Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartásdíj - láthatás. Miért így működik ez a rendszer? fórum

Tartásdíj - láthatás. Miért így működik ez a rendszer? (beszélgetős fórum)

1 2
52. eddit (válaszként erre: 50. - Becseiagi)
2009. jún. 13. 21:17
Haza fogja...nyugi...nem kell neki örökbe, az ilyenek ezt a szadizmust csak a volt feleség bosszantására csinálják...vigyázz a kislányra, lehetőleg ne érezze a hangodon, hogy baj van.
51. eddit (válaszként erre: 48. - Becseiagi)
2009. jún. 13. 21:16
Szerintem újra el kellene menned a bíróságra és kérni, hogy módosítsák a láthatásra vonatkozó részt. Ez persze lehet, hogy már nem a válóperes, hanem a polgári peres eljárásokhoz fog tartozni....én drukkolok!
2009. jún. 13. 17:24
Na ezaz! Ma végre beszéltem a kislányommal pár percet, de elsírtam magam, így átadtam a férjemnek, hogy az ő hangját is hallja a lányom. Borzasztó, hogy csak a következő szombaton jün haza. Ha haza hozza az apja, mert már azt is kétlem.
2009. jún. 13. 17:02
Ez nagyon kemény!!! Ha nem adja oda az anyuka, baj van, de ha odaagyja akkor meg az apa ki tudja mit csinál vele.
2009. jún. 13. 13:36
Kapcsolattartást hogy lehet megszűntetni vagy szüneteltetni? És ha szüneteltetem, akkor az mennyi ideig érvényes, vagy meddig lehet?
47. becseiagi (válaszként erre: 43. - Eddit)
2009. jún. 13. 13:35
Szia! Tegnap este 9-ig hívogattam őket, de vagy lenyomta foglaltra, vagy fel sem vette, csak hagyta csengeni a telefont. És ugye mivel én neveltem, tudom, hogy legkésőbb nyáron este 9-kor fekvés. Tiszta ideg voltam egész este, és felhívtam a rendőrséget is. Sajnálattal magyarázta el nekem a telefonnál ülő rendőr, hogy ilyenkor sajnos ők nem tudnak semmit sem tenni, mert ők nem bennfentesek ezekben az ügyekben, ha én engedtem el a gyerekemet láthatásra. Vagy a gyámügyeseket, vagy a gyeremekjólétiseket kell hívnom. Ők meg ugye péntek du. 2-től nem dolgoznak hétfő reggel 8-ig. Úgy hogy tehetetlen vagyok!
46. Crystall (válaszként erre: 35. - Becseiagi)
2009. jún. 13. 00:28
Igazad van, igenis nézd a pénzt és van olyan helyzet ahol jobb ha nem a vérszerinti apuka neveli a gyereket, de azok akik nincsenek ebben a helyzetben úgy néz ki ezt úgysem fogják megérteni. Én pontosan tudom mit jelent ez a helyzet, de az azért jó, hogy a férjed úgy neveli mint a sajátját:-)
2009. jún. 12. 23:08

EGyébként az egyik legkedvesebb Barátnőm volt Férje is sakkban tartja Őt, méghozzá azzal, hogy Ő közterület-felügyelő, diplomás, a keresete: havi 138ezer forint, jelenleg, de ezt is titokban derítettük ki, hogy én a szoc.osztályon voltam gyakorlaton, és Valakit megkértem, nézzen utánna,mennyit keresnek a diplomás közt.f.-ők, és a két saját Lánya után csak havi 20ezret fizet a BArátnőmnek, miközben a havi keresete 40%-a: kb. 58ezer forint...

Azzal tartja Őt sakkban, azt képzeli magáról, hogy Ő Valaki, és mindenki más hülye, hogy ha a Barátnőm jogi útra meri erelni, vagy szólni a gyámhivatalban, amire én nógatom, akkor közterületfelügyelőként megkeseríti az életét...


ÚGy, hogy az egyik lakótelepen van egy kis butikja, amit már alig tud fenntartani, mert a vevő is kevés, az emberek nagy része munkanélküli, és nincs pénzük, a BArátnőm a butik elé táblákat tesz ki, hogy mit mennyiért ad, és ezzel is sakkban tartja, hogy ha jogi útra megy a tartásdíjjal, akkor Ő ahányszor kiteszi a butik elé a feliratokat, annyiszor megbírságolja...


Egy bosszúálló pasi, Aki volt Katonatiszt...


Ésd a BArátnőm meg a Kislányait félti az Apjuk bosszújától, és haragjától...

Mellesleg a Pasi olyan, Aki nem tud megmaradni egy Nő mellett, Bárkije is van, előbb-utóbb sportot űz a hűtlenségből...

2009. jún. 12. 22:58

Amikor én a súlyosan Autista Kisfiam állami gondozásba adtam, mert a volt eü.miniszterünk országosan havi 145ezerre emelte a térítési díjakat, mert a fogyatákosoktól megvonta az állami normatíva nagy részét, és ezt az összeget lehetetlen kifizetni. Egyetlen sorstársam sem tudta, Akinek szociális körülményei olyanok, és a legtöbb sorstársam otthonára, házára, lakására,kinek mi van, a Megyei Közgyűlés jelzálogot terhelt, és sokan kényszerültek erre a lépésre, és hiába én kértem az állami gondozást, ugyanúgy ledegradálták a jogaim, mintha nekem felróható okból Ők vették volna el.

Az akkor heti látogatást lecsökkentették havi egyre...

Aztán egy kedves régi Mérnök jóbarátom azt mondta, amikor belebetegedtem, hogy az ég-világon nem volt más választásom, hogy:


Ne legyen lelkiismeretfurdalásom, ugyanis a törvényeket, és ebben az értelemben a gyermekvédelmit,


"NEM OKOS" EMBEREK FOGALMAZTÁK MEG, HANEM JOGÁSZOK...


És ez így igaz...


MIért kell azokat, Akik Ők maguk kérik az állami gondozást, mert nincs más választásuk, büntetni, mintha Neki felróható okból vették volna el, hivatali intézkedés keretében...

43. eddit (válaszként erre: 42. - Becseiagi)
2009. jún. 12. 21:28
Istenem, ez már borzalmas...nem kellene szólni a rendőröknek? Egyelőre próbálgasd hívogatni és van mégegy ötletem. Valamivel fel kellene venni, amit a párod mond...ez bizonyíték lehetne.
2009. jún. 12. 21:24
Ti mit csinálnátok, ha elvinni az apa a gyereketeket 1 hétre szóbeli megállapodás alapján, és azt mondja az apa mikor hívod telefonon a gyerekedet, szóbeli megállapodás alapját képezi az is, hogy minden este felhívod a gyerekedet, és ezt hallotta a gyermekjólétis is, és azt mondja az apa, hogy nincs vele a gyerek, de biztonságban van? 1 órán keresztül hívogattam, és csak kiabált velem a telefonba ő, meg az anyja, aki 6 évig leszarta az unokáját, és egyfolytában lerakták a telefont. Nem tudtam beszélni a lányommal, és azt fogja hinni, hogy én nem hívtam fel. :(((
41. becseiagi (válaszként erre: 40. - D94544bae9)
2009. jún. 12. 15:41

Igen szomorú az ilyen. Akinek nincs az adna, akinek van az meg (irigy) nem hajlandó adni.

Ez olyan, mint a gyermek nemzés: aki nem érdemli meg, hogy gyereke legyen, annak van; aki meg megérdemelné, annak meg soha nem lehet gyereke. Nagyon szomorú Világban élünk! :(

40. d94544bae9 (válaszként erre: 39. - Becseiagi)
2009. jún. 12. 15:05

Tiszta gáz, tényleg! Még a minimálbér is több valamicskével, mint 58.000 Ft. :s

Nevetséges, hogy mennyire zsugoriak egyesek a saját gyerekükkel szemben! A SAJÁT GYEREKÜKKEL!

Két kis unokatesóm szülei is elváltak, az apuka rokkantnyugdíjas volt, egy autóbaleset után nem tudott felépülni, rákos lett, de mindent megtett a gyerekeiért, fizette rendesen a gyerektartást, a kelleténél többet is, pedig alig volt miből...

Szóval van itt különbség apa és apa között! Nem is kicsi!

39. becseiagi (válaszként erre: 38. - D94544bae9)
2009. jún. 12. 14:03
Igen nálunk is állítólag az apja 58 EFt-ból él havonta. Ki hiszi ezt el? 70 + rezsi az albérlete, meg 15 a gyerektartás.
38. d94544bae9 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2009. jún. 12. 13:14

Szerintem mindenki tisztában is van ezzel, az már csak másodlagos, hogy megosztjuk egymással a felmerülő "érzelmi" problémákat! Nem is értem, hogy ma a baj ezzel?

Elég baj az, hogy az ilyen esetek nincsenek elég jól kivizsgálva! Az apuka, ott játsza ki a bíróságot, ahol csak tudja, lásd a mi esetünkben is!

2009. jún. 12. 13:12
És hogy van az, hogy én jogilag köteles vagyok odaadni a gyerekemet (, akit másféléves kora óta a férjem nevel, aki mellett mi vagyunk, ha beteg, mi veszünk meg neki mindent, hogy évekig fel sem köszöntötte a szülinapján.. stb), és ha gyakorlatilag nem így van, akkor rám uszít mindenkit. Ő meg jogilag köteles lenne fizetni a gyereke után (, mert nem csak megcsinálni kell azt a gyereket, hanem felnevelni is,) és gyakorlatilag mindenki leszarja, hogy én megkaptam-e a pénzemet, vagy sem.
2009. jún. 12. 13:03
Jó lenne felfogni mindenkinek, hogy ez nem érzelmi hanem jogi kérdés.
35. becseiagi (válaszként erre: 23. - 32c21ed252)
2009. jún. 12. 12:53

JA! Amúgy igen a pénzt is nézem! Ugyanis semmit nem kapok én sem ingyen. Tőlem csak elvette a pénzemet eleinte, adni soha nem adott szinte semmit. Már 6 éves a lányom, és ami kapcsolatuk van, azt is nekem és a mostani férjemnek köszönheti, mert évek óta mi szorgalmazzuk, hogy jöjjön a kislányhoz. Amikor fél évente egyszer eljött, összepisilta magát a kislányom félelmében! Éld bele magad te is a szerepébe és majd megtudod. 3 éves vagy, játszol a szobádban, és bejön egy bácsi. Leül, és csak néz téged. Én mondtam neki, hogy mit csináljon, mit mondjon, hogy játszon vele.... Én ültem le vele beszélgetni, mindent elmagyarázni neki.


Sőt! A lányom feljlődési rendellenességgel született, a bal veséje hiányzik. Helyette cysták fejlődtek neki ott. Arra nem volt képes, hogy felhívjon, és megkérdezze, hogy mi van a kislánnyal, milyen az állapota. Sokszor csak megcsörgetett, mi visszahívtuk, és aztán mikor megkérdeztünk tőle valamit, akkor csak hallgatott a telefonbe. Mindez az én kontómra!


AMÚGY MEG A GYEREKTARTÁST RÁ SZOKTAM KÖLTENI A KISLÁNYRA! RUHÁT VAGY JÁTÉKOT VESZEK NEKI!


És fizetek az albérelti díjért, a vízért, a villanyért, a fűtésért, a szemétdíjért. Ezek mind érintik a lányunkat, nehogy már csak én fizessek! Most fog iskolába menni, és csak én vásároljak be neki?

2009. jún. 12. 12:46
Figyeljetek! Amíg fizette magától rendesen, addig nem volt bajom! Amíg normális felnőtt ember létére szólt, hogy most nincs pénze, majd később fizet, azzal sem volt bajom! De amikor se szó, se beszéd nem fizet...!
2009. jún. 12. 12:36

A normálisabbakra értem hogy fizetnek az anyának rendesen, és persze látogatja is a gyereket. Nyilván adsz neki annyi esélyt hogy azért ő is tudjon bizonyos dolgokat venni, kölcsönre. Mert egyébként nem kap.

Ha kezes voltam valakinek annó, jönnének behajtani, Akkor Biztosan Én Is elvarázsolnám a számítógépet és egyéb olyat ami értékes, és nem a létszükséglet.

Tartásdíj miatt pakol az apa az már kicsit undorító...

32. eddit (válaszként erre: 31. - Anyuca66)
2009. jún. 12. 12:26
Csak nyugodtan. Ettől fórum. Mindenkinek van véleménye....
31. anyuca66 (válaszként erre: 26. - Eddit)
2009. jún. 12. 12:20

És rajtad kívül ki tudja hogy milyen életetetek volt, zaklatás stb? Mintha lenne ilyen amikor a bíróság nem engedi a láthatást.


Bocs de szerencsére ez kimaradt az életemből.

Az viszont ronda dolog az apukáktól eltagadják az új melóhelyen, hogy tartásdíjat kellene vonatni a fizuból. Ha rendesen fizetné, gondolom nem érdekelne hogy levonatja, vagy fizeti csekken. Azért tagadják le, mert így kapnak kölcsönt. Hallomásokból vonom le ezt a következtetést.

Bocs hogy belekotyogok mikor már az enyém nagy ilyen nem jöhet szóba láthatás, tartásdíj.

Csupán egy vélemény.

30. eddit (válaszként erre: 27. - 32c21ed252)
2009. jún. 12. 12:19
Khmmm...khmm...28. válasz?? Hm?? ugye,hogy ugye? :):) Na, jó, nem szívom tovább a véred, nem vagyok ennyire gonosz azért:)....
2009. jún. 12. 12:18

Szerintem sincs joga az apának, ahhoz, hogy láthassa a gyerekét, ha képes volt elhagyni őt 3 évesen, látogatni nem látogatta, mocskolódik, fizetni nem képes! Most meg követelné, mire fel? Egyszer csak felébredtek benne az apai ösztönök? Akkor gondoskodjon is arról, hogy az anyuka rendes körülmények között fel is tudja nevelni! Ne hogy már még őt sajnáljuk, ha megcsinálni megtudta, akkor vállaljon is érte felelősséget! Örülhetne neki, hogy az anyuka még kiállt mellette és megengedi neki a láthatást, mindezek után!

Az én szüleim is elváltak, kb. 4 éves lehettem, egy ideig még elvitt minket a drága jó apám, persze fizetni nem akart, kitalált mindenféle hazugságokat a bíróságon, mikor kimentek a lakásba,- amiről az anyukám lemondott, csak, hogy meneküljünk tőle minél hamarabb-, akkor átvitt minden értéktárgyat a szomszédba, hogy a lehető legkevesebb gyerektartást ítélje meg a bíróság! Szerintetek mennyit? Kemény kétezer ft-ot havonta, két gyerekre! :s Na akkor most én mondom, hogy miről beszélünk? Ez a jó apa? Az ilyet kell még sajnálni?

Igaz, hogy egy gyereknek, mindkét szülőjére szüksége van, de nem minden áron! Ennyi az én véleményem!

28. eddit (válaszként erre: 27. - 32c21ed252)
2009. jún. 12. 12:06
Egy szóval sem utaltál rá....ha mégis sorstárs vagy, akkor meg üdv a klubban :)
27. 32c21ed252 (válaszként erre: 24. - Eddit)
2009. jún. 12. 12:01
A másik pedig: honnan tudod, hogy én jelenleg milyen helyzetben vagyok? :)
26. eddit (válaszként erre: 25. - 32c21ed252)
2009. jún. 12. 12:00
Tedd azt! Én nem fogom, mikor évekig félelemben tartott minket....a gyerek rettegett tőle...ne haragudj, de magasról leszarom, hogy segítsem a békülését az apjával.
25. 32c21ed252 (válaszként erre: 24. - Eddit)
2009. jún. 12. 11:59
nem osztom az észt, de ha egyetlen fillért sem kapnék gyerektartásra, akkor sem zárnám el a gyereket az édesapjától és a kettejük kapcsolattartását segíteném, nem hátráltatnám.
24. eddit (válaszként erre: 23. - 32c21ed252)
2009. jún. 12. 11:45
neked meg gőzöd sincs az egészről, sose voltál ilyen helyzetben, úgyhogy ne oszd már az eszet!
23. 32c21ed252 (válaszként erre: 11. - Eddit)
2009. jún. 12. 11:43
nem a gyereket nézed, hanem a pénzt. Nincs miről beszélni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook