Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? fórum

Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. ápr. 8. 14:39

Én sem adtam 6 hós koráig mást, csak anyatejet, pedig nem szerette. Én mégis úgy gondoltam, ez a legjobb neki! Nem hiába csak 6 hós koruk után jön a fogacskájuk, addig nincs felkészülve a szervezetük a szilárd ételre!


Gluténtartalmút pedig szigorúan csak egy éves kor után! Addig nem tudja megemészteni a szervezetük, és letapad a belekben, aminek súlyos következményei lehetnek!!!

2009. ápr. 8. 07:46

Én 5 és fél hónapos koráig csak szoptattam.Most volt 2 éves a kislányom és szerencsére nincs baj az étkezéssel.Annyira örülök,leteszem elé az ételt és egyedül eszik.Nem bántam meg,hogy csak szopit kapott fél éves koráig,minden ételt fokozatosan vezettem be nála.Azt,hogy most a télen és most tavasszal nem volt beteg,Én annak tudom be,hogy az anyatejtől erősebbé vállt az immunrendszere,pedig a beteg unokatesója beleivott a teájába is,mégsem betegedett meg.


DE!Mindenki azt csinál a saját gyerekével amit akar ill.amit jónak gondol,ha Te úgy érzed nem kielégítő már az anyatejet,tápot meg nem szeretnél neki adni napi szinten nagyobb mennyiségben,nem hiszem,hogy katasztrófálissá vállna a baba egészsége ha bepróbálkozl a gyümivel és krumlival,húslevesben főtt zöldségekkel,bár a főzelékkel várni kellene még.Jobb ha 6 hónapos kor után találkozik a gluténnel.

104. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 103. - Anyagi)
2009. ápr. 7. 23:49

De van aki nem tudja megtenni hogy csak anyatejet ad, mert nincs rá lehetősége..

Van olyan is aki nem akar csak anyatejet adni...

Én is adtam 6 hetes korától a reszelt alma levét meg ilyneket...3 hónaposan kapott 4 hónaposan való bébikajákat is...és tápszert kapott 3 hetes korától.De ha szopott volna akkor is kapta volna!

Sokat ismerek akik nem adtak semmit..aztán csak akartak amikor lehetett volna..csakhogy a gyerek nem hajlandó semmit megenni az anyatejen kívül..

Volt olyan akinek másfél éves volt és csak szopott nem evett meg mást..

Na kössz szépen ezt nem akartam eljátszani én is..

De am mindekinek szive joga mit ad a gyerekének, senkit nem kéne megszólni vagy lehurrogni mert nem osztja a védőnő nézeteit..

A védőnő nézetei is megváltozhatnak ha saját gyerekén kell alkalmaznia a tanultakat! Könyből nem lehet gyereket nevelni!Minden gyerek más, másak az igényei meg a körülményei!

103. Anyagi
2009. ápr. 7. 06:25
Szerintem még ráér az anyuka "pempőkészítéssel" tölteni a drága idejét! Az anyatejnél nincs egyszerűbb, olcsobb, higiénikusabb és bárhol, bármikor rendelkezésre áll!
102. annelly (válaszként erre: 98. - HUBERTUS 33)
2008. okt. 30. 21:22
Én szerencsés vagyok ebből a szempontból, nagyon jó fej védőnőm van, mikor mondtam neki, hogy 2 hósan almát adtam neki, azt mondta, jól tettem. 3 hótól adom neki azokat a bébiételeket, amikre az van írva, hogy 4 hótól, erre csak az volt a válasza, hogy jó, akkor 4 hósan már adhatom a következőket. Hálistennek nagyon laza, tojik a szabályokra, és nagyon szereti a gyerekeket. Ez a fontos.
101. annelly (válaszként erre: 100. - 95897bc429)
2008. okt. 30. 21:19
Én 10 hétig feküdtem bent a lányommal, nagypocira és szopira kelkáposzta, mexikói zöldségköret, műtétes párolt karfiol, sorolhatnám. Vicc.
100. 95897bc429 (válaszként erre: 99. - HUBERTUS 33)
2008. okt. 29. 19:16

MELYIK KÓRHÁZBAN VAN SZOPTATÓS ÉTREND?

ÉN ÁPRILISBAN SZÜLTEM ÉS MINDEN NAP VOLT BAB.

99. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 86. - Vica cica)
2008. okt. 29. 18:22

Ha az anya terhesség és szoptatás alatt iszik rendes tehéntejet (nem boltit!) az a gyerekbe is ugyanúgy átkerül, akár a véráramon akár anyatejen keresztül, de a lényeg ugyanaz! Ettől is lehet simán tejallergiás később amikor felhalmozódik benne az idegen fehérje! Ezért van a kórházban is a szoptatós kaja, hogy ne legyen a gyereknek hajcsikarása meg ilyenek...

Ennyi erővel bármit adhatunk a gyerekek is ha szoptatva van, amit az anyja eszik azt eszik a gyerek is, átmegy az emésztőrendszerén a tejjel amit beszív! Új felfedezés, hogy az anyatejre is lehet allergiás a baba!! Éppen ezért amit leírtam!

Na most mivel is teszünk jót a gyereknek???

98. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 97. - 3cf80f2b78)
2008. okt. 29. 18:07

Kíváncsi lennék hány védőnő csinálja is azt amiről egyfolytában rizsál az anyukáknak!! A kezdő anyukák közül néhányan vakon követik a védőnő eszement tanácsait, de azé a tapasztaltabb anyukák már nem foglalkoznak a szövegelésükkel. A védőnőnek azt mondják csak szopik a baba...XD Ja, persze.. akkor és addig amíg a védőnő ottvan..

Ha előre tudja az anyuka mikor megy a védőnő gondosan eltüntet minden árulkodó jelet amivel lebukhat hogy nem minden úgy van ahogy a védőnő tudja.

Na meg ha nézzük a dolog másik oldalát, ott a sok anyuka aki vasakarattal szoptat, mellette dobozszámra szívja a cigit meg az alkoholt sem veti meg..na abba már bele lehet kötni mert szándékosan mérgezi a gyereket! Szegény gyerek akarata ellenére alkohol és nikotin függő lesz és még csak néhány hónapos. Inkább ilyenekre kéne rászállni és nem azokra akik az új ízekkel ismertetik a babát!

2008. okt. 28. 07:06
Soha nem hallgattam a védőnőre,mert szerintem hülyeségeket mondanak!Én adtam neki,és semmi baja nem volt,mára már nagy lány,11 és fél éves:-))
2008. okt. 28. 00:28
Én nem adtam,mert volt bőven tejcsi akkor meg Minek ugyis az a legjobb a babának!
95. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 85. - Nitchka)
2008. okt. 28. 00:07

Milyen érdekes nem?? Az amerikai babák szervezet felvan készülve erre?? Csak nálunk él ez az idióta felfogás, hogy 6 hónapig csak anyatej vagy tápszer?

Az én fiam ennyi idősen már a 4 hónapos kajákat ette..oszt mi van akkor? Nem volt 2 hónapos és ette az almapürét! Tojok a WHO ajánlására!

minden gyerek más!

94. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 90. - 223cf40dc0)
2008. okt. 27. 23:56
Bla-bla-bla...a bevett védőnős szöveg...XD
2008. okt. 10. 11:29
Sziasztok. Az én lányom is 3 hós, és főzit ugyan nem, de gyümölcsöt kap, reszelt almát 2 hósan kapott, mert székrekedése volt..és semmi baja nincs. Imádja az új ízeket. Emellett rendesen szopik, délután egyszer kapja a gyümit, de utánna is kér még cicit, akkor már csak feleannyit eszik kb.
2008. szept. 29. 00:13
igen adtam,természetesen:pürésítve.A szoptatást kiegészítve
2008. szept. 5. 16:05
Szerintem ezt gyereke válogatja, hogy mikor áll készen az úgymond szilárd táplálékra. Van olyan baba, attól függetlenül hogy szopik vagy tápot kap, hogy nem akar kanállal enni. De van olyan aki már 3-4 hónaposan imád kanállal enni.
2008. szept. 3. 08:33
3 hónaposan még kicsi ahhoz, hogy bármi ilyet kapjon - anyatej, tápszer igen, a többi majd később :)
89. erithrea (válaszként erre: 88. - Barnim)
2008. szept. 3. 08:30

Hát igen,manapság,ha vmi jó,nem sokkal rá megjelenik az ellenvélemény is,így döntsd már el,h mi a helyes..:))Én sem adok tehéntejet a kislányomnak 1 éves koráig,de akkor mi a helyzet a túróval meg a sajttal,abban nincs fehérje?

Nagyszülők csecsemőkori étele:rémlik vmi pálinkás kenyér,amit akkor adtak,ha nem akart a "kölyök" aludni..

88. barnim (válaszként erre: 87. - Wendy87)
2008. szept. 1. 20:19

Upsz! Én mondjuk nem a te szüleid korosztályára gondoltam - mert ebbe a korosztályba én is benne lehetek : ), hanem mondjuk az én szüleimre gondoltam - : ) Rosszul emlékszek?-pirított liszt vízzel felengedve...Mintha ilyesmiről is meséltek volna.


Egyébként én még nem adtam a fiamnak tejet - 10 hós, még higítva sem. A lányaim ilyen idős korukban itták a tejcsit - persze először én is felestejjel próbálkoztam. Már nagyok 17-18 évesek. De a tápszerek, a különféle darák, kekszek nagy része tartalmaz tejet, tejport. A tápszerek is!!! Kivéve a gyógytápszer - HA T -s! A fiam 10 hónapja bukós!!! Én jöttem arra rá, hogy az AR-es tápszer-től is bukik, és a tejpépektől is. Szóval 99 %-ban biztos vagyok abban, hogy tejallergiája van. Hogy ezen belül melyik, nem tudom, de tudatosan figyelem mit adok a babámnak. És erre magamnak kellett rájönnöm, hiába hordom rendszeresen orvoshoz. Ezzel csak azt akartam kimondani, hogy nem adunk tejet, meg tejterméket, mert a csapból is ez folyik. Közbe egyáltalán nincs védve a gyerek e tejtől. És a lányoknak nem volt bajuk, csak a fiamnak, és neki se a tejtől! Szóval nagyon érdekes ez! És nem egyszerű!

87. Wendy87 (válaszként erre: 83. - Erithrea)
2008. aug. 31. 13:34

Az a könyv nekem is megvan:))) Én azért egy-két dologban inkább azt csinálom, ami abban van. Igaz, nem olyan korán, de pl. a fiam 10 hónaposan már issza a kétharmados tejet. Öcsém is azt itta.

Egyébként, ha már szóba került, hogy mit kaptak a szüleink... Tápszert. Mivel akkor szülés után max. 3 hónap fizetés nélküli szabi volt, aztán vissza dolgozni. Vagy bölcsi, vagy nagymama otthon, és tápszer. Mamámtól kérdeztem, mikor ettek főzeléket, meg hogyan, azt mondta, hogy elég hamar, gyümölcsöt már két hónaposan, főzeléket három (mondjuk azt én is valahogy így adtam), de akkoriban nem kanállal, hanem hígra keverve cumisüvegből, kanállal elég későn kezdték etetni a gyerekeket.

86. vica cica (válaszként erre: 84. - Barnim)
2008. aug. 31. 08:48

Alkalmazkodni kell és alkalmazni az uj dolgokat.Régen szoptak az én gyerekeim is,de elég korán kaptak gyümölcsöt és krumplit.Tejet is kaptak elöször 3/4 majd 1/2 tejet.Ma a tehén tej valóban alkalmatlan arra,hogy csecsemőt tápláljunk.Az én anyám még igazi tehén tejet ivott amit a gyerekeim nem ismernek.Szerintem mindent akosan át kell gondolni ,tanácsokat meghalgatni és amit jónak véltek alkalmazni ill saját magatok észlelitek mi a jó a babának.

Könyvekből csak bővitjük ismeretinket ,de tapasztal főleg a saját lesz a döntő.

2008. aug. 30. 16:51
NEM.Az en fiam 4 honapos es 6 honapos koraig csakig tapszert kap. A 3 honapos baba emesztorendszere meg nincs felkeszulve masra.
84. barnim
2008. aug. 30. 16:37
Hát ennél már csak az érdekesebb, hogy vajon a szüleink csecsemő korukban mit ettek, ha éppen nem, vagy már nem tudta őket szoptatni az édesanyjuk. Akkoriban tuti nem voltak sokat szidott tápszerek.
2008. aug. 30. 13:47

Érdekes,h mennyit változott a világ..Kezembe került a Mit egyen a gyerek című 80-as évekbeli alapmű,amiben 2-3 hetes kortól már javasolják a gyümölcs adását.Szóval mi mindannyian nagyon korán kaptunk valszeg mást is..A legdurvább pedig az,h újszülöttnek feles tehéntejet lehetett adni..

A mi gyerekeink is szörnyülködni fognak rajta,h milyen táplálékkal etettük őket csecsemőkorukban?..:))

82. barnim
2008. júl. 21. 16:27
Biztosan vannak más édesanyák akik sokkal sokkal több tejterméket isznak eszenek, és mégsincs a babájuknak szopiztatáskor semmi baja. Én nem is azért írtam le a történetet, hogy jobban tette volna a barátnőm ha nem szoptat. Csak arra akartam utalni, hogy a szopiztatás a világon a legegyszerűbb, legolcsóbb módja a táplálásnak, de még szopiztatás mellett is lehetnek problémák. Szopis babák közt is van túlsúlyos, beteges baba, mint a nem szoptatottak közt.
81. Sz.Csirke (válaszként erre: 71. - 95897bc429)
2008. júl. 21. 16:25
Azt irtam, nincs turelmuk varni. Sokfele turelem letezik, pl. ami ahoz kell, hogy az ordito gyereket megnyugtassam, vissza tegyem a mellre hogy fel perc utan ismet sirva kopje ki, hogy minden lehetseges poziciot probalva vegul allva es setalva szoptassam.
80. Sz.Csirke (válaszként erre: 79. - Barnim)
2008. júl. 21. 16:21
Koszi, jo lesz odafigyelni ezekre.
79. barnim
2008. júl. 21. 16:19
A súlygyarapodása ha jól emlékszem szinte csak az első 3-4 hónapban volt megfelelő, aztán kezdődtek a tünetek, de először mindenki (orvosa is) arra gyanakodott, hogy megfázott a kicsi - tél/kora tavasz... Csak amikor egyre csökkent a súlya, és persze elvitték egy maszek orvoshoz, akkor kezdtek az allergiára gyanakodni...
78. barnim
2008. júl. 21. 16:14
a zöldség gyümölcs tisztaságán pedig azt értettem, hogy az otthon megtermelt zöldség, gyümölcs is csak a legritkább esetben bio. Az én fiam novemberi. Hogy tudtam volna pl: őszibarackos csirkehusit adni neki? Ezzel azt akarom mondani, hogy vannak olyan bébiételek, amiket csak ilyen formában tudtam adni a babámnak. Minden tiszteletem azoké az anyáké, akik tudnak szopiztatni - és minden tiszteletem azoké, akik nap mint nap megküzdve a lelkiismeretükkel a babának a legjobbat szeretnék megadni anyatej hiányába is. Merthogy nem egyszerű NEM szoptatni!
77. Sz.Csirke (válaszként erre: 76. - Barnim)
2008. júl. 21. 16:05
Ez mikor kezdodott?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook