Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tartós beteg vagyok így járhat a 3H-s kedvezmény? fórum

Tartós beteg vagyok így járhat a 3H-s kedvezmény? (tudásbázis kérdés)


8. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 19. 06:35
Hogy alakult a dolog?
2022. nov. 12. 20:04

"Fogyatékosság jogcímének igazolása esetén 40 többletpont jár minden alapképzési szakon, osztatlan képzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen, kivéve ahol gyakorlati vizsga alapján számítják a felvételi pontszámot.

Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:

- mozgásszervi fogyatékos,...


A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes szakértői véleménnyel igazolható.

Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem tartós vagy krónikus betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia, lisztérzékenység, epilepszia stb.) igazol, többletpont nem adható.

A jelentkezőnek az E-felvételiben rögzítenie kell a szakvéleményén található fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódot is."

[link]

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 12. 14:27
A fogyatékosságodról, ha meg van a hivatalos szakvéleményed, ennek birtokában tedd fel a választott egyetemnek a kérdésed, az a legegyszerűbb.
2022. nov. 12. 14:24
Felvételi pontokat mert ha meg van a hátrányos helyzetű papír akkor 40 plusz pont jár a felvételin
2022. nov. 12. 14:20
Én a kérdésed nem értem. A felvételipontjaid szeretnéd ezzel emelni, vagy adókedvezményt szeretnél magadnak,vagy családtagodnak?
2022. nov. 12. 14:15
Sajnos ettől nem lettem okosabb, nem írja.
2022. nov. 12. 14:10
2022. nov. 12. 13:28
Szóval meghaladja az 1 főre jutó jövedelmünket, hogy megkapjuk a hátrányos helyzetű papírt egyetemre szeretnék felvételizni és jól jönne mert kevés a pont tartós betegségre súlyos mozgás fogyatékosságra hivatkozva megkérelmezhető a 3H-s papír? 20 éves vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook