Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Takarítási munka végzés esetén, ha terhes vagyok, meddig dolgozhatok? fórum

Takarítási munka végzés esetén, ha terhes vagyok, meddig dolgozhatok? (tudásbázis kérdés)


8. Lilibeth (válaszként erre: 7. - Tm21)
2015. jan. 22. 17:56

Biztos nem találnál másik munkahelyet? Nézz körül, érdeklődj, ennél még a "szalagmunka" is jobb lenne, igaz, nagyon monotom, de ha babát szeretnél - meg ugye a Te egészségedet is fontosnak találod -, akkor még a szalagmunka is jobb lenne.

Megjegyzem, hogy a saját háztartásban sem tanácsos ilyen agresszív tisztítószereket használni, azt is meg kell fontolni, hogy mivel mosunk, öblítünk, mivel fürdünk, mosunk hajat, milyen kozmetíkumokat stb. használunk. Mérgező kemikáliáktól hemzseg a sok tisztító/mosó/tisztálkodó szerünk, a kozmetíkumok sem kivételek.

A mérgek hatását nem vesszük észre azonnal, mivel hosszú távon telítődünk velük, észrevétlenül...

7. tm21 (válaszként erre: 6. - Lilibeth)
2015. jan. 21. 18:06

Igen sajnos ezt én is tudom, tavaly nyáron keztem itt azóta csak alkalmival vagyok bejelentve, most szezonkor jelentene be teljesen, én itt egyedűl vagyok, tehát nincs aki helyettem dolgozzon, másik munkahelyet nagyon nehéz lenne itt találni, főként csak szezonkor van munka,de ezt persze belekalkulálta,hogy valószínű elvesztem ezt a munkahelyet,ha terhes leszek, de már itt van az ideje és nem szeretnénk tovább várni.



Én dolgoznák tovább is, de félek,hogy nagyobb kárt tehetnek ezek a vegyszerek..... akkor pedig felesleges....


Ha pedig már ott lesz az ideje, akkor remélhetőleg találnék valami nyugisabb munkahelyet az már a jövőn múlik...

6. Lilibeth (válaszként erre: 3. - Tm21)
2015. jan. 21. 17:48
Nem csak a "nagy sietségben" lélegzed be a vegyszereket, hiszen ahogy párolog, bent van a levegőben, amit ugye belélegzel még órák múlva is. Talán másik munkahelyet kellene keresned, vagy az orvosoddal megbeszélni ezt a problémát, és talán segítene azzal, hogy a terhesség alatt táppénzen tart, mint veszélyeztetett terhest.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Tm21)
2015. jan. 21. 16:53
Ezt majd az orvosoddal beszéld meg, amikor aktuálissá válik.Ő sokkal jobban tudja mikor kell egy kismamát kiírni.
4. tm21 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. jan. 21. 16:49
ez pedig gondolom nem biztos,hogy olyan jót tenne........persze az orvos véleményéét is kikérem, ha oda kerülök, 3 hét múlva kiderül, hogy még kell e próbálkozni :)
3. tm21 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2015. jan. 21. 16:48
én nem a pörgés miatt aggódot, inkább a vegyszerek miatt, ugye a nagy sietségben óhatatlanúl is belélegzem,vagy az arcomra megy........ a vízkőoldó,clin,domesztos.............
2015. jan. 21. 16:43
Szerintem ezt nem lehet előre tervezni.Lehet,hogy már az elején nem bírod,de az is lehet,hogy még 8.hónapban is pörögsz.A terhesség lefolyását nem lehet megjósolni...
1. tm21
2015. jan. 21. 16:35

Babát terveznénk és a munkahelyemen apartmanokat takarítok, vízkőoldó,Clin ezekkel sokat érintkezek, igaz,hogy télen kevesebb a munka,de nyáron nagy a hajtás, meg ha amikor meló van most is fel le szaladgálok. De már lehet , hogy úton van a baba, vagy szeretnénk :),hogy legyen.


Sokat segítenének a vélemények,hogy ilyen munka mellett mennyi ideig érdemes dolgozni,előre tervezni mindig jobb :).


Köszönöm a véleményeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook