Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? fórum

Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
136. MelisUK (válaszként erre: 113. - Ancsa171)
2013. szept. 3. 19:35
Nem kellett volna vizet adnod, amennyi vizet adtal neki, annyival kevesebb tapszert evett a babad. Miert adtal egyaltalan vizet? A tapszer taplal es a szomjat is oltja. Meg nagy melegben sincs szukseg vizre... Ha volt a babadnak napi 5-8 pisis pelusa es hetente/havonta eleget gyarapszik, akkor eleget eszik. Nem eszik minden baba egyforman, ahogy a felnottek sem, van aki a kevestol is hizik es van aki a soktol se.
135. MelisUK
2013. szept. 3. 17:43
Nalunk Skociaban azt mondjak, hogy 6 honapos korig a babak emesztese nem all meg keszen tejen kivul semmi masra, igy kizarolag anyatej es tapszer adhato. 6 honapos kortol pedig mar kepes a kezeivel enni, nem kell pepeket kesziteni. puhara fozott zoldsegeket es gyumolcsoket darabokra vagva sz asztalraa tesszuk es velunk egyidoben eszik, nem pedig mi etetjuk. Aztan szep lassan atallunk arra, hogy azt eszik a baba, amit mi. Igy elvezetes a kicsi szamara az eves es magunkra is odafigyelunk, hogy egeszsegeset egyunk. Cukor es fuszerek hasznalata nem ajanlott, majd egy ido utan johetnek a fuszerek, de a cukrot igyekezni kell teljesen elkerulni, feher liszt helyett teljes kiorlesut hasznalni, feher rizs helyett barna, sok zoldseg, gyumolcs, hal.
134. tijmó
2012. máj. 15. 12:04
sziasztok! Nekem pont 3 hónapos a kislányom és mi már elkezdtük a gyümölcsöket,jövőhónapba pedig már szeretném megkóstoltatni vele a főzelékeket is!
133. sly11
2012. márc. 16. 09:49

Helo!

Szerintem az anyai ösztönöknél semmi és senki nem tud többet és jobbat adni a babának. Mindenkinek magában vannak ezek az ösztönök.bár sajnos ezek elgyengülnek a sok károgó családtag és barát mellett,akik a saját tapasztalatukból próbálnak tanácsot adni.(persze nem rossz szándékkal) de mindegy ember,így minden gyerek más.Más igényekkel.Az anya megérzi azt,amikor a gyereke hozzátáplálás után "kiált"....Nálam is így volt.3hósan a családom piszkálgatott,hogy bezzeg ők már ezt,meg azt ették.a nagymamám addig elment,hogy a sajátkészítésű befőttjéből ugyan,de szaliciles,kénes levébel megitatta a 3hónapos babámat mondván nem lesz semmi baja.Ezt mind annak ellenére,hogy azt mondtam neki,hogy NEM! Persze estére lett neki egy "kis" hasfájása. Most 4hónapos és most jutottam oda,hogy tejpépet eszik,meg almát.Egyébként tápszeres 3hónapos kora óta. Mégegyszer mondom,babája és anyája válogatja! De a megérzések azok mindig bejönnek egy anyánál.Hiszen 9hónapig kihordta,megszülte,24órázik mellette és nem mellesleg az ANYJA.

132. eme766
2012. febr. 21. 17:29
ez az egész csak anyatejet 6 hónapos koráig egy MARHASÁG.Aki nem szoptat az rossz anya meg allergiás lesz a gyerek stb...Semmi köze nincs ahoz,hogy mit eszik a gyerek.Én adtam neki 2 hónapos korátol narancslevet,majd almát stb fokozatosan.Nem allergiás, meg eszik mindent ,nem szokott beteg lenni.Jól döntöttem:)Ellenben az ismerősőmmel aki betartotta ezt a sok hülyeséget,és a gyereke nem eszik meg egy nagy csomó mindnet,ráádásul állandóan beteg.nem kell hinni senkinek,bízz az ösztöneidbe.Soha nem lesz ellenáló képessége ha nem szoktatod hozzá a dolgokhoz.
131. eme766 (válaszként erre: 126. - Lyana)
2012. febr. 21. 17:20
Végre valaki normálisan fogja fel a dolgokat
130. menzi
2012. jan. 27. 16:39

Sziasztok!

az első gyerekem 8 hónapos koráig csak anyatejet kapott. odafigyeltem mindenre, mit lehet, mit nem, csak időben adtam neki a különböző ételeket mégis allergiás a tejre, és egyéb élelmiszerekre, szóval nekem ne magyarázza meg senki, hogy ha hamar adok a babának valamilyen típusú ételt, attól allergiás lesz. szóval osztom, hogy ha egy anyuka úgy érzi, kevés a tej, vagy csak egyszerűen kell a gyereknek a más íz, akkor igen is adja neki. a második babám 3,5 hónapos és már adtam neki kekszet (mert egy allergológus ismerősöm azt mondta, hogy a glutén bevezetése minél hamarabb kezdődjön el, így nem lesz liszt érzékeny) a héten fogok neki venni bébi ételt, olyat ami 4 hónaposan már lehet ennie...ez az én tapasztalattal megtűzdelt véleményem!!! nem hiszem, hogy a háborgó hozzászólású anyukáknak 12 éves tapasztalat van a háta mögött...nekem ennyi van.és osztok még egy véleményt! az anya tudja a legjobban mi kell a babájának! szóval csak ösztönösen mindent! :D

2011. okt. 24. 16:22
Sziasztok én most kezdtem adni reszelt almát kekszel és körtét kekszel.Nagyon ízlett neki. 13-án volt 3 hónapos.Eddig szopizott de úgy gondoltuk kapjon egy kicsit mást is. Nekem van tejem bőven de hadd szokja az ízeket.Meg elég sokszor nem akar cicizni és üvegből eszi a tejet.
2011. jún. 13. 14:12
Sziasztok. Nekem nincs még bébim, de a barátnőmnek van egy három hónapos kisfia, és megkért kutakodjak a neten (mert neki nincs), esetleg mit adhat a kisfiának, így jutottam ide és olvasom a hozzászólásokat. Ha lenne egy gyerekem, aminek már ideje lenne :), három hónapos koráig én sem adnék mást, csak anyatejet, mint a barátnőm. De ennek az a feltétele hogy legyen tejed. Ha nincs, egy opció lehet hogy hozol az állomásról tejet, de azt nem biztos hogy bírja a babád és az sem biztos hogy bírja vagy megeszi a tápszert. Anyukám mesélte, hogy se én, se az öcsém nem szopiztunk csak 3 hónapig. Aztán megpróbálták más anyatejjel, attól meg hánytam, ahogy megettem, a tápszert sem bírtam, azt is kihánytam. Akkor még lehetett kapni un. babatejet állítólag, nem tudom miből volt, de azt kaptam, + anyu 3 hónaposan elkezdte nekem kotyvasztani a fincsiségeket. Attól az égvilágon semmi bajom nem volt, addig meg állandóan hasfájós voltam. Az első amit ettem meggyszósz volt, liszt nélkül, a meggygyümülcs péppel sűrítve. Főtt krumpli vízzel hígítva, összeturmixolva (már akkor is volt turmixép), és én imádtam a tököt sütve. Állítólag ész nélkül ettem volna. Szép színem lett az elmondások alapján. Reszelt alma darált kekszel. Azt biztos hogy mindenki ismeri. Az égvilágon semmi bajom nem volt, és most sincs. Öcsémmel is ugyanebben a cipőben járt anyu. Hiába. Ha elmegy a tejed, ha kevesebb lesz pótolni kell. Nagyon szép és jó hogy vannak tápszerek, de mű vacak az egész, ha valaminek, hát annak szerintem semmi köze az egészséghez. És a legtöbb babának görcsöt okoz, nem tudják emészteni, vagy kicsapja őket, stb. A mástól lefejt tejet is 50% eséllyel nem eszi meg a gyerek vagy nem bírja más tejét. Ki tudja mit evett az a nő, akiét elhozod az állomásról? Lehet hogy egész nap kelkáposztát, aztán meg ordít a gyereked. Inkább akkor óvatosan egyszer egy nap kiegészíteni valami olyannal, amit fentebb írtam. A barátnőm védőnő, hál' istennek az a típus, aki az én nézetem osztja. Egyszer ha szülök, legalább ezen nem fogunk vitázni :)
2010. dec. 10. 22:08
sziasztok.amikor a fiam 3hós volt nem adtam neki semmit csak anyatejet.4hós kora óta adtam neki a gyümiket meg a bébiételeket.
126. Lyana
2010. dec. 6. 09:38

Sziasztok!


Végig olvastam a fórum összes hozzászólását.

Én azt az oldalt erősítem, ahol a baba tápszeres. Nekem a kislányom soha egy pillanatra sem volt hajlandó szopizni. 7 hetes koráig fejtem és cumis üvegből adtam neki. Majd megjött a mensim és a lányom nem volt hajlandó meginni a tejemet. Ráadásul a gyerekorvossal rájöttünk, hogy nem tudja bírja az anyatejet attól fájt a hasa, lett kiütéses és hasmenése volt. Milumil HA tápit kap azóta. Mióta tápis minden problémája megszűnt és már 2 és fél hete átalussza az éjszakát. Most 10 hetes és már egy hete eszik rendszeresen napi negyed almát pépesítve. Lassan kezdem a többi gyümölcsöt. Ma akarok neki venni gyümölcslevet amire az van írva hogy 4 hós kortól adható. Ez az amiben nem hiszek. Lassan elkezdem adni neki az üveges gyümölcs baby ételeket is.

Az én lányom egészséges és szépen fejlődik. A gyümölcsöt pedig imádja.

Elhiszem, hogy egészséges és fontos az anyatej. Akinek van, az etesse azzal a babáját. Akinek pedig nincs az pedig tápival, meg korábbi hozzátáplálással biztosítsa a megfelelő étrendet.

Egyébként már nekem is kezd herótom lenne ettől az eltúlzott anyatejes erőltetésből. Csak az újkor divatja hogy 6 hónapos korig csak anyatej. Mit csináljon akinek nincs teje?

125. hanna810517 (válaszként erre: 124. - Annaizabella)
2010. nov. 22. 17:53
Hát igen ez valóban vicces,mondjuk arra már rájöttem,hogy a védőnőm véleményére nem adok.Az első védőnő aranyos volt,de olyan fiatal,hogy csak na,persze gyereke még sehol,a mostani meg sok szempontból eléggé "ódivatú" ha már a divat szót használtad :-)és a másik,hogy a hozzátáplálásról homlokegyenest mást mondanak.Én mindig inkább a gyerekorvost kérdezem meg ilyenekről.
2010. nov. 15. 23:00

Amikor megkérdeztem a védőnőnket, hogy mit mikor vezethetek be a baba étrendjébe, akkor úgy kezdte a mondanivalóját, hogy " most az a divat, hogy ... " illetve, "most az a legújabb, hogy ..."


Nem akartam vele kötekedni, de most divat szerint etetjük a babáinkat? Amit ma adok neki, azt holnap már nem lehet, mert valakire rájön az agylövés és kitalál valamit, hogy az káros?

123. sz.edi (válaszként erre: 122. - Dorka1981)
2010. nov. 15. 22:02
Örülni kellene annak,hogy már többet tudunk mint a korábbi generációk....Az anyósom néha olyan tanácsokkal lát el,hogy csak nézek leesett állal,és amikor nemtetszésemet fejezem ki,akkor előáll azzal,hogy dehát nézzem meg a páromat,az égvilágon semmi baja!és a legjobb,hogy ez nem igaz,de ebbe most bele sem megyek..
122. dorka1981 (válaszként erre: 114. - Pandaa84)
2010. nov. 13. 12:43

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de muszáj elmondanom a véleményemet! Nagyon fontos lenne helyesen látni ezt a hozzátáplálásos témát! Ha x évvel ezelőtt nem adtak érzéstelenítést a foghúzásra, akkor most se adjunk? Ez a témakör is kb. ilyen. Teljesen más világba érkezik egy mostanában megszületett újszülött, mint érkeztünk mi, a szüleink, vagy a nagyszüleink. Ezért szerintem butaság azt állítani, hogy "mi is felnőttünk, mégsem lett semmi bajunk, stb... a korán bevezetett gyümölcsöktől, zöldésgektől.) Ma már számtalan új és korszerű kutatás, vizsgálat áll a rendelkezésünkre, amelyekből tájékozódhatunk.Bizony vannak adatok arra, hogy a helytelen, vagy korán elkezedett hozzátáplálás allergiát, asztmát vagy ekcémát is okozhat nagyobb korban. Nem szabad felelőtlenül állni a témához; mondván úgysem lesz baja... :(

121. kismary32 (válaszként erre: 116. - IxChel)
2010. nov. 13. 12:30

Szia IxChel!

Szerintem teljesen igazad van abban, hogy az anyai érzésekre kell elsősoban oda figyelni, de szerintem azon szakemberek tanácsait sem szabad figyelmen kívül hagyni, akik pontosan ezt tanulták, és biztosan tudják, hogy mi jó a babának, s mi nem. Mondjuk, az utolsó megállapításom sem feltétlenül helytálló, mivel vannak olyan védőnők és gyerekorvosok, akik sajnos még mindig nincsenek tisztában a legkorszerűbb irányelvekkel és kutatásokkal. A nagy könyv valóban azt írja, hogy fél éves korig minimum csak és kizárólag anyatejjel kell táplálni a kicsit, vagy még tovább is. A természet nagyon okos módon rendezte el ezt a kérdést. Az anyatej minden fontos tápanyagot tartalmaz, ami a babának szükséges, ezért bőven elég neki az, ami abban benne van. Egyébként én úgy gondolom, hogy miért kockáztasssunk feleslegesen egy asztmás, vagy allergiás megbetegedést, ha nem muszáj? A babák immunrendszere csak 3-4éves korban alakul ki teljesen, ezért bármi kivállthat olyan reakciót a baba szervezetében, amelyre később allergiás lehet. (nemcsak a tej) Pont ebben a témakörben találtam egy cikket, érdemes lehet elolvasni.

Mindenki úgy eteti a babáját egyébként, ahogyan neki tetszik és jól esik, csak szerettem volna egy másik álláspontot is képviselni :)))))


Íme a link: [link]

120. 3d23cc3308 (válaszként erre: 119. - Hanna810517)
2010. nov. 8. 11:08
Szerintem meg kell probálni más márkát,hátha csak az izével van baj.Más ötletem sajnos nincs.(Főzeléket még ne adj neki :-) )
119. hanna810517 (válaszként erre: 117. - 3d23cc3308)
2010. nov. 8. 11:05
Valakinek nincs tippje,hogy egy 4hós babával hogyan lehetne megitatni a tápszert,ha nem hajlandó szopizni,de a tápszert is kiköpi?
2010. okt. 17. 23:28
A babák immunrendszere éretlen, egy nem megfelőlen elkészített, szennyezett étel banális kórokozóval vagy toxinnal akár életveszélyt is jelenthet nekik.
2010. okt. 17. 22:36
Szerintem korántsem hiszti,ha odafigyelsz arra,hogy mikor mit adsz a babádnak.Pl.ha van tejed simán 6 hónapos korig elég az neki,minek adnál az anyatej helyett bármit,amikor az a legjobb?Persze tápszeres babáknál ez nyilván másképp van,de azért akkor is óvatosan kezdeném meg a hozzátáplálást.Egyébként nem csak allergia alakulhat ki.
116. IxChel
2010. okt. 15. 11:23

Szerintem nevetséges, hogy mekkora hiszti van ebből a hozzátáplálósdiból. A mi védőnőnk 38 éve védőnő, vele elég sokat beszélgettem erről. A mi gyerekkorunkban már 6 hetesen főzeléket adtak, 2 hetes kortól pedig gyümölcslét. A kórházakban ma sincs ez másképp.

Jó lenne tudni, hogy pontosan mi is történik a babával, ha esetleg 3 hónaposan főzeléket is kap? Leesik a keze-lába, vagy mi?

Az, hogy allergiás lesz, nem tudom, hol van tudományosan bebizonyítva. Nyilván a tej, meg ilyenek, az más, de ne akarja már nekem bárki is megmagyarázni, hogy a sütőtökpürétől minden baja lesz. Annyi, de annyi káros hatás ér mindenkit nap mint nap, hogy a kaja szerintem elenyésző ehhez képest.

Az én fiam 3 hónapos, és igen, egy hete ebédre főzeléket kap. A tápi nem elég neki, akármennyit adok, megeszi, a felesleg visszajön, viszont 2,5 óra múlva ismét éhes lesz. 3450-nel született, most 6200 gr, szépen fejlődik, erős baba. A védőnővel megbeszéltem, ő is azon a véleményen volt, hogy egyszerűen már nem elég neki a tápszer.

Egyébként lehet különféle tejpépeket is kapni, pl Sinlac, ami nem is tejalapú, viszont sűrűbb, mint a tápszer, éjszakára pl simán jó lehet. Az én fiam elalszik fél kilenckor, de négy körül felkel, mert éhes, utána pedig alszik tovább nyolcig-kilencig.


Tényleg nem tudom, miért kell felelőtlennek kikiáltani azt, aki esetleg főzeléket mer adni a gyerekének??? Mindenki saját maga ismeri a babáját, biztos vagyok benne, hogy felismeri, mikor jön el az ideje, hogy mást is kapjon a gyerek. Ez pedig nem a nagykönyvben leírtak szerint érkezik el pontosan 17 hetes korban, hanem gyereke válogatja, mikor. Egyik gyerek sem a nagykönyv szerint működik. Én azt tanácsolnám, hallgassatok az anyai érzéseitekre.

115. b486c9cf7d (válaszként erre: 114. - Pandaa84)
2010. okt. 14. 18:10

Ennek valami oka van, hogy ennyire sietsz?

Persze ugy taplalod hozza, ahogy jol esik, de ahogy fejlodik a vilag, ugy valtozik a velekedes arrol, hogy mi a legjobb a babanak is es nem veletlenul nem ajanljak olyan koran.

2010. okt. 14. 17:55

Sziasztok!

Mi a héten kezdük el az almát kostoltatni a kislányommal (17-én lesz 3 hónapos).Sajnos nem tudom szoptatni, mert nekem 6 hetesen megjött és nem kellett neki az anyatej úgyhogy tápszerezünk.A védőnőnek meg nem merem mondani, hogy már eszi az almát mert tuti, hogy jól leszúrna.Én nem gondolom, hogy várni kell 6 hónapos korukig bármilyen hozzátáplálással hisz minket is már 6 hetesen almalével etettek és nemsokára jött a húsleves szüval nem értem, hogy ha mi felnőttünk egészségesen akkor a mi kisbabáink mért ne tennék ugyan ezt...?

2010. aug. 20. 20:07
Érdekes dolgokat olvasok... Az én kisfiam 10 hetes, és eddig nagyon jól evett, szépen is fejlődött.3680al született most 5290g. 2 hete viszont nem eszik... 90ml alig tudok belekönyörögni és csak 6x eszik egy nap. Hozzáteszem, hogy tápszeres 2 hetes kora óta! Ha nem eszi a tápszert, akkor mégis mit adjak neki?? Éhen nem halhat. Kipróbáltam és az új ízek tetszenek neki. Sztem baba függő ki, mikor és mit eszik. Persze kérdeztem én hozzá értőket, de nem igazán kaptam választ. Az mondták ne adjak neki annyit inni. (tápszeres babának sok a napi 100ml víz??) Szóval én elkezdem a szilárdabb ételek bevezetését. Én úgy látom így a helyes. Irígylem azokat akik tudnak szoptatni. Butaság aki azt mondja, hogy minden nő tud ha akar. Érdekes, én nagyon akartam erőltettem, de mégsem adatott meg.
112. fbab8271ce (válaszként erre: 99. - HUBERTUS 33)
2010. márc. 28. 18:32

nem pont ezért van az, h megvan amit jobb ha kerül az anyuka szoptatás alatt??? szerencsémre/szerencsétlenségemre, nekem érzékeny a gyomrom, nem bírom a tehéntejet, szóval eleve olyan kajákat ettem és odafigyeltem, mert mindne átmegy a tejen...

fűszeres, hüvelyes, K-betűs, szénsavas---én betartottam+tejtermék se nagyon csak sajt

nem is voltak a fiaim hasfájósak...

szerencsémre...persze mindegyikünk más....

2010. márc. 28. 18:29

3 hónaposnak: kizárt, fél évig semmit...sőt a angyobbik fiam jóformán 8hóig csak cicit kapott, a kisebbik 6 hósan kezdte a gyümivel...

most se fogom másként

2009. júl. 27. 21:13
Én 3 hónaposnak gyümölcsöt igen, de főzeléket nem.
109. VEKIS
2009. júl. 27. 21:05
6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt a kislányom, vizet sem, teát sem adtam neki. Én azzal vitatkoznék, h vkinek nincs teje:) Kb nők 4-5% -a nem tud szoptatni!
108. 19ba18c379 (válaszként erre: 103. - Anyagi)
2009. máj. 23. 18:06
ezzel vitatkoznék. Nem mindenkinek van teje ...
107. bezike
2009. máj. 23. 17:55
Szerintem anyatej, ha nincs akkor tápszer. Én még biztosan nem adnék neki mást - és nem is adtam. 5,5 hónaposan kezdte kóstolgatni az almalevet, almapépet, addig semmi ilyesmi...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook