Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogadott szülésznő fórum

Fogadott szülésznő (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 11. 14:01
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a János kórházban kit válasszak szülésznőnek? Ha nem túl indiszkrét, hálapénz összeget is írj légyszi. Köszönöm előre is! Azt olvastam, hogy választani sem kell, mert mindegyik nagyok kedves és lelkiismeretes. De a köldökvér levétel miatt nekem fontos lenne. Azt mondta bent egy Ápolónő, hogy nem az Orvos veszi le a vért, hanem a szülésznő.
50. hlotti
2010. márc. 8. 01:07

Sziasztok!


Nekem lesz fogadott szülésznő (30.000,-), ls lesz fogadott doki is (60.000,-)!

49. Masnesz (válaszként erre: 48. - Orsy27)
2010. febr. 22. 12:21
Hagy legyek indiszkrét! Mennyi volt az a nem fizettem túl?
48. Orsy27 (válaszként erre: 46. - Masnesz)
2010. febr. 22. 12:18
Szerintem sincsen tarifa. Amennyit gondolsz, annyit adsz. Nekem is csak szülésznőm volt, nagyon rendes volt, a mai napig bármikor felhívhatom, pedig már lassan 2 hónapos lesz a kislányom. És nem fizettem túl, de nagyon örült neki.
47. Cyntia (válaszként erre: 46. - Masnesz)
2010. febr. 22. 12:01
Figyelj: ebből ne csinálj problémát. Ha adsz, akkor adsz, szivesen veszi, örülni fog és kész. Itt nincsenek tarifák..
2010. febr. 22. 11:56
Sziasztok! Nekem nincs dokim csak szülésznőm. Most akkor végülis mennyit kéne neki adni? Vegyem figyelembe hogy mely napszak van? Vagy hogy bent van vagy én hívtam be? Esetleg hogy a kiírt időben szülök vagy előbb? Egyre inkább nem tudom mi legyen.
45. Orsy27
2010. jan. 29. 20:01
Én szülésznőt fogadtam a Szent Imrében, orvost nem, és nagyon meg voltam vele elégedve. Sima szülésnél a szülésznőé a legfőbb feladat, császármetszésnél kap nagyobb szerepet az orvos. Szerintem fontos a szülésznő!
44. mery99 (válaszként erre: 41. - 97e35043a4)
2009. nov. 6. 12:29

Szia !

Nem . Szülésznőt is külön lehet fogadni ugyan úgy ,mint dokit .Több ismerősöm mondja , hogy szülésznőt jobb fogadni ,mint dokit és egymástól teljesen független .

43. mery99 (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2009. szept. 2. 12:50

Szia ! Én most júniusban szültem a kisfiamat tarcsán a kórházban és nem volt fogadott dokim.

Úgy jött ki a lépés , hogy Szentágotai Dr akinél a 11 éves fiamat szültem pont ügyeletes volt ./ Első alkalommal sem volt fogadott orvosom ./

Este 7 -től volt ügyeletben és végig ott volt velem , segített végig pedig nem volt könnyű dzülésem , és rajtam kívűl még vagy 6 -an , ha nem többen szültek az ügyelete alatt .

Igazán én azt tapasztaltam , hogy inkább szülésznőt fogadnak , mint sem orvost . Jóval szerényebb a " hálapénz " tarifa . És a szülésznő tényleg 100 % - ban csak veled van bent .

42. kmami (válaszként erre: 41. - 97e35043a4)
2009. szept. 2. 10:39
Szia! Ez nem igaz. Én úgy beszéltem meg a szülésznővel, hogy ő legyen bent, hogy fogadott dokim nincs. De ez is lehet, hogy kórház függő.
2009. szept. 2. 09:05
Az igaz, hogy szülésznőt csak úgy tudsz fogadni, ha van doki is fogadva?
40. Pitypang (válaszként erre: 14. - Grepike)
2009. szept. 2. 08:53
Az első két sorodat mintha én írtam volna. :)
39. Pitypang (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2009. szept. 2. 08:51

Nekem mázlim volt. Ott volt végig a dokim. Ok, nem a kezemet fogta :D, de ilyen igényem senkitől nem volt. :) A szülőszoba előtt van egy kis iroda rész, ott üldögélt és állandóan bejött. Mivel elfogyott az infúzióm, ráadásul a branüll is rosszul volt bekötve, még azt is ő cserélte ki és tett új zacskót fel. Még abban a furi állapotban is meglepődtem ezen. Ja, mert az ügyeletesek kávézni vonultak, mondván, majd jön a fogadottja...

Jajj, remélem, másodszorra nem ilyen "élményem" lesz, mert még így kerek 2.5 év után is egy fekete pont az egész bennem. :(

38. Pitypang (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2009. szept. 2. 08:48

El sem hiszem, hogy egy szülésznő ezt mondja. :) Különben teljesen igazad van. Én első babánál fogadtam szülésznőt, mert csak jót akartam magamnak és a babámnak, gondoltam, jobban felügyelve lesz a dolog, mivel én azt sem tudtam szinte, mire számítsak (azon kívül, hogy VALAHOGY meg fog születni a kisfiam :) ). Erre fel épp szabadnapos volt, vendégei voltak, semmi kedve nem volt bejönni, fél 10-kor szóltunk neki, amikor a magzatvizem elfolyt, erre fel beesett negyed 2 után valamivel, a kisfiam fél 2-kor született... Most arra a kerek 10 percre már tök mindegy volt. Viszont az ügyeletesek meg nem igen törődtek az egésszel, mondván, van neki fogadott, akinek fizet, majd akkor az ellátja... Na, hát így jártam. Ja, és még azt mondta a szülésznő bosszankodva, hogy épp a rántotthús panírozást kellett MIATTAM otthagynia, meg hogy azt hitte, március végén szülök, nem február végén! Igen, az volt a kiírt, de előbb jött a kisfiam. Tehetek én róla?

A dokim ott volt, nagyon megnyugtatott a dolog, ellensúlyozta a szülésznő viselkedését szerencsére.

Ezzel nem mondom, hogy mindenki ilyen, azt sem , hogy ez a szülésznő mindig ilyen, de egy biztos, hogy én igen hülye napját fogtam ki. :S

A tarifája amúgy 15 ezer Ft. Szívem szerint nem adtam volna semmit neki. A végén mégis odaadtam, de már bánom így utólag, csak ott a hirtelen történések közepette még én voltam zavarban. Ráadásul a kórházi távozásunk napján pont dolgozott. :) Mindegy, az a pénz félre volt erre téve, de minden ismerősöm azt mondta, nem adott volna neki pénzt.

Most várjuk a második kisbabát, nem lesz fogadott szülésznőm, de orvosom sem, mert ahol most szülök, nincs fogadási lehetőség. Aki ott lesz és megérdemli, kap természetesen egy kis "jutalmat" is. :)

37. angel304 (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 14:03
Az én dokim is végig mellettem volt...
36. b0fafa2b64 (válaszként erre: 31. - Kmami)
2009. szept. 1. 13:58
Én a dokimat kérdeztem meg! :) Mindenki hülyének tartott, de úgy voltam vele, hogy van már olyan "kapcsolatunk" a 9 hónap alatt, hogy ezt (is) megmerjem kérdezni! :)
35. b0fafa2b64 (válaszként erre: 16. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:56

Az én dokim igaz aznap rendelt lent az UH-on és az ambulancián,DE még is óránként feljött megnézni, biztatni, megvizsgálni...!

ÉS amilyen szerencsém volt a szülésznőm is aznapra volt beosztva, de már hajnal 01:30 kor már ott volt velem a szülőszobán, és a kolléganőjével megbeszélte, hogy a mai nap amíg megnem szülők (és úgyan így vanna a többi kolléganője-segítik egymást) többnyire velem/velünk lesz! Tündér volt a dokim is és a szülésznőm is!!!! NAgyon köszönök nekik mindent! :)

34. Grepike (válaszként erre: 33. - Kmami)
2009. szept. 1. 13:33
Megígérem :D
33. kmami (válaszként erre: 32. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:33
Ha kedves vagy és mosolyogsz, akkor jöhetsz.:-DDDD
32. Grepike (válaszként erre: 31. - Kmami)
2009. szept. 1. 13:30
Annyiért már én is levezetem neked a szülést! :))))
31. kmami (válaszként erre: 30. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:24

Eléggé ...:-D

Nos én kb 30 ezerre gondoltam, de az eddigiek alapján először is rákérdezek, vagy kevesebbet adok.

30. Grepike (válaszként erre: 29. - Cb82b220ce)
2009. szept. 1. 13:22

Én is mindig mosolygok! Belülről fakad! :)

A lányomnak is azt tanítottam már fél évesen: mosolyogj mindnekire és akkor visszamosolyognak rád!!! :)

Eltértünk a témától!!!!

Hm. Szülésznők...

29. cb82b220ce (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:19
Én most konkrétan az egészségügyisekre gondoltam...Én is ügyintéző vagyok,nem kapok érte külön pénzt de mégis mosolygok,mert kell! :-D mert jó mosolyogni!Ennyi!
28. kmami (válaszként erre: 26. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:18
Ez már csak így van. Én is olyan helyen dolgozom, ahol a kedves érdeklődőnek teszek szivességet és segítek neki. De egy tábla csokinál még többet nem kaptam, bár nem is ez hiányzik. Ha segíthetek az már megnyugtat.
27. kmami
2009. szept. 1. 13:16
Egyébként a szülésznők (nem mindneki) úgy gondolják, jobb ha van orvosod, mégha nem is fogadott. Akkor több figyelmet kapsz, ezt nekem kerek-perec megmondták.
26. Grepike (válaszként erre: 25. - Cb82b220ce)
2009. szept. 1. 13:14

nem minden szakmában!!! :)

(Én 5 évig ültem ügyfélpult mögött! És mindig mosolyogtam!!! Mégsem kaptam soha "hálapénzt")

25. cb82b220ce (válaszként erre: 18. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:10
Igen,de ennek nem így kellene lennie!Az a legdurvább az egészbe,hogy manapság ha bemész mert netán rosszúl vagy,akármilyen okból akkor először mindent ellenőriznek,időközben te akár el is patkolhatsz...Persze nem mind olyan de a nagy többség igen.Biztos sok minden miatt van,rossz fizetés,túl sok munka,túlóra,problémák de akkor is.Emberek!Nem pedig gépek!Mennyibe kerül a kedvesség?egy mosoly?emberek vagyunk és mégis ezekért is fizetni kell...
24. Grepike (válaszként erre: 22. - Kmami)
2009. szept. 1. 13:10
igen, fogadott volt!
23. scorpiolady (válaszként erre: 20. - Kmami)
2009. szept. 1. 13:10
Eléggé el lehet szállva magától az a doki, na meg ne mondja hogy hivatásból lett nődoki, akkor ő csak a pénzért csinálta.
22. kmami (válaszként erre: 19. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:08
Fogadott doki volt? De egyébként szerintem ez is szimpátia kérdése, ha nincs fogadott orvosod, mármilnt, hogy a dokinak Te szimpi vagy-e.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook