Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés megindulásának jelei fórum

Szülés megindulásának jelei (beszélgetős fórum)


18. maya80
2010. szept. 7. 08:31
Nekem éjfél előtt elfolyt a magzatvizem, egy órakor bementem a kórházba, kb. hajnali négytől jelentkeztek a fájások, és háromnegyed 12-kor megszületett a kislányom.
17. McKenzi (válaszként erre: 11. - Fürtöcske)
2009. febr. 4. 22:21

Nekem előtte négy nappal ment el a nyákdugó.

Nálunk elég egyértelmű volt: elfolyt a magzatvíz. Zúdult kifelé :)

A fájások nem jöttek, így kb. négy óra várakozás után telenyomtak oxitocinnal, röviddel ezután megjöttek a fájások, de az oxitocint végig kaptam.

16. Lino
2009. febr. 4. 22:14
Nekem 10 perces fájásokkal kezdődött és ez 10 órán keresztül így ment,utána egyre sűrűbben.15 óra vajúdás után lett meg a kislányunk!
2009. febr. 3. 22:18
egy burokrepesztés:)
2008. márc. 16. 10:52

hajnali egykor kimentem WC-re olyan fura érzésem volt és mivel éjszaka 2-3 alkalommal jártam ki gondoltam megint menni kell nem voltam még teljessen ébren. Visszafeküdtem és fél óra múlva megint fura érzésem támadt nem fájt semmim csak valhogy más. Aztán hallottam valamiféle pukkanást és rohantam a zuhanyzóba kiabáltam a férjemnek, hogy öltözzön mert menni kéne. ekkor nem voltak fájásaim. a kórházba érve 3 óra volt már 5 percesek kezdődtek és még aludni is tudtam. 9:30ra meg is volt a fiam.

Én is 27 hetes vagyok és nekem is teljessen más a terhességem. Az elsővel 9 hónapig há**tam és nem igazán tudtam enni az első 5 hónapban. A végére nem is értem hogy lettem 20kg több. Most Talán 2 hónapig volt a rosszullét de azóta semmi 6,5 kg tartok:)

13. kaaskopje (válaszként erre: 11. - Fürtöcske)
2008. márc. 16. 10:32
Igen, de nem feltétlenül. Nekem az elsõvel kora délután kezdett el távozni a nyákdugó, éjjel megindult a szülés. A második babámmal viszont már a szülés megindulása elõtt egy héttel elkezdett kijönni a nyákdugó.
2008. márc. 16. 08:31
Nálam éjszaka úgy éreztem, mintha vmi víz jött volna a hüvelyemből. Így is volt. De semmi extra. nappal folyton kocsonyás barnás folyásom volt. Az lehetett a nyákdugó. Majd estére beindultama hormonok, és jöttek a visszatérő fájások!!
11. Fürtöcske (válaszként erre: 10. - Mongi)
2008. márc. 15. 23:36
De a nyákdugora nem azt mondják hogy azzal még el lehet lenni 1-2 hétig is? Vagy olyankor is rohanás a korházba? Nekem elsönél a magzatviz folyt el, most a másodiknál én is izgulok hogy vajon mi lesz más...
10. mongi
2008. márc. 2. 13:12

Nekem a nyákdugó ment el,semmi fájás,görcs.Később lettek ugyan fájásaim,de kb. olyanok,mint menstruációkor,tehát jelentéktelenek.

Bnesaci,neked mennyiben,miben különbözik ez a terhességed?Írtad,hogy teljesn más!Ez olyan érdekes.

2008. márc. 1. 14:44
CTG fájásokat mutatott reggel, kb 5 perceseket, amiket nem éreztem, utána vizsgálat, ami fájt, és utána szintén 5 percenként összehúzódásokat éreztem, de elmúltak. Sírtam, hogy újra csak jósló fájások, de éjjel fél 11-kor felébredtem, és akkor már erős 5 perces fájásaim, voltak, de nem akartam elhinni, gondoltam ismét elmúlik, a férjem parancsolt be a klinikára. Erős izomfájdalmam volt a hasamban. Mint egy nagyon erős, fárasztó izomfájás, kezdettől 5 percenként, majd 3 és kb 30-45 mp volt egy fájás. Nem volt magzatvíz, a nyákgugó a reggeli vizsgálatnál mehetett el.
2008. jan. 29. 18:07
Nekem a nyákdugó ment el reggel 7-kor, amiért haza is küldtek volna, csak nagyon messze laktunk, így maradtam. Aztán jó, hogy ott maradtam, mert 10-kor megkezdődtek a fájások, stb.
2008. jan. 29. 07:09

első bébinél éjjel fé 1 körül csorgásra ébredtem.. azt hittem nyomta a bébi a hólyagot...:))) se fájás, se semmi.. :)) reggelre baba lett :))

második fiamnál , hajnali fél 4-kor ébredtem, hogy a derekammal valami nem stimmel.. egy órán belül 5 perces fájásaim voltak. kint ültem a konyhában, hogy ne kelltsek fel senkit, és cseteltem (wapos cset, telefonon), az egész cset értünk izgult :)) minenáron kórházba akartak zavarni:D holott csak akkor kezdődött :)) szülés elött egy fél órával mentem kórházba, mikor éreztem, hogy itt az idő. felvették az adatokat, felfektettek az ágyra, ctg-t akarták rámtenni, mikor jó hangosan odaszóltam, hogy jööön a baba :)) szülésznő karja alattam volt, majdnem eltörtem :D elkapták a gyereket időben :))

6. eb3745168d (válaszként erre: 4. - Böbe83)
2008. jan. 27. 19:59
Na azért én még ott nem tartok,csak kiváncsi vagyok hogy ki hogyan élte meg,mert ahogy nincs 2 egyforma ember,úgy nincs 2 egyforma terhesség sem! Csak kiváncsi vagyok! :)
2008. jan. 27. 18:45
Nekem az elsőnél menstruációs görcsök jöttek szépen sorba. A másodiknál a derekam fájt. Nem is gondoltam szülésre (vártam a 20-10-5-3 perces fájásokat ), de felhívtam a szülésznőt, hogy mit csináljak, mivel tudnám csillapítani... Ő mondta, hogy gyorsan húzzak a kórházba! Két óra múlva meglett a baba. :-))
2008. jan. 27. 18:37
Hát itt ültem a gép előtt, kérdezősködtem neten hogy szokott ez lenni, aztán írták, hogy gépezés helyett menjek be inkább a korházba szülni kb du ötkor, és éjfél előtt megszületett a baba...
2008. jan. 27. 16:44

Szia!

Nekem mindkétszer elfolyt a magzatvíz, és aztán egyből jöttek a méhösszehúzódások.

2. emily (válaszként erre: 1. - Eb3745168d)
2008. jan. 27. 08:42

Szia!

Befektettek a kórházba túlhordás miatt, még aznap du. 5 körül menstruációs görcsökhöz hasonló fájások kezdődtek, amik az éjszaka folyamán egyre erősebbek lettek. Éjjel negyed 4 körül a doki burkot repesztett és 03:44-kor megszületett a lányom. :-)

2008. jan. 27. 08:25

Sziasztok!

Már szültem egyszer,de ez a mostani terhességem össze sem hasonlítható az előzővel!Sajnos még csak 27 hetes vagyok,és fennáll a koraszülés veszélye!Kíváncsi lennék a tapasztalatokra,kinél hogyan indult meg a szülés?? Köszi azoknak akik leírják!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook