Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? fórum

Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
46. sodrak
2008. márc. 31. 08:57
Mindkét gyermekemet szoptattam ebben a korban, de k annyira, hogy más ízt is tapasztaljanak meg. 5 hónapos korban kezdetem fél üveg főzeléket adni-fiamnak ekkor már húsosat kellett adni.
45. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 38. - Barnim)
2008. márc. 26. 23:44
Nyugodtan adhatsz neki rizses tejpépet gyümivel keverve!! Sőt, én már a glutén mentest is adtam 3 hónaposan!A tejpépek mind vízzel keverősek és babatejet tartalmaznak! Bébikaja is ment, a cimkére nem igazán kell figyelni, hugom 19 éves lesz, a bébi italok és egyes bébikaják is 2-3 hónapos kortól voltak cimkézve! Most ez az anyatejes láz behülyítette a kismamákat és ezt rizsálják folyton. Nem kell odafigyelni rájuk. Családi tapasztalat többet ér! Nekem a védőnőnk azt mondta csináljam ahogy jónak látom! Hugomnak és a fiamnak ugyanaz volt a védőnője! Tud és tapasztalt már sokmindent, a fiatalok csak azt tudják amit a könyből olvasnak. Sokuknak gyereke sincs még. Nekem is tápszeres volt a babám 1 hónapos nem volt még, és mégsem volt beteges amíg az oviba be nem került! Sok van akik csak anyatejesek voltak és többet betegek az ovodába járás óta mint az én fiam!! 3 éves koráig csak 2x3x volt beteg összesen! Az anyatej semmire nem garancia! Már annyira belebeszélik az anyukákba ezt az anytejes szöveget, hogy már tényleg el is hiszik hogy úgy van. Pedig semmi biztosíték nincs rá hogy úgy is lesz! Tápszer nem méreg, hiába hogy lenézik!! Simán felnő attól is a gyerek és még beteges sem lesz és túlsúlyos sem!!
2008. márc. 7. 15:27

Nem adtam.


Csak szopi 6 hóig, ha tápos 4 hó után hozzátáplálás leghamarabb. A WHO is így ajánlja.

2008. márc. 7. 14:51
nem
2008. márc. 6. 16:23
Azé egy kicsi gyümöncs mehet ,még a széletet is segítheti!
41. RLindi
2008. márc. 6. 16:05
Neeem, 3 hónposnak még anyatej vagy tápszer kell csak. Az enyém t.szeres volt,de Neki is csa 4,5 hónapos korától kezdtem a hozzátáplálást.
40. mtt80
2008. márc. 6. 16:00
Én nem adtam. Szerencsére volt elég anyatejem, így 6 hós koráig csak azt kapott, 5 hós korától egy kis teával kiegészítve. Hamarabb ugyanis nem fogadta el, hiába adtam neki.
2008. febr. 16. 21:13
Tápszer?nekem 3 hotol kapott gyümit,majd főzeléket,mert nem itta a tápszert.de nem is bánom,mert a főzteléktől jol lakott és aludt éjszaka,mint a tej.Jah,persze rántás nélkül...burgonyával sűritve...
38. barnim
2008. febr. 6. 10:29
Két szinte felnőtt (17-18 évesek) lányaim mellett a most 3 hónapos fiammal vagyok itthon. Vért izzadtam, de tejet sajna nem - pedig nagyon szerettem volna legalább a fiamat szoptatni, hamár a lányok tápszeresek voltak. Gondoltam, negyvenévesen biztos sikerülni fog a szoptatás. Kudarcként éltem meg. De nem erről akartam írni. 18 évvel ezelőtt alig múlt két hónapos a lányom, a doktornő mondta, hogy tápszer mellett kezdjem a gyümiztetést, márcsak azért is, mert a tápszer megfogta a székletüket. Nagyon fokozatosan. Először alma leve, alma, alma-körte, alma-barack, alma-krumpli... Most 18 év eltelte után csak tápszert ajánlott a védőnő, négyhónaposan mondta, hogy esetleg el lehet kezdeni. Hát én nem hallgattam rájuk. 2,5 hósan kóstoltattam meg Barnival az almát. Mára a kedvence az alma-őszibarack, és a sárgarépás bébiétel. Most próbálkozunk a sütőtökkel.Lényegében a 4hósoknak való bébiételeket kóstolgatjuk 3 hósan. 18 évvel ezelőtt volt 3 hósoknak való bébiétel, mára a címkéket átjavították. Etetéskor, főleg, ha új dolgot adok nagyon figyelek rá. És ha csak egy kis jelét látnám, hogy esetleg fáj a hasa, vagy nem ízlik valami, rögtön abbahagynám. De Barni nagyon jó étvágyú. Emellett persze kapja a tápszert. Ezt én így csinálom, mert már valamikor bevált. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy a szintén tápszerezős anyukák a most sokhelyen kapható mindenféle pelyheket mikortól adják. Láttam vízzel összekeverhető rizses papit-amire szintén rá van írva betöltött négy hónapos kortól. Persze három hósan semmiképpen nem tejjel keverős érdekel. Ha-s tápszertől sokat bukott, most az AR-est ami sűrűbb se perc alatt lenyeli, és utána mindig sírva fakad. Képtelen vagyok eldönteni, hogy kevés az adag, vagy a hirtelen evéstől megfájdul a pocakja. Ezért érdekelnek a vizes papik.
2007. dec. 28. 18:48

A tápszert adni kell ha nincs vagy kevés az anyatej, nem lehet hozzátáplálással kikerülni a tápszert! A fejlősdéséhez szükséges anyagokat a tápszerből kapja, csak kiegészíteni lehet és nem helyettesíteni!

Nincs semmi a tápszerben ami ártana a babának! A baba 1 éves koráig minimum adni kell a tápszert, de lehet tovább is ha szükséges.

Hoszzú idő mire már csak reggel és este kap tápszert amíg nem tudott rágni addig kapta napközben is!!

36. ansza
2007. dec. 6. 21:58
minden doki és védőnő mást mond,meg az anyukák is.minden gyerek más,ami aZ egyiknél bevállik,az lehet a másiknak nem jó.a szakkönyvekben azt olvasom egyfolytában,hogy 6 hónapos kor elött fejletlen a baba emésztőrendszere,igy az anyatejen,vagy ennek hiányában a tápszeren kivül mást nem tud megemészteni.biztos van benne igazság,de az is érdekes,hogy 6 hónap után meg egyböl ez megváltozik?az enyém 3 hónapos lesz,sajna már tápszert kap,de a hasfájás miatt adok neki édesköményteát,nagyon szereti,és sokat javitott az állapotán.jó lenne legalább 1 tápszeres étkezést kiváltani gyümivel,vagy vmi mással,de nem merek idő elött próbálkozni.talán 1 hónap múlva.
2007. dec. 6. 10:34

Én is adtam.Kevesebb lett az anyatej és inkább

azt adtam mint tápszert.Kérdezgettem a védőnőt mikor,mit lehet?Mi is kaptunk annak idején...

2007. dec. 6. 09:10
Én adtam annak idején, 3 hónaposan kezdtük az almát, őszibarackot sütőtököt, krumlit, apránként, mert tápszeres baba lett addigra, és nem akartam hogy csak tápszert egyen. Nem lett semmi baja se. 2 és fél éves lassan és tök egészséges :O)
33. ALLICS
2007. nov. 26. 12:29
Gratulálok a kislányodhoz!!Az én kisfiam auusztus 24-én született.
32. hajnyi (válaszként erre: 1. - Zsozsoanyu)
2007. nov. 26. 12:25

Szia!

Nyugodtan adhatod azt a bébiételt mert mi is most kezdtük el adni és ezek teljesen biok.Nézd meg az üvegre rálesz írva hogy bio ezek teljesen tartosito és egyéb járulék nélküli papik cak a püré van benne.Ilyen pl:Hip a Nestlé bébiétel.Mi a Hipet probáltuk és jó!

2007. nov. 19. 21:34

Nekünk bevált.

Én kisebb korában nem nagyon adtam neki paradivsomot, mert nagyon bukott tőle.

Mostmár szerencsére bírja.

30. ALLICS
2007. nov. 19. 21:13
Hát most adtam neki először délután egyenlőre nincs kaki.Ha holnap se lesz maradunk a parinál attól legalább van.
2007. nov. 19. 21:11

Az jó!

Székletnél mit figyeltél meg?

28. ALLICS
2007. nov. 19. 21:08
Ma adtam a kisfiamnak őszibarackot,eddig emmi baja tőle.
27. gabi0630 (válaszként erre: 26. - Mokka78)
2007. nov. 19. 21:06

Szia!


Túrót utána nem dtam neki. A tejföktől nem volt baja.

Ma először a gyümibe tettem neki 2 kiskanál Danone Activiát natúrt. Eddig semmi...

26. Mokka78 (válaszként erre: 23. - Gabi0630)
2007. nov. 19. 20:16
hááátt! Nem tudom ha legközelebb is előfordul akkor biztos! A krémtúro a legzsírosabb talán ,majd ha azt kostoljátok ......
2007. nov. 19. 08:31

Mi 6 hó után kezdtük a hozzátáplálást,nagyjából akkor,amikor már szinte kinézte a szánkból az ételt.Szívesen fogadott mindent,mivel itt csak nagyon drágán kapható bolti kaja,elsô perctôl itthon készített dolgokat kapott.

Az éjszakai alvásról annyit,hogy most 16 hónapos,még mindig 2-3x kel szopizni éjszaka is.Eleinte én is azt hittem,azért van mert éhes,de nem valószínû,mert bármilyen jól egyen is vacsira,éjszaka úgyis ébred.

24. LoLiNa (válaszként erre: 18. - Birogaby)
2007. nov. 18. 04:22
én 3 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.. pedig szoptattam.. de még három hónaposan is képes voltt este 3 órán át szopizni, és az addig átaludt éjszakák eltüntek.. 3x, 4x kelt szopizni, mert éhes volt. gyanakodtunk a tejre, mindenre.. vártunk, hátha csak növekedési ugrás van.. pár hét után se változott.. csak miután hozzátápláltam. lassan 6 hónapos és szopizik még, de ismeri a sütőtököt, krumplit, almát, répát, zsírtalan húslevest, csirkemellet, kenyeret, kekszet, babapiskótát, banánt, narancsot, paradicsomot.. hirtelen ennyi jutott eszembe. ezeket már variálva is eszi. a sütőtök az alapja mindennek..☺
23. gabi0630 (válaszként erre: 21. - Mokka78)
2007. nov. 17. 20:51

Szia!


Egy kérdés, mivel írtad ezt a hányást! Kedden adtam először a 9 hós fiamnak tejterméket, túrót. Akkor még nem volt semmi baja tőle. Szerdán is adtam, akkor egy picit morzsoltam a főzelékébe. Elaludt babakocsiba, és mikor kivettem, hányt. Mi arra gondoltunk, hogy teleette magát, de akkor lehetett a túrótól is? Mondjuk csüt-péntek nem kapott, ma adtam neki pici tejfölt, de ma nem volt gond.

2007. nov. 17. 20:48
eséLYesebb BOCS :)
21. Mokka78 (válaszként erre: 17. - LoLiNa)
2007. nov. 17. 20:46

Lehet..

Én azért kihagyom,mivel én is allargiás vagyok és sokkal eséjesebb így ! Már így is minden savanyított tejtermékről le vagyunk tiltva,hányás és csalánkiütés miatt,szóval alergiás reakció :(

20. ALLICS (válaszként erre: 18. - Birogaby)
2007. nov. 17. 16:52

Nekem pl elapadt a tejem én azért kezdtem el mert a táp megfogta.Ha a hozzátáplálással segítek a kicsi pociján akkor miért is ne csináljam.

Egyéb esetben én sem adnék még neki semmit.

19. ALLICS (válaszként erre: 18. - Birogaby)
2007. nov. 17. 16:52

Nekem pl elapadt a tejem én azért kezdtem el mert a táp megfogta.Ha a hozzátáplálással segítek a kicsi őociján akkor miért is ne csináljam.

Egyéb esetben én sem adnék még neki semmit.

2007. nov. 17. 16:37

Szerencsére nem voltunk olyan helyzetben,hogy 3 hónaposan azon kellett volna gondolkodnom,hogy elkezdjem a hozzátáplálást,vagy sem.

De nem tenném.Ha van tejed,és tudod szoptatni,próbáld meg mindenféleképpen a tejtermelést fokozni valahogy.

17. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Mokka78)
2007. nov. 17. 15:37
6 hetes kórtól lehet adni a paradicsom levét.. mindenre rámondják már, hogy allergizál..
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook