Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te jó ég! Terhes vagyok. :) 1. rész fórum

Te jó ég! Terhes vagyok. :) 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Te jó ég! Terhes vagyok. :) 1. rész

1 2 3
45. cicakaktusz (válaszként erre: 44. - Li Dzsin)
2013. ápr. 12. 17:21

Elsőre nekem is szerencsém volt, még az emberem előtt is le a kalappal, másodjára viszont mindent duplán kaptam vissza. A problémamentes terhességből egy elég pocsék, de nagyon veszélyeztetett terhesség, a nyugis, lányregénybe illő kislányból meg egy fiú, akiről már az előbb írtam.

Ez a különbség a mai napig éli világát. A lányom kitűnő, csípőből, a fiam nem is foglalkozik a tanulással, nincs az a hatalom, ami rávehetné, ráadásul még diszgráfiás is.

Viszont tőle több puszit kapok! A lányom apás nagyon.

44. Li Dzsin (válaszként erre: 43. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 17:12

:D :D


Nekem álomi gyereket dobott a gép, nem volt se hasfájás se semmi extra, párom is nagyon sokat segített. Ettől függetlenül egyszerűen kiesett az a pár hónap. Egyedül arra emlékszem biztosan, hogy egy jó hónapig minden hajnalban pontosan 4kor ébredt :)

43. cicakaktusz (válaszként erre: 41. - Li Dzsin)
2013. ápr. 12. 17:07
Nekem is vannak kiesések. És hiába gondolkozom, nem megy. A fiammal pl. olyan rossz volt, hogy születésétől négy hónapos koráig hasfájós volt, plusz minden frontra érzékeny, azok meg naponta jöttek, mentek, szóval másfél éves koráig nem igazán aludtam. A fáradságtól lehet, de nem emlékszem, hogy mennyi idősen kezdett beszélni. Valahol a másfél éves kora előtt kicsivel. De nem vagyok benne biztos. De mind a kettő csecsemő korából vannak ilyen kiesések.
42. Ayna (válaszként erre: 39. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 17:06

De még mekkora szeretetből. :)

Köszönöm!

41. Li Dzsin (válaszként erre: 40. - Pzm3)
2013. ápr. 12. 17:01
Én pl nem is emlékszem az első durván 3 hónapra, miután megszületett a lányunk. Azt hiszem ez nagyban segít abban, h minél előbb kistesót akarjunk :D
40. pzm3
2013. ápr. 12. 16:25

Nekem tetszik a cikk,várom a folytatást...:)

Mondjuk én nagyon boldog voltam mind a kétszer amikor megtudtam,hogy jön a baba,de a terhesség nem mindig egy leányálom.Meg az sem igaz,hogy mikor megérkezik a baba,minden olyan egyszerű és álomszerű.Azok az anyukák akik ezt rózsaszínű cukormáznak adják elő,mondjuk úgy nem őszinték.

39. cicakaktusz (válaszként erre: 35. - Pasdechat)
2013. ápr. 12. 15:57

Nem vagyunk egyforma mentalitásúak, ez biztos. Az is, hogy a babára várók sem egyformák. Köztük is van, aki nem ítéli el a cikkírót, mert kiderül a számára a cikkből, hogy szeretetből íródott.

Akartam, sőt akarok egy harmadik gyereket. Hónap elején sajnos hiába, de nagyon reménykedtem. Nem sikerült, bőgtem egy-két éjszaka. De ha sikerült volna, nem lila-rózsaszín cukros-mázas tündérálomnak éltem volna meg a terhességet, hanem terhességnek. Rosszullétek, álmatlanság, örök fáradság, komplikációk, kényelmetlenségek, és csak naponta pár percig tartó igazán jó, sőt boldog érzés. Csak azért szerettem a terhességeket, mert gyerek volt a vége.

És az vesse rám az első követ, ki maga bűn nélkül való!

38. cicakaktusz (válaszként erre: 37. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 15:50
Vagyis mivel most értem haza a szemüvegboltból, és még zizi vagyok az árak miatt, rosszul mondtam. Szóval. Mennyi idősek vagytok kérdésre mondtam a saját életkorom, és a terhességem aktuális hetét. Szülés után az éveim számát, meg a porontyom hetének, havának számát. Voltak furcsa tekintetek!
37. cicakaktusz (válaszként erre: 27. - 24c6db19e9)
2013. ápr. 12. 15:45
A mennyi idős vagy kérdésre a saját koromat mondtam. A baj ott kezdődött, hogy mennyi idősek vagytok? És ez a furaság a szülés után sem múlt el, akkor is a mennyi idősek vagytok volt a nyerő kérdés. Tíz kérdésből tizenegyszer.
2013. ápr. 12. 15:45

Na, hát a királyi többes az nem csak ám kiskorban van (pl. nyűgösek vagyunk, kibújt a fogunk.)

Hallottam már nagylány anyjától is, hogy "ötöst kaptunk matekból, letettük a nyelvvizsgát".

Boááá:(

2013. ápr. 12. 15:33
annak, aki küzd a babájáért, borzasztó olvasni ezt a cikket...
34. kattyus (válaszként erre: 29. - Ayna)
2013. ápr. 12. 15:08
Nincsenek tökéletes anyák, csak olyanok akik azt hiszik magukról:) Az ügyüri-bügyüri kisgyerekeket sem szeretik jobban mint az összes többit. A cikk írója elég reálisan látja a való világot.
33. LedZsi
2013. ápr. 12. 14:16
Élősködőnek és hasonlóknak hívta a Férjem a Lányunkat is, ugyanis Ő is elszívta minden erőmet, éjjel-nappal aludtam. Egy idő után már csak akkor, amikor hagyott... Szinte sose:-)
2013. ápr. 12. 13:47
Nagyon tetszik a cikk!!!Várom a köv.Látom már köveznek itt a többiek:)))Némelyik birónak érzi magát:)))
31. agis (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 12. 13:43

Szoval amig a no nem tudja, hogy terhes es adott esetben cigizik / alkoholt fogyaszt az egy karokozo???

Ne maaaaaaaaar.

2013. ápr. 12. 13:40
Nálam "nagy magyar anyák" vannak, viszketést kapok tőlük, akik mindig, mindent tökéletesen csinálnak....hát én bevallom, hogy igenis tökéletlen vagyok, tele hibákkal!!!
29. Ayna
2013. ápr. 12. 13:36
Haláliak vagytok!!! Köszönöm!!! :D Bevallom őszintén tartottam attól, hogy a sok szuperanyu majd szívja a vérem, mert volt már rá példa. De talán megjött az eszük, és attól még, hogy mondjuk szerintük xar a cikk, engem pedig máglyán kéne elégetni nem jönnek ide, és osztják az észt. Nekik is köszönöm! :) Hiszen, nem számukra írtam, hanem Nektek! Akik tudják úgy mindennél jobban szeretni a gyermeküket úgy, hogy közben nincs semminek bódítóan édes vattacukor illata. :P
2013. ápr. 12. 13:33
Úgy tűnik vannak visszatérő kérdések mindenkinél...Én állandóan magyarázkodom, hogy nem, nem szülök még egy darabig, csak ketten vannak odabent. És erre mindenki az mondja, de jóóóó. Kérdezem én, nekik ez miért jó???? Én "kissé" meg vagyok rémülve, hogy fogok boldogulni két lánnnyal és persze a 3 éves fiammal, ők meg azt mondják de jó, cukik!!!
27. 24c6db19e9 (válaszként erre: 15. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 13:18

:):)


Én még arra a kérdésre nem tudtam soha hogyan válaszoljak, hogy "Mennyi idős vagy?". Most a koromra kiváncsi, vagy a terhesség korára?? :)

2013. ápr. 12. 13:13
jó cikk! én még sajna nem voltam terhes, szóval nem tudom, lesznek-e rózsaszín felhők :), de teljesen életszagúnak éreztem a soraidat! :) remélem, happy end a vége! (bár tuti:))
25. Holdsugár83 (válaszként erre: 13. - Li Dzsin)
2013. ápr. 12. 12:53

:DDD jó ég :)))


Különben nekem is nagyon tetszett a cikk és várom a folytatást!

24. eec2089081 (válaszként erre: 22. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 12:49
:DDDDDDDDD
23. cicakaktusz (válaszként erre: 17. - Eec2089081)
2013. ápr. 12. 12:40
Ezt egyszer mondtam, mikor a fiam kicsi volt, de akkor többet ültem a vécén, mint a széken...
22. cicakaktusz (válaszként erre: 16. - Li Dzsin)
2013. ápr. 12. 12:38
Egy a véleményünk! Ezt lehet fokozni, hogy kinek milyen esete volt, de egyik röhejesebb, mint a másik. Megszültél? És hány kilósak vagytok? Tudtok szopizni? Na, ez utóbbira akkorát csuklottam, szó szerint!
2013. ápr. 12. 12:36
Alien volt az enyém is, főleg mikor már nagy hasam volt, és rúgkapált :D :D Ez tetszett! Igen, ilyen az IGAZI terhesség :D :D
2013. ápr. 12. 12:27
:-)
2013. ápr. 12. 12:20
Na végre nem egy csöpögős álomvilág :D
2013. ápr. 12. 12:01

Ez jó volt:) Én kis aliennek hívtam őket...:))))



hihi, most olvasom a hszeket, látom, többen vagyunk alienesek:)

17. eec2089081 (válaszként erre: 16. - Li Dzsin)
2013. ápr. 12. 12:01

Hasfájósok vagyunk... :D


Nagyon bután hangzik a királyi többes, sosem használtam...

16. Li Dzsin (válaszként erre: 15. - Cicakaktusz)
2013. ápr. 12. 11:45

Igen :)


De az szerintem rosszabb, amikor már megvan a baba és még akkor is megy a többes szám: ennyi és ennyi fogunk van, bekakiltunk és tsai :D

Egyszer kérdezték, hogy hány fogunk van, mire rávágtam, hogy 38. Persze el kellett magyaráznom, hogy 30 nekem, 8 a gyereknek -.- :D


Nem tudom, én is azok közé tartozom, akik terhesen is, meg már anyaként is külön személyként gondolok magamra és a gyerekre is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook