Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fogadott orvos nélkül fórum

Szülés fogadott orvos nélkül (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 28. 10:26

Sziasztok!

Kisfiam tavaly március 22-én, kislányom ez év júliu 4-én született, ügyeletes orvosnál!

Nem fogadtam meg, de úgy hozta a sors, hogy egy orvosnál, mindkettő!!!

Én magamban rendeztem le ezt a dolgot!

Pocakosan hallgattam, ki melyik orvost fogadta meg, többsége szorongott-e miatt!! Szerencsére, probléma mentes terhességeim volt, lehet, hogy ha lett volna valami, talán fogadok, de semmi értelme, nem figyelnek jobban az emberre! Amit meg nyújtanak, azért kapják a fizetésüket!!!

2009. szept. 27. 16:18

Sziasztok!

Nekem a lányaimnál volt fogadott orvosom,persze csakmert nem szabta meg mennyit adjunk..azt mondta amennyit gondolunk.Ez elég szimpatikus hozzáállás volt,és rendben megszülettek a lányaim,így is csak a végén jött be,nem sokat láttam.A kisfiammal már sajna nem tudtunk áldozni a fogadott orvosra,így egyszerre 2dokinál szültem ügyeletben,mivel délben műszakváltás volt,és láss csodát így is szépen megszületett a kisfiam.Igaz összevesztem a tolófájásnál vele,mert fájásgyengeségem lett,és volt képe azt kérdezni,:már szült kettőt,nem tudja mit kell csinálni????

Még talán annyiban különbözött,hogy a 4kg65dkg-os gyereket kipréselték belőlem vágás nélkül:((biztos nem volt kedve ellátni....na de túléltem.

A lényeg hogy vagy van orvosod vagy nincs,a babának ki kell jönni,és kutya kötelessége a dokinak ott lenni mikor kell 100ezrek nélkül is..legfeljebb csak a hozzáállás nem ugyanaz,de kit érdekel,elvégre is amit ott akkot teszel,azt a babádért teszed nem a dokiért!

45. 8559ed0e1b (válaszként erre: 44. - 377f2c5d38)
2009. szept. 27. 15:16

Az a baj hogy a Sote II-n még akkor sem jó az ellátás,ha van fogadott orvosod.Én májusban voltam ott,de máshova fogok menni.

A szülőszoba tényleg szép,csak a dolgozók hozzá állásán kéne válltoztatni.

Állítólag a Sote I. jobb.(Baross utca)

2009. szept. 27. 11:10

Sziasztok!


Szeretné olyan kismamáktól véleményt, akiknek nem volt fogadott orvosuk és a II. Nőin szültek!!!


előre is köszi

2009. jún. 11. 11:00
Sziasztok. Szeretném megkérdezni, ha tudja valaki, hogy Szülhetek-e pesten, ha nincs fogadott dokim? Vidéken lakom és máshová tartozom.
42. debóra (válaszként erre: 41. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 19:20
Majd megírom. Köszi, hogy segítettél. Szép estét neked is.
41. 8559ed0e1b (válaszként erre: 40. - Debóra)
2009. jún. 10. 19:19

Majd írj mire jútottál vele.Kíváncs vagyok:)

Most mennem kell,további szép estét!:)

40. debóra (válaszként erre: 39. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 19:15
Hát ez az, tök ciki rákérdezni, de muszály lesz. Ma is tökre izgultam, mert először voltam nála és meg sem mertem kérdezni, csak ki volt írva hogy ennyi.
39. 8559ed0e1b (válaszként erre: 38. - Debóra)
2009. jún. 10. 19:14

És sajnos neked kellemetlen:(

Pedig nekek kéne hogy az legyen!

38. debóra (válaszként erre: 37. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 19:13
Gondolod? Kevesebbel? Nem hiszem. Majd megkérdezem, de olyan kellemetlen.
37. 8559ed0e1b (válaszként erre: 36. - Debóra)
2009. jún. 10. 19:10
Lehet hogy kellemetlen,de tisztázni kéne vele a dolgokat.Hogy sajnos ennyit nem tudtok fizetni.Hátha beéri kevesebbel:)
36. debóra (válaszként erre: 35. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 19:07
Jövőhéten megyek hozzá és megkérdezem, hogy mi a teendő. Még nem beszéltem vele, hogy nem tudom kifizetni ezt az összeget szerintem ő számit arra, hogy nála fogok szülni.
35. 8559ed0e1b (válaszként erre: 34. - Debóra)
2009. jún. 10. 19:06

Én sem a lakcímem szerint illetékes kórházba mentem,hanem oda ahol az orvosomnak volt engedélye praktizálni.

Ha nem tudtuk volna kifizetni akko a lakcím szerinti kórházba kellett volna mennem.Ezt meg kellene kérdezned az Orvosodtól hogy hova menj ha elindul a szülés.

34. debóra (válaszként erre: 33. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 19:03
Ez komoly? Akkor nem szülhetek ott, ahol akarok?
2009. jún. 10. 19:00

Nekem azért volt problémám mert amikor mentem vizsgálatra egy "nagyon kedves asszisztens" volt a felvételi pultnál (Bp.Sote2 ) akinek ez volt az első kérdése: Ki a fogadott orvosa?

Mondtan Nekem olyan nincsen...

Erre megfogta a személyim+lakcímkártyám+Taj kártyám levágta a pultra és közölte menjek vissza ha lesz orvosom!!! Tehát nem fogadtak,nem láttak el.

Mi ezért voltunk kénytelenek magán orvost fogadni.

32. 8559ed0e1b (válaszként erre: 31. - Debóra)
2009. jún. 10. 18:56
Persze ,nem hagyják benned a babát:)
31. debóra (válaszként erre: 30. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 18:48

Hát elég szomorú, hogy ez a helyzet.

Csak nem hagyják bennem a babát nem? Nekem is vannak jogaim.

30. 8559ed0e1b (válaszként erre: 29. - Debóra)
2009. jún. 10. 18:43

Nem,ez nagyon durva:(

És szomorú hogy ennyit kell fizetni.

Igazából az lenne a korrekt ha sehol sem kéne fizetni az orvosnak.Sokszor feltettem már a kérdést:Miért fizetek akkor Tb-t?

Na azóta megkaptam a választ:

mert fogadott orvos nélkül nem látnak el! És az ördögi kör be is zárult.

29. debóra (válaszként erre: 28. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 18:25

Persze nagyon szívesen adok az ügyeletesnek is, de nem 150-et, az kicsit durva nem?

Elvégre az a dolga, nem a lakásán szülöm meg a gyerekem.

28. 8559ed0e1b (válaszként erre: 27. - Debóra)
2009. jún. 10. 18:17

Ne félj,az ügyeletes orvos is jól levezetheti a szülést:)

Persze az ember inkább annál szülne akit ismer,akihez járt.

Azt én is tapasztaltam hogy nem szívbajosak ha a "szülés levezetésének áráról" van szó.

Mi minden hónapban tettünk félre pénzt hogy ne érjen váratlanul a csillagászati összeg.

2009. jún. 10. 18:10

Én nemsokára szülök. Magánrendelőbe járok, de a szülésért horror összeget kér a doki ma tudtam meg.

Teljesen el vagyok keseredve, mert ennyit nem tudok kifizetni, igy marad az ügyeletes. Nagyon félek, hogy milyen lesz. Ja igy is borzasztó sokat otthagytam, de még plussz költségként a szülést nem tudjuk finanszirozni.

26. 8559ed0e1b (válaszként erre: 24. - 8559ed0e1b)
2009. jún. 10. 18:08

Közben fogadtam Orvost.Magán alapon jó sok pénzért.Gondoltam így biztos figyelnek majd rám,és minden rendben lesz.Elmentem minden vizsgálatra,közben fizettük az orvost.

Az eredmény?

A baba meghalt nem tudják miért:(

Hogy mit tanultam belőle?

Többet a büdös életbe nem fogadok orvost,nincs értelme.Csak a pénzünket dobtuk ki,és helyette maradt a sok miért? és a baromi nagy fájdalom.

25. maya80
2009. jún. 10. 10:16
Nekem nem volt se fogadott orvosom, se fogadott szülésznőm, mégis nagyon kedvesek voltak velem, és minden rendben zajlott.
2008. dec. 30. 16:43

első terhességemnél volt fogadott orvosom jó sok pénzért.Szülésnél sajnos sehol sem volt....:(ű

Tanulva az esetből most nem fogadtam orvost nem fizetek még egyszer a semmiért.

2008. dec. 30. 12:48

A második szülésemnél nekem sem volt fogadott orvosom. Az elsőnél nem volt semmi gond, úgy gondoltam, nincs rá szükség. A második szülésem tovább tartott, nehezebben is haladt, mint az első, de senki rám sem bagózott. Se szülésznő, se orvos, azt hallottam, hogy valahol kint vicceket mesélnek egymásnak. Mikor 7 órai vajúdás után végre éreztem, hogy jönnek a tolófájások, senki nem hitt nekem. Aztán nagy nehezen megvizsgált egy szülésznő, és rádöbbent, hogy igazam van. Szólt a dokinak, aki akkor látott először. Odaállt mellém, és azt mondta, hogy na, nyomja meg, ezt akarta nem! Megnyomtam, meglett a 4 és fél kilós kisfiam, de szerintem eltelt vagy háromnegyed óra, mire a szülésznő, aztán meg az orvos, volt kedves odafáradni hozzám. Hát nem volt egy kellemes élmény.

Aztán hirtelen annyian odaálltak körém, olyan szép erős kisfiam született, hogy mindenki csodájára járt.

2008. dec. 30. 12:22
fénykoromban ez nem volt divat, hogy orvost fogadjak
2008. nov. 28. 22:22

Szerintem nem kell szülésznőt választani! Nekem sem volt (akkor még nem volt divat) és enélkül is nagyon rendesek voltak velem (pont egy kis tanonc volt vele) és nagyon sokat segítettek.

Viszont volt fogadott orvosom, aki úgy tojt le, ahogy nem szégyelte. Amikor megkezdődött a szülés nem jött be, pedig még telefonon is hívták a kórházból. Ebből okulva a második terhességnél nem választottam orvost, akit 9 hónapig fizetni kellett volba a semmiért.

2008. nov. 28. 22:00
Bárhol szülhetsz,de szülésznőt már jó előre választanod kell,ha egyáltalán vállal!
2008. nov. 28. 21:57

Sziasztok!

Nekem sem volt fogadott orvosom,nem is hiányzott!A szülés alatt nagyon jól el voltam a férjemmel meg az éppen műszakban lévő szülésznővel!

A szülész orvos csak a végénjött be,és akkor is csak oda ült mellém egy nagy gumilabdára,és beszélgetett velem mikor tudtam beszélni,figyelte az eseményeket!Nem szólt bele a dolgok menetébe!

Egyedül a varrást csinálta ő!

Szóval ha jól működnek a dolgok,minden megy simán,mindegy ilyen vagy olyan orvos van melletted!

18. Mókicaaaa (válaszként erre: 17. - B30b2dd2e9)
2008. nov. 28. 21:30
ez azért ritka szerintem, az viszont gyakoribb, hogy ha nincs orvosod akkor hagynak jó sokáig vajúdni..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook