Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te hogyan tartottál ki? Hogy lehet erősebbnek lenni? fórum

Te hogyan tartottál ki? Hogy lehet erősebbnek lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
33. akilala (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2018. nov. 9. 20:52

Szerintem ,neked jobb ha nem gondolsz semmire,met az Neked az nélkül is sikerül,hogy

Te hiszti függö vagy és maradsz. Ámen!

Nagyon emlékeztetsz a volt nejemre!

A férjednek ,szívesen megadom a címet és tel. számot...,föltételezem,hogy életbe akar maradni,de vannak akik mellet ez nem lehetséges!

32. Pasionella (válaszként erre: 31. - Alinka01)
2018. okt. 12. 09:39

Az elmult ket napban jobb volt es igyekszem apro dolgoknak orulni.

Most akkor melyik a jobb, hanem arra gondolok minden rendben van/lesz vagy arra hogy semmi sem...? Mert felrevezetes vagy sem az elso segit a masodik nem.

A pszichologus nem hiszem hogy sokat tudna segiteni, max iranyt mutat es az iranyt en is tudom csak nehez alkalmazni.

31. alinka01 (válaszként erre: 30. - Pasionella)
2018. okt. 11. 22:17
Látod, pár napja írtam, hogy a sírás a legrosszabb, amit tehetsz, mert rengeteg energiát emészt fel és semmi haszna! Egyébként ne beszéld be magadnak, hogy minden rendben van, mert nincs! Félre sem kell magad vezetni! Egyébként a legutóbbi bejegyzésed alapján úgy vélem, itt az ideje, hogy keress egy jó pszichológust! Mert különben magadat is tönkre teszed, a férjed mellett sem fogsz biztos támaszként állni!
2018. okt. 9. 07:40

Csak azert is, mert muszaj...


Valahogy at kell allitanom az agyam, kikapcsolni a rossz gondolatokat. A sok siras miatt kezdek teljesen kimerulni.


Nem tudom meg hogy engedjem el a felelmet, az allando rettegest es hogyan beszeljem be magamnak hogy minden rendben van.


Talan a legnagyobb problema az hogy nem tudom elfogadni, hogy ez velunk tortenik es ezen kell atmenni.

2018. okt. 8. 08:42

csakazértis!

mert muszáj volt!

28. Pasionella (válaszként erre: 22. - Channa*)
2018. okt. 8. 08:40

Kozvetlen kornyezetemben sokan nem ertik az egeszet, sem a dializist, sem az atultetest. Volt mar hogy megkaptam azt a kerdest is hogy akkor kapott ket veset? Igen persze...hogyne...mert azt csak ugy adjak. Sokan nem ertik a listara kerulest es sajnos sokan nem ertik elsore miert akkora nagy baj ha a vese nem mukodik megfeleloen.


A dializistol azert felek ennyire mert masfel het alatt 3 embert nem tudtak ujraeleszteni, igaz idosek voltak.

Parom egyebkent egeszseges, magas vernyomassal kuzd, jelenleg a 150-155os vernyomasnak "normalisnak" mondhato.

Jo lenne ha tudnek olyannal beszelni aki ezt atelte, O szerintem nagyon lightosan meseltel el.


Nagyon nehez idoszakotok lehetett, igen, nekunk talan konnyebb, legalabbis erre kellene gondolnom hanyan elnek ugy h dializisre jarnak illetve varnak vesere.

27. Pasionella (válaszként erre: 24. - Felhőimádó)
2018. okt. 8. 08:35
Ez alapbol mind megvan bennem, illetve eddig az elet minden mas teruleten ugy ereztem megvan, az elmult egy honapban is megvolt amikor kellett. Nem voltam sosem egy osszetort lelku valaki...es most megis gyengenek erzem magam ehez.
26. 124637ff9b (válaszként erre: 24. - Felhőimádó)
2018. okt. 8. 04:22
👍 igen!
25. VersEmber (válaszként erre: 24. - Felhőimádó)
2018. okt. 8. 01:20
Szerinted lehet?
2018. okt. 8. 01:16
Makacssággal, daccal, büszkeséggel, küzdési hajlammal, friss intellektussal lehet... :)
2018. okt. 8. 00:51

Hogyan lehet erősebbnek lenni?

-----

Varázsigét nem tudok mondani.


Az azonban szerencsés, ha az eléd kerülő nehéz időszakokat is az életed részének tekinted.

(Egyébként tényleg az, csak legtöbben "Isten csapásnak", "igazságtalanságnak", stb. tartják.)

2018. okt. 8. 00:29

Igen, ez egy kicsit más helyzet, mint a mi esetünk volt.


Nem jó ez a betegség sem, de tényleg igaz, hogy a dialízissel jól kezelhető és majd gondolom kap új vesét, és akkor minden rendben lesz!


Párodnak igaza van, azok nem bírják a dialízist, akiknek van más súlyos betegségük. Gondolom ő fiatal és egyébként egészséges, így na aggód túl! Bár, szerintem én is így lennék.


Annak idején sokszor sírtunk együtt a férjemmel, és ki tudja, hogy ő magában hányszor...Az ember próbál nem a betegségre gondolni, de sajnos az nem mindig megy. Mi is próbáltunk mindenhez humorral közelíteni, jókat nevettünk a nyomorunkon, de volt, hogy nem sikerült.


Ki tartást! Azért az jó, hogy nem rákos, mert így tényleg nagy esélye van a gondtalan életre!


Azért én nem gondolnám, hogy a vesére sokan úgy gondolnak, hogy jelentéktelen szerv, hiszen nem az....

2018. okt. 7. 21:13
Az biztos egyikőtöknek sem jó, ha te sokat sírsz! A sírással az a baj, hogy ilyen helyzetben nem hoz megkönnyebbülést, viszont nagyon sok energiát felemészt. Nem könnyű, de próbáld meg legalább valamennyire feladatként megélni a helyzetet, és mindig a következő feladatra koncentrálni.
20. Pasionella (válaszként erre: 19. - Globus)
2018. okt. 7. 20:25

Utana olvastam mar sokat, illetve parom is meselt milyen volt mikor 10eve dializaltak...


Megis felek, remelem csak feleslegesen parazok es tul leszunk ezen, igyekszem valahogy pozitivabb lenni


Nagyon irigylem azokat akik ha a szerettuk beteg volt tudtak uralkodni magukon es nem gondoltak a betegsegre.

19. globus (válaszként erre: 18. - Pasionella)
2018. okt. 7. 20:23
18. Pasionella (válaszként erre: 17. - Globus)
2018. okt. 7. 20:04

Amig a nefrologian volt masfel het alatt a doktorno haromszor ment le a dializis kozpontban ujraeleszteni, ott elottem toltak el egy beteget akinek a szive mar nem birta a dializist.

Persze erre parom azt mondja idosek voltak mar sok mas betegseggel meg.

17. globus (válaszként erre: 16. - Pasionella)
2018. okt. 7. 19:47

A dialízistől nem kell félni! Ettől száz évig lehet élni. Meghatározott naponként betegszállító autó megjelenik érte, elviszi és haza is szállítja. Ott feküdni fog néhány órát, a személyzet nagyon barátságos, még péksüteménnyel is megkínálják. Kezelés közben bármit lehet csinálni, ami fekve végezhető: tévé, olvasás, beszélgetés, telefonálás. Ha valamilyen egyéb eü. elintéznivalója van, vérvétel, engedély más gyógyszerre, megoldják.

Szerintem ma a dialízis a leginkább flottul működő ellátás.

2018. okt. 7. 19:42

Koszonom mindenkinek a gondolatokat es biztatasokat. Probaltam roviden mindenkinek valaszolni. Ma probaltunk egy szep gondtalan napot tartani, setalni, orulni a napsugaraknak, enni egy etterembe, olyan dolgokat amik valahogy mindig nagyon termeszetesek voltak es talan mar tul megszokottak is hogy ennyire oruljunk nekik mint ma.

Lehet sokatok szemeben a betegsege nem nagy dolog, nem tudom, rairtam egy sorstarsara de meg egyelore nem valaszolt, csak mert szerettem volna valakivel beszelni aki ezt az egeszet atelte, persze parom is elmeseltw de mivel aggodik ertem ezert talan szepit dolgokon.

Jo lenne ha ezt is tuldramatizalnam ahogy altalaban teszem. Ilyen teren nem vagyok egyszeru ember, tul negativ vagyok sokszor es egybol a rosszra gondolok, ha baj van az egeszsegemmel egy igazi paragep vagyok, tobbnyire mindenre raparazok.


Roviden: egy 12 evvel ezelotti autoimmun betegseg kovetkezteben mindket veseje leallt. 2.5evig dializaltak majd nagy nehezen mikor meggyozodtek rola, hogy az autoimmun betegseg "elvonult" listara kerulhetett es kapott egy veset. Iden volt 10eves.

Tavaly egy kilokodes mar elindult, illetve megallitottak.

Egy honapja 200as vernyomassal kerult korhazba, masfel hetig bent fekudt, probaltak stabilizni a vernyomasat, kozben epere gyanus dolgok voltak, puffadas, hanyas, hasmenes, utobbi egy honapja folyamatos.

Idomozben kiengedtwk de minden heten csinaltak labort, az eredmenyei nem jok, nem utalnak kilokodesre de sajnos egyre inkabb ugy tunik a vese leall. Jovoheten lehet csinalnak biopsziat, megnezik mi tortenik. Az eredmenyei hetrol hetre romlottak, fogyott sokat, verszegeny es a hasmenes leveszi a labarol, az etelt ugy kell bele eroltetni sokszor.

O azt mondja nagy baj nem lesz, dializis majd varunk uj vesere...

Persze beleastam magam, olvastam en mindent...minel tobbet olvasok a dializisrol annal jobban felek... O vegtelenul pozitiv hogy most siman megy majd minden, anno nehezebb volt mert az autoimmun betegseg miatt mas volt a helyzet.


Sokaig nem tudtam errol sok mindent, illetve amit elmeselt, valahogy nem akartam tobbet tudni, valahogy homokba dugtam aa fejem hogy sosem lesz ujra beteg...es most hogy baj van rettegek csak szepit a dolgokon es veszelyesebb minden ahogy O eloadja.


Sok embernek a vese csak jo ha van, nem sok fontossagot tulajdonit neki vagy passz, sokan nem ertik hogy ok veseatultetett es, miert veszelyes ennyire, stb...


A mai nap jobb volt, alig sirtam es vele torodtem jo napja legyen, azt mondja folyamatosan hogy a boldog napokat orizzuk meg azokra a napokra amikor nehezebb lesz, oruljek annak hogy most meg nincs annyira rosszul.

2018. okt. 7. 19:40

Erősnek lenni csak úgy lehet, ha hiszel a gyógyulásban teljes erőddel, és annak élsz.

Ha úgy kelsz és úgy fekszel, hogy ketten együtt megcsináljátok, nem állhat az utatokban senki és semmi.

Ha reggeltől estig ez a cél lebeg előtted, és a párodat is ebben erősíted.

A félelem elgyengít és elveszi az erőt a fontos dolgoktól.

Higgy a gyógyulásban! Csakis ez a járható út!

14. Pasionella (válaszként erre: 8. - Ramcsika)
2018. okt. 7. 19:28
Sajnos mar nagyon sokszor elsirtam magam elotte, nem direkt csak nem birtam visszafogni :-( majd jobban igyekszem.
13. Pasionella (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 7. 19:27

Ezt mar en is megkaptam...

Mintha azert mert meg nem a ferjem nem letezne a joban rosszban...attol fuggetlenul hogy senki sem vagyik betegsegre en tudtam hogy O mivel "jar" es hogy bekovetkezhet majd a baj de ez nem azt jelenti nem szeretek bele mert van egy alap betegsege...

Te hogyan veszelted at a felelmet? A ti esetetek rosszabb volt.

12. Pasionella (válaszként erre: 4. - Nyamitörp)
2018. okt. 7. 19:22
Az elmult idoszak kegyetlen volt, amig parom korhazban volt addig el kellett altatnom a kutyankat mivel beteg lett es neki el se mondhattam csak masfel hetre ra. Nalunk a kutya csaladtag volt es az elvesztese is olyan mintha csaladtag ment volna el. Sok volt minden egyszerre, igy h mar ennyire kozel volt ha egy kutya altal is a halal resze volt az eletemnek most.
11. Pasionella (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2018. okt. 7. 19:20
Meg most nem gondolkodtam dokin, szedtem hebe hoba sedacur fortet ami legalabb aa sirasomat kicsit elfojtotta.
10. Pasionella (válaszként erre: 2. - Nyamitörp)
2018. okt. 7. 19:19

Irigyellek amiert sosem gondoltal ra es arra sem hogy mi lesz, nem tudok hogyan ne tegyem :-(

Torodom vele, nagyon sokat, magammal ezen kivul hogy felek nem torodom sehogy sem, ha ez magammal foglalkozasnak szamit hogy borzaszto fajdalommal elem meg.

2018. okt. 7. 19:10
Nem tudom, de kitartást és sok erők kívánok nektek!
8. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. okt. 7. 15:53
Próbáld előtte nem mutatni, hogy aggódsz. Nehéz lesz nagyon, de sírj ha senki nem látja, vagy ha ő nem látja. Bízzál abban, hogy minden rendben lesz, akkor ő is bízni fog. Ne lássa rajtad a kétségbeesést. Beszéljetek a betegségéről, de mindig csak pozitívan. Boldogok lesztek még, mert muszáj!!!!!
7. Ramcsika (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. okt. 7. 15:51
Él mert mindketten hittetek, biztatok, és nem adtátok fel a küzdelmet. Egy percig sem szabad feladni, szerintem még gondolatban sem. Csodák mindig vannak, lehetnek. Az én környezetemben /a legjobb barátnőm is/ gyógyíthatatlan beteg volt. Az orvosok nem sokkal biztatták, de mi barátok /többen is/ állandóan öntöttük belé a lelket. Az első megrázkódtatás után láttuk, hogy elkezdett küzdeni. Igen a szó szoros értelmében küzdelem volt az életéért. De sikerült, és ennek már 15 éve. Engem a klinikai halálból hoztak vissza az orvosok, amit azóta sem tudnak megmagyarázni, az orvos szerint orvosi magyarázata nincs, hogy hogyan tudtam életben maradni. Élek! Talán sok teendőm van még itt a földön. Nem szabad feladni!!!! Kívánok még nektek nagyon nagyon sok boldog, békés, gondtalan évet együtt!!!
2018. okt. 7. 15:38

Mi baja van a párodnak?

Sokkal "könnyebb" tanácsot adni, ha tudjuk.

Bár nehéz úgy is, hiszen mindenki máshogy szemléli, éli át az ilyen helyzeteket.


Az én férjem 30 évvel ezelőtt volt rákos (nyirokmirigy rák). 2 évig volt nehéz igazán (műtétek, kemoterápia), aztán a kontrollok...

Nem tudom, hogy sikerült, akkor én 22 éves voltam, ő 33. A barátai azt tanácsolták, hogy hagyjam el, mert nincs szükségem arra, hogy egy beteg ember mellett éljek, még túl fiatal vagyok ehhez. Én nem így gondoltam. A férjem és van egy közös gyerekünk, aki akkor épp csak megszületett. Szerencsénk volt? Nem tudom, de él! Nem tudom mit tettünk mi ezért, tettünk e egyáltalán valamit....

5. jooeva (válaszként erre: 4. - Nyamitörp)
2018. okt. 7. 15:04
Igen, valahová le kell tenni a terhet, ha máshogy nem megy, akkor szakember segítségét kell kérni. A szeretet hatalmas energiákat képes megmozgatni, nem szabad feladni egy percig sem, az biztos! Küzdeni és küzdeni, ami nem öl meg, az megerősít, én csak tudom :-)). Élek, van 2 szép és egészséges gyerekem (szülést sem javasolták....), párom és igyekszem annak örülni, ami van és csak néha-néha tör rám a depresszió.
4. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2018. okt. 7. 13:12
Igen, azt is akartam írni Pasionellának, hogy azért legyen mellette is valaki, akivel tud beszélgetni. Neki is kell azért, hogy könnyíthessen a lelkén. A lényeg, hogy a párja ne érezze, hogy gondot vagy bánatot okoz. Az ember szeretetből gondoskodik a hozzátartozóiról és innentől kezdve ez nem nyűg. Persze az ember elfárad, fizikailag, lelkileg is, de attól még örömmel csinálja a feladatait.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook