Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós betegség esetén van valamilyen kedvezmény a fakultatív védőoltásokra? fórum

Tartós betegség esetén van valamilyen kedvezmény a fakultatív védőoltásokra? (tudásbázis kérdés)


5. anduska80 (válaszként erre: 4. - Sallaio)
2011. febr. 3. 22:03
Szia!Kisfiamnak agranulocitózisa van,ami csökkent védekező képességet jelent a kórokozókkal szemben.Nem kap gyógyszereket,ellenőrzésekre járunk hematológiára.Az összes fakultatív oltást meg kell kapja,most kezdtük a bárányhimlő ellenivel,mivel én sem voltam bárányhimlős ezért én is kértem,így kettőnknek 32000Ft lesz.Gyógyszertárban,gyerekorvostól kérdeztem,nem tudnak oltással kapcsolatos támogatásról.Két hét múlva megyünk kontrollra,talán okosabb leszek.Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
4. sallaio (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. febr. 3. 13:46

Szia!

Ki tartósan a beteg a gyermeked? Ha szakrendelésen igazolják, jogosult vagy az alanyi közgyógyelátásra, ez jelenleg évi 6000 Ft, + ha a háziorvos ad igazolást a folymatosan szedett gyógyszerekről, akkor ún. egyéni gyógyszerkeretet állapítanak meg. Kedveszményt olyan gyógszerekre kaphatsz, ami a betegséggel összefügg. Ezeket felírhatja fél vagy 1 évig a gyermek háziorvos, ha van szakorvosi javaslatod. Ált. eü. tér. köt-re, ami azt jelenti, 90 %-ot támogat a TB, 10 %-ot fizetsz Te. Védoltásokra tudtommal nincs külön kezvezmény, azokra vagy van TB támogatás, vagy nincs, általában az utóbbi. ha belefér a közgyógykeretetekbe, akkor lehet, hogy fel lehet írni közgyógyra, akkor nem kell érte fizetni semmit. De nem mindegyiket lehet felírni, van egy közgyógyös lista, amit az orvosnak tudnia kell -nem szokták tudni -, mit írhat arra és mit nem. Ha a patikában rákérdezel konkrétan, hogy ezt vagy azt fel lehet írni, ott rögtön meg tudják mondani. Remélem segítettem. Milyen oltásra gondolsz konkrétan és milyen tartós betegséggel összefüggésben? Üdv.

2011. febr. 3. 13:34
tudtommal nincs
2. Aidababa (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. febr. 3. 13:28
Van, de, hogy pontosan milyen betegségnél milyen oltásra, azt a háziorvos tudja.
2011. febr. 3. 13:03
Tartós betegség esetén van valamilyen kedvezmény a fakultatív védőoltásokra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook