Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? fórum

Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. nov. 17. 15:03
Ja, én azt is hallottam, hogy a sok folyadék a tép mellett is megoldás hogy legyen széklet.
15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - ALLICS)
2007. nov. 17. 15:02

Szia!


Én az őszibarackot mindig leturmixoltam, úgy kapta. Ha étkezésnek, akkor keksszel, vagy más gyümölccsel, ami sűrűbb lesz turmixolva. Pl alma.

Ami még biztos hashajtó az a szilva. Azt is turmixolva.

De megoldás, ha veszel 4 hós kortól való ilyen üdítőt, ami cukormentes, vagy a Kecskemétinek van külön őszibarackja, és külön szilvája is.

Én úgy tudom,hogy hashajtó a szilva, az őszibarack kis mennyiségben, nagy mennyiségben hasfogó a sok rost miatt, hajt még a cseresznye, meggy.

Fog az alma, banán, krumpli, répa. Én mindig ezt adtam, ha ment a hasa.

De amúgy ki kell próbálni, másképp sajnos nem tudod meg, a te babádnak mi válik be.

14. ALLICS (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2007. nov. 17. 14:14
Hát én akkor már nem is tudom mit mire adjak neki valaki ezt mondja valaki azt.Kinek mi válik be lehet hogy nekünk pont egy hármadik variáció.Mondjuk még az őszibarackot nem próbáltam ki,de hogy adjam neki?
13. ALLICS (válaszként erre: 5. - Mokka78)
2007. nov. 17. 14:11
Nekem pedig a parit ajánlotta a védőnő.Mindenhol mást mondanak a védőnők.mást tanulnak az iskolában is??Komolyan nem értem??!!
12. Mokka78 (válaszként erre: 11. - Sz.Csirke)
2007. nov. 17. 10:08
Nálunk is így van! CSak az alma megengedett,azt hasfájos babáknak ajálják,mert olyan anyagok vannak benne ami erősíti a pici pociukat! Nekünk bevált!:)
2007. nov. 17. 03:59
Nalunk nagyon ellenzik, hogy anyatejen (vagy tapszeren) kivul barmi mast kapjon a gyerek fel eves koraig.
2007. nov. 16. 21:26
Ahány baba,ahány védőnő annyiféle.Egy-két dolgot ami könnyű meglehet próbálni.
2007. nov. 16. 21:23

Érdekes. Ahány baba annyi féle reagálás az egyes gyümölcsökre.

Pl én az őszibarackot mindig hashajtónak adtam, erre az egyik ismerősőmnél éppen megfogta a babát.

2007. nov. 16. 20:23
Én öt hetes korától adok egy kicsi almát,de én pont a széklet könnyítése miatt :)
2007. nov. 16. 20:04
Én 6 hónapos koráig csak szoptattam...néha kapott gyermekteát.
6. gabi0630 (válaszként erre: 4. - ALLICS)
2007. nov. 16. 19:57

Szia!


Az almával nincs gond? Csak azért, mert nekem ajánlották hasfogónak, mikor ment a kisfiam hasa.

5. Mokka78 (válaszként erre: 4. - ALLICS)
2007. nov. 16. 16:31
A paradicsomot nálunk tiltják,majd egy éves koráig! Nagyon allergizáló étel!
2007. nov. 16. 15:50
Nekem 3 hónapos lesz a kisfiam és én már adok neki paradicsom és almalevet.De csak azért mert a tápszer megfogta a székletét.
2007. nov. 14. 06:46
Az én fiam 3 hós volt mikor kezdtük a hozzátáplálást. Én 4 hós kortól való bébiételt vettem neki, csak azt nézd meg, hogy mi van benne, kerüld a tejeseket, éa amibe málna, eper van. És egy ízűt vegyél neki először, pl Őszibarack. Aztán gazdaságosabb és laltatóbb ha te főzől neki.
2007. nov. 14. 05:14
mért akarsz bébiételt venni? hadd szokja a te izeidet és mellesleg olcsóbb is) mi is 3 hónaposan kezdtük az ilyesmit. bébiételt csak akkor veszek,ha valami olyat akarok adni, ami biztonságosabb úgy. pl hal. egyszerre csak egyfélét adj neki, pár napik, hadd szokja:) és ha többfélével megismerkedett, és nincs gond, akkor variáld őket nyugodtan:) nálunk a menő: alma, sütőtök, krumpli. ha nem édes a sütőtök, minimális cukrot teszek bele és szegfűszeget. imádja
2007. nov. 13. 22:41
3 hónapos múlt a lányom 8.-án, szoptatok, de sajnos nem elég a tejem, bármit teszek is.A dokinénink azt ajánlotta, hogy nyugodtan elkezdhetem a főziket, gyümölcsöket.Egyenlőre megcsinálom neki a krumpli-alma-répát, mert ugye az nem nagy kunszt.De a boltban az összes bébiétel 4 hós kortól van.Szerintetek azt még nem adhatnám neki?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook