Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülési tapasztalatok, tippek kezdő kismamáknak fórum

Szülési tapasztalatok, tippek kezdő kismamáknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülési tapasztalatok, tippek kezdő kismamáknak

2012. okt. 11. 13:53
Sziasztok!Bár elég régi cikk, de nagyon tetszik, bíztató. Én jövő hét vasárnapra vagyok kiírva, ha természetes úton jön a baba, akkor apás szülés lesz. Egyébként én sem szerettem volna (vannak félelemeim, hogy nem kell egy férfinak mindent látnia), viszont van már egy kisifa, akinek a születésénél ott volt, és túlélte, úgyhogy ezért mentem bele. Annyit mondott, hogy nem szeretne császárnál bent lenni (mert a SOTE I-en bent lehetne), ez az ő döntése, elfogadom. Igazából a fájdalomtól nem félek, az egyetlen amitől tartok, hogy siettetnek... nem tudom ezt jobban megfogalmazni, szeretném, ha a maga útján mennének a dolgok, és nem sürgölődne ott mindenki, meg ha nem lennék gépre (pl.CTG) kötve, hanem szabadon mozoghatnék ameddig lehet...:-) mindenkinek jó babvárást, és könnyű szülést!
29. BBZS (válaszként erre: 28. - F08844d0fd)
2010. ápr. 29. 14:30

De miért vitték el a babádat?

Melyik kórházban szültél?

2010. ápr. 22. 11:44
Sziasztok! Ez a cikk nagyon jó. Ha előbb találok ilyet mint a szülésem lehet nekem is másabb lett volna. A kiírt naptól kezdve 1 hétig a kórházba voltam, fölöslegesen. Minden másnap magzatvízellenőrzés és mire megindították a szülést már belekakilt a fiam.:( Aszülésznő rám se hederített, reggel 7:30-tól délután '4 óráig folyamatosan csak feküdtem, de ez azért is volt, mert nem kérdeztem.:( A következőnél biztos nem fogom hagyni magam. Jah és fájásom még ekkor se volt, semmi jele a szülésnek, de már nyitva voltam 2 ujjnyira. 7:30-tól 9-ig csak úgy NST-n, 9-kor burokrepesztés, oxitocin. 9:30-tól 12:25-ig megint csak úgy fekvés, de akkor már fájásokkal.(Az idők nem pontosak) És mikor jöttek a tolófájások szólni kellett a szülésznőnek, hogy jöjjenek és azt mondta, hogy majd jöttek volna ők maguktól. Ügyeletes orvosnál szültem és vele teljes mértékben meg voltam elégedve. De sajnos a babámat elvitték.:( Petike 3950g és 52cm-rel született a 41.héten.
2009. nov. 28. 15:08

Sziasztok!


Én ma 2 hónapja hogy megszültem a kisfiamat. Ahhoz képest, hogy első baba, nagyon gyorsan történt minden. Én itthon vajudtam 7 órát, amiről csak akkor szereztem tudomást, hogy ez már az, hogy elkezdtem vérezni. De én se nyákdugóval nem találkoztam, sem a terheség alatti jóslókkal, ahasam sem volt leesve, se az arcom eltorzulva, csak éppen túlhordásban voltam- ennyi jele volt hogy a szülés azért már közelít valahol. Szuper terhességem volt, de komolyan. 39 hetesen a férjemmel egész nap a Margit szigeten sétáltunk, majd begyalogoltunk a Ferenc körútig. Hát, nem kis távolság volt, de nemkem meg sem kottyant, mivel a szakmám révén nekem lételemem a mozgás, a séta. Még a szülés napján is a házimunkát végeztem. Este már rendszeres 4 percesek voltak, így hívtuk a mentőt. Pont beértünk, 7cm-re voltam kitágulva, gyors burokrepesztés és 45 perc mulva már túl voltam az egészen, semmi fájdalom csillapítót nem kaptam, de túl lehetett élni, lehetett volna rosszabb is. A férjem még tegnap is mondta, hogy örülhetünk, hogy első babánál ilyen rövid volt a vajudási idő. Igen, igaza van, mert sok barátnőm 1-2napig vajúdott igen nagy fájdalmakkal.

A férjem pont a finisben lett kicsit rosszul, így nem ő vágta el a köldökzsinórt.

Roli 3640grammal és 55 cm-rel született meg 40+2hétre.

2009. szept. 12. 14:36

Sziasztok


Velem is ott volt a férjem és mindkettőnknek felejthetetlen élmény volt:)))A pillanat amikor megláttuk Őt...csodálatos:))

Nálam olyan gyors lefolyású volt az egész hogy mire a kórházba értünk már 4 ujjnyira voltam tágulva és alig 1 órás vajúdás után született meg Dorka:)

2009. szept. 12. 13:48
Az azert tudni kell,hogy az en ferjem nem erzelgos tipus,de latni kellett volna,a nagy szemeit,mikor megszultem... csodalatos volt... annal szebb pillanatokat egyutt meg nem eltunk at... mi harman egy csalad lettunk... :-))) es ahogy dicsert,hogy milyen csodalatos vagyok es ugyes es... hat az leirhatatlan... :-)))
2009. szept. 12. 13:44

Az apas szules szerintem a vilag legcsodalatosabb dolga... :-))

Abban a kiszolgaltatott helyzetben van akire tamaszkodni es van akiben 100%-an megbizhatsz... en mindenkinek azt mondtam,hogy meg most is ott lennek,ha O nem lett volna ott es nem tamogat... :-)))

Imadtam,hogy ott volt.

2009. szept. 11. 14:41
a párom is örült hogy ott lehetett...egy sorstársát megsajnálta-őt nem engedte be a vajúdó párja és hazaküldte-mondta is a párom hogy sajnálta a másik apukát-szerinte bement volna...
2009. szept. 11. 09:54

Sziasztok! Nálunk is apás szülés volt, és én is csak azt tudom mondani, hogy nincs is annál jobb ha ott van a szerelmed meletted, és együtt érez veled, és mindenben támogat!

Nekem a nyákdugóm darabokba távozott. 2 nappal a szülés előtt kezdett barnás kocsonyás szerű picike darabokba távozni, és amikor elfolyt a magzatvíz akkor jött ki egy kis véres nagyobb darab.

Én is szinte az egész vajúdást a labdán ülve töltöttem, és a férjem maszírozta közben a hátam. Néztük a ctg monitorát, és mindíg asszisztált, hogy készülj, jön a fájás. Így mindíg felkészültem a fájásra. Még fájdalom csillapítót sem kértem. Én már csak a végén, amikor a tolófájások jöttek, csak akkor feküdtem fel az ágyra. Apa vágta el a köldökzsinórt, amit ő a világ legjobb élményeként élt meg, hogy látta az első pillanatban a kislányát, és ő vághatta el a köldökzsinórt!

21. ében11 (válaszként erre: 20. - Rencs20)
2009. szept. 10. 17:57

:D

nekem is nagyon jó érzés volt-így nem voltam egyedül.és tudtam ha valaki rosszat mondana ott bent-ügyeletes doki stb. akkor a párom megvéd.

kicsit tartottam tőle hogy nem lesznek kedvesek-de kellemesen csalódtam az ügyeletesekben is.és a legjobb az volt hogy miután megszületett ott voltunk hármasban és mikor bevittek az őrzőbe apa is jött velem kihozták a babót szopizni és még egy órát ott voltunk egymásnak.

2009. szept. 10. 16:47
:)hát nálunk is apás szülés volt.Bár az elején azt mondta,hogy csak addig lesz velem míg vajúdok és kimegy ha szülni kell.Amikor megkezdődött a szülés akkor már olyan fáradt volt,hogy inkább bennt maradt és ott bóbiskolt a fejem mellett,aztán mikor nyomni kellet ő is nyomott velem.Nekem nagyon sokat segített,hogy bennt maradt,szerintem sokat számít,ha valaki olyan van melletted akiben megbízol és nagyon szereted.
19. Zsóka67 (válaszként erre: 16. - Jasmine)
2009. szept. 10. 08:50

Pedig nagyon klassz volt! :)

Bár az első babámnál én sem szerettem volna, ha bent lett volna az apukája... a másodiknál se merült fel (utólag nem lett volna gáz, mert nagyon gyors volt).

De náluk fel sem merült, nem úgy, mint a mostani babucinál: az egész várandósságot EGYÜTT élveztük végig, a születés nem volt egyáltalán könnyű - de a közös élmény még inkább összekovácsolt minket!

Anno semmi bordásfal, labda, egyebek - viszont nekem most nagyon bejött a labda, tényleg jó volt!

Igen, a nyomás lefele (popsit nem felemelve!!!) nagyon fontos!


Remélem, Neked is szép élmény lesz a 3. babó érkezése! :)

2009. szept. 9. 23:50

Imadom ezt a cikket!!!

Koszonom!:-)))

Mindent szepen es egyszeruen megfogalmaztal.

2009. szept. 9. 18:38

Jó a cikk, tetszett.


Nekem elfolyt a magzatvizem és akkor, ott a wc-n távozott a nyákdugó is. Még lefeküdtem, de aludni már nem tudtam. Jöttek a fájások, először gyengébbek, aztán reggel már erősebbek. Egy nagy labdán ülve neteztem - milyen jó :) és néhány óra múlva irány a kórház. Össz-vissz 6 óra alatt a víz elfolyásától számítva megszületett a kisfiam. Első baba. Jósló fájásom sosem volt, a 36. héten szültem. 3360g és 50cm volt.


Csak ennyi: a szülés jöhet ilyen hirtelen, spontán is. Egy a lényeg, nem kell bepánikolni, készülni kell rá előtte és nem kell félni.

A FÁJÁS A BARÁTUNK! Én ezt mondogattam végig, mert ez visz közelebb a nagy találkozáshoz.


Amúgy most várom a másodikat :)

A cikk írójának pedig a legjobbakat a harmadik babához, reméljük ez a szülés is szép és sikeres lesz!

2009. szept. 9. 15:49
Én csak 1 dologgal nem értek egyet és ez az apás szülés. Mi nem szeretnénk ezt és nem csak azért, mert a párom egyáltalán nem bírja a vér látványát, meg eleve a kórházakat, hanem azért is, mert én kifejezetten nem szeretném, ha bent lenne. (Azt megbeszéltük a párommal, h ott lesz a közelemben a kórházban, mert számunkra ez a fontos de ennyi.) Szerintem ezt a dolgot hagyjuk meg úgy, h mindenki maga dönthesse el, h szeretné-e vagy sem. A többi dolog nagyon hasznos volt és köszönöm, h volt valaki aki leírta mindezt.
2009. szept. 9. 10:09

nekem a szülés előtt pár héttel már nyitva volt a méhszáj.egy héttel szülés előtt már 2-3 ujjnyira(valószínű a nyákdugó a vizsgálat alatt elment-mert 1 napig véreztem de a szülés nem indult be és fájás sem volt)-és hetekkel előtte voltak jósló fájások-mindig hajnalban.amit én egy elég erős derékfájásnak éreztem és mindig felkeltem sétálgatni.aztán egy hét múlva este elfolyt a magzatvíz egy része-hívtuk a szülésznőt,elmondtam hogy a víz tiszta volt fájás semmi-azt mondta ne siessünk, készülődjünk össze és menjünk be a klinikára.be is mentünk.a vizsgálatnál elment a többi magzatvíz-illetve leengedte a dokinőm-bent tartotta a kezét és elfolyt.fájások nem igazán voltak-enyhe mensis görcsök, nem rendszeres-de vártak 3 órát hátha beindulnak.addig sétáltam meg beszélgettem a párommal.utána kaptam oxitocint-és attól kezdve rendszeresen jöttek a fájások-közben vizsgáltak-és kézzel tágítottak-ebbe belementem, mert viselhető volt.az oxitocint és szépen fokozatosan emelték az adagot.egy ideig jó volt-vártuk a fájásokat néztük meddig tart a szünetekben beszélgettünk. a szülésznő meg a doki magunkra hagytak a párommal-ő adogatta a homeós bogyókat, törölgetett mert volt tágulási vérzésem.a baba szívhangját csak rövid ideig nézték meg volt kézi szívhallatójuk-így nem kellett feküdnöm az infúzió is gurulós állványon volt. de csak egy ideig tudtam állni vagy ülni mert a combomból minden erő elszállt-de a szülésznő felültetett, meg sokszor mondta hogy pisiljek mert a hólyag a baba útjában van.illetve egyik oldalamra kellett fordulnom hogy a baba be tudjon fordulni a szülőcsatornába.

a végén már nagyon összemosódtak a fájdalmak, nem volt szünet.és volt egy pillanat mikor úgy éreztem magától kirepül a gyerek és csavarodott a hasamban-nah akkor szóltam hogy jön a baba-így mindenki bejött és akkor átalakították az ágyat szülőszékfélébe kengyellel. a szülésznő vezette le a szülés a dokinő a hátam támasztotta.az volt a furcsa hogy akkora semmi fájdalmat nem éreztem-és nem is emlékszem rá-mikor kibújt a feje akkor sem éreztem fájdalmat(így a gátmetszést észre sem vettem).megfoghattam a kicsi fejét-pár nyomásra meglett.a végén nagyon csikis érzés volt ahogy a köldök zsínór is kijött.nemsokára a lepény is megszületett, megmutatták.nekem a végén a varrás is csiklandós maradt-szóval sírás helyett nevettünk a végén-nemcsak ezért nekem nem könnyek szöktek a szemembe hanem nagyon sokáig csak mosolyogtunk egymásra meg a babára is.

2009. szept. 9. 07:37
Olvasva a cikket valóban kb. ezek zajlanak egy szülés körül. Nekem pl. sosem volt alkalmam megismerni hogyan is néz ki egy nyákdugó. Nálam kimaradt. A jósló fájásokat pedig igazán nem éreztem fájdalmasnak, egy cseppet sem. Csak egyszerűen bekeményedett a hasam, ami a vége felé már kissé kellemetlen volt, de nem fájdalmas. A szülés megindulását azonban rögtön észrevettem, akkor jöttek elő először a menstruációs görcshöz hasonló fájdalmak. A burokrepedés után viszont olyan intenzíven beindultak a fájások, hogy onnantól szinte nincs megállás. 5-kor itthon megrepedt és 3/4 7-kor már a kórházban a hasamon volt a picim. Apa vághatta el a köldökzsinórt. Én is azt tudom tanácsolni, hogy az utolsó pillanatig sétálgatni kell, vagy bármit, csak nem szabad lefeküdni (ha nem muszáj) és várni.
2009. szept. 9. 07:24

Én elég ritka eset vagyok, mert semmit nem éreztem. Elmentem (gyalog, fél óra) 38 hetesen a szokásos vizsgálatra és bő 3 ujjnyira nyitva voltam. Felküldtek a szülőszobára. Burkot repesztettek, oxytocint kaptam, így nagyjából sejtettem, hogy mikor van fájás. Tolófájásoknál doki szólt, hogy mikor nyomjak.

Így utólag sajnálom, hogy tulajdonképp siettettek a repesztéssel, az oxytocinnal is. Csak azt éreztem, hogy nem akarom, de nem tudtam mit és hogyan ellentmondani. Oxytocin állítólag azért, hogy érezzem a fájást (minek?), burokrepesztés, hogy lássák tiszta-e a víz.

Mivel nem éreztem a fájásokat, a legnagyobb bajom a hülye kengyelvolt, a csípőmnél tényleg fájt, tök természetellenes póz, pláne szüléshez. Azt nem értem miért mindenki a borotválásról sopánkodik, nekem sokkal egyszerűbb volt, hogy megcsinálták, minthogy én bajlódjam (amúgy sem "készültem" akkorra). Végig ott nyúlkálnak, ehhez a borotválás csak a szoktatás.

2009. szept. 8. 23:14

Köszönöm a hasznos tanácsokat. Kérem, akinek van még olyan, amit nem mertek megkérdezni, de megtapasztalták, az írja le, mert nagyon sokat segít, nagyon fontos!


Bár messze még a szülés (kb 1,5-2 év), de már hónapok óta a témán lógok.

Mégegyszer köszönöm az infókat!

2009. szept. 8. 19:26

sziasztok!

nekem szerencsém volt-a dokinőm az nagyon rendes volt mindent elmondott és nyugtatott végig.

a párom is bejött a szülőszobára-amit magamon észrevettem-hogy nagyon nyugodt voltam és nem gondoltam arra hogy baja lesz a babának vagy komplikáció lesz.próbáltam hallgatni a szülésznőre-labdára ültem álltam fordultam amerre mondta.a párom is teljesen nyugodt volt, segített amire csak megkérték.szóval az is nagyon lényeges hogy nyugodt maradjon az ember-tudjon befelé a fájásokra figyelni.

2009. szept. 8. 18:57
sZIASZTOK NEKEM A LABDA NAGYON NEM JÖTT BE MIKOR RÁÜLTEM AZT HITTEM KÉST SZURTAK BELÉM RÖGTÖN FELUGROTTAM,ÉN SÉTÁLNI SEM BIRTAM,EGY HASZNÁLATON KIVÜLI ÁGYBA KAPASZKODTAM ÉS MOCCANI SEM BIRTAM FÁJÁSKOR,CSAK AZT HITTEM SZÉTREPEDEK,NEM VAGYUNK EGYFORMÁK NEKEM SEMMI SEM SEGITETT SÖT MINDEN ILYEN SEGÉDESZKÖZ FÉLE IDEGESITETT. PEDIG OTTHON DE JOL ELTERVEZTEM HOGY FOGOK SZÜLNI DE SEMMI SEM LETT BELÖLE EZ OTT JÖTT MAGÁTOL.
2009. szept. 8. 18:35
Ja igen, emiatt a hozzáállás miatt az ügyeletes orvossal szültem, akin tisztán látszott, hogy leginkább a nem kívánt púp vagyok a hátán, mert a saját orvosomnak esélye sem volt odaérni:-(
2009. szept. 8. 18:34

Nagyon klassz cikk, egyetlen mondattal nem értek egyet, azzal, hogy a kórházban minden megy a maga útján.

Menne, ha hagynák. Az első gyerekemmel még szerencsém volt, de csak azért, mert a szülésznő nem nézett rám, legalábbis elég ritkán és mikor már nagyon fájt és szóltam, kiderült, hogy teljesen nyitott a méhszáj, ahogy meg jött a doki, már nyomhattam is. A szülés után azt mondta a szülésznő, miközben a papíromat nézegette, hogy hát ő nem is gondolta volna, mert bár elég sűrűek voltak a fájásaim, de nem elég intenzívek...

A második gyerekemnél ugyan végig mellettem volt a szülésznő, de mikor a fájdalmakra panaszkodtam, csak ránézett a fájáserősségmérőre és közölte, hogy óóóó, ez még nem az a fájás. Ezt megtette minimum háromszor. Megjegyzem, a burok még nem repedt meg, ő azt várta és bíztatott, ha megreped a magzatburok, majd jól beindulnak a fájások. Köszi... Nekem akkor már összefüggő fájásaim voltak, de mivel a fájáserősségmérő alig kezdődő szülésre utaló számokat mutatott, nem vett komolyan (pedig mikor bementünk a kórházba, elmondta, hogy neki nem is kell a műszer, ő már a kismama arcáról, reakcióiból tudja, hol tart a szülés).

Mikor szóltam, hogy már pisilni-kakilni kell egyszerre (az előző szülésből azért már tudtam, hogy itt már eléggé a végén vagyunk), ismét ránézett a műszerre és már nem is szólt semmit. Két perc múlva elpattant a burok, a gyerek pedig szinte "kirepült" belőlem.


Szóval mennének a dolgok a maguk útján, ha hagynák őket. De sajnos a kismamának a fájdalmai ellenére is erősnek kell lennie annyira, hogy ez ne történhessen meg vele. Talán ha én is nyomatékosabb lettem volna...

2009. szept. 8. 18:20

szia

Nagyon jó az írásod.Én természetes úton szültem és nem bántam meg,mert igaz,hogy a fájdalmakra nem emlékszem,de nagyon kimerítő volt.Én kb 7 órát feküdtem a szülő asztalon,előtte meg a párommal sétáltam és csak mentem egyfolytába.A nővérek szóltak rám,hogy ne menjek ilyen tempóba mert még kipottyan a baba.Különben sem vagyok nagy fekvő tipus,úgyhogy inkább csak járkáltam.Aztán bent kaptam egy epidurálist és pihiztem aztán jöttek a tolófájások és nyomtam.Aztán kibújt az én kis hercegnőm,bár inkább miatta feküdtem sokat,mert a kicsi fejecskéjét nem akarta kidugni,mindig vissza csúszott és nem használt semmi.De megérte a fáradozást mert amikor rámtették minden megszünt körülöttem.

2009. szept. 8. 18:11
Sziasztok!Én 6 hónapja szültem meg kisfiamat simán!Úgy mentem be szülni hogy nem volt fájásom!Aztán kiderült hogy a babám nem fordult meg teljesen keresztben van,de nem császárosztak meg! végig csendben voltam,de a tolófájásokat nem lehet halkan bírni!4170grammal és 61 cm született meg bébim 6 óra alatt4Addig használtam a labdát és jól kitágultam!Na azt ajánlom mindenkinek!A fájásokról is eltereli a figyíelmet!Főleg ha apás szülés van és apa segít!Mindenkinek kívánok jó egészséget és örömet a babához!
2009. szept. 8. 17:44
sziasztok!Én ikreket szültem lombik programmal.Ikrek,fiú,lány!Én spontán szültem meg őket,gáz minden nélkül!Nem akartak megcsászározni mert fejvégüek voltak, és már annyira kivoltam tágulva hogy nem adtak semmit!én 17,5 óra alatt hoztam világra őket!
4. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - 3a92f8d690)
2009. szept. 8. 16:38

sziasztok!


Hát hogy mit engednek és mit nem az egy dolog, de hogy mi történik, az már egy másik :)

Én a második babám születésénél önkéntelenül is "ordítottam" minden egyes tolófájásnál, mert csak így nem éreztem annyira, hogy fáj. (4280gr lett és 3,5 óra alatt kibújt)

Nem szólt rám senki, úgy volt jó nekem és kész :)

Persze nem úgy, mint a filmekben, azon én is mindig jót mulatok. Azért egy szülés nem olyan, nagyon nem :)

2009. szept. 8. 16:33
Köszi hogy leírtad ezeket a gondolatokat sok elsőszülő kismama elég sok tévhitben él!Valaki azt hiszi hogy olyan mint a filmekbe:-))Pedig egyáltalán nem fog ömleni róla a víz patakokban:-)Meg nem fog örjöngve ordítani:-)) ezt szerintem nem is engedik meg !!
2009. szept. 8. 16:23

Szia!

Nagyon jó volt ezeket olvasni, szerintem hasznos tippeket adtál, nekem legalábbis biztosan:) Bár még kicsit sem vagyok terhes, sőt valszeg még vagy 2 évig nem is leszek, úgyhogy remélem nem felejtem el ezeket a tanácsokat!! Biztos nagyon szép szülésed lesz és kívánok sok egészséget és boldogságot az új babához!

2009. szept. 8. 16:03
Én csak egy 3. babáját váró kismama vagyok. Nem azért írtam ezt a cikket, hogy kioktassalak titeket, mindössze a tapasztalataimat szeretném megosztani veletek, mert sokszor azt látom, hogy a kismamák csak sodródnak az árral (tisztelet a kivételnek).

Ugrás a teljes írásra: Szülési tapasztalatok, tippek kezdő kismamáknak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook