Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen születésnapi tortát süssek? fórum

Milyen születésnapi tortát süssek? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 13. 22:05
Hát ez gáz....nem kicsit...
8. dee (válaszként erre: 1. - Katuska82)
2012. márc. 12. 22:33

08.08-án ezt írtad:

Egyedűl nevelem 4gyermekemet és ebből 2iskolás.A tanszerek 90%át megtudtam venni de pár dolog kimaradt ebben kérném a segítségüket.


Elég hamar férjhez mentél!

2011. szept. 21. 14:04
Katuska, azt irtad par napja hogy elhagyott a ferjed. Akkor ezt nem ertem :S
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 14. 11:40

itt találsz többet is fotókkal, más-más neházségi fokozattal.


Sok sikert a sütogetéshez!!

2011. szept. 14. 11:38
2011. szept. 14. 11:24

Köszönöm mindkettötöknek:)

Félve állok neki mert még nem sütöttem tortát.

Majd megírom milyen lett.

Köszi még egyszer:)

2011. szept. 14. 11:05

Szia!:)

Leírom én hogy csinálom a feketeerdő tortát:).

Sütök egy tíz tojásos csoki piskótát azt elvágom három részre,hogy két részt meg tudjak tölteni a krémmel.Majd megfőzök 2 csomag csoki pudingot 7dl tejből és ízlés szerint adok hozzá cukrot vaníliás cukrot.Felét rákenem az egyik lapra,majd rá magozott meggy és rá a habtejszín fele(egy nagy hulala)majd rá a következő piskóta lap,megint puding-meggy és tejszín és mehet rá a teteje.Tetejét és az oldalát a maradék tejszínnel díszítem+csoki reszelék,vagy csoki dara+meggy :).Ha kellenek a pontos adatok írj szívesen leírom,miből mennyi kell:)!

2011. szept. 14. 11:04

sztem igy a legfinomabb:)


Fekete- erdő torta


Hozzávalók:


1 db kakaós piskótatorta


Meggyes töltelék:


3 dl meggylé (a befőtt leve)

1 csomag vaníliás pudingpor

1 üveg meggybefőtt

6 dkg cukor


Tejszínes töltelék:


6 dl habtejszín

2 evőkanál porcukor

1 púpozott evőkanál zselatinpor


Díszítésre:


8 dkg csokoládéforgács

4 dl habtejszín

16 szem szép meggy


Elkészítés:


A piskótát 3 lapra szeljük, meglocsoljuk a meggy levével.


A meggylevet a pudinggal és a cukorral sűrű krémmé főzzük, levesszük a tűzről, és hozzáadjuk a meggyet.


A zselatint 1 dl hideg vízbe áztatjuk, majd lassú tűzön felolvasztjuk, kissé lehűtjük kevergetve. A tejszínt a cukorral kemény habbá verjük, belecsorgatjuk a zselatint.


A tésztára kenjük a meggyes krémet, erre a tejszínhab kerül, így töltjük meg két sorban a tortát.


Felső lapját, oldalát is tejszínhabbal vonjuk be. Tetejét körbedíszítjük tejszínhabos rózsákkal, mindegyikre meggyet teszünk, középre halmozzuk a csokoládéforgácsot.

2011. szept. 14. 11:00

Férjemnek szeretnék sütni szülinapi tortát.

Elsőre a feketeerdő jutott eszembe.Tudja valaki mivel van megtöltve a tortalap?Köszönöm

Esetleg irhatnátok bevált tortareceptet még.

Köszönöm mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook