Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító vagy óvónő legyek? Kétségbe vagyok esve a döntés miatt. fórum

Tanító vagy óvónő legyek? Kétségbe vagyok esve a döntés miatt. (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. pnegab
2015. ápr. 7. 22:56
Óvónő legyél! Nálam a sors úgy hozta, hogy tanítónak készültem. El is végeztem, de mindig oviban dolgoztam. Végül óvónő lettem, nem bántam meg egy percre sem!!! :)
41. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 22:08
iskolában visziont a pedagógusoknak heti 32 óra kötelező bent tartózkodás van
40. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 22:07

dehogy kell egész nap ott lenniük az óvónőknek!

6 órát vannak csoportban, pl. a reggeles 7-13-ig, közben jön a társa 11-re és az van 17-ig

39. Momo-chan (válaszként erre: 38. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 15:29
Megértem, hogy miért. Én imádtam az iskolát és a hugaim is az ovit. Ha lesz saját gyerekem nem kérdés, hogy waldorf:) Igen sajnos nagyon drága, mi hál' istennek kaptunk kedvezményt mert 3-an jártunk egyszerre. De, aki elhivatott waldorfos annak megéri. Meg sajnos az intézmények nem maradhatnának fent a magas árak nélkül:/
38. virgilius (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2015. ápr. 7. 15:25
Ja, de mégsem szoktak nyitva lenni. Nálunk pl ez is oka volt, hogy nem oda jártunk, mert nem tudtuk megoldani a félnapozást. Plusz fél napért még jó drága is, őszintén szólva. De ha nem lett volna nagyon jó állami ovink történetesen, akkor ezzel együtt is nyilván a W-t választjuk.
37. virgilius (válaszként erre: 35. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 15:24

Szerintem is talán így lehet összegezni, de az azért túlzás, hogy az állami ovikban minden napra ki kell találjanak valami extra fejlesztést meg programot. Legalábbis a mi tapasztalataink alapján azért a legtöbb időt a szabad játék tette ki, ami egyáltalán nem volt baj persze. :) A W ovik kötöttebbek abból a szempontból, hogy csomó olyan ünnep meg ismétlődés van, ami az államiban nincs.

De amúgy is úgy van, ha jól tudom, hogy először el kell végezni a sima óvónő vagy tantónéni képzést, és utána még plusz egy speckó W-osat, úgyhogy az még a jövő zenéje. Ha pedig elvégzed, még mindig nem lesz kötelező W-ban dolgozni. :) Amúgy én asszem inkább az óvónéniséget választanám a helyedben még államiban is, főleg ha lenne hozzá kedved is. Az óvónéniknek nagyobb a szabadsága bármely oktatáspolitikában, nem szólnak bele minden mozdulatodba. Ami most van az állami sulikban, azt nem biztos, hogy jó csinálni. :X

2015. ápr. 7. 15:19
Egyik se.
35. Momo-chan (válaszként erre: 34. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 15:17
Oh értem. Közben én is körül néztem tényleg a legtöbb oviban csak 1-ig vannak, ha van délutáni foglalkozás is akkor az óvónénik váltják egymást. Nem tudom a csoport létszámok mekkorák illetve összevont vagy nem összevont korosztályok vannak. Egyik fenntartásom az óvónővel kapcsolatban (de ezek szerint akkor ez csak az állami óvodákban van) hogy egész nap reggel 7/8- délután 4/5-ig ott kell lenni a gyerekekkel, egész délelőtt fejlesztő játékokat csinálni, aztán ha hazamegyek még másnapra kitalálni valamit. Ezt biztos nem bírnám. De úgy látom a waldorf rendszer nem ilyen és persze alapjaiban is sokkal szimpatikusabb. Összehasonlítva egy waldorfos tanítóval, rengeteg a dolga, kezdve azzal, hogy végigvisz 1-8.-ig egy osztályt és minden tantárgyat tanít szinte. Ha az állami rendszert nézzük így szívesebben lennék talán tanító, ha viszont a waldorfot akkor azt hiszem inkább óvónő.
34. virgilius (válaszként erre: 32. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 15:07
Csomó ismerős gyerek jár W-ba a barátainknál, oviba is, suliba is, sőt gimibe is. Nekünk túl messze esnek, de már így is bánom, hogy nem oda mentek a gyerekeim.
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 13:48
a ped. programjuk megengedi, hogy bizonyos esetekben délután is nyitva legyen az óvoda
32. Momo-chan (válaszként erre: 31. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 13:41
Ezt nem tudom, nem vagyok pesti. Nálunk így volt, így van állami ovikban is. Voltam bent pár napot ugye és ott reggeltől estig két ovónéni van a gyerekekkel váltás nélkül. Szerintem egyik ovi sem csak délig van. Te ezt honnan tudod?
31. virgilius (válaszként erre: 30. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 13:38
Hát pont nem, a pesti W ovik általában csak 13 óráig vannak, ebéd már nincs. Oké, kreatívnak kell lenni meg minden nap újat mutatni, de szerintem ez nagyon izgalmas és jó munka. És hálás feladat. :)
30. Momo-chan (válaszként erre: 29. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 12:44
Hát igen, de 5.-től már csak az epohákat tartják többnyire ők, ami a nap elején 1,5 óra (magyar, matek, töri) A többit már szaktanárok. De hát igen, sokat kell tudni, viszont egyszerre csak egy témakörre készülsz és egyszerre csak egy osztályt tanítasz, egyféle dologra. Ennek inkább a kreatív oldala munkaigényes, mert nem tankönyvből tanulnak a gyerekek hanem a tanítónak kell összerakni a kerettantervnek megfelelően a tananyagot. Az óvodában meg én ugyan nem jártam waldorf oviba, de mindkét hugom igen és ott egy 30-40 fős ovi volt, mindenféle korosztályú gyerek és egy óvónéni, aki reggeltől délután 5-ig velük volt. Szerintem állami oviban sem fél napig kell bent lennie egy óvónőnek és valamennyit ott is kell készülni. Waldorf oviba meg hát még többet. Persze gondolom pl. a pesti iskolák/óvodák nagyobb létszámúak.
29. virgilius (válaszként erre: 26. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 12:22
Szerintem Waldorf ovi olyan sok van, hogy biztos kapnál Óvónéni állást. És ott tényleg csak napi fél nap a munkaidő, nem? A tanítók viszont a W-ban ha jól tudom, nyolcadikig visznek egy osztályt és majdnem mindent ők maguk tanítanak egy személyben. Nem egyszerű, sőt, igazi polihisztort kívánó feladat.
28. virgilius (válaszként erre: 21. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 7. 12:19
Aha, hát hogyne, persze. :P Felesleges dolgokban biztos. ;)
27. Momo-chan (válaszként erre: 21. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 7. 10:45
Ez hülyeség!!! Sok szempontból lehetne bizonyítani, hogy aki waldorfos jobban boldogul sokmindenben, márcsak ha magamra nézek is rengeteget segített, hogy 7.-es koromig waldorfba jártam. A legjobb tanuló között vagyok egy erős gimnáziumban. De ne menjünk bele ebbe a waldorf/nem waldorf vitába:)
26. Momo-chan (válaszként erre: 19. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 10:43
Igen minden képpen szeretnék ebben a waldorf körben elhelyezkedni mert én is imádtam ezt a felfogást, meg oda járni is :) Visszasírom azokat az éveket, pláne, hogy vannak barátai akik most waldorf középsuliba járnak és mesélik mi mindent csinálnak... Csak ilyen szempontból is átgondolandó, hogy vajon waldorfos tanítóként vagy óvónőként kapnék állást jobban? Szerintem elég keresettek az ilyen emberek, mert kevesen tartják ezt a waldorf dolgot jónak, így a tanárok/óvónők is. De anyukám pl. fejlesztő és gyógypedagógus, de ezzel a végzetséggel waldorfon belül volt már óvónőtől kezdve, tanítón keresztül az igazgatóig minden mert annyira kellettek az emberek.
25. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 09:26
Mindkettő szép hivatás, de talán a tanító egy kicsivel "nemesebb".
24. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Momo-chan)
2015. ápr. 7. 08:57

Szia!


En Shiseido velemenyet osztom - a kicsik, ha nem vag yepp tyukanyo tipus, iszonyatosan farasztoak tudnak lenni. Persze egyuttal nagyon aranyosak is, a sajatos gondolkodasmodjukkal, vicces beszolasaikkal, de akkoris. Nem beszelve a bolcsisekrol, mert, gondolom, ovonokent nem csak 3 ev feletti, hanem bolcsodeskoru gyerekekkel is kellene foglalkozni (nem vagyok kepben, lehet, hogy tevedek).


Az iskolasok mar fegyelmezettebbek (elvileg), jobban szot lehet veluk erteni, ervelni, kevesbe osztonlenyek, mint a kicsik. Az otthonrol hozott hulyesegekkel pedig igy is, ugy is talalkozni fogsz. Tovabba a szulok is ugyanazok lesznek, nemelyik normalis es egyuttmukodo, a masik meg Taigetos-pozitiv... ez van sajnos.


Nem szeretnek, nem is tudok helyetted donteni. Neked kell merlegelned pro es kontra, mindkettonek megvannak az elonyei es a hatranyai, es dontest kell hoznod - egyedul. Ja, a Waldorf suli miatt ne aggodj, a tananyagot, oramenetet az iskolai orakra ugyis egyenkent, szinte szora pontosan elo kell majd keszitened, mar a foiskolan sok ilyen gyakorlat lesz. Nem olyan nehez es sok az az altalanos iskolas tananyag, foleg az also osztalyos :)


Persze elso az alkalmassagi, aztan majd meglatod.

Majd ird meg, hogyan dontottel!

23. unom (válaszként erre: 21. - Ee523aad9d)
2015. ápr. 7. 07:44
Ezt honnan veszed?
22. Luijza
2015. ápr. 7. 06:02
Legyél inkább tanárnő és akkor el tudsz helyezkedni.
21. ee523aad9d (válaszként erre: 19. - Virgilius)
2015. ápr. 7. 03:27
Ne sajnáld, a tudásuk töredék egy átlagos, normális iskolához képest.
2015. ápr. 7. 03:26
Ezt neked kell érezned belül,nem vadidegenen emberekre áthárítani a döntést...
19. virgilius (válaszként erre: 1. - Momo-chan)
2015. ápr. 6. 23:44
Legyél Waldorf-óvónéni, az olyan jó lehet! :) Sajnálom nagyon, hogy a gyerekeim nem W-ba jártak, bár a mi ovink is jó volt. A sulikról ez már kevésbé mondható el.
18. Nívea
2015. ápr. 6. 23:06
En tanito vagyok, de most inkabb lennek ovono. Nem kaptam allast, telitett a szakma. Ovonokent el tudtam volna helyezkedni konnyebben. Mire te vegzel a sulival, addigra ez valtozhat. Amikor en kezdtem a foiskolat, akkor rengeteg tanitot kerestek. Mire vegeztem, mar nem kellettunk sehova. Egyebkent mindketto egy csodalatos es halas szakma. De mar nincs akkora becsben tartva.
17. 9d3ba0b18b (válaszként erre: 16. - Momo-chan)
2015. ápr. 6. 22:47
Szívesen. A döntés csak a Tiéd....azt válaszd, amit a leginkább szeretnél!:)
16. Momo-chan (válaszként erre: 15. - 9d3ba0b18b)
2015. ápr. 6. 22:43

Egy alkalmasságit kell tenni most, ami mindkét szakra érvényes:)

Köszönöm!

2015. ápr. 6. 22:33
Igen, már értem, miért gondolkodsz most nagyon. Én tanár vagyok. Várdd meg az alkalmasságit a döntéssel. Az óvónéninél kicsit lejjebb van a léc, (én is voltam ott régen mind a kettőn:) úgyhogy ha megvan mindkettő sikeresen, akkor még mindig dönthetsz. Sok sikert!
14. Momo-chan (válaszként erre: 13. - 9d3ba0b18b)
2015. ápr. 6. 22:26
A jelentkezés már megvolt mindkettőre, májusban lesz az alkalmassági. Jelenleg az óvónő van első helyen, de júniusban még van lehetőségem módosítani. Persze az alkalmassági majd eldönti, hogy érdemes-e. De ha sikerül lehet, hogy módosítom...mindkettőt szeretném, de józan ésszel átgondolva talán alkalmasabb lennék tanítónak, amellet még talán specializálódhatnék a rajzra, amit igazán szeretek.
13. 9d3ba0b18b (válaszként erre: 12. - Momo-chan)
2015. ápr. 6. 22:22
Remek tanító lennél!:) Jelentkeztél már valamelyikre?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook