek 1-2 gyereket. Ha a hitelen múlna alig születnének gyerekek.

Egyébként Te tudod mit csinálsz, nem mi fogjuk helyetted eldönteni.

242. tündér74 (válaszként erre: 239. - A6d5a14c21)
2010. júl. 3. 08:30
Természetesen maguknak szülne. De azért jó érzés, hogy szülei segítségére bármikor számíthat/na/. Sokféle segítség létezik.
2010. júl. 2. 23:11

Nekem most olyan az egész, mintha Abigél azért írná azt, hogy megtartaná, mert sokan itt rádörrentetek, hogy miért akarja esetleg elvetetni.

Bár tulajdonképpen nekem mindegy, én biztos nem kérdeznék ilyet, viszont ha nem akarnám megtartani, senki se tudna rábeszélni.

Érdekes lett a világ...

240. Diandra (válaszként erre: 14. - Abigél)
2010. júl. 2. 22:59

mi köze rengeteg ismeretlennek ahhoz, hogy te megtartanád-e a babát vagy sem??????????????????????????????????????????


attól, hogy én megtartanám még nem jelenti azt, hogy neked is az lenne a jó, ha te is és vice versa....

239. a6d5a14c21 (válaszként erre: 238. - Tündér74)
2010. júl. 2. 22:42
Most végül is maguknak(a párjának és saját magának)szülne gyereket,vagy a saját szülei terhére?!
238. tündér74 (válaszként erre: 230. - Abigél)
2010. júl. 2. 20:28
Írtad, hogy a párod szüleire nem számíthattok, és a te szüleid, tudnának segíteni?
237. Clau26
2010. júl. 2. 20:03
de figyelj,ezt tényleg ti döntsétek el,kettőtöknek kell ezt nagyon alaposan átgondolni,csak én attól féltem,hogy mi lesz ha nem lehet többé..ja és van más ami mellette szól:ha jól veszem ki az írásodból, a párod szíve szerint megtartaná és gondolom akkor érett már apának is.Na én 6év után szültem egy olyan férfinek,aki ugyan nagyon szereti a kislányát,de éretlen mint apa.Jelenleg arra várok hogy felnőjőn a feladathoz..és addig egyedül vagyok a picivel..ezt akkor tudtam meg egyébként maikor megmondtam neki hogy terhes vagyok,pedig próbálkoztunk a babával,csak neki hirtelen jött..na én ennek ellenére hogy megromlott a kapcs megtartottam,mert nagyon akartam őt
236. Clau26 (válaszként erre: 230. - Abigél)
2010. júl. 2. 19:58
mondjuk elmegy a párod másodállásba sok férj akinek el kell tartania a családját megteszi ezt..én is 7hónapos baba mellett fogok hostess munkákat vállalni és 2évesen megy bölcsibe és megyek vissza dolgozni..
235. Clau26 (válaszként erre: 217. - Anita0027)
2010. júl. 2. 19:56
egyedülálló vagyok..annyira mégsem vagyok menő..
234. Abigél
2010. júl. 2. 19:30

Nincs ismerős, akivel tudnék ruhát cserélgetni, vagy kérni. És ha nem lesz tejem???


Higgyétek el, én lennék a legboldogabb...


Még nem döntöttük el... Jövő héten megyek nőgyógyászhoz...

2010. júl. 2. 18:56

Amikor 18 évesen terhes lettem semmink nem volt, külföldi állampolgár volt még a párom!

Se lakás semmi. Igaz állásunk volt de nem álom fizetéssel.

Nehéz volt de boldogok voltunk. Minden pénzünk kajára és pelusra ment. De ez kb1,5 év volt.

Most pedig a lányomnál sokat spóroltam. Barátnőktől kapom kölcsön a cuccokat és adom vissza az enyémakkel. Szopik még mindig ezen aztán sokat lehet spórolni.3 hónapos korától szopott addig fejtem és nem költöttem tápszerre. Mivel anyatejes volt nem volt beteg sem......

Szerintem ha van a családban kicsi vagy a barátnőknél akkor sokminden megoldható.

Még a kisány....is.

Kiváncsi vagyok ,hogy döntesz. Csak meg ne bánd!

232. b2076ec79b (válaszként erre: 231. - Abigél)
2010. júl. 2. 18:49

Akkor most döntöttél végül is?

Ebből azt érzem, hogy nem tartod meg...

231. Abigél
2010. júl. 2. 17:35

Jah, a párom főiskolája félévente 90.000 forint, illetve van egy kocsink, amit ritkán használunk, de ugye, az is benzinnel megy....Ha nem lenne kocsi, akkor az utazás is elvinne ugyanannyit...


És attól nem kell félnetek, hogy félre nevelném, vagy nem nevelném. Higgyétek el, nagyon tudnám szeretni, csak félek elképzelni, mert tudom, hogy a szívem szakadna meg attól, hogy nem tudok neki megadni mindent, amit szeretnék. (és itt nem gondoltam semmi extrára).

230. Abigél (válaszként erre: 203. - Clau26)
2010. júl. 2. 17:32

Hogy sok-e a havi 40.000 a babára? Normál esetben nem lenne az, de nézzük csak:


Bevétel: 75.000 + 85.000 = 160.000 forint


Kiadás:

Tv, telefonok, internet 8.000

Közös költség + víz 8.000

Áram 14.000

Gáz 18.000

Étel 40.000

Törlesztő részlet 40.000 (Euró alapú, most is 43.000-et fizettünk)

Egyéb kiadások (tisztítószer, javítás, stb) 20.000

Összesen: 148.000 forint


Marad 12 ezer. Persze, azt számoljuk még, hogy a gyes alatt a fizetésem 70%-át kapom. Vagyis pont elmegy a 12.000 forint. És pont nullára jövünk ki.

Honnan tudnék szerinted összespórolni 40 ezret?????

229. Hedi13 (válaszként erre: 14. - Abigél)
2010. júl. 2. 14:50

Szia!

Nem olvastam a hozzászólásokat, de én is megtartanám. Mindig lesz valami ok, ami miatt nem jön jókor a baba! Arra sem lett volna semmi garancia, hogy két év múlva ideálisak lennének a körülményeitek!

Kevés pénzből is fel lehet nevelni egy gyereket, később pedig ha a párod elvégzi a főiskolát, jobban is fogtok állni anyagilag.

Az én szüleim két bőrönddel kezdték, semmijük sem volt!

A másik, hogy ha elveteted, ki tudja, hogy lehet -e újra babád?

És végül: egy kisbaba mindig tudja, hogy mikor kell érkezni a családba, tehát ez egy jel, nem véletlen!

Remélem sikerül átgondolnod, de a lényeg: ez egy ajándék az élettől, csak a pénz miatt képes lennél ezt elutasítani?????

228. 2cb29de033 (válaszként erre: 227. - Toprengo)
2010. júl. 2. 14:07

Az biztos, egy a lényeg, a szülőknek kell AKARNI, vagy NEM AKARNI a babát, és nem mástól várni a tanácsot!!!

Na meg, ha már eleve a párja azt mondja, hogy 'döntsd el te', akkor vajon mennyire akarja a babót?? :S

Részemről lezártam.

227. Toprengo (válaszként erre: 202. - Henike19sms)
2010. júl. 2. 13:38

Nem azért kell megtartani egy babát, mert más ölni tudna érte!

Ha valaki nem akarja a benne fejlődő magzatot, inkább ne szülje meg, mert lehet, hogy annyira félreneveli, hogy egy újabb sorozatgyilkossal szaporodik a világ.

Tudom, hogy most nagyon sarkított véleményt írtam, de higyjétek el, sok családot látok, sok gyereket láttam már félresiklani, sok börtönbe is került ilyen-olyan indokból.

Sokan úgy szülnek gyereket, hogy csak úgy megfogan, nem vetetik el, viszont nem is nevelik, nem törődnek vele.

Mi lesz az ilyen gyerekből szülői szeretet nélkül? Lehet hallani a hírekben - nem is kevés ilyen emberről. :-(

226. Toprengo (válaszként erre: 203. - Clau26)
2010. júl. 2. 13:34
Nem sok, hanem rengeteg!
225. Toprengo (válaszként erre: 206. - 2cb29de033)
2010. júl. 2. 13:33
Igazad van. :-(
224. Toprengo (válaszként erre: 222. - 7af3347250)
2010. júl. 2. 13:33
Én is ezt írtam, de nem reagált rá a fórum indítója. :-)
223. vvicus (válaszként erre: 222. - 7af3347250)
2010. júl. 2. 10:23
Nagyon jól összefoglaltad!
2010. júl. 2. 10:06

Én úgy érzem, a fórumnyitó már réges rég döntött erről az életről, a hozzászólóktól csak megerősítésre várt...és hát többnyire nem azt kapta, amit szertett volna.


Persze, számítanak az anyagiak is, de első sorban az, hogy milyen szeretettel viszonyulsz hozzá és hogyan. Mi sem éltünk valami jó körülmények között, de anyám és apám a belőlük sugárzó erővel és szeretettel el tudta azt nyomni, hogy én azt érezzem, hiányt szenvedek valamiben. Úgy neveltek, hogy sosem nyafogtam fölöslegesen semmiért, és megbecsültem azt, amim van.

Az, hogy a gyerek felnő, gondoskodni kell a jövőjéről, az inkább a neveltetésen múlik. Azon, hogy a gyerek később úgy érezze, és akarja, hogy többre képes, mint a szülei. Én azt nem tartom jónak, ha a szülő erőlteti rá a gyerekére azokat az álmokat, amiket ő dédelget, mondván, a gyerek jövője a tét. Terelgetni kell a helyes útra, anélkül, hogy megfosztanánk annak lehetőségétől, hogy az akadályokat egyedül próbálja meg elhárítani.

Tény, hogy ahogy nő a gyerek, több pénzbe kerül. De ezért vannak segélyek, ösztöndíjak tömkelegei, stb. És azt se kell elfelejteni, hogy pénz szempontjából teljesen mindegy, mikor jön a gyerek, mert így is úgy is kell.


Szóval, én megtartanám. De ha mindenképp rágódsz rajta, akkor inkább olyanokon gondolkodj, hogy milyen a kapcsolatod a pároddal, ő mit szól. Mert ha csak rád akarja hagyni a döntést, nem fejti ki a véleményét, érzéseit, hááát...És persze, próbáld magad elképzelni gyerekkel, és abortusz után...A kettő között pedig nézd meg a Néma sikolyt...csak, hogy tisztában legyél vele, az a magzat is egy érző ember már, nem egy játék, amit a sarokba hajítasz, mert nincs hely neki a polcodon...

A nagyszülők pedig ki tudja hogyan állnának hozzá...egy gyerek sok mindenre képes az emberi kapcsolatok területén. :)

221. Cippora
2010. júl. 2. 09:12

Én megtartanám.

Anyagiak?Végülis mindketten kerestek,még ha nem is sokat,de van fizetésetek,lesz gyeded,és ha a párod egy felelősségteljes ember,vállahat plusz munkát is.Gyerekruhát én csak turiból fogok venni,vagy örökölni.Nem látom értelmét az újaknak,több ezer ft-ért amit hamar kinő.Tényleg igaz,hogyha mindenki betonbiztos anyagi háttérrel akarna gyereket akkor kihalnánk :) Én pl.albérletbe születtem anno,nem voltak gazdagok egyáltalán a szüleim,sőt...,mégis megoldottak közösen mindent (tudom régen más volt,de akkor is)


Az meg hogy nem tudsz,nem akarsz ömlelegni egy gyerektől,szerintem nem akkora gond.Én minden babát meg tudok nevettetni,de nekem se megy a gagyarászás.Egyemlőre :) a cigivel nincs baj,mert ha jól tudom még nincs biokémiai folyamat közted és a magzat között,és ha leteszed most,akkor nem is lesz baj.


A másik,hogy gondolja bele,mi van ha elveteted,és többet nem lehet...mindenesetre csak úgy vállald,ha tudod,hogy iszonyatosan szeretni fogod :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook