Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen természetes módszerek vannak a szülés megindulásának elősegítésére? fórum

Milyen természetes módszerek vannak a szülés megindulásának elősegítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 29. 11:33
az idő...elég természetes?
2011. ápr. 24. 22:45
nalam a mellbimbo stimulalas inditotta be! ritkan,de sikerul
2010. dec. 9. 16:53

Nekem Ő lesz az első babám és nem tudom hogy ki merjem e próbálni a fürdőt vagy a lépcsőzést?!

Mennyire lehet ez ártalmas a babának?

2009. máj. 29. 17:25
Én is hallottam a szexről...mondtam is páromnak, hogy egyedül a túlhordástól félek :(( Úgyhogy ha november 6ig ne bújik ki lepedőgyűrést rendezünk :D:D:D:D
2008. jún. 23. 09:07
A szex.
38. Sz.Csirke (válaszként erre: 34. - Supin)
2008. jún. 23. 00:23

A forro viz senkinek sem ajanlott, mert a magzatviz nagyon gyorsan felmelegszik, es nagyon lassan hul le, ami veszelyes a babara nezve.



Egyebkent nekem a fuszeres kaja inditotta be a szulest, es mar sokaknak bevalt.

2008. febr. 21. 14:42
Különben, ha belegondoltok, a természetes az lenne, ha nem tudnánk ezen "fortélyok" szülés megindító hatásáról, és boldog tudatlanságban élnénk pl. nemi életet, ami ugye beindíthatja a szülést. 100 éve még biztos nem tudtak róla. Szerintem éppen ezért ezek a természetes módszerek nem lehetnek veszélyesek.
2008. febr. 19. 14:51
Én csaszira megyek 1 hét múlva, akár akarja a gyerek, akár nem, úgyhogy szerintem nekünk mégiscsak jobb lenne beindítani, de se a fürdő, se a szex nem működött mint szülésmegindító. A lépcsőzésről nem is tudtam.
2008. febr. 15. 12:23
nekem is a doki ajánlotta a szeretkezést, de a párom nem merte, 2 nap múlva meg is császároztak. bár merte volna...
34. supin
2008. febr. 14. 17:12
A forróvizes fürdő csak egészséges szivüeknek ajánlott.!
2008. febr. 14. 09:29

Osztom pufika véleményét... szerintem elég veszélyes tud lenni ha valaki nem találja az arany középutat és azt hajtogatja, hogy a természet elvégzia dolgát... akkor mi a helyzet az indokolatlan koraszülésekkel???

Dokim mesélte, hogy egy kismama a 44. héten jött be mert azt várta, hogy természetesen induljon a szülés. Ebben az esetben már indokolt lett volna acsászármetszés is... végül természetes úton sikerült szülnie de a gyerek lábán már nem volt bőr annyira felázott a magzatvízben.

32. pufika
2007. okt. 19. 18:25
A baba tudja mikor akar születni, azért kicsit veszélyes felfogás. Drága anyukám hordta túl nővéremet. Már a jóslófájások alatt bevitte apa a szülőotthonba. Ott meg csak teltek a napok. Végül a doki szülésindítást javasolt, mert halkult a szívhang. Kiderült, teljesen mekoniumos volt a magzatvíz. Szerintem még 1 nap, és akkor én vagyok a legidősebb a családban :S
31. drlili
2007. szept. 16. 21:19
szettem=szedtem. Már írni is elfelejtettem, erre tudtok vmit? Na mindegy:-)
30. drlili
2007. szept. 16. 21:18

A málnalevél tea nagyon hatásos, nekem ez segített, a lent említett "koktél" pedig számos túlhordásos kismama ismerősömnél hatott már.

A tea a "light"-os megoldás:-)

A pontos adagolása: 36. héttől napi 1/2 liter

38. héttől napi 1 liter

Ezen kívűl én szettem homeopátiát:chaulophyllum c30 36. héttől heti 1x5 golyó, 38. héttől napi 1x5 golyó.

A szülés közben pedig cimicifoga racemosa c30 kombinálva a chaullp.-mal, 20 percenként 5-5 golyó.

Amúgy homeopátiában NAGYON JÓ és eredményes még az urtica urens c5, fokozza (TÉNYLEG!) a tejtermelést. Én nem nagyon hittem ebben a homeopátiában, amolyan "kuruzslásnak/placébónak" gondoltam-de be kellett látnom, hogy tényleg eredményes!

2007. szept. 16. 20:43
Nem szabad ilyenekben gondolkodni!!!!!!!!!!!!!!
28. LoLiNa
2007. jún. 20. 10:42
Xtem nem kéne a terméxetbe beawatkozni! semmiwel nem kell próbálkozni. ez a túlhordásos dolog pedig hülyeség. én tudtam mikor fogant a fiam, miwel ,,baleset,, wolt, amúgy tixtességgel wédekeztünk elötte és utána is. mégis wégig 2 héttel idősebbnek xámoltak, miwel az utsó hawit wexik figyelembe.. xal nem pontosan xámolnak....
27. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - Win)
2007. jún. 16. 12:23
Igen, ez a szex dolog valóban otthonfüggő. De, szerintem így utólag, mindennek eljön az ideje. Próbálkozni kellett, hát próbálkoztam. Gondolom, Te is.
26. win (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. jún. 16. 10:53

:)))))


Én sétáltam, lépocsőztem, szex nem volt, mert a kórházba valszeg nem engedték volna be a férjem, de az eredmény nálam is semmi. :)))

2007. jún. 16. 08:26
Én a második porontyot 2 héttel túlhordtam,amit a harmadiknál nem szerettem volna megvárni,ezért "kinéztük" a párommal a naptárból,hogy mikor lesz szabadnapos és elöző este hashajtót ittam.Gondoltam mi bajom lehet,hiszen a kórházban szülésindításkor is ezzel kezdenek.Legfeljebb sok-sok hónap után könnyítek magamon:)) Másnap este meg is lett a baba,a köldökzsinóron pedig szabályos csomó volt!Ki tudja mi történt volna,ha nem jön ez a sugallat?Ez így volt megírva:)
2007. jún. 15. 21:30
Bevallom, lépcsőztem, sétáltam, szexeltem. Semmi. De legalább lefoglaltam magam.
23. mongi (válaszként erre: 22. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 21:27

:-DDD

Ja,nekem is ajánlották a szexet is-mondjuk azt ki mertem próbálni,nem úgy,mint a lépcsőzést,de nálam is hatástalan volt.:-)

2007. jún. 15. 00:01
Nekem a szülésznőm javasolta a szexet, a sétát és a türelmet. Csak a türelem jött be.
21. mongi
2007. jún. 14. 22:36

Én nem ajánlanék semmit.Sosem lehet tudni,hogy pont jó időben avatkozol-e bele?Ez a természet dolga.

Én is kicsit túlhordtam a kisfiamat,s már eléggé nyűgös voltam.Nekem a lépcsőzést ajánlották,de nem mertem kipróbálni.:-)

20. evica76 (válaszként erre: 19. - Betty24)
2007. jún. 11. 23:47
Kilökődik az máskor is. Nekem 6 napja lökődött ki, gyerek nem jött azóta se utána :)
2007. jún. 11. 22:26
A szexuális érintkezéskor ill. után kilökődik a nyákdugó és beindul a szülés.
2007. jún. 3. 08:09

A felsoroltakon kívül van még egy málnalevél tea, amit a terhesség betöltött 36. hetétől kell/lehet inni fokozatosan emelni ahogy nő a terhesség. Ez is a fájásokat, illetve a tágulást segíti.

Tidtommal sok kismaminak segített már és van akinek szinte azonnal, van akinek így is túlhordása lett:) 36-41. hétig:)

17. gzs3
2007. ápr. 27. 08:09
A természetes módszer maga a baba. Ő tudja, mikor érett arra, hogy idecsöppenjen közénk.
16. ipi (válaszként erre: 15. - Win)
2007. márc. 6. 15:00
Hát igen, ahhoz képest, hogy tudta hogyan szeretnék szülni (mindent magától,a természet rendje szerint....), muszáj volt beavatkozni, de vihetett volna császárra is egyből, szóval nagyon ügyes és rendes volt! :-)
15. win (válaszként erre: 14. - Ipi)
2007. febr. 22. 07:27
Hát, kevés doki vár ilyen sokat a kiírt időponthoz képest! Szerencsés voltál!:)))
14. ipi
2007. febr. 21. 17:20
Most nemrég láttama tv-ben egy kiváló francia filmet a terhességről, igaz csak a 2.felét sajnos. Ott mondták, hogy attól indul meg a méhösszehúzódás, hogy a baba tüdeje megérett és olyan fehérjét lélegez ki, amik a méhfalhoz érve megindítják a szülést, ergo sztem kár sietteni. Én 7-re voltam kiírva... 21-én szültem, végül is a fájások maguktól indultak meg, hiába nyomkodott meg a doki alulról... a számolás meg nem ért semmit, hiszen 20-án fogant, és tökéletesen 9 hónapra rá érkezett. Ő tudta mikor kell, a dokik nem. :-) TÜRELEM!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook