Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az első születésnapra milyen tortát lehet készíteni a gyerekeknek? fórum

Az első születésnapra milyen tortát lehet készíteni a gyerekeknek? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 3. 07:56
Gondolom azóta volt már 3 szülinapja! :)Milyen torták voltak?
8. favali (válaszként erre: 7. - MoncsiMama)
2008. aug. 15. 22:29

Szia !

Én túrótortát szoktam csinálni, amelyet nem kell sütni, de nagyon szép és finom. ha nem találsz rá receptet, holnam , ha jó még beírom.

2008. aug. 15. 22:04

nagyon szépen köszönöm az ötleteket!


MIndegyik nagyon tetszik!

2008. aug. 14. 10:00
Nekünk régen a mama mindig olyat csinált, hogy sütött 3piskotalapot kettőt egymásra ragasztott lekvárral (esetleg más krémet is lehet közé rakni) és a harmadikat pedig elvágta átlósan és azt rárakta az elözöleg összeragasztottra ugy mintha háztetőt tenne rá, igy kapott egy házikot. Aztán szines cukrokbol tett a házra ajtot ablakot, csokibol kéményt....a házetőt pedig megszorta reszelt csokival...imádta minden unoka...:)
2008. aug. 14. 07:16
kislányom első születésnapjára egy kicsi piskótát sütöttem, megkentem lekvárral és beterítettem tejszínhabbal (növény alapu tejmentes habbal - mivel lánykám fehérje allergiás ). csak ő ette, illetve hát ...... szoval inkább belemászott kétkézzel. nagyon tetszett neki.!!!
2008. aug. 14. 06:37

Szia!


Egyik ismerősöm csinálta ezt:

kell hozzá babapiskóta,túró,vaníliás cukor,tejföl.

A túró,vaniliás cukor,tejfől együttesből készítesz egy túrókrémet.Leraksz egy sor babapiskótát,arra rá a túrókrémet,majd oldalt is körbeállítgatod babapiskótával.Mindegy milyen alakban,mert a kilógó rész az alsó sorból le lehet vágni,amikor megpuhult.

A gyerek imádta.Remélem,sikerült érthetően leírnom.Jah,és ezt a "tortát" csak ő ette.A felnőtteknek volt egy másik.

2008. aug. 14. 04:29

Kedves MoncsiMama!


Ajánlom szíves figyelmedbe az alábbi egyszerü, egészséges és finom, otthon elkészíthető, reform tortát:


Név: Mákos kukoricatorta


Diétás jellemző: Szénhidrátszegény, Kalóriaszegény, Zsírszegény, Lisztérzékenyeknek is


Kategória: Reform ételek


Hozzávalók:

- 20 dkg. kukoricadara

- 20 dkg mazsola

- 10 dkg darált mák

- 10 dkg kókuszreszelék

- KAROB-por

- víz (desztillált vagy szűrt)

Édesítő:

- 1 ek. agavészirup (juharszirup, rizsmaláta, maltex, sztívia)

Díszítéshez:

- mandula / dió / aszalt gyümölcs


Elkészítés:

- A kukoricadarát beáztatjuk egy éjszakára.

- A mazsolát megmossuk és szintén beáztatjuk, kb. 4-6 órára.

- A darát másnap kb. háromszoros mennyiségű vízben sűrűre főzzük, fedő alatt 10 percig puhulni hagyjuk.

- Ezután tortaformába öntjük (2-3 cm vastagon), és hagyjuk kihűlni.

- A lecsepegtetett mazsolát ledaráljuk, a darált mákkal és az édesítővel jól összekeverjük.

- A masszát rákenjük az alap tetejére.

- A KAROB porból bevonót készítünk és körbe kenjük a tortát.

- A kókuszreszelékkel egyenletesen meghinthetjük.

- Díszítjük.


Tanácsok:

- Hagyhatjuk egy kicsit szikkadni, összeérni, de … azonnal is fogyasztható.

2008. aug. 14. 00:44

Arra gondoltam,hogy milyen izesitésü legyen (nem tudom,hogy ilyenkor mit szoktak:))


A válaszotokat előre is köszönöm!


M.

2008. aug. 14. 00:42
Sziasztok! A Kisfiamnak az Első Születésnapjára szeretnék egy általam készitett tortát is.Tudnátok ötleteket, tanácsokat adni milyen legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook