Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? fórum

Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés fogadott orvossal vagy anélkül?

1 2 3 4
24. lizabella (válaszként erre: 22. - A820912c87)
2009. jan. 6. 15:27
Ki volt az orvosod?
2009. jan. 6. 15:18

Sziasztok!


Én mind két kislányom "fogadott" orvosnál szültem.

Mivel rendszeresen hozzá jártam - járok ellenőrzésre nem is volt kérdés, hogy nála fogok szülni és Ő lesz az, aki végig vezet azon a szép, de nehéz kilenc hónapon:)


Nekem nagyon kellett, hogy ismerős orvos legyen velem, aki gyakorlatilag évek óta ismer, és nagyon tud mindent rólam.


A második kislányommal engem is befektettek előtte a Kórházba, és mikor éjjel 1-kor a pici úgy döntött, hogy jönni fog, a fogadott orvosom férjemmel együtt jött be Hozzám a Kórházba. Noha nem volt a vajúdás alatt végig mellettem, de félóránként "benézett" de amikor eljött az idő már végig velem maradt.


Nem fizettem neki 100 ezreket, de tudta, hogy rendszeres, visszatérő "betege" vagyok.( nem vagyok beteg, de évente járok ellenőrzésre)


Ha újból szülnék csakis Őt választanán:)


Én is egyetértek Engleranitával: fogadott orvost mindenkinek!!!

2009. jan. 6. 14:54

Sziasztok!


Nekem volt fogadott orvosom és utólag visszagondolva nagyon jó döntés volt...!

A MÁV ban szültem és mikor beértük egyből hívták, és Ő 13 perc alatt beért a kórházba Fótról :)

A szülésznő borzalmas volt egy idióta, vén banya, aki valószínűleg soha nem szült...(de ez egy másik téma :) )


Szóval: "fogadott dokit mindenkinek" :D

2009. jan. 6. 14:50

Sziasztok!


Nekem volt fogadott dokim a Baross utcai kórházban, de a szülésnél éppen nem volt elérhető... Pech! Igazából nem is nagyon számítottam rá, mert a rendelések alatt sem éreztem, hogy bízhatok benne 100%-ig! Nem is adtam Neki hálapénzt, csak amikor úgy éreztem, hogy megérdemli. Mindig nálam volt a boríték, de csak akkor adtam oda neki, ha tett érte valamit.

A lényeg, hogy szülésznőt fogadtam - és milyen jól tettem!!! Imádnivaló nőci! Nagyon kedves volt végig, bevitt a vizsgálatokra is soron kívül. ÉS: nem fogadott el pénzt alkalmanként, csak a bonbont! A szülésnél viszon egyben megkapta, amit neki szántam. Azóta is tartjuk a kapcsolatot. Mindig érdeklődik a kisfiam felől...

Az ügyeletes doki tök rendi volt, másnap is jött meglátogatni :)

2009. jan. 6. 14:32

Helló!

Én is fogadott orvosnál szültem!És nem bántam meg.Végig figyelt rám.Havonta 1x kellett mennem magán rendelésre,és ez volt 5000FT.Ezen kívül nem kellett adnom.Meg is beszéltük.Én meg kérdeztem hogy ez hogy működik.Ő mondta ha elmegyek a m.rendelésére,akkor egyértelmű hogy nála szülők.pont ügyeletben volt mikor bementem a kórházba reggel,24 órázott.Este 7-kor ment volna haza.Még bejött vérnyomást mérni 7-kor már civilben(és ő mérte,nem egy nővérke),közölte hogy ez így nem jó,menjünk a szülőszobára.És sajnos tényleg nem volt jó.Sürgősségi császár lett 248-as vérnyomással.Este 10-kor született a babánk,de ő még éjfélkor bejött hozzám.És mint mondtam este 7-kor lejárt a 24 órája,de ő maradt.A mai napig hálás vagyok érte.És azóta is hozzá megyek.Szerintem kell fogadott orvos,ha másért nem a lelki nyugalom miatt.Bár szerintem ennél többről van szó........

19. kcv
2009. jan. 6. 14:24
sziasztok. én a terhességem alatt jártam magánba, alkalmanként 5000 ft.-ért. Összesen 8-9 alkalommal. Mivel én ezt a luxust engedtem meg magamnak, nem fogadtam fel a dokit plusz 50ezerért. Amikor bementünk szülni, szabadnapos volt a dokim, de éppen be kellett jönnie a főorvoshoz. Meglátta, hogy ott fekszem nst.-n, és szólt a szülésznőmnek, hogy bennt marad velem (térítésmentesen)! Ilyen is van. :)
18. mimi2 (válaszként erre: 9. - Bébinyuszi)
2009. jan. 6. 14:02

Szokás???

Szép!!! :((

És aki orvost vált,mert nem akar annál szülni, akit választott?

Szerintem Te pont megtaláltad azokat,akiket nem kellett volna.

Van olyan orvos,aki tuti elvállal!

Barátnőm utolsó pillanatba váltott,és a szülést végül másik orvos vezette le.

2009. jan. 6. 13:45

Sziasztok!


Én az elsőt fogadott dokinál szültem, de a "rendelést" a kórházi munkaideje alatt, a kórház eszközeivel végezte, gyakran kellett menni vizsgálatra. Mindig volt ultrahang, videokazettára, kevés sorban állással. Sokszor kellett várni, hogy ráérjen. Szülésnél extra szülőszoba, és a doki végig ott volt. Szerintem sok pénzbe került, (10 vizsgálatnyiba, a babára is költhettük volna). Szerencsére minden oké volt.

Most a másodiknál SZTK-ba járok, közelebb van, ha kérek időpontot, mehetek egy dokihoz mindig, kicsit ugyan várni kell, de nem többet mint az elsőnél. Az UH-n csak képet adtak, jó előre kell jelentkezni, és csak a kötelezők vannak. Ez hátrány, de ritkábban van vizsgálat, így a gyereknek kevesebbszer kell őrzőt keresni. Szülésnél majd meglátom, a férjem nem akar semmit adni, szerinte keresnek eleget a dokik. Reméljük minden rendben lesz.

16. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - Scorpiolady)
2009. jan. 6. 13:30
hát igen...
15. scorpiolady (válaszként erre: 14. - Mókicaaaa)
2009. jan. 6. 13:26
pedig nagyon kíváncsi lennék...:-)
14. Mókicaaaa (válaszként erre: 13. - Scorpiolady)
2009. jan. 6. 13:24
hát azok nem gondolod, hogy válaszolnának ilyen kényes témára..
13. scorpiolady (válaszként erre: 12. - Macifül)
2009. jan. 6. 13:22

Sziasztok!


egyetértek, ez kényes és elgondolkodtató kérdés. Én ügyeletesnél szültem, császárral, a doki nagyon rendes volt, pedig egy fillért nem kapott, a szülésznő aki a legtöbbet folalkozott velem szintén szupi, szintén nem kapott semmit, mégis azóta is egyszer beszéltem vele és nagyon rendes volt.

Az a baj hogy a dokik el vannak rontva, tudják hogy a magánrendelésen úgyis kapnak pénzt eleget ezért a terhesgondozóba csak ímmel-ámmal dolgoznak, tisztelet a kivételnek.

Azért dokik véleményére is kíváncsi lennék, ha erre tévednek!

2009. jan. 6. 13:04

Sziasztok!


én is fogadott orvosnál és fogadott szülésznőnél szültem. A dokihoz 4 éve járok már, abszolút magától értetődő volt, hogy nála fogok szülni, nagyon örülök, hogy megtaláltam őt! (ő nem kér el 100ezret) A szülésznő a 36. héttől foglalkozott velem. Szülésnél mindketten ottvoltak végig. Nagyon figyeltek ránk.

Csodálatos élményként maradt meg bennem a szülés és a terhesgondozás!

Nem bántam meg! Ha lesz követkető baba, tuti ugyanezt a párost szeretném újra!


De ez egy nagyon kényes kérdés. Ha valaki ügyeletesként szült és minden rendben volt, azt mondja, hogy így is úgy is megszületik az a baba és hülyének néz, hogy mi fogadtunk orvost. Ha valaki ügyeletesnél szült, de probléma volt, helyesel, hogy fogadtunk orvost.

Ha valaki fogadottnál szül és minden rendben volt, figyeltek rájuk, örül neki, a következő babát is így szeretné. Ha fogadottnál volt valami gond, nem volt figyelmes, akkor azt mondja hülyeség fogadni.

Ismerősök, rokonok, mindet hallottam már valakitől! Embere válogatja!

2009. jan. 6. 12:54

Sziasztok!

Embere válogatja......nekem 3 gyermekem van(13 éves;10 éves;és 8 hónapos),mindhármat fogadott orvosnál szültem.Szerintem a szülés egy nagyon intim dolog,egyáltalán nem mindegy hogy ki van veled akkor!Sokkal jobb egy ismerős dokival szülni,mint egy vadidegennel,akit akkor látsz először!

Persze mint mondtam....nem mindenki gondolja így...:)

2009. jan. 6. 12:51
Sziasztok első babámat is fogadottt orvosnál szültem igaz császárral de 6 hetes voltam mikor felkértem rá most ezzel a bébivel is 6 hetesen voltam nála és ugyanúgy felkértem a magánrendelésére járok csak az uh van a kórházban!!!!Természetesen elvállalta időben kell szólni .
2009. jan. 6. 12:48
Én is most hezitálok rajta hogy mi legyen. Mostanában kezdtem el keresgélni hogy kit fogadjak fel, de mivel a 24. ik hétben vagyok, már az eddig megkeresett orvosok egyike sem vállal el. Azt mondják 20. hétig szokás jelentkezni:( Ezt eddig nem tudtam. Eddig is magánorvoshoz jártam, de ő nem vállal szülést. Most be vagyok jelentkezve egy másik magánorvoshoz csütörtökre, remélem ő el tud vállalni. Mások azt mondják ne is fogadjak orvost, majd az ügyeletesnél szülök, de mivel ez lesz az első baba, én jobban biztonságban érezném magam fogadott orvossal, és szülésznővel.
2009. jan. 6. 12:40
Márcsak azért is kéne a terhesgondozásnál is fogadott orvos sztem, mert sokszor letojják a kismamát, észre sem veszik, ha valami baj van...:( Szomorú világban élünk.
2009. jan. 6. 12:01

Én terhesgondolzásra privát dokihoz jártam, de a szüléshez semmiképp nem akartam dokit fogadni. Egyrészt, mert van bennem némi dac a hálapénz miatt, tehát azt gondoltam nehogy már fizessek, mikor csak a dolgát végzi, na meg a doki igazából nem sok vizet zavar. Csak ha baj van, akkor van nagy szerepe. A másik ok pedig az volt, hogy egy családunk jó barátja az osztályvezető a nőgyógyászaton, és ő nagoyn szívesen bejött volna a szüléshez. Én viszont nem akartam, hogy szüléskor az épp ügyelet orvost odébb zavarja, hogy "bocs de engem akarnak!".

Nem bántam meg, az ügyeletes doki teljesen noprmális volt, normálisabb mint a szülésznő, nagoyn szépen varrt is, szóval le a kalappal. Pedig nem ismertem, és pénzt sem adtunk neki.A második gyermekemnél sem fogok orvost fogadni.

2009. jan. 6. 11:55

Szia!


Én mindkét kisfiamat ügyeletesnél szültem, bár volt egy doki, akit szívesen megfogadtam volna, de hát azok a piskos anyagiak! Mindkét alkalommal pont olyan orvosnál szültem, akit a legjobban el akartam kerülni, de végül kellemeset csalódtam bennük. Mindketten nagyon normálisak voltak, odafigyeltek rám szülés alatt is, és után is. Nem éreztem hátrányát annak, hogy nincs saját dokim...

2009. jan. 6. 11:42

Szia!

Első gyerekemnél nem volt fogadott orvosom, csak a körzeti, ahova terhesgondozásra jártam.

Egyszer csak éreztem valami nem stimmel, a kicsi aki azelőtt nagyon aktív volt, nem mozgott. Elmentem az ambulanciára, ahol nagy nehezen rámkerült a sor (mert akinek van saját orvosa azt beviszi soron kívül). Csináltal áramlásit, mondták hogy nemvalami jó, de jöjjek vissza egy hét múlva. Visszamentem, emlékszem péntek volt, kezdésre, 8ra ott voltam. MIvel nem volt saját orvosom, így nem igazánkerült rám a sor, volt már mikor az ultrahang kisebb előterébe behívtak kétszer is, de mikor rám került a sor mondták menjek vissza a nagy váróba,mert doktorúrnak el kellett mennie. Vártam. Háromnegyen2 volt már, kettőig van a rendelés, így gondolom kötelező volt hogy megvizsgáljanak, haza már nem küldhettek, így elcsíptek egy orvost és a fenmaradó pár kismamát aki ott várakozott velem együtt megvizsgált. Merthogy nem sima Uh, ahol telik a sor hanem áramlási, azt meg csak egy doki csinálhatja. Dünnyögött a doki, hogy ez se jó, meg ez se, mikor kérdeztem, nem mondott konkrétumot, végül azt mondta azért tűrhető, jöjjek vissza egy hét múlva. Énmár nagyon kimerült voltak és éhes, ugyhogy már haza akartam menni, dühös is voltam meg elkesedetett,hogy így láttak el. És nem tudommilyen isteni szikrának köszönhetem, pont 2 előtt 5perccel jött be az ambulanciára az adjunktus és a kezébe nyomtam a leletemet. Meglátta, felhörkent és azonnal irányított a szülőszobára. Azt mondták húzzuk amíg lehet, megpróbálták a tüdőérlelőt beadni. De nem tudtuk húzni, 18 óráig tudta várni, utánna megcsászároztak szombat reggel. HELP szindrómás voltam. A lányomnál már elkezdőtött az agyvérzés is mikor megszületet egy kis vérrög volt az agyában. 28 hétre született 1400g 38 cm volt. Szerencsére a szakszerű ellátásnak amit a neonatológián kapott végül nem lett semmi baja Zsinának,ma már egészséges 3,5 éves kislány. Viszont mindezek tudatában a másik gyerkőccel már volt fogadott orvosom. A második terheségemmel is Help szindrómás voltam. Végül Ákossal 35 hétig húztuk, ami nagybanhozzájárult hogy figyelt rám a saját dokim, hetente 2szer jártam Uh-ra, egyik sima másik áramlási volt. Ugyhogy szerintem kell a saját doki, akihez fordulhatsz ha baj van. Elismerem nem olcsó, nekem is majd 100e ftba került végül, de mi már ezt belekaltuláltuk mikor gyereket terveztünk, hogy igen, szülés 100e ft. Az első gyerkőc "ingyen" volt, de milyen áron. A kutya se figyelt ránk, ha nem adom oda a másik dokinak a papírt és egy hét múlva megyek visza lehet a lányom nem is élne. Nála mondjuk nem fizettünk később se senkinek, mert akkor az ügyeletes doki műtött, utána nem is láttam többet, mindig gondolom a soron következő jött be hozzám megvizsgálni.

2009. jan. 6. 11:15
Szia.Nekem volt fogadott orvosom,a Kútvölgyi kórházban.Menő főorvos,Temesvári Andrea teniszező stb.hírességek szültek nála.Én se jártam a magánrendelésére 12.000.- volt hanem sztk-ra.Terhesség alatt normális volt.Befektetett szülés előtt egy héttel(mondván magas a vérnyomásom)3 napig meg se mérték.Elment úgy mellettem a folyóson,hogy nem köszönt.Nagyon ki voltam borulva,haza akartam jönni,de egy másik orvos császárral fogadott volna mert ment szabira.(én meg nem akartam császárt tehát maradtam.Volt fogadott szülésznőm,tehát őrá támaszkodtam lelkileg.Utólag tudom jól tettem,ő volt velem 12 órán keresztül a szülőszobán az orvos az utolsó fél órában.Az orvosnak én nem is adtam hálapénzt,mert ugye azért hálapénz mert hálás vagyok,de nem voltam.Csak a szülésznőnek adtam. Viszont én ezt megmertem tenni de más nem biztos.A 6 hetes kontrollra se ő hozzá mentem.Azóta megtaláltam álmaim orvosát a Máv kórházban.Nála szültem a másodikat.Viszont ott nem volt fogadott szülésznőm,mert a doki 100%-ban teljesített.És nem volt szabott áras,hogy előre megmondta volna mennyit kér a szülésért.Azt mondta amennyit gondolok.Imádom azt az orvost.
2009. jan. 6. 11:13

Szia!


Szerintem nagyon hálás lehetsz tényleg, én nem azt mondom, hogy nem csinálná meg akármelyik orvos a "dolgokat", de nem hiszem, hogy ekkora élménnyel jöttél volna ki a szülészetről, ha valami olyan orvos ügyel, aki a kötelességén kívül mást nem tesz, és esetlegesen úgy bánik veled mint a pokróccal.

Abban hogy fogadjunk e orvost, az anyagiakon kívül nagyon számítanak szerintem a lelki dolgok. Egy első terhességét hordó nő, szerintem nagyon ideges, izgul minden rendben legyen,merthogy hallomásból ismeri a dolgokat és ha egy módja van rá, szerintem, (bár lehet hogy nincs igazam) de az esetek többségében a fogadott orvos mellett dönt. Ami ad egy kis megnyugvást a terhesség ideje alatt. Bár lehet bennük csalódni rendesen, ahogy én is így jártam, mert a kislányom fogadott orvosnál született, aki a terhesség ideje alatt végig borzalmasan rendes volt, ám a szüléskor, hát... mondhatni minősíthetetlenül viselkedett.


Szóval mindenki a belátása szerint dönt, de nekem megnyugvás volt, hogy mindíg ugyanahhoz mehettem vizsgálatra.

2009. jan. 6. 11:10
Én az első szülésem után minden esetben az ügyeletes dokinál szültem.Ugyanúgy láttak el.Nem fizettem senkinek semmit.Ez volt a dolguk, hogy ellássanak.A gyereket nekem kellett megszülni.
2009. jan. 6. 11:03
Mikor terhes lettem, eldöntöttem nem fogadok fel orvost a szüléshez. Titkon akartam, de az anyagiak nem éppen úgy alakultak. Elkezdtem tehát a terhesgondozóba járni és mindig az épp aktuális orvos vizsálta meg az eredményeimet.

Ugrás a teljes írásra: Szülés fogadott orvossal vagy anélkül?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook