Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? fórum

Te adsz a 3 hónapos babádnak gyümölcsöt, -főzeléket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. barnim (válaszként erre: 74. - Sz.Csirke)
2008. júl. 21. 16:01
Sokat folyt az orra, lázasodott, sokszor volt hasmenése és sok kiszopizott tejcsi mellett is egyre fogyó testsúlya miatt gyanakodni kezdtek, hogy itt valami más lehet a gond, és ekkor vitték kivizsgálásra.
75. barnim
2008. júl. 21. 15:57
Szerintem szó sincs itt ellenkampányról. Én is azt mondom, hogy igenis szoptasson az aki tud, és mindenki tegyen meg azért mindent, hogy tudjon szopiztatni - én is így tettem. Mindent kipróbáltam. Ezután jött a kérdés, akkor hogyan tovább? És miért lenne egyszerűbb tápszert adni a babának, vagy éppen gyümit főzeléket? Az én fiam ráadásul bukós baba, és iszonyat érzés volt, hogy etetés után szinte a következő etetés előtt sugárba jött belőle a kaja. És az lehetett anyatej, vagy tápszer, még az AR-es is. Azóta, hogy sűrűbb ételeket kap, szűnik ez a problémánk. Kívánom, hogy senkinek ne legyen ilyenbe része - az arcán látszik, milyen rossz érzés, mikor feljön az étel...
74. Sz.Csirke (válaszként erre: 73. - Barnim)
2008. júl. 21. 15:51
Hogy derult ki?
73. barnim
2008. júl. 21. 15:48
Tejallergiás kislányról annyit, hogy az anyukája itta a tejet, és ezután a kiszopizott tejcsitől lett tejallergiás. Csak mire ez kiderült, már eléggé leromlott a baba immunrendszere.
72. Sz.Csirke (válaszként erre: 70. - 95897bc429)
2008. júl. 21. 15:28

En is kemenyen kuzdok mar jo par hete. Ha nincs a parom, mar en is megprobaltam volna a tapszert. Sokszor uvolt ahogy mellre teszem, sokszor uvolt mert nincs benne semmi, sokszor este 3x etetek mire nagy nehezen elalszik, de ez van.

Nem teged kritizaltalak, meg ha ugy is tunt, hanem azokat, akik tudnak szoptatni, megis elkezdik.

2008. júl. 21. 14:53
Ja és a tütelemröl annyit még, hogy szerintem ahhoz nagyobb türelm kell hogy kanállal megetess egy babát, mint hogy a tápszeres üveget a szájába nyomd!
70. 95897bc429 (válaszként erre: 69. - Sz.Csirke)
2008. júl. 21. 14:48

Nem tudom, ha te már 6-7 hete azért küzdesz. hogy a gyereked egyen és csak anyatejet, akkr hogyan vélekednél. Eleinte még elfogadta a lefejt tejet, de már az sem kell neki, és a fejés nem olyan mint amikor a baba szívja ki a tejcit. Ez nem serkentő hatású a tejmirigyekre. Pedig minden csodabogyót és módszert kipróbáltam már.

És tudom én hogy milyen érzés csak anyatejjel táplálni a babámat, mert a nagyobbik lányomat közel 10 hónapig azzal tápláltam. Így nem vagyok kezdő ezzel a témával.

Ja és nem azért adok neki mást mert ezt olvastam, hanem a babának ennie kell.

Kiváncsi lennék hogy forditott esetben te hogyan cselekednél.

De tudod mit nem is kívánom hogy megtudt!!!

69. Sz.Csirke (válaszként erre: 64. - 95897bc429)
2008. júl. 21. 14:06

En nem tudom elhinni hogy a gyerek inkabb ehenhal minthogy anyatejet igyon.

Biztos hallotta, hogy itt a forumon mas baba mar ilyenkor kap gyumolcsot, ezert mar neki is csak az kell:DDD

Az emberek nem kitartoak a szoptatassal, de ez mas tema.

En csak azt nem ertem, aki csak azert kezdi el a hozzataplalast, mert nincs turelme varni.

68. Sz.Csirke (válaszként erre: 65. - Vica cica)
2008. júl. 21. 14:02
Ja egy ido utan, de nem 6-8het utan.
67. Verka (válaszként erre: 64. - 95897bc429)
2008. júl. 21. 13:37

Igazad van, mindenki maga dönti el, mit mikor ad a babájának.

Én a kérdésre válaszoltam, leírtam hogy csináltam, soha eszemben se volt (van) más édesanyákat kritizálni.

Beleolvastam a fórumba és megdöbbenve ovastam megint a szoptatás kontra tápszer hozzászólásokat :(, nem tudom szó nélkül hagyni, mert szoptató anyaként soha nem "szóltam le" a nem szoptató anyákat és még soha nem hallottam más anyákat sem!!!!! Ellenben fordítva igen, lassan ellenkampány indul a szoptató anyák ellen, volt már arra is eset, hogy a szoptatsz-e kérdésre nem válaszoltam. :(((((((


Ez az én véleményem.

2008. júl. 21. 13:34

Mindenki tényleg maga tudja, de 2 nagyobb gyerekemet 5.5 - 6 hónapig csak szoptattam, ha éheseknek láttam őket, akkor gyakrabban szoptattam, akár 1-2 óránként is, főleg a du. órákban. Aztán kezdtem a hozzátáplálást, de almával, banánnal, aztán jött a főtt étel.

A legkisebb most volt 3 hónapos, néha úgy látom éhesebb, szintén a du. órákban, akkor többször, gyakrabban etetem, attól még több tej termelődik. Mert nálam a tejmennyiség nem minden nap egyforma. Úgy érzem hullámzó. Néha feszül, néha szinte üres, mégis rendesen nő a kölök. Én nem adnék neki ételt, inkább tápszert.

65. vica cica (válaszként erre: 62. - Sz.Csirke)
2008. júl. 21. 13:26
Elég korán lehet 6-8 hetes babának gyümit/pl barack/adni,szép lassan krumplit.Mindent fokozatossan szabad a babának adni,emelni az adagot ha nincs baja a picinek.Egy idő után már kevés a tpszer vagy anyatej.
2008. júl. 21. 09:18

Mindenki maga dönti el, hogy mit ad a babájának.

Nekem sem volt szándékomba a kislányomnak ilyen korán elkezdeni a hozzátáplálást, de muszály mert valamit ennie kell.

Az egész ott kezdődött, hogy napokig nem kakilt, és így az étvágya folyamatosan csökkent. Már szopizni sem akart. Én hiába fejtem (fejem) neki nem kell. Így a tejci egyre kevesebb. A mellem már fáj ha csak ránézek. A tápot úgyszintén nem eszi meg.

Kérdem én akkor hagyjam éhenhalni a gyereket?

Aki tudja és a babája is hajlandó szopni az etesse anyatejje ameddig csak akarja. De nem vessék meg azokat akiknél valami gubanc van!!!

63. Verka
2008. júl. 21. 00:30
Nem adtam, 6 hónapig csak szopizott. 6 hónaptól kezdtem a hozzátáplálást, szépen fokozatosan. Most 1 éves és naponta 2x még szopizik, és még mindig külön főzök Neki.
62. Sz.Csirke (válaszként erre: 61. - Vica cica)
2008. júl. 20. 19:27

Egyet ertek!


De szoptatastol fuggetlenul, miert kell gyumolcsot, fozeleket adni egy 3 honaposnak? Anyatej vagy tapszer, kesz.

61. vica cica (válaszként erre: 49. - HUBERTUS 33)
2008. júl. 20. 18:40

Az az édesanya aki tudna szoptatni és nem teszi,helyette tápot add gyermekének szégyelje magát.Környezetemben is van " anyuka" aki végig dohányozta /napi 2 dob/a terhességét,az jobb ha nem szopatat.Nekem 2 gyermekem van,egyik kilenc hónapos koráig,másik csak 3 hónapos korág szopott.

Igenis aki teheti szoptatoson és természetesen kapjon a gyerek gyümölcsöt és zöldséget.

60. Sz.Csirke (válaszként erre: 59. - Barnim)
2008. júl. 20. 04:25
Ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy az anyatej miatt beteges a gyerek. Egyebkent meg arrol hogy 1 eves gyereknek csak anyatejet adni, ugyan az a velemenyem mint arrol, hogy a 2 honaposnak mast adni mint anyatejet vagy tapszert. Szerintem az elso 6 honapban semmi masra nincs szuksege a bebiknek, es az anyatej utan a tapszer a legjobb. A bebietelekben nem a gyumolcs tisztasaga kifogasolhato, hanem a folosleges adalekanyagok, es a tapertek. Ugyanis a bebikajak tobbseget higitjak, majd suritik.
59. barnim (válaszként erre: 58. - Sz.Csirke)
2008. júl. 19. 23:09
Szerencsés vagy, hogy tudsz szoptatni! Egyébként a barátnőm is a szerencsések közé tartozik, lassan egy éves a kislánya, és csak szoptat. Még az innit se fogadja el. Kettőnk közt a különbség az, hogy én nem tudtam a fiamat szopiztatni. 8 hós, tápszeres baba, még most is reggel és este AR-es tápszert kap, mivel sokat bukik.Napközbe már szinte mindent eszik. Én is bébiételeket adtam neki sokáig, mivel azt gondolom, hogy a boltban vásárolt, sőt az otthon termelt krumpli, és bármilyen zöldség, vagy gyümi se "tisztább", mint az ellenőrzött bébikaja. A barátnőm kislánya, és az én fiam között annyi a különbség, hogy az én babám még sose volt beteg, a barátnőm kislánya viszont állandóan beteg - folyik az orra, lázas -, és mostanra derült ki, hogy tejallergiája van -az anyatejtől! Szóval nem látok különbséget. Mostanra már én is sokkal okosabb vagyok, és tudom, hogy meg kell tanulni figyelni a babát, és akkor ő pontosan jelezni fogja mikor mit és hogyan.
2008. júl. 12. 03:44
Most olvastam csak vissza. Szegeny kicsi babocak, bolti bebietellel tomik oket, ami tele van mesterseges anyagokkal, arrol nem is beszelve, hogy a legtobb ugy keszul, hogy felhigitjak, majd besuritik oket.
2008. júl. 12. 03:39
Dehogy adok! Az anyatejen kivul semmi masra nincsen szuksege, meg vizet sem adok neki. Ha tapszeres lenne sem adnek. Megis miert van erre szukseg?
56. barnim (válaszként erre: 55. - 386e029db2)
2008. ápr. 30. 09:35
Jaj de aranyos! Nálunk én ettem meg azt amit a lányaim meghagytak.: ) Mondjuk meg is látszik rajtam... : (
2008. ápr. 29. 10:09
Én másfél évig szoptattam a fiamat, mellette már 3,5 hónaposan kapott egy-egy kanálka almapürét, majd folyamatosan a többit. Szinte mindent korábban kapott 1-2 héttel, mint az előírás. Most gyönyörűen eszik mindent, amit én kiválogatok, mert nem szeretem, ő megeszi utánam. Ismerősöm a kisfiát 6 hónapig csak szoptatta, mindent később adott neki (amit pl 8 hónaposan lehet, azt 9 hónaposan adta), most nem eszik meg semmilyen főtt ételt, kiflin és joghurton él 2,5 évesen.
54. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 51. - Wendy87)
2008. ápr. 26. 21:53

Nálunk is ugyanígy volt! Be is vallja, hogy tesóm idelyében teljesen mást kellett tanítaniuk az anyukáknak mint most. Jól ismer minket, és tudta hogy úgysem lesz betartva a 6 hónapos korlátozás, és nem is hozta szóba többet, csak az első látogatáskor. Mi kaptunk 6 hónapig anyatejet, mert hordták tejtestvértől, de ettől függetlenül minden mást is ezmellett! Ha lesz másik, amíg tudom szoptatom, de mellette 5 hetesen megy az almalé, a hasfájás ellen! Csodákra képes! Meg fokozatosan minden más! Ez most egy tesztelés is lesz, majd kíváncsi leszek mennyivel lesz különb az anyatejes gyerek a tápszeresnél,, szerintem semmivel!

Ezt nem hagyom ki: Unokanővérem fia 2 évig szopott és mégis beteges, volt olyan betegség ami sokkal súlyosabb lefolyású volt nála mint az én tápszeres gyerekemnél ugyanaz! Az én gyerekem nem került kórházba a rota vírussal, az övé igen, 6 napra! Méghogy enyhébb lefolyású...

Ma mondta a gyerekorvosunk, hogy 6 éves korára fejlődik ki az immunrenszere teljesen a gyereknek!Azt mondta a kisfiamra, hogy iskolás korára kutya baja nem lesz! Nagyon eltúlozzák már ezt az anyatejes témát!

53. mongi
2008. ápr. 26. 20:31
Nem adtam és nem is adnék.
2008. ápr. 26. 20:17

Én kizárlólag csak szoptatok és csak 6 hónapos kortól kezdem a hozzátáplálást.

Bőven elég Neki a tejcsi,egy ciciből jóllakik még mindig igy semmi értelmét nem látom,hogy adjak Neki mást is,pláne,hogy ez a legegészségesebb és a legjobb Neki.

De ha esetleg nem tudnám ennyit szoptatni vagy ha tápszeren élne akkor már biztos elkezdtem volna Neki mást is adni,mert akkor minek várjak vele.

51. Wendy87 (válaszként erre: 49. - HUBERTUS 33)
2008. ápr. 26. 20:15
Látom nem csak bennem kelt indulatokat ez a téma :) A poén az, hogy a mi védőnőnk egy akkora demagóg! Komolyan, már nem fiatal, unokája is van. Öcsém is, én is a gondozottjai voltunk, akkor teljes meggyőződéssel mondta, hogy hét hónaposan mehet az alma, három hónaposan a főzelék, most meg ugyan ilyen meggyőzően arról dumál, hogy négy hónapig a tápszeren kívül semmi, vagy hat hónapig csak anyatej. Hát perszeee. Akkor most én is biztos defektes vagyok, mi? Mert nekem azt magyarázta, hogy ha három hónaposan adok zöldséget-gyümölcsöt, akkor allergiás lesz. Ezek szerint én is az lennék? Nálunk a családban csak öcsém allergiás, ő is csak a parlagfűre :) Szóval akkor hogy van ez? Régen minden gyereket így etettek, mégse lett semmi bajuk. Oké, vannak olyanok, akik betegek, allergiásak, de ez pont ugyna így kialakulhat egy "hathónapigcsakanyatejetkellkapnia"babánál is.
50. Wendy87 (válaszként erre: 38. - Barnim)
2008. ápr. 26. 20:07
Akár hiszed, akár nem, de én is pont így csináltam a fiamnál, pedig én igen fiatal anyuka vagyok (21 éves) és nekem sem ezt mondta a védőnő. De anyukámra jobban hallgatok, felnevelt két teljesen egészséges gyereket pont ezzel a módszerrel. Az én fiam is három hónaposan kapta a négy hónaposnak való bébiételt, hiszen régebben ezeken az a cimke volt, hogy három hónaposnak való. Nem tudom, miért találták ki ezt a hülyeséget. És két hónaposan már kapott almalevet és répalevet. Nem lett semmi baja.
49. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 47. - Barnim)
2008. ápr. 20. 23:55

A mi porontyaink semmivel sem különbek az anyatejen növekvő társaiknál! Mi anyukák sem vagyunk rossz anyák mert tápszert merészeltünk adni a gyerekünknek hogy ne haljon éhen! Nagyon visszataszító ez a megkülönböztetés, szó szerint hányok az ilyen emberektől akik csak azzal vannak elfoglalva, hogy mit eszik a gyerekünk, és megszólnak ha nem szoptatjuk. Sok begyepesedett "agyú" azt hiszik magukról,hogy ők a nagymenők mert szoptatnak.Szánalmasak! Láttam már én is olyan anyatejes gyereket aki olyan dagadt volt, hogy majd' szét folyt. elment az étvágyam amikor megláttam. Kb 6 hónapos lehetett de súlyban 15 kg simán megvolt, lógott a háj róla...undorító. Az még szép amikor kezd kigömbölyödni a baba, de ez minden határon túlment.

Nyugodj meg, nem a táplálás módjától függ ki milyen anya!Ez csak szerintük van így, fényezni akarják magukat mert szoptatnak,de sajna agyilag nagyon sötétek! A védőnő lead nekik egy sablonszüveget amit bemagol, de fogalmuk sincs hogy megy ez a gyakorlatban. Soknak még gyereke sincs...engem egyik sem tudott bepalizni ezzel a bevett dumával. "Nem kell cumisüveg, cumi, csak anyatej 6 hónapig kizárólag"..bla-bla bla..tudják kinek rizsáljanak ennyi marhaságot..Saját gyerekét mindenki a saját belátása szerint gondozzon ne egy hülye könyv alapján, minden gyerek más..egy könyv alapján nem lehet mindet egyformán nevelni, gondozni! Úgyhogy nálam megbuktak..van aki vevő rá...szegények...nem tudják még mire vállalkoznak...de majd rájönnek!!

48. barnim
2008. ápr. 20. 22:07
Ja és a lányok se voltak betegesek három éves korukig, utána az ovis korszakba volt pár köhögős-taknyos napunk, de semmi nagy tragédia - mandulagyulladás, fülfájás... Barni öt és félhós, a kórházból úgy hoztuk haza, hogy éppen a lányok remek köhögős, lázas betegséggel kúrálták magukat, később az én manduláim gyulladtak be, még a hangom is elment, rettegtem, hogy az én picurkám is elkapja, lekopogom, de még hőemelkedése sem volt. Ez biztos nem attól függ, hogy mennyit szopott, vagy mennyit nem...
47. barnim (válaszként erre: 45. - HUBERTUS 33)
2008. ápr. 20. 22:00
Kisebbségi komplexusom van, azért mert hanemszoptatszmegkövezünk világot élünk, ezért jól esett a hozzászólásod. Azóta megettünk egy csomó bébiételt - husisat is - mert én még elhiszem azt, amit a cimkére nyomtatnak, sőt már én is főzőcskézek neki, és változatlanul jó étvággyal eszik. A pelyheket is próbálgatjuk. Nagyon írigylem azokat az anyukákat akik sokáig tudják szoptatni a gyereküket.Én nem tudtam - nem azért mert nem akartam. A két szinte felnőtt lányom is tápszeres volt. Nagyon csinos jó alakú lányok, kicsinek se voltak felfújtak. Babaúszáson voltunk, és egy anyukának azt mondtam csodálkozva, hogy nyilván mi vagyunk itt a legfiatalabbak. Mire az anyuka a kisduci fiáról elmondta, hogy négy és fél hós. Döbbenten néztem a gyerekét, akkor az enyém is annyi idős volt, de olyan normális babaformájú.Anyuka mondja: biztos kislány azért olyan kis babás... Barnabás valódi pasi, normális súllyal. Kiderült, anyuka szoptatja. Na ez okozta a következő döbbenetemet...Szopis babák is lehetnek felfújtak... Aki szoptatni tud, az szoptasson ameddig csak bír szoptatni, mindenképpen ez kell legyen a cél!!!De azért én is vagyok olyan anya...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook