Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító vagy óvónő legyek? Kétségbe vagyok esve a döntés miatt. fórum

Tanító vagy óvónő legyek? Kétségbe vagyok esve a döntés miatt. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. júl. 5. 23:57

Én a helyedbe, elmennék 1-2 napra valamelyik suliba és oivba is, hogy "élesben" lásd a dolgokat. Én suliban dolgozok, felsősökkel és alsósokkal is, de tanító nem lennék. Ez egyszerűen beállítottságtól függ.


Felsőben tanítok, alsóban a napköziben vagyok, de a kicsiket nem szeretném tanítani.


Oviba már abszolút nem mennék.


Hidd el, ez a te beállítottságodtól függ. A helyedben megkérdeznék néhány igazgatót, engedélyeznék-e néhány napot segítőként ott tölteni. A főiskolán a gyakorlat nem az elején van, nem akkor kell(ene) rádöbbeni, hogy a másik jobb lenne.


Sok sikert. :)

71. 0f87e9b884 (válaszként erre: 69. - 31bc25d879)
2015. ápr. 12. 20:01
koszonom en is remelem eleg kitarto vagyok :)
2015. ápr. 12. 19:55
Tanító. A tanárok illetménye elég szépen ível felfelé
69. 31bc25d879 (válaszként erre: 68. - 0f87e9b884)
2015. ápr. 12. 19:52
Igazán kívánom neked, hogy ez az érzés 20-30-40 év múlva is meglegyen.
68. 0f87e9b884 (válaszként erre: 66. - Virgilius)
2015. ápr. 12. 19:50

koszonom szepen:)

hat sokan mondtak nekem hogy nem fizet jol meg nem eri meg, jolvan en megertem hogy penzbol el meg az ember sajnos a mai vilagban az kell szinte mindenhez,de en ezt szeretnem :) nem az jar a szemem elott hogy mennyit kapjak erteszivem szerint ingyen is csinalnam. :) ezt szeretem. masok meg azt mondtak hogy pont az a jo ha igy valasztok amihez a szivem huz es nem a penzt latom benne csak :)

67. 0f87e9b884 (válaszként erre: 64. - Ab63fff7c7)
2015. ápr. 12. 19:47
koszonom :)
66. virgilius (válaszként erre: 63. - 0f87e9b884)
2015. ápr. 11. 10:10
Ez gyönyörű hivatás, kitartást és sok erőt hozzá, és sok örömöt benne Neked! :)))
65. virgilius (válaszként erre: 61. - D41005143d)
2015. ápr. 11. 10:09
Kinek mi a könnyebb. Nekem pl a fölsősökkel-középiskolásokkal könnyebb.
64. ab63fff7c7 (válaszként erre: 63. - 0f87e9b884)
2015. ápr. 11. 09:55
Értem,sok siket hozzá.
63. 0f87e9b884 (válaszként erre: 62. - Ab63fff7c7)
2015. ápr. 11. 09:52
utana fogok szakosodni ;) de elsosorban arvahazba leszek oott sok a pici csecsemo akiket a korhazban hagytak :/
62. ab63fff7c7 (válaszként erre: 49. - 0f87e9b884)
2015. ápr. 11. 09:22
Akkor neked csecsemős nővérnek kellene tanulnod. A lányom bölcsis,de ott csecsemők nincsenek,egy kisebb van aki 9 hónapos.
2015. ápr. 11. 02:56
utobbi lennek a helyedben,mert kisgyerekekkel sokkal konnyebb banni,mint nagyokkal.
60. pnegab (válaszként erre: 59. - Momo-chan)
2015. ápr. 9. 22:14
Egy biztos!!! A pedagóguspálya a legszebb a világon!!! :)
2015. ápr. 8. 22:16
Köszi mindenkinek!!!!:)
58. pnegab (válaszként erre: 56. - Momo-chan)
2015. ápr. 8. 21:59
Sok sikert! :)
2015. ápr. 8. 21:40
Momo, kérdezted fentebb, hogy a W oviban vegyes-e a csoport, igen, szerintem mindenhol életkorban vegyes.
56. Momo-chan (válaszként erre: 55. - Gomboc7)
2015. ápr. 8. 20:46
Köszönöm a tanácsot:) Azt hiszem, most nem variálok befejezem, amit elkezdtem és majd meglátjuk, hogy alakul az élet, hogy fogom bírni...talán még lesz időm váltani:)
2015. ápr. 8. 20:30
Sosem késő mindkettőt kipróbálni. Nem tudom, most hogy van a rendszer, néhány éve még úgy volt, hogy ha az első 4 szemeszterben kezdesz el egy másik szakot, akkor az párhuzamos képzésnek minősül, és nem kell fizetni. én az ovit fizetősön végeztem el, beszámítottak sok tanítói kurzust, így 3 év helyett 2 alatt szereztem meg a diplomát. nem bánom egyiket sem, mindkettőt szeretem, szeretném. Most éppen ebben vagyok, így az óvónői pályát ajánlom. A szeretet is függ majd attól, hogy milyen oviba kerülsz. Nálunk rengeteg program van, minden hétre jut valami, ami sok plusz munkával, "pusziért" dolgozunk, de nem panaszkodok. nyugis helyen pedig unatkoznánk. nagyon sok múlik azon, hogy az ember milyen temperamentumú, milyen környezetben érzi jól magát, bírja-e a pörgést, vagy a nyugit, na meg persze a sok problémás családot. az én csoportom majdhogynem tökéletes, de látom, más óvónők mennyit küzdenek azért, hogy a gyerekekből normális felnőttek legyenek...szóval csak azt akarom mondani, hogy nagyon fontos, hogy olyan helyre kerülj, ahol jól érzed magad. különben teljesen mindegy, milyen pályán tevékenykedsz.
54. Momo-chan (válaszként erre: 51. - Gomboc7)
2015. ápr. 8. 20:17
Igen ezt kezdem így belátni én is. Mindig is inkább vonzott az, hogy kifejezhessem a saját kreatívságom ötleteimet mint szigorú szabályok szerint adjak elő valamit. Lehet hogy csak pillanatnyi meghátrálás volt ez most az érettségi drukk meg az alkalmassági miatt.
53. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Gomboc7)
2015. ápr. 8. 19:44
ez pontosan így van!!
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 51. - Gomboc7)
2015. ápr. 8. 19:39
Igazad van:)
2015. ápr. 8. 19:36

Szia!


Én elvégeztem mindkettőt. Először a tanítót, a gyakorlati részét nagyon szerettem, az elméletivel vért izzadtam. elvették sok dologtól az ember kedvét, de azért ma is kacérkodok a gondolattal, hogy tanítanék is. most óvónéni vagyok, és nagyon szeretem. lazább, mint a tanítás. itt nincs a kötött 45 perc, amikor szigorúan egyfelé figyelünk. nincs éves követelményrendszer, vagy legalábbis nem olyan, hogy mit kell tudnia év végén egy kis csoportosnak. én nagyon szeretem, kiélheti az ember a kreativitását, ott segíted, amiben tudod, sokkal kötetlenebb. a gyerekek bármikor odajöhetnek hozzád minden kérdésükkel, nem csak a szünetben. én ezt szeretem, ezt a közvetlenséget. nem tanítottam mondjuk soha, csak a gyakorlaton szereztem tapasztalatokat.

Tanítanék is, az egy másfajta tudást ad a gyerekeknek, más, új információkat adsz nekik. az oviban kicsit az életre készíted fel, sokkal tágabb a témakör szerintem.

én vegyes csoportban vagyok, állami oviban, reggel 7-től fél 2-ig vagyunk, vagy fél 12-től 5-ig. a délutános műszak a leglazább: bejössz ebédeltetni, mesét olvasol, alszanak, és már mindenkit visznek is haza. persze ekkor nem sok információval tudod őket segíteni a mindennapokhoz. :)

a tanításhoz (már bocsásson meg mindenki) szerintem sokkal több felkészülés kell. a sok-sok szemléltetőeszköz, íráselőkészítők, egyéni feladatok, a kisebb-nagyobb dolgozatokról nem is beszélve.

2015. ápr. 8. 19:15
Ha ebből a kettőből akarsz választani, én a tanítónőt választanám.
49. 0f87e9b884 (válaszként erre: 1. - Momo-chan)
2015. ápr. 8. 19:13

szerintem ugy donts, ahogy erzed magad :) ugy ertem ha ugy erzed a tanito kozelebb all hozzad, nem faraszt le akkor az legyel. Ha az ovono lefaraszt akkor ha belegondolsz hosszutavon nem lenne az igazi neked :)


en pl. kifejezetten csecsemokkel szeretnek foglalkozni, mert iskolasjoruakkal nem :) embere valogatja latod :) en az ovo neni es a bolcsis neni kozott vacilaltam es a szivem a csecsemok fele huzott :)

48. Momo-chan (válaszként erre: 44. - Loch ness)
2015. ápr. 8. 15:28

Oviban voltam már pár napot a múlt nyáron, de az ugye nyár volt sokkal kevesebb gyerekkel meg összevont csoportokkal, meg ugye nem waldorf ovi.De ettől függetlenül tetszett, csak most nem igazán van lehetőségem suli időben több oviban is szétnézni.

Azt sem azért kérdezgetem, hogy hogy megy egy waldorf oviban, mert a kevesebb munkalehetőséget keresem, csak nem ismerem egy waldorf ovi hogyan-mikéntjét és érdeklődtem:)

47. Momo-chan (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2015. ápr. 8. 15:26
Nem az alapján keresgélek, mindkettő nagyon tetszik, aki bármelyiket is választja szerintem se nem a pénz se nem az idő miatt. Én sem. Csupán mérlegeltem, hogy vajon hogy birnám egy állami rendszerben és hogy a waldorfban. Szeretnék sokat gyerekek közt lenni és nem kínozni őket. Teljesen félre érted és "tamtamano" is.
46. tamtamano (válaszként erre: 35. - Momo-chan)
2015. ápr. 8. 09:42
Ilyen hozzáállással egyik sem....
45. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Momo-chan)
2015. ápr. 8. 08:46

Most az alapján keresgélsz, hogy hol kevesebb a munka, és hol több a szabadság?

Várj még akkor. :)

2015. ápr. 8. 08:34

Szia! Nem tudnál pár napot eltölteni egy óvodában és egy iskolában? Akkor talán jobban átlátnád, melyik munka mit takar. De szerintem ha bekerülsz valamelyik szakra és közben jössz rá, hogy mégis a másik a hivatásod, biztos lehet váltani közben. Illetve csak gondolom, mert a mai felsőoktatási rendszert nem ismerem, de egyik pedagógusi pályáról lehet, hogy simán átvesznek a másikra. Mindenesetre érdemes lenne utánanézned, mert ha így van, akkor nem kellene most olyan kőbe vésetten dönteni.

Sok szerencsét, mindkét hivatás csodaszép!

43. pnegab
2015. ápr. 7. 23:00
A lényeg, hogy ne a munkaidő mennyiségét számold, amit a gyerekek között kell tölteni. Rengeteg egyéb munka van mindkettő munkakörben. Sok-sok dokumentáció, ilyen-olyan fejlesztés, kirándulás,... sorolhatnám. Teljesen mindegy, ha a gyerekeket szereted!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook