Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te megtartanád a magzatot? fórum

Te megtartanád a magzatot? (beszélgetős fórum)


220. vvicus
2010. júl. 1. 22:45

Azt olvastam itt a fórumon egy 8 gyerekes apukától, akinek mindegyik felnőtt gyereke diplomás, hogy nem az akadályokat kell elhárítani a gyerekek elől (albérlet, hitelre lakás, stb.), hanem úgy kell őket nevelni, hogy alkamasak legyenek az akadályok leküzdésére. Az csak plusz jó, ha hátulról jöhet a nagy nyomás is. Hát ezen én nagyon elgondolkodtam. Csak szerintem én nem lennék képes arra, hogy így neveljek. Sajnos.

Szomszédunkban is van egy ilyen család, igaz, nekik "csak" hét gyerekük van, közülök orvosok, tanárok, zenészek, ügyvédek vannak, mind diplomás, keresztyén család. Le a kalappal előttük.

219. tündér74 (válaszként erre: 218. - 2cb29de033)
2010. júl. 1. 22:04
Így van:)
218. 2cb29de033 (válaszként erre: 216. - Tündér74)
2010. júl. 1. 21:18
meg a szeretet!! :)
217. Anita0027 (válaszként erre: 203. - Clau26)
2010. júl. 1. 21:18
Számold össze a bevételüket és vond le a törlesztőrészletet. Az egy dolog, hogy a gyereknek nem vesz meg szinte semmit, csak az alapdolgokat, de ki fizeti a lakást, a gázt, a villanyt, a telefont, a kaját, az utiktg.-et, az orvost? Nagyon menő vagy a 40.000ft-dal, de ezek szerint téged is eltart valaki, aki ezeket a dolgokat finanszírozza neked. Tudatosan kell átgondolni az életet és nem csak abban bízni, hogy majd lesz valahogy. Erre nem lehet alapozni semmit, tenni kell érte.
216. tündér74 (válaszként erre: 210. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 1. 21:01
Én pedig azt gondolom, hogy bármilyen életkörülmények között nőhet fel boldogan egy kisgyerek, jövőjét elsősorban a családja felfogása, a családban uralkodó légkör határozza meg.
215. cooltim (válaszként erre: 196. - Hemos)
2010. júl. 1. 20:54

Jaj, sajnálom, ez tényleg szrnyű lehetett akkor... :-(

Nekem szerencsém volt akkor, mert nekem nem volt rossz élmény. Igaz, hogy nagyon nem szerettem volna császárt, teljesen a természetes szülésre készültem... Sajnos nem így lett... :-(

De remélem a második babám így fog megszületni!

214. a6d5a14c21 (válaszként erre: 209. - Clau26)
2010. júl. 1. 20:37

Persze megnyeri az lottót,a hétvégén én fogom,úgyhogy max az utána következőt:D:D


29évesen 75ezer forintot keres,a párja 90-et,ki lehet számolni,hogy mennyi a gyes 75ezer forintból...és valljuk be,hogy nem nagy a valószínűsége,hogy vissza térve a gyesről majd kapkodnak egy kisgyerekes anyukáért a jobbnál-jobban fizető munkahelyek...


És igen,valóban lehet,hogy valaki gazdagon vállal gyereket és beüt valami...de akkor sem hiszem,hogy ennek alapján akkor a semmiből,kell elindítani egy életet a semmiről,a semmibe...

213. Clau26
2010. júl. 1. 20:33
na mentem jó éjszakát mindenkinek..lassan jön a barátok közt:-)
212. 2cb29de033 (válaszként erre: 209. - Clau26)
2010. júl. 1. 20:24
jogos.
211. 2cb29de033 (válaszként erre: 207. - Clau26)
2010. júl. 1. 20:23
ez is lehetséges, de az biztos, h eltűnt... lehet, csak dolga van. :)
210. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 199. - Tündér74)
2010. júl. 1. 20:18

Szerintem semmilyen olyan sugallata nincs a hozzászólásomnak, hogy megbántam volna hogy szültem. Természetesen nem bántam meg, de nekem olyan szerencsés volt a helyzetem, hogy volt miből szülnöm. Ha most felteszik a kérdést hogy miért nem szülök egy harmadikat is, a válaszom az, hogy mert mostmár tudom mennyibe kerül mindent megadni egy gyereknek, és egy harmadiknak már nem tudnék. Nem azért nem szülök, mert nem jövök lázba egy kisbaba látványától. Hanem azért, mert a jövőjére is gondolok. És az iskolás gyerekek háromszor annyiba kerülnek mint egy kisbaba. Márpedig megnő. És mivel szeretem a gyerekeimet, mindenképpen azt szeretném ha egyetemre mennének, ha a lányom aki sportol minden külföldi versenyen ott legyen, hogy ha megnőnek ne hitelből kelljen lakást venniük vagy albérletben lenniük.

Itt nem a hirtelen fellángolásról kell hogy egy gyermek megszületése szóljon. " de olyan sok örömet adnak." " Olyan jó amikor mozog a baba?", " Olyan jó terhesnek lenni.", " olyan édesek amikor kicsik."........és blabalbala....Igen, ez mind igaz. De önző dolog erre gondolni. A gyerek jövőjére kell gondolni szerintem.

209. Clau26 (válaszként erre: 208. - A6d5a14c21)
2010. júl. 1. 20:04
ja de közben lehet a fórum indító megnyeri a lottó ötöst..miért kell ennyire előre haladni?Lehet hogy kap majd egy jó munkát vagy a párja fog többet keresni,na de az is lehet,hogy az utcára kerülnek most komolyan 50évre ne gondolkodjunk már egy gyerekvállalás előtt..ennyi erővel senki ne szüljön mert lehet aki ma gazdag holnap csóringer lesz
208. a6d5a14c21 (válaszként erre: 203. - Clau26)
2010. júl. 1. 19:57
Nem ez nem sok valóban.De nem marad örökre csecsemő.Ugyanígy kiadás lesz neki is az étel,a tisztasági szerek,a gyógyszer,ruha,játék,csak majd még ehhez szépen hozzá jön,hogy külön matek tanár kell,vagy épp tankönyvek,vagy zene óra,külön sport,vagy majd ha tehetsége lesz valamihez,akkor nemet mond a fórum indító,mert nincs miből?
207. Clau26 (válaszként erre: 206. - 2cb29de033)
2010. júl. 1. 19:56
na ez alapján tuti nem dönt,mert ő pont azt várta hogy azt írjuk vetesd el,de nem ezt kapta..úgyhogy lehet már nem is olvas...sajnos szerintem ő már csak a kifogásokat keresi és ezt még magának se vallja be
2010. júl. 1. 19:54

Sziasztok.

Hát nagyjából olvastam bele a hozzászólásokba.. nem is adok tanácsot..

Szerintem annyira gáz, hogy nekünk kell megmondani egy kismamának, hogy megtartsa-e a gyermekét, vagy ne... nem gondoljátok??? hát könyörgöm, mit érez ő??? és mit érez a párja?? persze hogy csak a véleményünket kéri, de mégis úgy érzem, hogy ezek alapján fogja eldönteni, hogy megtartsa-e a babát vagy ne...

Na meghát, tényleg, hogy fog a gyermekéről beszélni? Sehogy, mert neki hányingere van ettől?? Ááá, szóval furi nekem ez az egész.. :S egy életről van szó, nem pedig egy sexi cuccról a kirakatban.. :S

2010. júl. 1. 19:45
Semmi baj a turis ruhákkal!Én olyanokat fogtam ki, csak ugy megszólaltak!És mégsem került több ezer forintba, hanem 200-100 ft/darab!És egy alapos mosás és sokan megkérdeznék, hogy melyik boltból való!
204. Clau26
2010. júl. 1. 19:45
összességében :első hat hónap:40000 utána jelenleg pedig átlag 25000-ből ki jön a gyerek
203. Clau26 (válaszként erre: 195. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 1. 19:43
7hónapos a kislányom és havi 40-ből megvan neki mindene..kaja,játék,pelus,ruha ha kell de nem luxus dolgok..sok ez az összeg?Ja és nekem nem volt tejem,tápszeres..ha a forum íronak lesz,márpedig gondolom neki nem volt 3mell műtéte így valószínű,hogy lesz akkor kb 10000-et spórol.Ez van kb 6hónapig.Utána:mondjuk most nagyon válogat csak a gyümit eszi,babakajából..kecskemétiből kb 6000ft havonta+pé kb3000ft+tápszer szinte csak éjszakára kb5000ft+pelenka kb 140db havonta:5000ft+pospsitörlőkb 1000ft füdető,popsikrém elenyésző mert gyógyszertárit használok..ez össz kb:20000+ha kell turiból ruha vagy játékok de ez nem havi szinten ja és gyógyszer de persze csak ha muszáj...na ez sok??
2010. júl. 1. 19:42

Sziasztok!

Hát én azt mondom erre, hogy nagyon sokan vannak azok itt aki, csak szeretné, ha babája lenne!Nekem eszem ágába nem jutna elvetetni sajna én spontán elveszítettem egyet!Nagyon rossz érzés!!!HIdd el hogy idővel megbánnád!A pénz az nagy ur tudom, de nem minden!Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, de ezért nem mennék elvetetni, ahol van hely 2nek ott egy harmadik is elfér!Nagyon olcsón lehet nagyon szép babaruhákat, kiságyat, stb venni.Én például még a terhesrucikat is turiban vettem nem hazudok 200 ft ért és még márka is van!Gondold meg, más ölni tudna egy babáért!

201. Clau26 (válaszként erre: 198. - B73e24f31f)
2010. júl. 1. 19:36
mennyire igaz én is is vagyok a drága "édesanyámmal"leszarom mit vett nekem,lett volna inkább ANYA!
2010. júl. 1. 19:22

megtartanám

sajnos tudom milyen egy babáért küzdeni

199. tündér74 (válaszként erre: 195. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 1. 19:21

Úgy beszélsz, mintha megbántad volna, hogy szültél. Itt csupa anyagi dolgokról írtál. Más is létezik az anyagiakon kívül.


A fórumindítónak most aztán végképp elvetted a kedvét a babázástól:(

198. b73e24f31f (válaszként erre: 195. - 73cdbfbb2c)
2010. júl. 1. 19:19
...hm, az én szüleim csórók voltak, semmit nem kaptam, de mégsem ez az amire emlékszem, hanem az, hogy nem szerettek, nem kellettem...csak azért írom le, mert így visszanézve nem érdekel, hogy mit kaptam, vagy hogy jártam e sportolni, vagy nyaralni, inkább az hogy bár szerettek volna! Ez sokkal fontosabb egy gyereknek, a többit csak megoldja az ember valahogy!
2010. júl. 1. 19:12
Szerintem tartsd meg! Jó, nem álltok olyan fényesen, de meg fog oldódni az anyagi probléma, ha mást nem akkor majd jobban spóroltok egy kicsit! Ha együtt vagytok és jól meg is vagytok akkor szerintem ne legyen akadály a pénz! Sok sikert, én szeretném ha babáznál :)
196. hemos (válaszként erre: 193. - Cooltim)
2010. júl. 1. 18:30
Mivel az utolsó pillanatban derült ki, hogy császár lesz, nem voltam felkészülve. Nagyon be voltam tojva. Főleg, hogy az EDA után még éreztem, ahogy kenik a hasam és hiába mondták, hogy a vágást nem fogom érezni, nem hittem el és tök halálfélelmem volt. Ráadásul azért éreztem, mikor varrásnál rángatják a hasam meg voltak fájdalmaim. Az egész nagyon szörnyű volt, de mikor odahozták a babám, azalatt a fél perc alatt elfelejtettem az egészet. De utána hónapokig voltak rémálmaim.
2010. júl. 1. 18:12

Hát...most nagy felháborodást fogok kelteni...de azért nyilvános fórum, hogy leírjuk a véleményünket.

Én azt gondolom hogy a gyerekhez igenis kell pénz. Mégpedig úgy kell ezt fontolóra venni, hogy a döntésnél kizárni az esetleges segítségeket ( nagyszülők pénze, keresztapa..stb. ). Ha segítenek jó, de ha nem, akkor is mindent meg kell tudni adni a gyerkenek.

Akinek van kisbabája, írja le segítségül hogy mennyi havonta a pelus, a tápszer, bébiétel..stb.És persze a ruhák, játékok...stb. Nekem két gyermekem van, de Ők már nagyobbacskák. Ők sok pénzbe kerülnek, mert a lányom sportoló, a fiam zenésznek készül. A lányom havonta 100.000Ft-ot sportol el. A fiam is állandó új igényekkel áll elő. ( új gitár, új húrok, kották stb.)Kellenek a menő cuccok és persze a menő telefon is. Ha nincs, a többiek semmibe veszik a suliban. Szomorú, de ez van. És azt is számításba kell venni, hogy mindent rááldozol a gyerekre amit szeretne...és Te előbb-utóbb úgy lejjebb adsz az igényeidből, hogy a végén már tényleg csak anyának érzed magad és elfelejted hogy nő is vagy. Mivel minden pénzt a gyerekre áldozol, már nem veszed meg magadnak azt a parfümöt amit egyébként szeretsz, és nem veszed meg azt a ruhát...cipőt...stb. Meggondolod hogy elmenj-e fodrászhoz, mert a gyereknek éppen kell valami.

Szóval.....szép a terhesség, és jó belegondolni hogy " kisbabám lesz", csak azt fel is kell nevelni és nem mindegy hogy hogy. Ha tanítattni akarod hogy neki majd jobb legyen....az pénzbe kerül. Ha meg nem akarod, akkor minek megszülni?

194. a6d5a14c21 (válaszként erre: 77. - Abigél)
2010. júl. 1. 17:49

Nem basztalak le,az nálam nem így néz ki!:)Felvilágosítottalak.


És elárulom én sem ömlengek a gyerekektől,sőt mondok megdöbbentőbbet nem is akarok nagyon!A következő 10-15évben biztos nem!

Ettől függetlenül ezzel tisztában vagyok,mert ez nem azzal van összefüggésben,hogy ki mennyire foglalkozott eddig gyerekekkel,babazsúrokkal,ez azzal van összefüggésben,hogy kijártam az általános iskolát és bent voltam a biológia órákon!

193. cooltim (válaszként erre: 161. - Hemos)
2010. júl. 1. 17:28
Szia. Mi volt neked rossz a császárban? Csak kíváncsi vagyok...
192. tündér74 (válaszként erre: 180. - Clau26)
2010. júl. 1. 16:35
De összefügg, érezni, hogy semmit nem érez a babája iránt:(
191. b2076ec79b (válaszként erre: 180. - Clau26)
2010. júl. 1. 16:19
Hm, most, hogy így mondod... nem tudom mennyire függ össze az egész tudat alatt, de én sem hívtam sosem magzatnak a gyermekeim :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook