Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Születésnapra milyen tortát készítenétek? fórum

Születésnapra milyen tortát készítenétek? (beszélgetős fórum)


2015. dec. 23. 07:47

Köszönöm szépen mindenkinek a jó ötleteket.


Mindenkinek kívánok Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket!!


A háziasszonyoknak meg jó sütést-főzést az ünnepekre.

17. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Buborék01)
2015. dec. 21. 10:07

nálunk mindenki a mandulás piskótájú fehércsokis mascarponésat kéri... Én azért szoktam renitnskedni, és van hogy mást sütök, de már előre szólnak hogy azt :)


ami előnye, akárhogy lehet dísziteni. Így lett már belőle helokittis, raffaellós, mindenféle.


[link]

2015. dec. 21. 09:38

Én szívárvány tortát fogok csinálni!

Minden lapja más színű,a krém fehér és a külső krém olyan színű,mint a belső lapok váltogatva.

15. buborék01 (válaszként erre: 10. - E676663877)
2015. dec. 21. 07:19

A tejszínes meggyes torta is biztosan nagyon finom. Sőt nálunk az idén volt feketeerdő torta.


A tiramisu torta is szuper jó torta, azt is elég gyakran csináltam. Volt, hogy piskótát sütöttem és az volt az alap, de volt, amikor babapiskótából készítettem.

2015. dec. 21. 04:39
Répaaa 😊
13. timycat (válaszként erre: 1. - Buborék01)
2015. dec. 21. 04:32

Az oreo-torta nagyon jó ötlet. Én idén jogász tortát dobok össze (kávés-diós), de elgondolkodtató gesztenye is.

Mondjuk én nem annyira szeretem az édességet, ezért nálunk általában a könnyű tortákra, pl a citromos szokott a választás esni

2015. dec. 21. 01:54
Ludláb. Én imádom :D
2015. dec. 21. 01:17
semiyent,mert nem szeretem az edsseget!
2015. dec. 20. 23:30

Én legutoljára tejszínes meggyeses tortát csináltam (kakaós piskóta volt az alap). Ez mindig sikert arat, egyszerű és nagyon finom.

A mascarponés torta is kiváló lett, azt is csináltam mellé, mert több szülinapos volt. Ott is kakaós piskóta alapom volt csak a krém volt kétféle (egyik sima tejszínes a másik kávés, nagyon finom volt).

Legutoljára meg boldog karácsony tortát csináltam a kollégáimnak ami csokis lekváros marcipános volt (ebben sima vaniliás piskóta volt az alap).


Emeleteset nem csináltam még. Az én egyik fiam dec. 30-as szülinapos, lehet ez lesz akkor most. :D

2015. dec. 20. 23:11
gesztenyéset
2015. dec. 20. 22:47
almás krémes, almás mákos, madártej,
2015. dec. 20. 22:46

Köszönöm szépen.


Ez is egy jó ötlet. Már nagyon régen volt nálunk.

2015. dec. 20. 22:45

Én gesztenye tortát csinálok a kollégáimnak, csoki tortát az unokaöcsémnek (25-én született), és itthonra is csoki tortát és gesztenye tortát csinálok:D


Sok boldogságot a gyerekeknek!:DDDD

5. buborék01 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. dec. 20. 22:25

Köszönöm szépen.


Igen, az előnyös lenne mindenki számára, főleg itt az ünnepek alatt.


Csak kérdés, hogy milyen torta lenne az ideális?

4. buborék01 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. dec. 20. 22:24

Köszönöm szépen.


Egyébként mindenevők, ha tortáról van szó.


Minden alkalomra más tortát csináltam, de most nem igazán tudom eldönteni, hogy milyen legyen.


Eddig volt már puncstorta, tiramisu, diótorta, dobos, eper, feketeerdő, oroszkrém, sacher, rigójancsi, stb. és szinte már minden.

3. bnedora (válaszként erre: 1. - Buborék01)
2015. dec. 20. 22:22

Én laktóz- és cukormenteset:-)


Sok boldogságot az ünnepelteknek!

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Buborék01)
2015. dec. 20. 22:16

Olyat, amit szeretnek a gyerekeim. :)


Boldog születésnapot, és névnapot a gyerkőcöknek!

2015. dec. 20. 22:14

Karácsonykor lesz a lányom születésnapja (24-én), és a fiam névnapja (21-én, amit ekkor ünnepelünk meg).


Minden évben emeletes tortát csináltam.

Most szeretnék valamit újítani, de hiába nézegetem a különböző tortás recepteket, nem tudom eldönteni, hogy melyiket csináljam.


Úgy gondoltam, hogy csinálok eszterházit, de lehet, hogy esetleg az oreo torta is szóba jöhet.


Egyébként nagyon szeretjük a diós tortát, de a diós bejgli miatt, ezt inkább máskor szoktam megcsinálni.


Ti milyen tortát csinálnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook